У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема дисципліни- Технологія створення редагування та форматування текстових документів засобами MS Word.html

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-01-17

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 19.5.2025

Тема дисципліни: «Технологія створення, редагування та форматування текстових документів засобами MS Word»

Самостійна робота № 9

Тема самостійної роботи: «Пошук та заміна фрагментів тексту. Створення закладок».

Форма роботи:  вивчення теоретичного матеріалу.

Кількість годин – 1

Мета: вивчити можливості пошуку та заміни фрагментів тексту; використання закладок.

Література:

  1.  Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології. Посібник, за редакцією Пушкаря О. І, / – К.: Видавничий центр “Академія”, 2001. с. 297-298

Студент повинен знати: можливості пошуку та заміни фрагментів в MS Word; створювати та використовувати закладки.

Студент повинен вміти:   виконувати основні операції при роботі з об’єктами в середовищі текстового редактора, виконувати заміну одного фрагменту тексту іншим, здійснювати пошук контекстів; створювати та використовувати закладки.

Міждисциплінарна та внутрішньопредметна інтеграція: дисципліна базується на раніше отриманих знаннях в області «Інформатика», «Іноземна мова» опанування дисципліни йде паралельно з  вивченням дисциплін «Бухгалтерський облік», «Вища математика», набуті знання і вміння використовуються при вивчені дисципліни «Економіка торгівлі».

Порядок виконання самостійної роботи

Ознайомитись з метою самостійної роботи та методичними рекомендаціями стосовно її виконання.

Опрацювати теоретичний матеріал.


МЕТОДИЧНІ  ВКАЗІВКИ

Завдання 2.1

Пошук і заміна фрагментів тексту 

При роботі з документом може виникнути необхідність знайти в нім групу символів, яке-небудь слово, фрагмент тексту, певні параметри форматування і так далі Аби автоматизувати пошук і не переглядати весь документ або виділений фрагмент, виконаєте наступні дії:

  •   встановите курсор на те місце, з якого почнете пошук;
  •   виберіть в меню Правка (Edit) команду Знайти (Find) або натискуйте однойменну кнопку на панелі інструментів Стандартна (Standard). Команду дублюють клавіші Ctrl+A (Ctrl+F). На екрані відображуватиметься діалогове вікно Знайти і замінити (Find and Replace) ;
  •   відкрийте вкладку Знайти (Find) ;
  •   у текстове поле Знайти (Find what) введіть зразок, по якому вироблятиметься пошук, завдовжки до 255 символів. Натискує кнопку розкриття списку в правій стороні поля, ви можете вибрати один з критеріїв, використаних в чотирьох попередніх операціях пошуку;
  •   натискуйте кнопку Знайти далі (Find Next ). Знайдена група символів буде виділена. Якщо вікно діалогу закриває потрібний текст, пересуньте вікно, встановивши покажчик на заголовку вікна;
  •   для продовження пошуку повторно натискуйте кнопку Знайти далі .


Для розширення можливостей діалогового вікна з відкритою вкладкою Знайти натискуйте кнопку
Більше (More) . Вікно збільшить свою висоту приблизно в два рази і набере вигляду, показаного на мал. 1

  •   Установка прапорця Враховувати регістр (Match case) дозволяє не лише знайти задану послідовність символів, але і контролювати збіг рядкових і прописних букв.
  •   Установка прапорця Лише слово цілком (Find whole words only) дозволяє вести пошук слів, всі букви яких, включаючи закінчення, збігаються із заданим. Після установки цього прапорця Word не зупинятиметься в тих місцях документа, де задана послідовність складає частину слова.
  •   Список, що розкривається Напрям (Search) використовується для завдання напряму пошуку: Вперед (Down) — від місця розташування курсора до кінця документа Назад (Up) — від поточного положення курсора до початку, документа, Скрізь (Аll) — по всьому документу.



Мал. 1 Діалогове вікно, що дозволяє автоматизувати пошук необхідного слова або поєднання символів

Заміна символів



Мал. 2 Діалогове вікно, що дозволяє провести заміну в документі вказаних символів

Робота з діалоговим вікном:

  •   У текстове поле Знайти (Find what) введіть фрагмент тексту або символи, які мають бути знайдені і замінені. Натискує в правій частині поля кнопку розкриття списку, можете вибрати одне із слів, використаних в чотирьох останніх операціях пошуку. Ви можете виділити елемент списку і ввести замість нього новий фрагмент.
  •   У полі Замінити на (Replace with) введіть текст або поєднання символів, які замінять поєднання, вказане в полі Знайти (Find what) . Натискує в правій частині поля кнопку розкриття списку, ви можете вибрати фрагмент, використаний в одній з чотирьох останніх операціях заміни. Для видалення з документа тексту, вказаного в полі Знайти, поле Замінити на залиште незаповненим.
  •   Для початку пошуку шуканого рядка символів натискуйте кнопку Знайти далі (Find Next) . Знайдений рядок буде виділений. Якщо заміну не слід виробляти, натискуйте цю кнопку ще раз.
  •   Для заміни даних натискуйте кнопку Замінити (Replace with) . Після того, як заміна буде вироблена, у вікні Word буде виділений наступний фрагмент.
  •   Кнопку Замінити все (Replace All) використовуйте для автоматичної заміни всіх входжень шуканих символів в документі, якщо немає необхідності підтверджувати кожну заміну натисненням кнопки Замінити. Після виконання операції з'явиться вікно з повідомленням про кількість вироблених замін.
  •   Кнопка Більше (More) дозволяє доповнити вікно діалогу елементами, розглянутими на вкладці Пошук (Find) . Використовуючи ці елементи, можна виробити заміну формату, не міняючи текст, або змінити і текст і формат. Наприклад, ви можете замінити курсив на напівжирний шрифт.


Діалогове вікно
Знайти і замінити можна закрити, натискує кнопку Відміна (Cancel) або клавішу Esc, або клавіші Alt+F4. Якщо в документі виділити фрагмент тексту, то пошук і заміна символів вироблятиметься лише в цьому фрагменті.

Пошук і заміна параметрів форматування


Word дозволяє знайти і замінити не лише текст, але і параметри форматування. Натискує кнопку
Формат (Format) у діалоговому вікні Знайти і замінити (Find and Replace) (мал. 2) ви відкриєте список, в якому можна вибрати потрібний елемент для пошуку: Шрифт (Font), Абзац (Paragraph), Табуляція (Tabs), Мова (Language), Рамка (Frame), Стиль (Style), Виділення кольором (Highlight) . Після вибору елементу з'явиться відповідне діалогове вікно, в якому виберіть параметри форматування. Наприклад, виберемо елемент Шрифт, з'явиться вікно Знайти шрифт (Find Font) . Вкажемо, що в документі шукаємо шрифт Times New Roman звичайний (Regular) розмір 12, натискуватимемо кнопку ОК . Уздовж нижньої межі поля Знайти (Find what) з'явиться напис:

Формат: Шрифт: Times New Roman звичайний 12 пт, не напівжирний, не курсив (Format: Font: Times New Roman, Not Bold, Not Italic)

Якщо необхідно не лише знайти, але і замінити параметри форматування аналогічним чином заповните поле Замінити на (Replace with) . Для початку пошуку параметрів форматування натискуйте кнопку Знайти далі (Find Next) . Для заміни даних натискуйте кнопку Замінити (Replace with) . Кнопка Зняти форматування (No Formatting) дозволяє відмінити пошук всіх раніше заданих параметрів форматування.

Завдання 2.2.

Створення закладок

У повсякденному житті ми використовуємо закладку, аби швидко знайти місце, що цікавить нас, в документі. Аналогічно в Word закладкою називається фрагмент тексту, малюнок або таблиця, які використовуються для швидкого переходу в потрібне місце документа. Закладку можна використовувати для створення і нумерації перехресних заслань. При друці закладка не виводиться.

  •   У вікні Закладка (Bookmark) у полі Ім'я закладки (Bookmark name) введіть ім'я або виберіть його із списку і клацніть кнопку Додати (Add) (мал. 3). Ім'я закладки може містити символи алфавіту, цифри або знак підкреслення. Воно не повинне починатися з цифри або знаку підкреслення. Якщо вказати ім'я існуючої закладки, вона буде переміщена на нове місце.
  •   Аби проглянути список закладок в алфавітному порядку, встановите перемикач в групі Сортувати no (Sorted by) у положення імені (Name).
  •   Для перегляду закладок в порядку їх розташування в документі встановите перемикач в положення позиції (Location).
  •   Натискуйте кнопку Видалити (Delete) для видалення виділеної закладки з тексту документа. Виділений як закладка текст залишиться без зміни.


Виділений як закладка фрагмент тексту відображується на екрані в квадратних дужках, наприклад [малюнки]. При цьому має бути встановлений прапорець закладки
(Bookmarks) на вкладці Вигляд (View) у діалоговому вікні, що відображується на екрані після вибору команду Параметри (Options) у меню Сервіс (Tools).

Перехід до закладки


Перейти до закладки можна декількома способами:

  •   вибрати команду Закладка (Bookmark) у меню Вставка (Insert)виділити ім'я закладки в списку і натискувати кнопку Перейти (Go To) (мал. 3). Після переходу на потрібну позицію натискуйте кнопку Закрити (Close);



Мал. 3 Діалогове вікно Закладка

  •   вибрати команду Перейти (Go To) у меню Правка (Edit) виділити елемент Закладка (Bookmark) у списку Об'єкт переходу (Go to what) вказати ім'я закладки в полі Введіть ім'я закладки (Enter bookmark name) і натискувати кнопку Перейти (Go To).




1. тема раннього попередження та реагування- основні завдання та порядок організації
2. тема і метод 70 Головні концепції походженні і сутності людини
3. Если мы признаем что ктото выражает взгляды саляф но выражает их далеко не так каковы они на самом деле ест
4. Реферат- Смысл жизни как нравственная проблема
5. Жива супермаркет на Театральной весь ассортимент
6. Роль естествознания как науки
7. Подготовительная часть урока по физкультур
8. вопросник поскольку он носит более общий характер анкета применяется только при письменных ответах на пос
9. 02 ~ldquo;Економіка сільського господарства і АПК rdquo; Автореферат дисертації на здобуття науково
10. Лечение ребенка имеющего признаки острой Двитаминной интоксикации должно включать- А