Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ТЕМАТИКИ ОБЛАШТОВАНОГО КОМП~ЮТЕРНОЮ ТЕХНІКОЮ 3

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 21.5.2024

РОЗДІЛ ІІІ. ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ В КАБІНЕТІ МАТЕМАТИКИ, ОБЛАШТОВАНОГО КОМП’ЮТЕРНОЮ ТЕХНІКОЮ

3.1. Система організації охорони праці у кабінеті математики, облаштованого комп‘ютерною технікою

Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров‘я і працездатності людини в процесі праці (Стаття № 1 Закону України «Про охорону праці»).

Аспекти охорони праці та безпеки у надзвичайних ситуаціях навчально-дослідної діяльності студентів під час проходження дипломної практики у кабінеті математики, облаштованого комп’ютерною технікою, організується  відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом МОН України від 01.08.2001 р. № 563 (z0969-01) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції 20.11.2001 р. за № 969/6160 (далі — Положення про організацію роботи з охорони праці).  Цей документ визначає єдину систему організації роботи з охорони праці, а також обов'язки керівників та посадових осіб щодо забезпечення здорових і безпечних умов навчально-виховного процесу, запобігання травматизму його учасників.

Вивчення нормативної дисципліни «Основи охорони праці» базується на знаннях з питань безпеки, отриманих студентами при освоєнні навчальних програм освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», а програма дисципліни «Охорона праці в галузі на основі раніше отриманих знань передбачає вивчення питань ОП у конкретній галузі та особливостей професійної діяльності майбутніх фахівців (Наказ МОН 21.10.2010 N 69/922/216).

Правила безпеки під час навчання в кабінетах математики (навчальних закладів системи освіти), облаштованих комп’ютерною технікою встановлюють вимоги безпеки під час навчання як і в кабінетах інформатики.

Для всіх приміщень кабінетів математики, облаштованих комп‘ютерною технікою, вимоги пожежної безпеки визначаються НАПБ В.01.050-98/920 «Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України», затвердженим спільним наказом Міносвіти України і МВС України від 30.09.1998 р. № 348/70 (z0800-98), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.12.1998 р. за № 800/3240 (із змінами) (далі — НАПБ В.01.050-98/920).

Розслідування нещасних випадків з учнями, що сталися під час проведення навчання в кабінеті математики, облаштованого комп‘ютерною технікою, проводиться відповідно до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах, затвердженого наказові МОН України від 31.08.2001 р. № 616 (z093-01), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.12.2001 р. за № 1093/6284.

З метою розроблення заходів щодо створення безпечних умов у кабінетах математики для працюючих учнів, студентів та викладачів при виникненні надзвичайних ситуацій та заходів щодо ліквідації можливих аварій необхідно обґрунтовувати число евакуаційних виходів, шляхи та час евакуації, параметри аварійного освітлення, керуючись при цьому положеннями Закону України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру»

Керівництво організацією роботи з охорони праці під час проведення навчання в кабінеті математики, облаштованого комп’ютерною технікою навчального закладу покладається на його керівника відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці.

Завідувач кабінету, викладачі:

– навчальних закладів системи освіти навчають студентів безпечного поводження з наявним у кабінеті математики, облаштованого комп‘ютерною технікою, обладнанням, а також безпечних методів виконання робіт;

  •  стежать за дотриманням вимог безпечного проведення навчально-виховного процесу;
  •  здійснюють навчання та інструктаж учнів з охорони праці з реєстрацією в журналі обліку навчальних занять та журналі реєстрації інструктажів з охорони праці згідно з Положенням про проведення навчання з питань охорони праці, що розробляється і затверджується керівником навчального закладу відповідно до ДНАОП 0.00-4.12-99 «Типове положення про навчання з питань охорони праці», затвердженого наказом Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 17.02.99 N 27, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.04.99 за N 248/3541. Навчання учнів безпечному поводженню проводиться відповідно до інструкцій з охорони праці, які розроблюють учителі, викладачі навчальних закладів згідно з ДНАОП 0.00-4.15-98 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженим наказом Комітету з нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 29.01.98 N 9, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.04.98 за N 226/2666;
  •  здійснюють першу допомогу у разі нещасних випадків, що сталися з учнями в кабінеті інформатики.

Види інструктажів з охорони праці.

1. Вступний інструктаж.

2. Первинний інструктаж.

3. Повторний інструктаж.

4. Позачерговий інструктаж.

5. Цільовий інструктаж.

Вступний інструктаж з безпеки праці проводять з усіма, хто приймається на роботу незалежно від їхньої освіти, стажу роботи за даною професією чи посадою, з тимчасовими рамками, відрядженими, учнями і студентами, які прибули на  навчання або практику.  

Первинний інструктаж на робочому місці проводять за програмами, розробленими та затвердженими керівниками виробничих і структурних підрозділів підприємства, навчального закладу для окремих професій або видів робіт з урахуванням вимог стандартів ССБТ, відповідних правил, норм та інструкцій з охорони праці, виробничих інструкцій та іншої методичної та технічної документації.

  Повторний інструктаж проходять всі працівники незалежно від кваліфікації, освіти, стажу, характеру виконуваних робіт, не рідше одного разу на квартал. Повторний інструктаж проводять індивідуально або з групою працівників, які обслуговують однотипне обладнання та в межах загального робочого місця за програмою первинного інструктажу на робочому місці в повному обсязі. Проведення повторного інструктажу здійснюється оформленням в журналі реєстрації інструктажу на робочому місці.

Позачерговий інструктаж проводять:

- При введенні в дію нових або стандартів, правил, інструкцій з охорони праці, а також змін до них;

- При зміні технологічного процесу, заміні або модернізації обладнання, пристроїв та інструменту, вихідної сировини, матеріалів та інших факторів, що впливають на безпеку праці;

- При порушенні працюючими і учнями вимог безпеки праці, які можуть призвести або призвели до травми, аварії, вибуху, або пожежі, отруєння;

- На вимогу органів нагляду;

- При перервах в роботі - для робіт, до яких висувають додаткові (підвищені) вимоги безпеки праці більш ніж на 30 календарних днів, а для решти робіт - 60 днів.

Цільовий інструктаж проводиться при виконанні разових робіт, не пов'язаних з обов'язками за фахом (навантаження, вивантаження, прибирання території, разові роботи за межами підприємства, цеху і т. п.); ліквідації наслідків аварії, стихійних лих, виробничих робіт, на яке оформляється наряд-допуск, дозвіл та інші документи; проведенні екскурсії на підприємстві. Цільовий інструктаж проводиться керівниками підрозділів і фіксується в журналі інструктажів і в необхідних випадках у наряді-допуску.

 Дотримання законодавства України про охорону праці є обов’язком не тільки для посадових осіб, а і для всіх працюючих. Якщо працівник закладу освіти не виконує або виконує неналежним чином правила і норми з охорони праці, він несе відповідальність відповідно до чинного законодавства. Стаття 44 Закону України «Про охорону праці» передбачає відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці.

За порушення законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці, створення перешкод у діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці, а також представників профспілок, їх організацій та об’єднань винні особи притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законом.

Види відповідальності:

Дисциплінарна. КЗпП України (ст.147) встановлено такі види дисциплінарного стягнення: догана, звільнення з роботи. Наказом по закладу освіти працівники зобов’язуються дотримуватися правил техніки безпеки, організовувати, виконувати різні роботи з охорони праці. Пункти наказу відповідають вимогам чинних нормативних документів і підлягають безумовному виконанню працівниками закладу. Приписи органів держнагляду, служби охорони праці також обов’язково виконуються особами в зазначений термін. Особи, визначені наказом, обов’язково повинні бути ознайомлені з ним під розпис. Якщо в результаті внутрішнього контролю виявилось, що працівник порушив покладені на нього нормативними актами обов’язки з охорони праці, не виконав наказ по закладу, то згідно з вимогами КЗпП України керівник закладу накладає стягнення (догана, звільнення). Працівник обов’язково знайомиться з наказом про стягнення (під розпис).

Адміністративна. Встановлюється за порушення, які не носять кримінального характеру. В даному випадку на винних працівників накладається штраф. Право штрафувати мають органи Державного нагляду за охороною праці (державний інспектор). Штраф оформляється постановою, один екземпляр якої видається потерпілому працівникові, який в установлений термін повинен через централізовану касу сплатити штраф. У іншому випадку за кожен день затримки виплати штрафу нараховується пеня.

Кримінальна. Якщо невиконання вимог охорони праці може потягти за собою нещасні випадки або інші тяжкі наслідки, які вже сталися з вини посадової особи, прокуратура може порушити питання про відкриття кримінальної справи.Постанова прокурора про відкриття кримінальної справи може бути видана на подання органів Держгірпромнагляду за охороною праці, служби охорони праці обласного управління освіти і науки, районного (міського) відділів (управлінь) освіти (відповідно до Типового положення про службу охорони праці).

Матеріальна. До цього виду відповідальності притягаються особи, з вини яких у результаті порушення вимог з охорони праці закладу нанесені матеріальні збитки. Необхідно мати на увазі, що матеріальні збитки відшкодовуються незалежно від того, притягнуті працівники чи ні до дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності. Матеріальна відповідальність настає тільки при встановленні безпосередньої дії або бездіяльності, які визначають вину працівника. Стягнення матеріального відшкодування проводиться на основі особистої згоди працівника або на підставі рішення суду. Сума відшкодування вноситься до бухгалтерії закладу або до централізованої бухгалтерії районного (міського) відділів (управлінь) освіти. Матеріальна відповідальність закладу перед працівником настає у разі ушкодження здоров’я працівника. Виплата матеріальних компенсацій проводиться у відповідності до ст.10, 11 Закону України «Про охорону праці» та Правил відшкодування працівникові шкоди, заподіяної його здоров’ю.

3.2. Санітарно-гігієнічні вимоги щодо влаштування кабінету математики, облаштованого комп’ютерною технікою

Приміщення кабінету математики, облаштованого комп‘ютерною технікою, має відповідати вимогам: ДСанПіН 5.5.2-008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу», затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001р. № 63 (v0063588-01) (далі — ДСанПіН 5.5.2-008-01), ДСанПіН 5.5.6-009-98 «Улаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп‘ютерах», затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.12.1998 р. № 9 (v0009588-98) (далі — ДСанПіН 5.5.6-009-98).

Вимоги до мікроклімату. У кабінетах та класах навчальних закладів, де навчання проводиться із застосуванням персональних комп'ютерів, температура повітря повинна бути 19,5±0,5С0; швидкість руху повітря - не більше 0,1 м/с, відносна вологість 60±5%. Рівень іонізованості повітря на відстані 0,3 м від працюючого екрана монітора не повинен бути нижче 200 і більше 50000 легких позитивних і негативних іонів (окремо) в 1 куб. см. Підтримувати оптимальний рівень легких позитивних і негативних аероіонізаторів у межах 1000-3000 іонів в 1 куб.см повітря кожної полярності на робочих місцях школярів рекомендується за допомогою біполярних коронних аероіонізаторів.

Приміщення кабінету математики, облаштованого комп‘ютерною технікою, повинно мати природне і штучне освітлення з урахуванням вимог ДСанПіН 5.5.6-009-98 (v0009588-98). Природне освітлення в приміщеннях з ПК повинно відповідати вимогам ДБН Б.2.2.-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів». Природне освітлення має здійснюватись через вікна, орієнтовані переважно на північ або північний схід і забезпечувати коефіцієнт природної освітленості не нижче 1,5%. Штучне освітлення в приміщеннях з робочими місцями, обладнаними ПК, має здійснюватись системою загального рівномірного освітлення. Як джерела штучного освітлення мають застосовуватись переважно люмінесцентні лампи типу ЛБ.

Захист учнів від впливу іонізуючих та неіонізуючих електромагнітних полів та випромінювання, шуму, вібрації та інших чинників, що виникають у внутрішньому середовищі кабінету математики, облаштованого  комп‘ютерною технікою, слід виконувати відповідно до вимог і нормативів ДСанПіН 5.5.6-009-98 (v0009588-98).

Організація робочого місця повинна забезпечувати відповідність усіх елементів робочого місця та їх взаємного розташування відповідно до вимог ДСанПіН 5.5.6-009-98 (v0009588-98).

Вимоги до конструкції меблів (робочий стіл, стілець, крісло, розташованих на робочих місцях учнів, які навчаються у кабінеті математики, облаштованого комп‘ютерною технікою, визначаються вимогами ДСанПіН 5.5.6-009-98 (v0009588-98).

Відповідно до ДСанПіН 5.5.6-009-98 (v0009888-98) екран ПК слід розташовувати на оптимальній відстані від очей учня, але не ближче 0,4 м залежно від розміру екрана монітора. Для зручності зорового спостереження площина екрана ПК має бути перпендикулярна лінії зору, при цьому має бути передбачена можливість переміщення монітора у вертикальній площині під кутом ± 30° (справа наліво).

3.3. Вимоги щодо електробезпеки праці під час навчання в кабінеті математики, облаштованого комп‘ютерною технікою

Під час експлуатації систем електропостачання, електрообладнання та електричного освітлення приміщення кабінету математики, облаштованого комп‘ютерною технікою, необхідно дотримуватись вимог «Правил устройства электроустановок», затверджених наказом Головдерженергонагляду СРСР у 1984 р., «Правил технической эксплуатации электроустановок потребителей», затверджених наказом Головдерженергонагляду СРСР у 1984 р., ДНАОП 0.00-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», затвердженого наказом Комітету з нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 09.01.1998 р. № 4 (z0093-98 ), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.02.1998 р. за № 93/2533, НАПБ В.01.050-98/920 (z0800-98), цих Правил, вимог нормативно-технічної та експлуатаційної документації підприємства виробника ПК.

Заземлення повинно відповідати вимогам ДНАОП 0.00-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», затвердженого наказом Комітету з нагляду за охороною праці Міністерства праці і соціальної політики України від 09.01.1998 р. № 4 (z0093-98), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.02.1998 р. за № 93/2533.

3.4. Аналіз параметрів мікроклімату робочої зони та оцінка щодо відповідності їх нормативним значенням

  Нами був проведений аналіз покажчиків мікроклімату учбової аудиторії та отримані наступні результати.

Спочатку була виміряна вологість в аудиторії. Для цього використовувався метод порівняння покажчиків вологого та сухого термометрів. Дані наведені в таблиці 3.4.1:

Таблиця 3.4.1

Температура

«сухого» термометра, С°

Температура

«вологого» термометра, С°

Відносна вологість повітря, %

Фактична

Відносна вологість повітря, %

За санітарними нормами

Температура

За санітарними нормами, С°

21,1 С°

18,3 С°

64%

60±5%.

17-20 С°

Далі було проведено дослідження та оцінка якості природного освітлення в навчальній аудиторії геометричним методом. Дані наведені в таблиці 3.4.2

Таблиця 3.4.2

Точка заміру

Ен, лк

Ев, лк

КПО

Розряд роботи

Вид роботи

Сан. норми

1.

2.

3.

4.

5.

6.

6600

6600

6600

6600

6600

6600

0030

0016

0010

0003

0002

0002

2,45

2,24

2,15

2,05

2,03

2,03

Другий

Другий

Другий

Другий

Другий

Другий

Читання

Читання

Читання

Читання

Читання

Читання

2,5 ± 0,3%

2,5 ± 0,3%

2,5 ± 0,3%

2,5 ± 0,3%

2,5 ± 0,3%

2,5 ± 0,3%

Наступним був виміряний світловий коефіцієнт (СК), який показує чи відповідає аудиторія стандартам навчальних приміщень за співвідношенням освітленості до розмірів приміщення. Для цього використовувалась формула:

  (3.1),

де  – сумарна площа заскленої поверхні,   – сумарна площа підлоги. У нашому випадку , а . Це означає, що СК дорівнює 5. Таким чином наші  та   відносяться як 1: 5.

 Також виміряли Коефіцієнт заглиблення приміщення () за формулою:

Коефіцієнт заглиблення  в нашому випадку дорівнює 2.  

Останнім був виміряний вміст  в приміщенні, який склав 2930 РРМ (Parts Per Minute).

В результаті заміру і аналізу покажчиків мікроклімату в учбовій аудиторії можна зробити наступні висновки:

1. Покажчики температури та вологості повітря та вмісту в ньому вуглекислого газу знаходяться в межах норми.

2. Якість природного освітлення в навчальній аудиторії є високою.

3. Світловий коефіцієнт, коефіцієнт заглиблення приміщення знаходяться в межах норми

4. Для кращого світло проникнення рекомендовано прибрати гардини та квіти з вікна.

3.5. Організація пожежної безпеки в кабінеті математики, облаштованого комп’ютерною технікою

Відповідно до ГОСТ 12.1.004-85 пожежна безпека – це стан об'єкта, при якому виключається можливість пожежі, а у разі її виникнення здійснюється вплив на людей шкідливих і небезпечних факторів пожежі та забезпечується захист матеріальних цінностей.

Робота з охорони праці в кабінеті математики, облаштованого комп‘ютерною технікою, організовується у відповідності до статуту навчального закладу, Положення про організацію роботи з охорони праці.

Засоби та заходи щодо пожежної безпеки кабінету математики, облаштованого комп‘ютерною технікою, повинні відповідати вимогам Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України (Наказ МОН України і ГУДПО МВС України 30.09.98 N 348/70 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 грудня 1998 р. за N 800/3240).

У всіх кабінетах мають бути інструкції з охорони праці, пожежної безпеки, що розроблені відповідно до «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», яке затверджене наказом Комітету з нагляду за ОП від 29.01.98 р. № 9 і зареєстроване в Міністерстві юстиції України 07.04.98 р. за № 226/2666, а також примірні інструкції, затверджені наказом міністра освіти і науки України. Інструкції, що діють у навчальному закладі, належать до нормативних актів про ОП, чинних у межах конкретного підприємства. Такі інструкції розробляються на підставі чинних державних міжгалузевих і галузевих нормативних актів про ОП, типових інструкцій і технологічної документації підприємства з урахуванням конкретних умов виробництва та вимог безпеки.

Приміщення кабінету математики, облаштованого комп‘ютерною технікою, слід забезпечити вогнегасниками. Учасники навчально-виховного процесу повинні знати місце, де містяться засоби пожежогасіння та вміти користуватися у разі виникнення пожежі чи загоряння.

Усі двері евакуаційних та інших виходів повинні завжди утримуватися у справному стані, відчинятися у напрямку виходу людей із аудиторії (будівлі).

Приміщення кабінету математики, облаштованого комп‘ютерною технікою, слід забезпечити аптечкою та наочністю з охорони праці та безпека у надзвичайних ситуаціях.

В результаті проведення аналізу пожежної безпеки зробили висновок, що під час проведення експерименту в кабінеті математики, облаштованого комп’ютерною технікою відповідають вимогам «Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України».  




1. Орский индустриальный колледж г
2. первых при наличии ~ как в любой функционирующей системе ~ центра управления коллективом
3. Тема 7 Технология формированияиноязычных фонетических навыков При чтении настоящего материала обратите
4. Реферат- Растительный мир Украины
5.  Именно это привело к возникновению такого вида искусства как живопись
6. восток Восток в результате свержения ордынского ига
7. ~~рылыс материалдары 1 п~ні бойынша тест с~ра~тары мен тапсырмалары
8. фашистских захватчиков социальное положение населения было крайне тяжелым
9. За особые успехи в общественной деятельности
10. . Понятие о монохроматичности волны2 2.
11. Информация, информационные системы и экономические информационные системы- основные понятия и взаимосвязь
12. Современная естественная наука и проблемы естествознания
13. ВостокЗапад г
14. Slus pop~li supr~m lex est
15. тематическая модель ЭММ
16. культура. Її сутність та структура
17. Некоторые реалии постмодерна в политическом развитии Запада и Востока
18. на тему- Структура и основные компоненты организационной культуры Выполнила- студентка У202 группы Еф
19. Нефтеоборудование Особенности получения аудиторских доказательств при аудите малых предприятий
20. I 0 Моя проблема в том что я всегда живу мечтами