Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
УДК 659.126
Д. А. Смислова
ЗНАЧЕННЯ ПЕРЕД ПРОЕКТНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ У СТВОРЕННІ ЛОГОТИПУ
У повсякденному житті ми постійно стикаємося з тисячами логотипів. Вони зустрічаються на упаковці практично будьякого товару (від харчових продуктів до автомобілів). Логотип є обличчям фірми, за яким клієнти зустрічають компанію, а кінцеві споживачі її товари та послуги. Дизайнерові, який бажає створити відмінний логотип, необхідно ознайомитися з усіма існуючими видами логотипів, проаналізувати переваги і недоліки кожного, щоб розробити найбільш вдалий варіант відповідно до вимог замовника і ринку. Враження, яке логотип справить на навколишні його компанії, партнерів і клієнтів це заслуга детального перед проектного дослідження.
Логотип являє собою спеціально розроблене, оригінальне написання повного або скороченого найменування фірми. Слово "логотип" означає: ім'я, символ або торгова марка, розроблена для легкої впізнаваності [5]. Він складається з символу, ілюстрації або графічного друкарського оформлення. Логотип є унікальним візуальним зображенням, яке представляє компанію та її продукцію. Він націлений на створення позитивного і незабутнього образу у свідомості людей. Крім того, ефективний логотип може стимулювати продажі, доносячи до споживача необхідну інформацію, виконуючи функції представника компанії.
Якісний логотип це символ, по якому можна прочитати ідею бренда, місію компанії, її ставлення до споживача і позиціонування на ринку. Існують мільярди логотипів. Кращими з них є ті, що залишаються в пам'яті. Головне завдання дизайнера розробити логотип, який би виділявся, запамятовувався і узгоджувався з маркетинговою стратегією компанії.
Логотип не може існувати сам по собі, він повинен гармонійно вписуватися в рекламну концепцію. Для споживачів логотип це знайомство з компанією, продуктом або послугою.
В даний час існує безліч різних логотипів, що ускладнює весь процес створення даного продукту. При створенні логотипу, як і в будьякий іншій сфері діяльності, потрібно мати чітке уявлення про те, що ти будеш робити і з чого починати.
Для початку роботи над знаком потрібно провести аналіз аналогів, ретельно оцінити всі позитивні і негативні якості знаків. Так само необхідно провести аналіз цільової аудиторії це дозволить максимально добре запам'ятати споживачеві знак і представити його продукцію в найбільш вигідному світлі. В ході перед проектного дослідження варто приділяти пильну увагу психології сприйняття кольору та геометричних форм різними цільовими аудиторіями. Перш ніж вибрати форму, визначте мету дизайну. У нашому контексті мета логотипу.
Ще з давніх часів відомо психологічний вплив різних форм на людину. Пізніше фахівцями було з'ясовано, що форми і кольори дійсно впливають на людську підсвідомість по-різному [6].
Прості геометричні фігури краще розуміються спостерігачем і краще запамятовуються, порівнюючи зі складними і хитромудрими неправильними формами.
Також на сприйняття інформації, що надходить, деякий вплив роблять форми ліній. Відомо, що горизонтальні або вертикальні прямі лінії в першу чергу асоціюються зі стабільністю та спокоєм, а вигнуті з легкістю і несерйозностью. Але це твердження справедливо не завжди приміром, чим частіше розташовані вертикальні і горизонтальні лінії і чим яскравіше і контрастніше забарвлення, обрана для їх відображення, тим більше неоднозначні і неприємні відчуття вони доставляють.
Якщо провести аналіз розвитку і виникнення національної символіки в історії народів світу, то можна з певною часткою впевненості сказати, що між ними є певна схожість. Зазвичай в такій символіці використовуються прості кола, квадрати, ромби, рівносторонній трикутник, що ілюструють ту або іншу особливість народу або що символізують якісь історичні події [4].
Виходячи з цього, для створення логотипу рекомендується використовувати прості геометричні форми, невимушені і ненав'язливі, що легко запам'ятовуються і разом з тим ілюструють індивідуальність іміджу компанії. Потрібно, щоб він був компактним і невеликим. Найбільш поширені форми квадрат, круг і овал. Прямокутник теж використовується, але треба переконатися, що він буде не дуже витягнутий. Пам'ятайте, дизайн повинен чітко виглядати і при невеликих розмірах. Перш, ніж почати розробку дизайну логотипу, необхідно визначити його протяжність. Не варто створювати занадто високий та розтягнутий логотип, так як його буде важко використовувати в деяких аспектах. Якщо у компанії довга назва, то краще іі розбити на частини, щоб вони входили до області логотипу. Ви можете розтягнути його по колу, якщо неможливо розбити його на частини. Овал у наші дні на вершині популярності. Він викликає почуття сучасності. Ford та Ask.com є вдалими прикладами овальних логотипів. Орбіти, кільця, все частіше з'являються навколо предметів, додають відчуття руху логотипу. Прикладом може послужити логотип компанії Expedia, в образі якого немає тексту. Але вони використовують і другу версію логотипу, в якій є назва їхньої компанії. Яку б форму ви не вибрали, намагайтеся уникати складних форм, тому що вони вимагають при друку великих витрат.
Кольори найважливіший аспект у повсякденному житті. Всі ми сприймаємо той або інший колір як сигнал до відчуттів. Ми ставимося до цього як до концептуальної мови, в якій існує дуже багато значень. Як і в англійській, у ньому багато слів (в цьому випадку відтінків).
Одним з найвідоміших дослідників емоційного впливу кольору на людину був Макс Люшер. Він досліджував закономірності цього впливу, залежність впливу кольору від емоційного стану людини, відкрив залежність кольорового сприйняття до кольору від умов розвитку особистості і багато інших закономірностей пов'язаних з кольором і його вплив на людину [1, с. 12]. Він встановив, що певний колір викликає у людини цілком певні емоції. Наприклад, жовто-червоні кольори створюють відчуття, емоції, збудження. Сині, сірі кольорні тони, навпаки, діють заспокійливо. Цікаво, що свої дослідження він проводив за завданням однієї рекламної фірми. Однак, осягнувши всю глибину і складність проблеми, вчений став розробляти її фундаментально [3].
Використовуючи кольори в логотипі, дизайнер повинен пам'ятати, що всі його «барвисті» вишукування зможуть оцінити тільки 90% (за різними оцінками від 85 до 90%) людей, кольоросприйняття, яких вважається нормальним. Інша ж частина населення страждає різними формами аномалій кольорового зору. Від неможливості розрізняти зелений і червоний до повної кольорової сліпоти. Наступною важливою сферою, яку варто вивчити, є споживачі які представляють різні релігійні конфесії. Слід враховувати, що в деяких шрифтових гарнітурах прописна буква «t» має вигляд хреста [1]. Використання навіть однієї такої букви в логотипі відштовхне людей, які не зараховують себе до прихильників християнства. Особливо уважно потрібно поставитися до розробки і вибору логотипу для міжнародної та багатонаціональної аудиторії. При створенні логотипу необхідно враховувати сферу діяльності компанії, її відмінні риси серед конкурентів, позитивні та вигідні сторони вироблених товарів чи послуг.
Також слід приділяти увагу асоціаціям. У повсякденному житті ми постійно стикаємося з тисячами логотипів. Деякі швидко забуваються або ж просто проходять непоміченими повз нас. А ось інші відкладаються в нашій пам'яті завдяки яким-то вдалим або, навпаки, невдалим родзинкам, що викликають асоціації.
Не для кого не є секретом, що кожна людина володіє індивідуальним суб'єктивним світосприйняттям, тому одні і ті ж знаки у різних людей, в силу різного досвіду, освіти, кола спілкування можуть викликати абсолютно різні за своїм значенням асоціації і, відповідно, різні емоції.
«Асоціація сама по собі не так загрожує, як власне емоції, з цієї асоціацією пов'язані. Знак може однозначно інтерпретуватися в уявний образ, але вже емоції, викликані даним чином, залежать від кожного конкретного індивідуума» [ 2 ].
Створюючи знак, дизайнер повинен знати наперед, які асоціації цей знак буде викликати у потенційного споживача товару. Зробивши одного разу акцент на місцевий ринок, дизайнер ризикує потрапити в халепу, вийшовши з наявним логотипом на світовий ринок.
А чи завжди логотип повинен викликати асоціації? Незалежно від того, хочемо ми цього чи ні, будь-який знак буде викликати асоціації, тому як фантазією наділена кожна людина.
Логотип является центральним елемент фірмового стилю компанії, фундаментом, на основі якого зводяться непорушні стіни бастіону впізнаваності і веж довіри. Будь-яка основа повинна міцно зберігати свою монолітність протягом довгих років, витримувати навантаження і не боятися змін. Так повинно бути і з логотипом. Ідеальний логотип не старіє, він на всі часи.
Виходячи з досліджень можна стверджувати, що значення перед проектного дослідження у створенні логотипу дуже велике. Процес створення логотипу багаторівневе завдання, що вимагає знань не тільки в області маркетингу, копірайту, дизайнерської майстерності, комп'ютерної графіки але так само історії, соціології та психології. Тільки комплексний підхід до нього дозволяє досягти бажаного результату.
Література
1. Белецький О. І. Міфологічний словник / О. І. Белецький. М. : Зорі, 1991. 602 с. 2. Бистрова Т. Ю. Річ. Форма. Стиль. Введення у філософію дизайну / Т. Ю. Бистрова. Єкатеринбург : Уральського університету, 2001. 506 с. 3. Корольов К. М. Енциклопедія символів, знаків, емблем / К. М. Корольов. М. : Мідгард, 2005. 600 с. 4. Робен Е. В. Коротка методика художнього конструювання / Е. В. Робен, Г. К. Васильєва. М. : Правда, 1996. 580 с. 5. Ушаков Д. М. Великий тлумачний словник сучасної російської мови / Д. М. Ушаков. М. : Правда, 2000. 600 с. 6. Фолі Д. Енциклопедія знаків і символів / Д. Фолі. М. : Вєче, 1997. 511 с.
0663195655 Даша