У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

культурного шоку

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.2.2025

 

У західній науці розроблені різні моделі виходу із ситуації "культурного шоку". На думку американського антрополога Ф. Бока, існують такі способи вирішення цього конфлікту.

Перший спосіб умовно названий геттоізацією (від гетто). Уникаючи всіляких контактів з чужою культурою, що наносить їй емоційні травми, людина намагається відтворити власне культурне середовище в оточенні одноплемінників, відгороджується від зовнішнього світу. Так, наприклад, у гуртожитку іноземні арабські студенти оформляють кімнату в національному стилі навіть до переробки м'яких меблів до звичної висоти. Спеціальну кімнату для молитов, так звану "домашню мечеть", вони встеляють килимами й оформляють відповідно до вимог і норм своєї релігійної культури.

Другий спосіб – асиміляція (протилежна геттоізації). У цьому випадку індивід цілком відмовляється від власної культури і прагне засвоїти необхідний для життя в нових умовах багаж іншої культури. Для цього, наприклад, іноземці часто вдаються до шлюбу, бажаючи цілком асимілюватися в іншій країні і мати дітей, які вже зможуть повністю асимілюватися в нових умовах.

Третій спосіб вирішення культурного конфлікту – проміжний між двома першими. Він виявляється у поєднанні культурного обміну. Цей шлях найбільш складний, але він може виявитися максимально продуктивним. Прикладом є творча діяльність В. Набокова, Й. Бродського, які зуміли писати чужою мовою, зберігаючи і розвиваючи традиції російської культури і літератури.

Четвертий спосіб – часткова асиміляція, коли людина сприймає вимоги іншої культури в якийсь одній чи декількох сферах своєї життєдіяльності. Наприклад, на роботі керується нормами іншого культурного середовища, а вдома – нормами своєї традиційної культури. Така практика подолання "культурного шоку" найбільш поширена. Так, наприклад, емігранти найчастіше асимілюються частково, розділяючи своє життя мовби на дві частини, зберігаючи свою прихильність до традиційних форм комунікації у колі родини, у суспільстві своїх одноплемінників, у релігійній сфері та відмовляючись від них скрізь, де домінує інше культурне середовище – на роботі, у громадських місцях тощо. Часткова асиміляція є досить вдалим способом подолання "культурного шоку". Це свідчить про те, що індивід вміє пристосуватися до різних умов навколишнього середовища, хоча його свідомість містить у собі подвійний ціннісний масштаб, виступаючи формою маргінальної свідомості.

PAGE  90




1. Набережночелниский институт социальнопедагогических технологий и ресурсов предусматривается экономич
2. Следственная ситуация
3. ЗВЕЗДЫ НОВОГО ВЕКА 2223 февраля 2014 г.
4. Услуги общественного питания
5.  Jk dojech~ do 1
6. Дни наших жизней2 Капелька любви5 Мгновение с Венерой6 Музыка его души7 Несколько важных сло
7. Бухгалтерский учет анализ и аудит всех форм обучения
8. КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА Аналіз стате
9. Научные революции истоки и последствия
10. Локальні війни і воєнні конфлікти становлять сьогодні одну з основних загроз як для національної так і для