Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Міжнародна валютно0-фінансова система
Світова валютна система це форма організації валютних відносин в межах світового господарства, яка функціонує на підставі юридичних норм, угод і законів між країнами.Основними завданнями світової валютної системи є стабілізація валютно-обмінних операцій, сприяння міжнародному валютному співробітництву та зростання міжнародної торгівлі, створення системи багатосторонніх розрахунків, а також усунення валютних перешкод у міжнародній торгівлі.
До основних елементів світової валютної системи належать:
- резервні валюти, міжнародні рахункові валютні одиниці;
- умови взаємного конвертування валют;
- регламентація режимів валютних курсів;
- міждержавне регулювання міжнародної валютної ліквідності;
- міждержавне регулювання валютних обмежень;
- уніфікований режим валютних паритетів;
- уніфікація правил використання міжнародних кредитних засобів обігу;
- уніфікація основних форм міжнародних розрахунків;
- режим світових валютних ринків та ринку золота;
- міжнародні організації, які здійснюють міждержавне валютне регулювання.
Основними складовими світової валютної системи є валютний курс, валютні ринки, світовий грошовий товар, міжнародна валютна ліквідність та міжнародні валютно-фінансові організації.
Головними завданнями світової валютної системи є:
- ефективне опосередкування платежів за експорт та імпорт товарів, капіталу, послуг та інших видів міжнародної діяльності;
- створення сприятливих умов для розвитку виробництва і міжнародного поділу праці;
- забезпечення безперебійного функціонування економічної системи вільного підприємництва.
Ключовими вимогами, які необхідні для успішного функціонування світової валютної системи, вважають такі:
1. Забезпечення відповідної ліквідності. Ця умова припускає існування офіційних резервів в урядів країн, які беруть участь у міжнародній торгівлі. Також потребує стимулів для того, щоб комерційні банки, які діють в якості дилерів, що торгують іноземною валютою, мали достатні її резерви для забезпечення потреб приватного сектора.
2. Дія механізму вирівнювання (регулювання). Ця вимога потребує, щоб окремі країни проводили економічну та фінансову політику, яка б сприяла підтриманню збалансованої міжнародної системи платежів; фінансові механізми забезпечували регулювання платіжного балансу; уряди сприяли збереженню рівноваги на ринках іноземної валюти.
3. Впевненість у міжнародній грошовій системі. Якщо фірми та інвестори приватного сектора будуть впевнені у тому, що уряди проводять політику, яка веде до збалансованої міжнародної системі платежів, вони будуть мати довіру до системи. Міжнародні організації, такі як МВФ, намагаються сприяти проведенню такої політики урядами. У доповнення до цього уряди здійснюють спільні зусилля для того , щоб викликати довіру до системи.