Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема Головні та другорядні члени речення

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Конспект уроку з української мови в 3 класі

Підготувала: Герасимчик І.М., вчитель початкових класів

Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІступенів №103

Тема. Головні та другорядні члени речення. Зв’язок слів у реченні.

Мета: формувати поняття «члени речення», «головні члени речення», «підмет і присудок», «основа речення», «другорядні члени»; закріплювати вміння встановлювати  зв’язок між словами у реченні, розвивати пам’ять, увагу, мовлення та спостережливість; виховувати любов до природи.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

- Покликав у клас мелодійний дзвінок

   Готові до праці? Почнемо урок!

ІІ. Робота над віршем.

  1.  Читання вірша

Розквітай, прекрасна Україно,

Рідна земле, матінко моя.

Хай лунає мова солов’їна

Пісня неповторная твоя.

  1.  Бесіда за текстом вірша
  •  Про що цей вірш?
  •  Які звертання є у вірші?
  •  Як на письмі можуть виділятися звертання?
  •  Скільки речень у вірші?
  •  Які ці речення за метою висловлювання? (І-спонукальне, ІІ-розповідне)
  •  Якого речення тут немає? (Питального)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1.  Гра «Визначте речення»

Інструкція: учитель читає групу слів, учні оплеском у долоні повинні «впіймати» тільки речення.

  1.  Коли прийде зима?
  2.  Над землею в’ється.
  3.  Вовк уночі
  4.  У степу дзвенить.
  5.  Бесіда.
  •  Чому в останніх трьох випадках ви не плескали в долоні.

Обгрунтуйте свою думку. Чи всі згодні?

ІV. Повідомлення теми уроку.

  1.  Створення асоціативного куща
  •  Які асоціації виникають коли ви чуєте поняття «Речення»?

Складається із слів    Окличні  Неокличні

Початок речення велика буква  

Питальні  Розповідні   Спонукальні

  •  Як ви гадаєте, чи є серед слів в реченні такі слова, що виконують роль головних?
  •  Чому так вважаєте?
  1.  Отже сьогодні ми будемо дружно працювати,

Головні слова вивчати.

  •  На уроці ми продовжуємо мандрівку країною Речення, навчимося знаходити основу речення, будемо лікувати речення. А супроводжуватиме нас у подорожі буде Зимовичок. А прийде до нас Зимовичок не сам, а зі своїми друзями – СНІЖИНКАМИ.
  •  Як ви гадаєте? Чому сніжинки завітали до нас в гості?

Ці сніжинки не прості,

Ці сніжинки – чарівні

Ця краса – зошит просить відкривати

Дату гарно записати.

V. Актуалізація опорних знань.

а) Мозковий штурм.  

- Тепер сніжинка – веселика запрошує нас подивитися у вікно. Зосередьтесь на погоді.

 - Яке небо?

 - Чи є опади?

 - Яке сонце?

 - Які стоять дерева?

 - Назвіть зимові місяці, запишемо їх назву.

 - Чому так називаються місяці?

 - Які ці слова? (двускладові)

б) Створення асоціативного куща (Дібрати ознаки зими)

- Ця дивовижна сніжинка хоче пригадати й ознаки зими назвати.

  •  Знайдіть речення про сніг
  •  Знайдіть у ньому головні слова
  •  На які питання вони відповідають?
  •  Як на вашу думку можна поширити це речення? За допомогою чого?

в) Розширити речення

Падає сніг.

Падає білий сніг

Падає білий пухнастий сніг

г) Каліграфічна хвилинка

- Полетіла сніжинка чудова

  Сіла на дошку нашу знова

  Просить букви прочитати

  І красиво їх писати.

Написання букви С с Сс

2. Використовуючи ПАМ’ЯТКУ фонетичного розбору, зробіть звуко-буквенний аналіз слова:

С  н і ж и н к а  [с н ‘ і ж и н к а ]

3. Надання необхідної інформації

а) Міні-лекція за схемою – опорою.

Головні члени

(основа речення)

Підмет        Присудок

(Хто? Що?)       (Що робить? Що зробить)

Усі інші члени речення є другорядними.

VІ. Робота з підручником.

1. Виконання вправи 175. Парна робота. Взаємоперевірка.

- Чи всі згодні з виконаною роботою?

- Чи є заперечення?

- Який висновок можна зробити?

2. Творча робота.

- А зараз ми будемо розкривати ваші творчі здібності.

- Погляньте у нашого Зимовичка є чарівна торбинка. Подивимося у неї. Та це ж лист від Вітра-Пустуна

«Любі діти, ви гарно працювали на уроці. З кожним хочу поспілкуватись через лист. Напишіть його мені, але лист буде незвичайним. Виконайте завдання, які приніс вам Зимовичок.»

3. Повторення алгоритму встановлення зв’язку у реченні.

1.  =========   +   _____________

2. ___________  +   

3. ==========   +   

4.  +    

4. Групова робота. (Прочитайте завдання, виконуйте, обґрунтуйте свою думку!)

1гр. Полікуйте речення. Підкресліть головні та другорядні члени речення стрілками показати зв’язок слів у реченні.

Наземлюпадаютьпухнастісніжинки

2гр. Утворіть речення із розсипаних слів. Підкреслити головні члени речення установити зв’язок слів.

Падають, землю, на, сніжинки, пухнасті.

3гр. Скласти речення. Підкреслити головні члени речення.

 

                      Які?          Куди?

4гр. Скласти речення зі словом:

Сніжинка. Підкреслити головні члени речення. Стрілками показати зв’язок слів у реченні.

5. Розвиток мовлення.

а)  - Ми сьогодні говорили про зиму. Чим прекрасна ця пора рока?

    - Які почуття викликає у людей зима?

    - Чому ти так вважаєш?

б) Показ слайдів: «Зима»

- Які бачите барви, кольори?

- Який настрій навіює зима, сніг під ногами?

- Чому говорять, що мороз «тріщить»?

6. Групова робота. Поетична хвилинка.  

1гр.  Складання рифми про зиму, використовуючи такі рядки:

Сніжиночки –…( пушиночки)

Тихесенько - …(рівнесенько)

2гр.  складання сенкану

3гр. додати слова:

За вікном летять … (сніжинки)

І сідають на … (вікно)

Ми танцюєм круг (ялинки)

І співаємо … (пісні)

Перевірка колективна. Кожна група представляє свою роботу.

VІІ. Підсумок

-Ось і завершується наш урок.

Ви показали, що знання у вас міцні, і всі добре попрацювали. Ті завдання, що виконували налаштовують вас на творчість, допомагають вам бачити природу, її красу, ви зможете виражати її словами.

-Робота в групах показала, що ви вмієте працювати спільно, обговорювати, висловлювати свої думки, а в результаті прийти до спільного рішення.

VІІІ. Рефлексія.

-Чи сподобався урок?

-Що саме?

-Які труднощі перед вами виникли?

-Які питання ще виникли у вас з цієї теми?

-Як слід працювати, щоб уникати помилок? (Уважно читати завдання, працювати за алгоритмом, пам’ятками, бути зосередженим і уважним до слова тощо)

-Як ви гадаєте, коли і як в подальшому житті нам знадобляться ці знання?

-Як ви оцінююте роботу в цілому всього класу на уроці? Чому ви так вважаєте?

-А зараз оцініть свою роботу на уроці. (Поставити стрілочку)





1. Автоматизация работы фирмы по продаже автомобилей
2. Плечи Руки Свечи
3. Тема- Значення об~єктивної сторони злочину для його кваліфікації ВСТУП ПОНЯТТЯ ОБ~ЄКТИВНОЇ С
4. тема карательных органов ~ МВД и МГБ имеющего диктаторские амбиции партийные лидеры объединились и выступи1
5. Философия Канады1
6. тема басейнів Wellness SPцентр різновиди масажів
7. ДИПЛОМНАЯ РАБОТА ЗАЩИТА ИНФОРМАЦИИ В ЛОКАЛЬНЫХ СЕТЯХ Проект выполнил дипломник
8. На тему- ldquo;Концептиобрази нещасливого кохання в сюжеті ldquo;Трістана та Ізольдиrdquo;
9. Маркетинг, курс лекций
10. Статья- Влияние размера предприятия на его эффективность и издержки
11. Дальний Восток в годы Великой Отечественной войны1
12.  Современная техника и современное общество 2
13. Реферат- Террористическая деятельность и боевая организация партии социалистов-революционеров
14. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 71 Изучение класса TList
15. Методические рекомендации для выполнения лабораторной работы по дисциплине Информатика для студентов 1
16. Шибуми Треваньян Шибуми OCR Denis http---ldebrn
17. Научиться определять тип ВНД по оценке характерных черт поведения и с использованием ассоциативного экспер
18. первых у отца должна быть позитивная установка по отношению к жене работе и обществу
19.  Штангалы~ ылы~ сорап ~ондыр~ысы 8 2
20. Лекция 2 При Великом Князе начиная с 9 в