Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема дисципліни- Технологія створення редагування та форматування текстових документів засобами MS Word.html

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Тема дисципліни: «Технологія створення, редагування та форматування текстових документів засобами MS Word»

Самостійна робота № 9

Тема самостійної роботи: «Пошук та заміна фрагментів тексту. Створення закладок».

Форма роботи:  вивчення теоретичного матеріалу.

Кількість годин – 1

Мета: вивчити можливості пошуку та заміни фрагментів тексту; використання закладок.

Література:

  1.  Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології. Посібник, за редакцією Пушкаря О. І, / – К.: Видавничий центр “Академія”, 2001. с. 297-298

Студент повинен знати: можливості пошуку та заміни фрагментів в MS Word; створювати та використовувати закладки.

Студент повинен вміти:   виконувати основні операції при роботі з об’єктами в середовищі текстового редактора, виконувати заміну одного фрагменту тексту іншим, здійснювати пошук контекстів; створювати та використовувати закладки.

Міждисциплінарна та внутрішньопредметна інтеграція: дисципліна базується на раніше отриманих знаннях в області «Інформатика», «Іноземна мова» опанування дисципліни йде паралельно з  вивченням дисциплін «Бухгалтерський облік», «Вища математика», набуті знання і вміння використовуються при вивчені дисципліни «Економіка торгівлі».

Порядок виконання самостійної роботи

Ознайомитись з метою самостійної роботи та методичними рекомендаціями стосовно її виконання.

Опрацювати теоретичний матеріал.


МЕТОДИЧНІ  ВКАЗІВКИ

Завдання 2.1

Пошук і заміна фрагментів тексту 

При роботі з документом може виникнути необхідність знайти в нім групу символів, яке-небудь слово, фрагмент тексту, певні параметри форматування і так далі Аби автоматизувати пошук і не переглядати весь документ або виділений фрагмент, виконаєте наступні дії:

  •   встановите курсор на те місце, з якого почнете пошук;
  •   виберіть в меню Правка (Edit) команду Знайти (Find) або натискуйте однойменну кнопку на панелі інструментів Стандартна (Standard). Команду дублюють клавіші Ctrl+A (Ctrl+F). На екрані відображуватиметься діалогове вікно Знайти і замінити (Find and Replace) ;
  •   відкрийте вкладку Знайти (Find) ;
  •   у текстове поле Знайти (Find what) введіть зразок, по якому вироблятиметься пошук, завдовжки до 255 символів. Натискує кнопку розкриття списку в правій стороні поля, ви можете вибрати один з критеріїв, використаних в чотирьох попередніх операціях пошуку;
  •   натискуйте кнопку Знайти далі (Find Next ). Знайдена група символів буде виділена. Якщо вікно діалогу закриває потрібний текст, пересуньте вікно, встановивши покажчик на заголовку вікна;
  •   для продовження пошуку повторно натискуйте кнопку Знайти далі .


Для розширення можливостей діалогового вікна з відкритою вкладкою Знайти натискуйте кнопку
Більше (More) . Вікно збільшить свою висоту приблизно в два рази і набере вигляду, показаного на мал. 1

  •   Установка прапорця Враховувати регістр (Match case) дозволяє не лише знайти задану послідовність символів, але і контролювати збіг рядкових і прописних букв.
  •   Установка прапорця Лише слово цілком (Find whole words only) дозволяє вести пошук слів, всі букви яких, включаючи закінчення, збігаються із заданим. Після установки цього прапорця Word не зупинятиметься в тих місцях документа, де задана послідовність складає частину слова.
  •   Список, що розкривається Напрям (Search) використовується для завдання напряму пошуку: Вперед (Down) — від місця розташування курсора до кінця документа Назад (Up) — від поточного положення курсора до початку, документа, Скрізь (Аll) — по всьому документу.



Мал. 1 Діалогове вікно, що дозволяє автоматизувати пошук необхідного слова або поєднання символів

Заміна символів



Мал. 2 Діалогове вікно, що дозволяє провести заміну в документі вказаних символів

Робота з діалоговим вікном:

  •   У текстове поле Знайти (Find what) введіть фрагмент тексту або символи, які мають бути знайдені і замінені. Натискує в правій частині поля кнопку розкриття списку, можете вибрати одне із слів, використаних в чотирьох останніх операціях пошуку. Ви можете виділити елемент списку і ввести замість нього новий фрагмент.
  •   У полі Замінити на (Replace with) введіть текст або поєднання символів, які замінять поєднання, вказане в полі Знайти (Find what) . Натискує в правій частині поля кнопку розкриття списку, ви можете вибрати фрагмент, використаний в одній з чотирьох останніх операціях заміни. Для видалення з документа тексту, вказаного в полі Знайти, поле Замінити на залиште незаповненим.
  •   Для початку пошуку шуканого рядка символів натискуйте кнопку Знайти далі (Find Next) . Знайдений рядок буде виділений. Якщо заміну не слід виробляти, натискуйте цю кнопку ще раз.
  •   Для заміни даних натискуйте кнопку Замінити (Replace with) . Після того, як заміна буде вироблена, у вікні Word буде виділений наступний фрагмент.
  •   Кнопку Замінити все (Replace All) використовуйте для автоматичної заміни всіх входжень шуканих символів в документі, якщо немає необхідності підтверджувати кожну заміну натисненням кнопки Замінити. Після виконання операції з'явиться вікно з повідомленням про кількість вироблених замін.
  •   Кнопка Більше (More) дозволяє доповнити вікно діалогу елементами, розглянутими на вкладці Пошук (Find) . Використовуючи ці елементи, можна виробити заміну формату, не міняючи текст, або змінити і текст і формат. Наприклад, ви можете замінити курсив на напівжирний шрифт.


Діалогове вікно
Знайти і замінити можна закрити, натискує кнопку Відміна (Cancel) або клавішу Esc, або клавіші Alt+F4. Якщо в документі виділити фрагмент тексту, то пошук і заміна символів вироблятиметься лише в цьому фрагменті.

Пошук і заміна параметрів форматування


Word дозволяє знайти і замінити не лише текст, але і параметри форматування. Натискує кнопку
Формат (Format) у діалоговому вікні Знайти і замінити (Find and Replace) (мал. 2) ви відкриєте список, в якому можна вибрати потрібний елемент для пошуку: Шрифт (Font), Абзац (Paragraph), Табуляція (Tabs), Мова (Language), Рамка (Frame), Стиль (Style), Виділення кольором (Highlight) . Після вибору елементу з'явиться відповідне діалогове вікно, в якому виберіть параметри форматування. Наприклад, виберемо елемент Шрифт, з'явиться вікно Знайти шрифт (Find Font) . Вкажемо, що в документі шукаємо шрифт Times New Roman звичайний (Regular) розмір 12, натискуватимемо кнопку ОК . Уздовж нижньої межі поля Знайти (Find what) з'явиться напис:

Формат: Шрифт: Times New Roman звичайний 12 пт, не напівжирний, не курсив (Format: Font: Times New Roman, Not Bold, Not Italic)

Якщо необхідно не лише знайти, але і замінити параметри форматування аналогічним чином заповните поле Замінити на (Replace with) . Для початку пошуку параметрів форматування натискуйте кнопку Знайти далі (Find Next) . Для заміни даних натискуйте кнопку Замінити (Replace with) . Кнопка Зняти форматування (No Formatting) дозволяє відмінити пошук всіх раніше заданих параметрів форматування.

Завдання 2.2.

Створення закладок

У повсякденному житті ми використовуємо закладку, аби швидко знайти місце, що цікавить нас, в документі. Аналогічно в Word закладкою називається фрагмент тексту, малюнок або таблиця, які використовуються для швидкого переходу в потрібне місце документа. Закладку можна використовувати для створення і нумерації перехресних заслань. При друці закладка не виводиться.

  •   У вікні Закладка (Bookmark) у полі Ім'я закладки (Bookmark name) введіть ім'я або виберіть його із списку і клацніть кнопку Додати (Add) (мал. 3). Ім'я закладки може містити символи алфавіту, цифри або знак підкреслення. Воно не повинне починатися з цифри або знаку підкреслення. Якщо вказати ім'я існуючої закладки, вона буде переміщена на нове місце.
  •   Аби проглянути список закладок в алфавітному порядку, встановите перемикач в групі Сортувати no (Sorted by) у положення імені (Name).
  •   Для перегляду закладок в порядку їх розташування в документі встановите перемикач в положення позиції (Location).
  •   Натискуйте кнопку Видалити (Delete) для видалення виділеної закладки з тексту документа. Виділений як закладка текст залишиться без зміни.


Виділений як закладка фрагмент тексту відображується на екрані в квадратних дужках, наприклад [малюнки]. При цьому має бути встановлений прапорець закладки
(Bookmarks) на вкладці Вигляд (View) у діалоговому вікні, що відображується на екрані після вибору команду Параметри (Options) у меню Сервіс (Tools).

Перехід до закладки


Перейти до закладки можна декількома способами:

  •   вибрати команду Закладка (Bookmark) у меню Вставка (Insert)виділити ім'я закладки в списку і натискувати кнопку Перейти (Go To) (мал. 3). Після переходу на потрібну позицію натискуйте кнопку Закрити (Close);



Мал. 3 Діалогове вікно Закладка

  •   вибрати команду Перейти (Go To) у меню Правка (Edit) виділити елемент Закладка (Bookmark) у списку Об'єкт переходу (Go to what) вказати ім'я закладки в полі Введіть ім'я закладки (Enter bookmark name) і натискувати кнопку Перейти (Go To).




1. 47 это старый довоенный рецепт со слегка повышенным контрастом и великолепной резкостью
2. Трудно определить откуда начинается личность
3. Естественнонаучное образование Москва Издательский центр Академия
4. ВЛазер сокращенное наименование ООО ВЛазер является одним из крупнейших поставщиком цифровой и бытов
5. рейтинг регулярно вы имеете возможность повысить свой уровень стрельбы и осуществить контроль за прогрес
6. 1 Неразрывность электрического и магнитного полей Из курса физики известно что электрическое и магнитно
7. УТВЕРЖДАЮ1
8. Дипломная работа- Информационная безопасность Российской Федерации
9. тема- сущность структура механизм
10. Интраспинальное введение местных анестетиков
11. контрольная итоговая за семестр Геращенко Евгений 2 не а
12. Налоговая система Российской Федерации- проблемы и совершенствование
13. ТЕМА ОРГАНИЗАЦИОННОРАСПОРЯДИТЕЛЬНОЙ ДОКУМЕНТАЦИИ Требования к оформлению документов Изда
14. Вступ Теоретичні основи діагностики трудових ресурсів підприємства Показники ефективності в
15. Тема работы Антропогенез1 ~ древние люди интересна и актуальна не смотря на то что казалось бы на эту тему
16. Погар Отель расположен возле горы Погар.html
17. по теме Право средневекового Китая Специальность5В030100~ Юриспруденция Академическая степень б
18. Понятие и классификация международных договоров
19. 20г. Составлена в соответствии с Государственными требованиями к м
20. Административная ответственность административное принуждение в виде применения уполномоченным органом