У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 1 Сьогодні необхідно ефективно протидіяти депресивним тенденціям теперішнього загострення світової

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 18.5.2025

1

Тема 1.

Сьогодні необхідно ефективно протидіяти депресивним тенденціям теперішнього загострення світової фінансової кризи, що негативно впливає на національну економіку. Формування національних інвестиційних ресурсів, платоспроможного попиту, створення нових робочих місць можливе за впровадження політики економічного націоналізму. Одним з її напрямків є формування конкурентоспроможного національного малого підприємництва.

Економічний інтерес, енергія і винахідництво підприємливих людей активно сприяють прогресу у всіх сферах людської життєдіяльності. Тому абсолютна більшість розвинутих країн всіляко стимулюють створення і діяльність різноманітних за спеціалізацією і напрямками малих підприємств.

Малий бізнес створює необхідну в наших умовах господарювання атмосферу конкуренції, тим самим підвищує якість товарів і послуг, стимулює використання місцевих сировинних ресурсів, здатен миттєво реагувати на будь-які зміни ринкової кон’юнктури, заповнювати ніші споживчої сфери, створює робочі місця тощо.

Крім того, малі підприємства, з їх мобільністю в умовах конкуренції, вносять вагомі інновації, технологічне обновлення виробництва, прискорюють розвиток НТП.

У передових державах ринкової економіки у  малому підприємництві (МП) зайнята майже половина працездатного населення. На одне МП припадає у США - 13 осіб, в Італії - 15, в Японії -20, у Великобританії та країнах ЄС - по 22 особи, у Німеччині - 27 і у Франції - 28 осіб. Частка МП у виробництві ВВП становить 50-67 %.

Питома вага МП кількості зайнятих в країнах ЄС становить понад 70 % - в Україні це лише до 15%, а їхній вклад у ВВП становить 1/3 загального ВВП, в нас ця цифра становить 12%.

Зважаючи на кількість зайнятих і внесок у ВВП малих підприємств, можна стверджувати, що мале підприємництво в розвинутих країнах світу є системоутворюючим фактором середнього класу в цілому.

Світовий досвід показує, що всі розвинуті держави світу не надавали великого значення розвитку МП. Практика підтримки МП сформувалась у розвинутих країнах ще пів століття тому. У кожній розвинутій країні працюють цілеспрямовані державні програми підтримки та розвитку підприємництва.

В Україні важко говорити про якісь цілеспрямовані програми. Розвиток малого підприємництва гальмують такі фактори:

  1.  надмірно високий податковий тягар;
  2.  відсутність регулювання економіки, насамперед, за допомогою економічних важелів, замість цього в нашій країні переважають адміністративні;
  3.  корумпованість державних чиновників;
  4.  недосконале і нестабільне законодавство;
  5.  високі відсоткові ставки за кредит;
  6.  захоплення значної частки ринку іноземними фірмами;
  7.  відсутність політики протекціонізму (захисту національного товаровиробника) тощо.

Підсумовуючи, можна стверджувати, що в Україні підтримка малого підприємництва з боку держави, а отже і формування середнього класу,  здійснюється незадовільно. Нікому не цікаві проблеми малого підприємництва, окрім самих підприємців, а звідси випливає відсутність системнорозробленої, стабільної, науковообгрунтованої економічної політики держави, в тому числі політики підтримки малого підприємництва. В Україні ця підтримка  має лише декларативний характер. Провладні олігархічні клани не цікавляться проблемами малого підприємництва.




1. Хозяйственное право на 20132014 учебный год для студентов очной формы обучения по специальности Экономик
2. Польша Возникновение государства и защита суверенитета
3. Значение руководящих постановлений высших судебных органов в применении норм трудового законодательства
4.  Особенностями земель территорий поселений являются- а многообразие видов земель различного целевого на
5. лам Гизгинлам Родословная Зелимхана несложна если начать ее с Бехо
6. 418 Критерии профессиональной компетентности учителя- Определяются с учетом природы профессион
7. Контрольная работа 4 Unit 18 Выполнила Нигматуллаева А
8. тема не относится к буферным системам крови
9. Неформальный справочник по системам управления проектами
10. тема Наприклад квітка рожа виступає символом таємниці тиші радості слави воскресіння гордості