Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема дисципліни: «Технологія створення, редагування та форматування текстових документів засобами MS Word»
Самостійна робота № 9
Тема самостійної роботи: «Пошук та заміна фрагментів тексту. Створення закладок».
Форма роботи: вивчення теоретичного матеріалу.
Кількість годин 1
Мета: вивчити можливості пошуку та заміни фрагментів тексту; використання закладок.
Література:
Студент повинен знати: можливості пошуку та заміни фрагментів в MS Word; створювати та використовувати закладки.
Студент повинен вміти: виконувати основні операції при роботі з обєктами в середовищі текстового редактора, виконувати заміну одного фрагменту тексту іншим, здійснювати пошук контекстів; створювати та використовувати закладки.
Міждисциплінарна та внутрішньопредметна інтеграція: дисципліна базується на раніше отриманих знаннях в області «Інформатика», «Іноземна мова» опанування дисципліни йде паралельно з вивченням дисциплін «Бухгалтерський облік», «Вища математика», набуті знання і вміння використовуються при вивчені дисципліни «Економіка торгівлі».
Порядок виконання самостійної роботи
Ознайомитись з метою самостійної роботи та методичними рекомендаціями стосовно її виконання.
Опрацювати теоретичний матеріал.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
Завдання 2.1
Пошук і заміна фрагментів тексту
При роботі з документом може виникнути необхідність знайти в нім групу символів, яке-небудь слово, фрагмент тексту, певні параметри форматування і так далі Аби автоматизувати пошук і не переглядати весь документ або виділений фрагмент, виконаєте наступні дії:
Для розширення можливостей діалогового вікна з відкритою вкладкою Знайти натискуйте кнопку Більше (More) . Вікно збільшить свою висоту приблизно в два рази і набере вигляду, показаного на мал. 1
Мал. 1 Діалогове вікно, що дозволяє автоматизувати пошук необхідного слова або поєднання символів
Заміна символів
Мал. 2 Діалогове вікно, що дозволяє провести заміну в документі вказаних символів
Робота з діалоговим вікном:
Діалогове вікно Знайти і замінити можна закрити, натискує кнопку Відміна (Cancel) або клавішу Esc, або клавіші Alt+F4. Якщо в документі виділити фрагмент тексту, то пошук і заміна символів вироблятиметься лише в цьому фрагменті.
Пошук і заміна параметрів форматування
Word дозволяє знайти і замінити не лише текст, але і параметри форматування. Натискує кнопку Формат (Format) у діалоговому вікні Знайти і замінити (Find and Replace) (мал. 2) ви відкриєте список, в якому можна вибрати потрібний елемент для пошуку: Шрифт (Font), Абзац (Paragraph), Табуляція (Tabs), Мова (Language), Рамка (Frame), Стиль (Style), Виділення кольором (Highlight) . Після вибору елементу з'явиться відповідне діалогове вікно, в якому виберіть параметри форматування. Наприклад, виберемо елемент Шрифт, з'явиться вікно Знайти шрифт (Find Font) . Вкажемо, що в документі шукаємо шрифт Times New Roman звичайний (Regular) розмір 12, натискуватимемо кнопку ОК . Уздовж нижньої межі поля Знайти (Find what) з'явиться напис:
Формат: Шрифт: Times New Roman звичайний 12 пт, не напівжирний, не курсив (Format: Font: Times New Roman, Not Bold, Not Italic)
Якщо необхідно не лише знайти, але і замінити параметри форматування аналогічним чином заповните поле Замінити на (Replace with) . Для початку пошуку параметрів форматування натискуйте кнопку Знайти далі (Find Next) . Для заміни даних натискуйте кнопку Замінити (Replace with) . Кнопка Зняти форматування (No Formatting) дозволяє відмінити пошук всіх раніше заданих параметрів форматування.
Завдання 2.2.
Створення закладок
У повсякденному житті ми використовуємо закладку, аби швидко знайти місце, що цікавить нас, в документі. Аналогічно в Word закладкою називається фрагмент тексту, малюнок або таблиця, які використовуються для швидкого переходу в потрібне місце документа. Закладку можна використовувати для створення і нумерації перехресних заслань. При друці закладка не виводиться.
Виділений як закладка фрагмент тексту відображується на екрані в квадратних дужках, наприклад [малюнки]. При цьому має бути встановлений прапорець закладки (Bookmarks) на вкладці Вигляд (View) у діалоговому вікні, що відображується на екрані після вибору команду Параметри (Options) у меню Сервіс (Tools).
Перехід до закладки
Перейти до закладки можна декількома способами:
Мал. 3 Діалогове вікно Закладка