Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Зміст
Розділ 1. Резюме. 2
Розділ 2. Характеристика підприємницької діяльності. 4
Розділ 3. Аналіз ринку збуту (з таблицями). 7
Розділ 4. План маркетингу (з таблицями). 10
Розділ 5. Управління і власність. Юридичний статут. 12
Розділ 6. Організація підприємницької діяльності. 13
Розділ 7. Фінансовий план (з таблицями) 15
Розділ 8. Оцінка можливих ризиків. 16
Розділ 9. Додатки. 17
Представлений бізнес-план подається у Обласний молодіжний центр праці з метою участі у конкурсі по написанню бізнес-планів.
Розділ 1. РезюмеЯ, Мазура Олена Сергіївна, прагну зайнятися приватним бізнесом, де зможу застосувати напрацьовані знання і досвід для втілення своєї мети.
Мета мого бізнесу полягає в отриманні якомога більшого прибутку від надання інформаційно-консультаційних послуг по веденню бухгалтерського обліку та маркетинговим дослідженням, а також від проведення навчальних тренінгів та семінарів для поліпшення підприємницької діяльності у Полтаві та області.
Бухгалтерський облік є невід’ємною частиною діяльності будь-якого підприємства, яке працює з метою прибутку. Значення обліку сьогодні дуже важливе, тому що зростає кількість підприємств малого бізнесу, зростає розвиток зовнішньо-економічної діяльності, з’являється багато підприємств з іноземними інвестиціями. Та, нажаль, не кожен керівник підприємства (особливо приватні підприємці) вважає за потрібне мати у штаті бухгалтера, який би вів облік його діяльності. В зв’язку з цим, він потребує у отриманні кваліфікаційної допомоги у вигляді консультацій з питань ведення первинної документації, складання звітності, оподаткування, тощо...
З 01.01.2004р. в законодавстві про оподаткування доходів громадян пройшли деякі зміни – є можливість надавати послуги і фізичним особам по складанню звітності (декларацій про доходи) для надання її до податкового органу.
Я отримала вищу економічну освіту у Полтавському кооперативному інституті у 1994р., кафедра “Бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності”. Маю професію бухгалтера-економіста. За роки роботи по спеціальності отримала досвід, знання і зможу запропонувати підприємствам всіх форм власності послуги по якісному веденню бухгалтерського обліку та оподаткуванню згідно з діючим законодавством України. Крім того, дуже добре опанувала роботу з комп’ютерною технікою і з бухгалтерськими програмами. Таким чином, зможу допомогти бухгалтерам-початківцям здолати труднощі при роботі на ПК.
Другий напрямок моєї діяльності – теж дуже цікава галузь – це консультаційні маркетингові та навчальні тренингові послуги. Сьогодні кожен поважаючий себе керівник зацікавлений в тому, щоб його бізнес процвітав, а його працівники мали неабиякий досвід спілкування з клієнтами, вміли професійно презентувати себе і підприємство, добре зналися на своїй справі, були відданими і вдячними за високу оплату праці. Але керівникам теж треба підвищувати постійно не тільки свою професіональну кваліфікацію, а й придбати багато досвіду в сфері спілкування з підлеглими, у методах роботи з колективом, у деяких секретах поведінки та рис, притаманних справжнім керівникам.
Я отримувала знання в цій галузі напротязі багатьох років. Мені це завжди дуже подобалось, і тому я пройшла багато коштовних тренінгів, семінарів, бізнес-конференцій як в Україні, так і за кордоном. Але початок було покладено ще при навчанні в інституті – маркетинг, менеджмент та інші дисципліни. Багато знань вичерпано з інтернету, роботою в якому я володію досконало. Спочатку це було моє хоббі, а потім я стала застосовувати це на практиці з моїми колегами, зі знайомими. Проводила тренінги на добровільних засадах у різних виробничих колективах, де й отримала досвід. Завдяки цьому й народиласа ідея запровадити ці знання і досвід на професіональному рівні. Я постійно підтримую і підвищую свій рівень, тому в мене вже є потенційні клієнти для діяльності в сфері консультаційного бізнесу.
Основними ресурсами для моєї діяльності є нормативна та законодавча бази в галузі бухгалтерського обліку та оподаткуванню, а також кваліфікація та досвід спеціаліста. Матеріали тренінгів та семінарів, багато літератури та різних видань, інтернетний ресурс. Все це не потребує великих капіталовкладень.
Для початку моєї підприємницької діяльності сума необхідного капіталу складе 10 000 грн. Але робота потребує постійних витрат на рекламу та розвиток діяльності. Тому планую частину щомісячного доходу вкладати саме в розвиток та поширення спектру діяльності, а також на благодійні цілі.
Фінансовий результат від здійснення моєї діяльності буде кожного разу після завершення певного етапу роботи. Це може бути місячна, квартальна, річна фінансова звітність, разові індивідуальні чи групові консультації, проведені тренінги чи семінари. Також планую працювати по частковій предоплаті, тому що іноді підготовка то групових зайнять потребує деяких витрат на канцтовари, роздруківку навчального матеріалу і т.д.
Сума середньомісячного заробітку планується десь 2500 - 3000 грн. При зростанні клієнтської бази обов’язково зростатиме і рівень прибутку. І тоді я планую залучити найманих працівників високого професійного рівня для задоволення потреб всіх клієнтів одночасно.
Розділ 2. Характеристика підприємницької діяльності.
Основний напрямок підприємницької діяльності полягає у наданні консультаційних послуг з бухгалтерського обліку та маркетингу для юридичних та фізичних осіб.
Мета:
Основною метою є отримання прибутку від діяльності для потреб своєї родини, для подальшого особистістого розвитку. Прагну досягти високих результатів в наданні консультаційних послуг, постійно вдосконалювати організацію праці. В майбутньому планую залучити на постійну роботу спеціалістів і відкрити консультаційний центр для бухгалтерів, юристів, маркетологів, керівників підприємств. Також планую проводити тренінгове навчання для інших спеціальностей з метою підвищити якість сервісного обслуговування на Полтавщині. Велику перевагу надаю самореалізації і отриманню задоволення від роботи, тому що мої послуги необхідні суспільству.
Завдання:
Я планую вирішити декілька першочергових завдань для досягнення своєї мети:
- реєстрація ФОП в різних інстанціях,
- договір оренди приміщення (з меблями),
- оренда телефонної лінії та придбання телефонного апарату,
- закупка необхідної оргтехніки для роботи,
- закупка канцелярських товарів,
- закупка ліцензійного програмного забезпечення для навчального процесу (“1С:підприємство”, “ПАРУС”, “БЕСТ”, “Дебет-Кредит” та інші),
- проведення підписки видань з бухгалтерського обліку та оподаткування,
- відкриття власного сайту в Інтернеті,
- реклама в газетах, професійних журналах, по телебаченню тощо,
- організація навчального процесу по замовленням клієнтів,
- планування роботи в офісі з майбутніми клієнтами.
Доцільність втілення проекту:
Я вирішила для себе, що буду займатись цим видом діяльності, тому що моя освіта і основна професія – бухгалтер, я маю практичний досвід роботи з бухгалтерськими документами та програмами, дуже багато давала консультацій іншим бухгалтерам і зрозуміла, що це мій поклик – допомагати людям вирішувати питання. Щодо маркетингових послуг, я отримала якісне навчання на тренінгах, семінарах, бізнес-конференціях, індивідуальних зайняттях в різних містах України і за кордоном. Тому маю особисту зацікавленість вдосконалити свої знання та втілити їх в життя, поділитися своїм досвідом з іншими. До речі, в мене вже є декілька попередніх замовлень від людей, які планують стати моїми постійними клієнтами. Крім того, мною проведено ряд досліджень з приводу того, що на вищезгадані послуги є постійний попит клієнтів.
Чим планується займатись безпосередньо:
- індивідуальні та групові консільтації з приводу ведення бухгалтерського обліку та оподаткуванню,
- навчання роботі з різними бухгалтерськими програмами,
- консультації через Інтернет,
- проведення тренінгів та семінарів для найманих працівників,
- проведення тренінгів для керівників підприємств,
- додаткове навчання для підвищення власної кваліфікації,
- розробка навчальних програм з використанням досвіду, додаткової літератури,
- постійна реклама на ринку послуг.
Перелік послуг, що пропонуються:
1. Бухгалтерські послуги:
- обробка первинних документів,
- облік доходів та витрат підприємства,
- складання звітності, в тому числі і податкової,
- ведення бухгалтерського обліку за допомогою комп’ютерних програм “1С:підприємство”, “ПАРУС”, “БЕСТ”, “Дебет-Кредит” та інші,
- консультації з ведення бухгалтерського обліку,
- консультації по оподаткуванню та складанню звітності.
2. Маркетингові послуги:
- консультації по вивченню та аналізу ринку,
- консультації та проведення маркетингових досліджень,
- допомога в складанні резюме та презентації своїх послуг або товару,
- навчальні лекції, семінари, тренінги на такі теми:
1. Майстерність у спілкуванні з клієнтом
2. Секрети психології споживача
3. Мотиваційні заходи для роботи з клієнтом
4. Мотивація найманих працівників (для керівників підприємств)
5. Робота з сердитими та розгніваними клієнтами. Поведінка та реакція
6. Як втримати клієнта, як повернути втраченого клієнта
7. Тренування впевненості в собі
8. Робота в команді. Етика взаємовідносин у колективі
9. Формування команди спільнодумців (для керівників)
10. Психологія та поведінка працівника – посередника між
клієнтом та підприємством
11. Подолання комплексів та страхів у роботі з клієнтом
12. Методи вирішення конфліктів
13. Планування роботи та власної діяльності в бізнесі
14. Проведення ділових переговорів на різних рівнях
15. Техніка ділового спілкування
16. Візуалізація та мова жестів, або “як розпізнати клієнта”
17. Психологія успіху в роботі
18. Cпілкування та надання інформації по телефону
19. Реклама, складання іміджу підприємства та його працівників
20. Фінансова сфера життя людини, ставлення до грошей.
Всі ці послуги прагну вдосконалити, залучити фахівців з різних галузей і відкрити власний консультаційний центр у Полтаві. Поширити діяльність на районні центри, інші обласні центри та Інтернет. Можливе відкриття філій.
Розділ 3. Аналіз ринку збуту.
Для проведення аналізу ринку збуту необхідно проаналізувати конкуретноздатність і переваги тих послуг, що надаватимуться. Кожен вид товару або послуги можна розподілити на три рівні.
Таблиця 1. Аналіз трьохрівневої структури послуг.
№ п/п Рівень структури Стандартні виконання Продукт, що пропонується 1 Ядро (мета) послуги Бухгалтерські та маркетингові інформаційно- консультаційні послуги Задоволення потреб юридичних та фізичних осіб у отриманні бухгалтерських та маркетингових інформаційно- консультаційних послуг 2 Товар в реальному виконанніКонсультації, семінари, тренінги, бізнес-конференції,
громадські заходи
Проведення всіх заходів як індивідуально, так і для будь-якої кількості людей, ексклюзивність інформації, система знижок для всіх категорій клієнтів 3 Продукт з оточенням Проведення всіх заходів у офіційних обставинах, навчання і консультації “по правилам”, за графіком Створення “Консалт-клубу” для спілкування клієнтів у неробочий час, кофе-брейк для клієнтів під час консультацій, гнучкий графік надання послуг... Постійне підвищення рівня надання послуг, розподілення по підготовчій базі клієнтів.Таким чином, можна зробити висновок, що запропонована послуга буде надаватися з особливим інтересом, щоб підвисити зацікавленість клієнта. Але найголовніше те, щоб отримані знання втілювалися у життя і не забувалися. Саме тому й необхідно створення “Консалт-клубу”, де можна буде підтримувати свій рівень і спілкуватися з однодумцями, навіть разом зі своїми рідними проводити дозвілля. Окрім того, для підтримування конкуретноздатності моїх послуг, планується постійна робота над собою, над якістю послуг, над свіжістю інформації та зацікавленістю клієнтів.
Детальний аналіз ринку є важливою умовою ефективності підприємницької діяльності. На основі проведеного аналізу було виявлено, що потенційними споживачами моїх послуг можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Серед них можуть бути як наймані працівники, так і керівники підприємств. При цьому вік клієнта може бути різний – від 16 років і до пенсійного віку, а також пенсіонери, які вирішили зайнятися підприємницькою діяльністю. Також аналз ринку дав можливість визначити, що попит на даний вид послуг постійно збільшується. Вже зараз можна зробити висновок, що попит задоволений не в повному обсязі. Це підтверджується у наступній таблиці.
Таблиця 2. Аналіз коньюнктури ринку (розрахунок на 1 рік).
Таким чином, в результаті ретельного аналізу попиту та пропозиції на ринку надання даних послуг, можна визначити, що існує реальний незадоволений попит на ринку, що складає 27% від загальної суми послуг, що надаються споживачам у Полтаві.
Надалі планується розширювати діяльність і працювати в районних центрах Полтавської області та за її межами, а також в Інтернеті. Впевнена, що відсоток буде набагато більший. Крім того, планується розширення асортименту полуг, що теж набагато підвищить конкурентоздатність моєї підприємницької діяльності.
Але необхідно пам’ятати про те, що на ринку надання даних послуг існує конкуренція, що заставляє обмірковувати кожен крок і “не спати”, а рухатись вперед. Деякі з моїх конкурентів – це мої знайомі, з якими ми плануємо обмінюватись досвідом (в деякій мірі). А основні мої конкуренти – це такі фірми, як “Бізнес-консалтінг” та “Ваш успіх”. Аналіз конкурентів наведено у таблиці №3 (наступна сторінка).
Таблиця 3. Аналіз конкурентних переваг.
Головною перевагою конкурентів є досвід роботи, що означає:
- знання коньюнктури ринку,
- постійна клієнтура,
- створена репутація,
- налагоджена система організації праці.
Але у конкурентів є також і деякі недоліки:
- надто високі ціни на надання послуг,
- відсутність диференційності у відношенні до клієнта,
- не завжди якість відповідає вартості послуг.
З таблиці можемо зробити висновок, що конкуренція існує, є
безперечні лідери в даній галузі, але я маю сильні сторони вже сьогодні і буду це вдосконалювати і покращувати надалі. Це дає можливість мені вийти в лідери по наданню бухгалтерських та маркетингових консультаційних послуг, до чого я і буду прагнути.
Які заходи треба провести для підвищення конкурентно- здатності мого підприємства:
- постійний контроль ціноутворення,
- підвищення якості надання послуг,
- підвищення кваліфікації,
- проведення рекламної компанії,
- безмежна любов до клієнта, взаємоповага.
Розділ 4. План маркетингу.
Основним завданням маркетингової політики є просування товарів чи послуг на ринку.Але перш за все необхідно визначитися з ціновою політикою майбутньої підприємницької діяльності. Зважаючи на те, що вартість послуг, нажаль, іноді впливає на вибір клієнта, та після аналізу переваг і недоліків моїх конкурентів, я не вважаю за потрібне ставити надто високі ціни за послуги. Вартість послуг буде залежати від суми витрат (канцтовари, література, інтернет, законодавча база), від затраченого часу на підготовку та на проведення роботи, від приміщення, де буде проводитись консультація чи навчання (у клієнта чи орендована).
Планується гнучка система знижок (від 5 до 15 %):
- для постійних клієнтів,
- для корпоративних клієнтів,
- для студентів та пенсіонерів,
- інші соціальні знижки.
Таким чином, вартість послуг планується бути такою:
- Індивідуальна консультація (1 година) – 20-30 грн.
- Групова консультація (2 години) – по 15-20 грн.
- Обробка первинної документації – 100-200грн. (залежно від об’єму.
- Складання статистичної, податкової та іншої звітності, включаючи баланс підприємства – 400-600грн. (за домовленістю, залежно від об’єму).
- Проведення тренінгового навчання (3-4 години) – 300-400 грн. (група з 20 чоловік).
- Тренінги двохденні – 600-900грн.(групові, 2 дні по 8 годин з перервами на обід та кофе-брейки).
- Програми для керівників підприємств – в залежності від кількості учасників, витраченого часу, рівня важливості та конфіденційності наданої інформації.
Прогноз продажу послуг на 2006 рік приведено у таблиці 4 (наступна сторінка).
Аналіз в таблиці 4 показує, що будуть відбуватися деякі зміни влітку, у період відпусток. Зменшується попит споживачів і є необхідність влаштувати собі відпустку на 10-12 днів. Але в цілому дохід планується в достатньому обсязі. Чистий дохід буде відображено у фінансовому результаті діяльності (розділ 8).
Для того, щоб вірно спланувати напрямок розвитку своєї діяльності, необхідно провести оцінку існуючого ринку збуту продукції. У розділі 3 Табл.2 видно, що по даному виду послуг у м.Полтава ринок споживачів задоволений десь на 70%. А це говорить про те, що є можливість працювати навіть при умовах жорсткої конкуренції, тим більше, що я готова до цього.
Перш за все каналом збуту товару може бути и стане реклама. Для початку в мене вже є попередні замовники, але планую розмістити оголошення у газети та журнали (“Жовта газета”, “Бізнес-афіша”, “Робота з понеділка”, “Прем’єр» та ін.). Також з самого початку планую замовити візитні картки, рекламні листівки. Розповсюджити рекламні проспекти через агентство «АНП», яке, до речі, доставляє інформацію і в інші міста України.
Дуже велику перевагу я надаю якості послуг, які надаватимуться. Тому просувати свої послуги на ринок планую тільки якісно, щоб задовольнити потреби клієнта. В мене вже є розроблена програма вдосконалення моєї кваліфікації та подальшого навчання у цій галузі.
Велике значення має і людський фактор. Добропорядність, чуйність, дружнє ставлення до клієнта, вміння вислухати і допомогти, вчасна інформаційна підтримка підвисять мій рейтинг на ринку консультаційних послуг.
Тож основну роль буде грати імідж і реклама.
Розділ 5. Управління і власність. Юридичний статут.
Для здійснення підприємницької діяльності я вирішила стати фізичною особою - підприємцем (скорочено ФОП) без створення юридичної особи. Така організаційно-правова форма діяльності для мене є найвигіднішою з наступних причин:
1- не потребує великих капіталовкладень при реєстрації;
2- є можливість спрощеної системи оподаткування, що значно заощаджує мій час та кошти (транспорт, то що) на відвідування різних інстанцій;
3- більш просте ведення бухгалтерського обліку, що спрощує взаємовідносини з податківцями та іншими держустановами;
4- помірна сума фіксованого податку, яка майже не вплине на мій фінансовий стан,
5- не планується залучення найманих працівників найближчим часом.
Ця форма діяльності має деякі переваги:
- самостійне управління своїми справами,
- самостійне прийняття рішень,
- відсутність регламенту в роботі,
- можливість обирати систему оподаткування,
- немає потреби в ліцензуванні та патентуванні.
На початку свого бізнесу планується невеликий обсяг надання послуг, тому залучення найманих робітників зайве. Але для виконання деяких видів послуг в разових випадках можливо залучення відповідних спеціалістів за договорами підряду. Це стосується і спеціалістів з юриспруденції в разі виникнення спірних юридичних питань.
Планую орендувати приміщення під офіс для більш зручного спілкування з клієнтами та заключення угод.
Юридичний статут підприємства:
- Форма власності – приватна.
- Організаційно-правова форма діяльності –
фізична особа – підприємець Мазура Олена Сергіївна.
- Ідентифікаційний код 2632012602.
- Юридична та поштова адреса –36000, м.Полтава, вул.Куйбишева-13а, кв.8.
- Контактний телефон – (0532) 56-12-57.
- Розрахунок за надані послуги планується проводитись через розрахунковий рахунок у АКІБ “Укрсиббанк”.
- Поточне керівництво зазначеної підприємницької діяльності буду здійснювати самостійно.
- Система оподаткування – єдиний податок (за ставкою 200 грн.).
Розділ 6. Організація підприємницької діяльності.
Ведення даної підприємницької діяльності планується так:
- для надання послуг юридичним особам заключаються угоди;
- при заключенні угоди буде чітко вказуватись перелік наданих послуг та сума до сплати, а також рахунок-фактура;
- при наданні консультацій та інформаційної підтримки фізичних осіб також планується заключення угоди для визначення переліку та вартості послуг, що надаватимуться;
- планується розробка системи знижок на надання послуг для постійних та оптових клієнтів (групи по 15-20 чоловік);
- розробка гнучкого графіку надавання послуг з кожним клієнтом окремо;
- індивідуальний підхід до кожного клієнта, як до особистості.
Для початку підприємницької діяльності я маю зареєструвати підприємство, придбати деяку техніку, меблі, орендувати офіс, тощо. Необхідні виробничі ресурси планую придбати поступово за рахунок власних заощаджень та за майбутні доходи.
В наступній таблиці показано, які саме ресурси мені будуть необхідні для започаткування свого бізнесу, де враховано і витрати на 1-й місяць діяльності:
У зв'язку з незначними обсягами діяльності на першому етапі роботи не планую залучати найманих працівників. Поточне керівництво буду здійснювати як фізична особа – підприємець Мазура Олена Сергіївна.
Режим роботи планую зроботи таким, щоб було зручно в першу чергу клієнту, тобто в робочі дні (понеділок – п’ятниця):
09.00-13.00 - знаходження в офісі (консультації, відповіді по телефону, домовлення про зустрічі, кава-брейк для постійних клієнтів).
13.00-14.00 - обідня перерва (але можна зв’язатися зі мною по стільниковому телефону, або залишити про себе повідомлення на автовідповідачі.
14.00-17.00 - виїзд до клієнта (консультації, робота з документами, тренінгове навчання...)
Субота: 09.00-13.00 - робота в офісі або на виїзді у клієнта.
Неділя: вихідний.
Іноді можуть бути деякі зміни в графіку роботи, в залежності від потреби клієнта.
Розділ 7. Фінансовий план.
Кожна людина, яка планує стати підприємцем, потребує в коштах на започаткування свого бізнесу. Спочатку народжується ідея, потім обмірковуються моливості, складається бізнес-план під цю ідею і можливості, і тільки тоді можна розпочинати свою діяльність. У таблицях 5 і 6 (наступні сторінки) видно, що у першому кварталі буде становлення бізнесу. Потім іде розвиток, влітку (сезон відпусток) трішки спад попиту, а у 4 кварталі – подальший розвиток. Чистий дохід за рік складатиме 25 000 грн.
Враховуючи вищевикладене та прагнення досягти своєї мети, цю бізнес-ідею вважаю вдалою, а свою діяльність перспективною і прибутковою.
Розділ 8. Оцінка можливих ризиків.
Я провела докладний аналіз можливості виникнення тих чи інших критичних ситуацій, які можуть негативно вплинути на розвиток моєї підприємницької діяльності, що може привести до можливих непередбачених витрат та невдач в бізнесі. При розробці та складанні плану маркетингу та фінансового плану майбутнього підприємства, а також при плануванні успіху у бізнесі, не можна не враховувати ті ризики, які можуть виникнути в майбутньому.
Ризики розподіляються на декілька груп:
1) зовнішні ризики, які не залежать від діяльності приватного підприємця:
- політичний ризик,
- економічний ризик,
- форс-мажорні обставини,
- зміни в законодавстві,
- зміни в оподаткуванні,
- поява нових конкурентів.
2) внутрішні ризики, які залежать безпосередньо від діяльності приватного підприємця:
- втрата майна,
- псування основних засобів,
- втрата попиту на даний вид послуг,
- маркетинговий ризик,
- ризик невиконання зобов’язань.
Всі ці ризики мають можливі джерела виникнення:
- недостатня інформація про коньюнктуру ринку,
- недооцінка конкурентів,
- переоцінка власних можливостей...
Непередбачливість підприємця може привести його бізнес до краху. Тому я виявила (про всяк випадок) такі організаційні заходи профілактики ризиків:
- постійне підвищення конкуретноздатності,
- розробка ефективної та цікавої реклами,
- підвищення кваліфікації спеціаліста,
- страхування майна,
- проведення вчасного технічного обслуговування оргтехніки,
- обов’язкове дотримання правил техніки безпеки в роботі,
- поновлення програмного забезпечення,
- створення резервної інформації на магнітних носіях (копії),
- суворий контроль руху грошових коштів, ретельне ведення бухгалтерії (не зважаючи на спрощену систему),
- створення резервного фонду для покриття непередбачуваних ризиків (хвороба, то що) в розмірі від 3% до 5% чистого прибутку.
Розділ 9. Додатки.
Для підтвердження моєї освіти та кваліфікації спеціаліста надаю копії диплому, копії свідоцтв про навчання на тренінгах. Була неодноразово у Києві, Ужгороді, Харкові, Вінниці, Львові, а також у м.Будапешт (Угорщина), де проходила безліч семінарів, конференцій, де отримала знання і досвід. Прагну примінити все це в роботі для повного задоволення попиту споживачів у консультаційних та інформаційних послугах.
Представлений бізнес-план вже в дії, підприємницьку діяльність розпочато у кінці грудня 2005 року. Замовники задоволені і чекають на нові пропозиції, тому що є чимало нових цікавих та доцільних тем для тренінгів та семінарів, які знаходяться у стані розробки.
Моя діяльність постійно потребує додаткових витрат на рекламу, на розвиток і підвищення рівня обізнаності та кваліфікації. Необхідно закупити додаткову оргтехніку для роботи з клієнтами. Дуже багато завдань поставлено для досягнення мети.
Відверто кажучи, окрім надання послуг також проводиться благодійна допомога дітям-сиротам. Силами підприємців, з якими я спілкуюся, надається допомога талановитим митцям, в яких немає коштів для організації виставок та реклами своїх творів мистецтва (вишиванки, рушники, картини, оригамі, фріволіте, тощо). Планується поширення діяльності на майбутнє. Є дуже багато цікавих ідей щодо організації навчання дітей мистецтву та красі. Взагалі, якщо люди прагнуть не лише заробляти гроші, а й отримувати від праці задоволення, приносити користь суспільству і відчувати при цьому позитивні емоції, я з такими людьми об’єдную зусилля і ми разом відтворюємо у життя наші мрії.