У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

442401 ПЗ

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.2.2025

Зм.

Арк.

 докумен.

док

м.

Підпис

Дата

Арк.

5.05080201.44.24.01 ПЗ

     

           

           1 Загальний розділ

   1.1 Робота транзистора з навантаженням

Якщо в колекторне коло транзистора включити опір навантаження Rк (малюнок 1.1) то зміни струму колектора будуть визначатися не тільки змінами струму базами, а й змінами напруги колектора – емітер, який при роботі транзистора з навантаження залишається постійним і завжди менше ЕРС джерела живлення колектора Ек :

Uкек-IкRк                              (1)

малюнок

Зі співвідношення (формула 1) видно, що при збільшенні струккау колектора  збільшується падіння напруги на опорі навантаження (формула 2),а напруга на колекторі транзистора зменшується.

URк=IкRк                                    (2)

Навпаки, зменшення струму колектора супроводжується підвищенням напруги на колекторі. Виникаючі зміни колекторної напруги впливають на струм колектора протилежно змінам струму бази: якщо під дією сруму бази струм колектора підвищується, то зменшувана при цьому напруга на колекторі ослаблює  ріст струму колектора. Таким чином, при роботі транзистора з навантаженням зміни струму колектора будуть обумовлюватися спільною діею змінного струму бази та напруги колектора – емітер. Такий режим роботи транзистора іноді називають динамічним, а характеризуючі його характеристики – динамічними.

Співвідношення (формула 2) можна записати у вигляді:

Iк=                       (3)

Пряма лінія, описувана рівнянням (формула 3), зазвичай називається навантажувальною прямою (або лінійні навантаження). На вихідних характеристиках навантажувальну пряму можна побудувати по двом точкам (малюнок 1.2, б). Якщо Iк=0,  Uке=Eк. Відклавши  на вісі абсцис величину Eк, отримаємо першу точку навантажуючої  прямої (точку А). У цій точці транзистор замкнутий позитивною напругою на базі відносного емітера (Iб<0).Другу точку навантажуючої прямої знаходимо, задаючись величиною Uке. Наприклад, при Uке=0 Iк=Eк/Rк (точка В). Проведена через точки А і В пряма є шуканою навантажуючою прямою. Навантажуючу пряму можна провести з точки А під кутом ψ=arctg Rк.

Малюнок

Навантажуюча пряма визначає залежність струму колектора від одночасно змінюючихся струму бази і  напруги на колекторі при постійному ЕРС джерела живлення колектора і змінному опорі навантаження. Наприклад, в робочій точці О відомі всі величини, характеризуючи робочий режим транзистора: Iб2, Uо ке, Iо к, URк. При не змінній величині Eк навантажуюча пряма з точки А може проходити вище або нижче прямої АВ в залежності від величини Rк.

В ряді випадків навантажуючи коло має різний опір на постійноному і змінному струмах.Якщо активний опір навантаження для змінного струму Rн <Rк, то навантажуючи пряма для змінного струму проходить через ту саму робочу точку О під кутом ψ`=arctg Rн, при чому ψ`<ψ (пунтир на малюнку 1.2, б). Навантажуюча пряма для змінного струму будується наступним чином. Вліво від точки О проводиться пряма паралельна вісі Uке, і на ній відкладається відрізок ОD, рівний амплітуді змінної складової напруги Uке. З точки D відновлюється перпендикуляр, на якому відкладається відрізок DB`, рівний величині струму Iк=Uке / Rн. Пряма, з’єднуюча точки В`і О, представляє собою навантажуючу пряму для змінного струму. У разі комплексного навантаження в колі колектора з’являється кут зміщення фаз між змінними складовими струму колетора і напруги на колекторі, при цьому лінія навантаження має вигляд еліпса. Використовуючи навантажуючи пряму, можна побудувати характеристику транзистора з напругою.

Вхідна характеристика транзистора з навантаженням в схемі с ОЕ (малюнок 1.2, а) зв’язує вхідну напругу Uбе  з вхідним струмом Iб  при не змінних ЕРС джерела живлення і опір навантаження. Переносячи значення Iб, Uке в точках перетину навантажуючої прямої зі статичними вихідними характеристиками на вхідні статичні характеристики і з’єднуючи ці точки плавною кривою, отримаємо вхідну характеристику транзистора з навантаженням. В довіднику за звичай приводять всього дві статичні вхідні характеристики, зняті при Uке =0 і Uке≠0. Побудову можна почати з якої-небудь точки G, що має координати Uке  G і Iк G. Ця точка переноситься на вхідну характеристику зняту при Uке≠0 (точка 1 з координатами Iб1 і Uбе1). Так само переносяться й інші точки характеристики.

 

 




1. Проектирование свинарника-откормочника на 1100 голов
2. модуль 4 Налоги и налогообложение Вариант 16 Определить НДС подлежащий уплате в бюджет и заполнить нал
3. Методические рекомендации студенту Для эффективного достижения результата изучения дисциплины Иностр
4. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук2
5. животные имеющие индивидуальный номер животные племенных заводов животные с точно известным происхожд.html
6. Теория кадровой политики
7. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Київ ~ Дисертація
8. Культорологическая роль экспозиции центрального музея древнерусской культуры и искусства им Андрея Рублева Спасо-Андронниковского монастыря
9. транспортних будівельних дорожніх машин і обладнання 2013
10. методичні матеріали з дисципліни для студентів неекономічних факультетів Обговорено