У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тема Людвіга Андреаса Фейєрбаха

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.4.2025

Антропологічний матеріалізм Фейербаха та його місце в філософії.

Період німецької класичної філософії закінчує філософська система Людвіга Андреаса Фейєрбаха. Він змолоду був учнем і послідовником Гегеля, але вже в 1827-1828 роках починає сумніватися в істинності гегелівського вчення і розробляє свою філософію. Його основні праці такі: «До критики філософії Гегеля» (1839), «Сутність християнства» (1841), «Тези до реформування філософії» (1842), «Основні положення філософії майбутнього» (1843).

Філософія Фейєрбаха є нетрадиційною як у самій постановці проблеми, так і в її вирішенні, і в цьому полягає її своєрідність. Виокремимо такі риси вчення Фейєрбаха:

1. Основою філософії Фейєрбаха є вчення про природу. 2. Матеріалізм Фейєрбаха був антропологічним. 3. Антропологічний матеріалізм Фейєрбаха був метафізичним. 4.У теорії пізнання Фейєрбах був на позиції сенсуалізму. 5.Філософія Фейєрбаха мала атеїстичний характер. 6.У розумінні суспільного життя Фейєрбах був ідеалістом.

Антропологічний матеріалізм

У контексті своїх роздумів Фейєрбах, відкинувши стару філософію, логічний раціоналізм Гегеля, прагнув створити нову філософію - філософію людини (антропологію). Він вважав, що ця філософія повинна вивчати людину, дати розуміння людини і служити справі її звільнення від релігійних заблуджень. Вирішення цих завдань бачиться ним у площині усвідомлення й розуміння того, що людина не творіння Бога, а частина, ідо того ж найдосконаліша, вічного світу природи.

Таким чином, складається і формується фейєрбахівська концепція антропологічного матеріалізму. Мислитель відходить від механіцизму XVIII ст. Об'єктивну і суб'єктивну реальність не зводить до механічного руху, а природу розглядає скоріше не як механізм, а організм, тобто як біологічний рух. У центрі уваги Фейєрбаха не абстрактне поняття матерії, а людина як єдність психічного й фізіологічного, душі і тіла. В дусі матеріалізму мислитель стверджує, що тіло у його цілісності і складає сутність людського "Я". Духовне начало в людини не може бути відділеним від тілесного, дух і тіло - дві сторони тієї реальності, котра називається людським організмом. Логічно, що людська природа тлумачиться ним переважно біологічно, а окремий індивід не як суспільна (історично-духовна) істота, а як окрема ланка в розвитку людського роду.

Антропологічний матеріалізм Фейєрбаха - це реакція на ідеалізм. Фейєрбах не сприйняв ні об'єктивного, ні суб'єктивного ідеалізму, але й не побудував послідовного матеріалізму. Проблеми, порушені класичними німецькими філософами-ідеалістами, у філософії Фейєрбаха вирішуються яскраво, хоча Й багато в чому слабкіше, ніж це мало місце у його попередників. 

Попри всі недоліки, властиві філософії Фейєрбаха, її безперечним досягненням є те, що вона звернулася до людини, відтворила матеріалістичні принципи і, таким чином, мала значний вплив на розвиток філософської думки.Суть фейєрбахівського антропологізму полягає в тому, що людина постає як родова істота,  тобто як істота, наділена рисами, притаманними людському роду взагалі. Такими родовими рисами він вважав мислення (розум), волю i чуттєвість (серце). Значно менше уваги, порівняно з попередниками, він приділяв культуротворчій природі людини, її історичному способу буття.




1. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 11
2. Стратегия развития образовательной области «безопасность жизнедеятельности в России»
3. нибудь убить ну к примеру меня Да запросто
4. то живым с людьми или становится для нас материалом.
5. Железодефицитные анемии
6. где лучше разместить новую больницу
7. Новые информационные технологии в документационном обеспечении управлени
8. На тему- Поражения кожи при общих инфекционных заболеваниях Выполнила- Проверила-
9. Планировка и застройка жилого образования в городе Екатеринбурге
10. Реферат на тему- Капітальний ремонт авто З необхідністю проведення капітального ремонту двигуна стика