У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

442401 ПЗ

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 8.4.2025

Зм.

Арк.

 докумен.

док

м.

Підпис

Дата

Арк.

5.05080201.44.24.01 ПЗ

     

           

           1 Загальний розділ

   1.1 Робота транзистора з навантаженням

Якщо в колекторне коло транзистора включити опір навантаження Rк (малюнок 1.1) то зміни струму колектора будуть визначатися не тільки змінами струму базами, а й змінами напруги колектора – емітер, який при роботі транзистора з навантаження залишається постійним і завжди менше ЕРС джерела живлення колектора Ек :

Uкек-IкRк                              (1)

малюнок

Зі співвідношення (формула 1) видно, що при збільшенні струккау колектора  збільшується падіння напруги на опорі навантаження (формула 2),а напруга на колекторі транзистора зменшується.

URк=IкRк                                    (2)

Навпаки, зменшення струму колектора супроводжується підвищенням напруги на колекторі. Виникаючі зміни колекторної напруги впливають на струм колектора протилежно змінам струму бази: якщо під дією сруму бази струм колектора підвищується, то зменшувана при цьому напруга на колекторі ослаблює  ріст струму колектора. Таким чином, при роботі транзистора з навантаженням зміни струму колектора будуть обумовлюватися спільною діею змінного струму бази та напруги колектора – емітер. Такий режим роботи транзистора іноді називають динамічним, а характеризуючі його характеристики – динамічними.

Співвідношення (формула 2) можна записати у вигляді:

Iк=                       (3)

Пряма лінія, описувана рівнянням (формула 3), зазвичай називається навантажувальною прямою (або лінійні навантаження). На вихідних характеристиках навантажувальну пряму можна побудувати по двом точкам (малюнок 1.2, б). Якщо Iк=0,  Uке=Eк. Відклавши  на вісі абсцис величину Eк, отримаємо першу точку навантажуючої  прямої (точку А). У цій точці транзистор замкнутий позитивною напругою на базі відносного емітера (Iб<0).Другу точку навантажуючої прямої знаходимо, задаючись величиною Uке. Наприклад, при Uке=0 Iк=Eк/Rк (точка В). Проведена через точки А і В пряма є шуканою навантажуючою прямою. Навантажуючу пряму можна провести з точки А під кутом ψ=arctg Rк.

Малюнок

Навантажуюча пряма визначає залежність струму колектора від одночасно змінюючихся струму бази і  напруги на колекторі при постійному ЕРС джерела живлення колектора і змінному опорі навантаження. Наприклад, в робочій точці О відомі всі величини, характеризуючи робочий режим транзистора: Iб2, Uо ке, Iо к, URк. При не змінній величині Eк навантажуюча пряма з точки А може проходити вище або нижче прямої АВ в залежності від величини Rк.

В ряді випадків навантажуючи коло має різний опір на постійноному і змінному струмах.Якщо активний опір навантаження для змінного струму Rн <Rк, то навантажуючи пряма для змінного струму проходить через ту саму робочу точку О під кутом ψ`=arctg Rн, при чому ψ`<ψ (пунтир на малюнку 1.2, б). Навантажуюча пряма для змінного струму будується наступним чином. Вліво від точки О проводиться пряма паралельна вісі Uке, і на ній відкладається відрізок ОD, рівний амплітуді змінної складової напруги Uке. З точки D відновлюється перпендикуляр, на якому відкладається відрізок DB`, рівний величині струму Iк=Uке / Rн. Пряма, з’єднуюча точки В`і О, представляє собою навантажуючу пряму для змінного струму. У разі комплексного навантаження в колі колектора з’являється кут зміщення фаз між змінними складовими струму колетора і напруги на колекторі, при цьому лінія навантаження має вигляд еліпса. Використовуючи навантажуючи пряму, можна побудувати характеристику транзистора з напругою.

Вхідна характеристика транзистора з навантаженням в схемі с ОЕ (малюнок 1.2, а) зв’язує вхідну напругу Uбе  з вхідним струмом Iб  при не змінних ЕРС джерела живлення і опір навантаження. Переносячи значення Iб, Uке в точках перетину навантажуючої прямої зі статичними вихідними характеристиками на вхідні статичні характеристики і з’єднуючи ці точки плавною кривою, отримаємо вхідну характеристику транзистора з навантаженням. В довіднику за звичай приводять всього дві статичні вхідні характеристики, зняті при Uке =0 і Uке≠0. Побудову можна почати з якої-небудь точки G, що має координати Uке  G і Iк G. Ця точка переноситься на вхідну характеристику зняту при Uке≠0 (точка 1 з координатами Iб1 і Uбе1). Так само переносяться й інші точки характеристики.

 

 




1. Библейские мотивы в романе Даниеля Дефо Робинзон Крузо
2. ] Корректировка искажений
3. Обязанность Правительства РФ по обеспечению проведения единой государственной политики в сфере обр
4. українських областях веде український народ
5. Вопросы документоведения в научном плане только начинают разрабатываться
6. Средняя общеобразовательная школа ’ 117 КВН МЫ И НАШЕ ЗДОРОВЬЕ
7. IПеревести число 9999999 из десятичной системы в шестнадцатеричную
8. Реферат- Психологические особенности адаптации школьников в условиях ВУЗа
9. Объект науки административного менеджмента
10. Характер работ по отделке полов зависит от конструкции основания бетонное асфальтобетонное деревянное и.html