У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

День північних територій

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.5.2025

Сімодський трактат - перша дипломатична домовленість між Росією та Японією. Дата підписання Симодського трактату з 1981 року відмічається в Японії як «День північних територій».

Був підписаний 26 січня (7 лютого) 1855 року в храмі Ґьокусендзі в Сімоді віце-адміралом Є. В. Путятіним зі сторони Росії і М. Цуцуї та Т. Кавадзі зі сторони Японії. Трактат складався з 9-ти статей.

  1.  «Віднині буде постійний мир і щира дружба між Росією і Японією. У володіннях обох держав росіяни і японці нехай користуються заступництвом і захистом як стосовно їх особистої безпеки, так і недоторканості їх власності.»
  2.  «Віднині кордони між Росією і Японією проходитимуть між островами Ітурупом і Урупом. Весь острів Ітуруп належить Японії, а весь острів Уруп і інші Курильські острови на північ складають володіння Росії. Що стосується острова Карафуто [Сахаліну], то він залишається неподіленим між Росією і Японією, як було донині.»
  3.  «Японський уряд відкриває для російських суден три порти: Сімоду... Хакодате... і Нагасакі...»
  4.  «Як росіянин в Японії, так і японець в Росії завжди вільні і не піддаються жодним обмеженням. Той хто чинить злочин може бути арештований, але судиться не інакше як за законами своєї країни.»
  5.  «У пошану сусідства обох держав, всі права і переваги, які Японія надала нині або дасть згодом другом націям, в той же самий час поширюються і на російських підданих...»

Отже, головною ідеєю договору було установлення миру і дружби між Росією і Японією. Для росіян в Японії вводилася, по суті, консульська юрисдикція.

Курильські острови на північ від о. Ітуруп оголошувалися володіннями Росії, а Сахалін продовжував залишатися як спільне, нероздільне володіння двох країн. Ця остання обставина була вигідніша для Росії, що продовжувала активну колонізацію Сахаліну (Японія у той час не мала такої можливості через відсутність флоту). Пізніше Японія почала посилено заселяти територію острову і питання щодо нього почало набувати усе більш гострого і спірного характеру.

Пояснюючі статті, додані до договору, регламентували умови життя і торгівлі росіян в відкритих для них портах. 12 (24) грудня 1857 р. в Наґасакі був підписаний додатковий трактат, який регулював практичні питання торгівлі, в якому Росія зобов'язалась, зокрема, поважати японські води як нейтральні і утримуватись від нападу на ворожі судна, які знаходяться в японських портах.

Для російських кораблів були відкриті також порти Сімода, Хакодате, Нагасакі: в перших двох дозволялась взаємна торгівля, і в одному з них з 1856 р. могло бути відкрите російське консульство. Росія отримувала режим найбільшого сприяння в торгівлі.

Протиріччя сторін були вирішені в 1875 році з підписанням Санкт-Петербурзького договору, згідно з яким Росія поступалася Японії всіма Курильськими островами в обмін на повноправне володіння Сахаліном.




1. УЛЬЯНОВСКИЙ ФАРМАЦЕВТИЧЕСКИЙ КОЛЛЕДЖ ДНЕВНИК ПРОИЗВОДСТВЕННОЙ ПРАКТИКИ П
2. Аркигрэм перенёсшей идеи попарта и научной фантастики 1960х гг
3. Особенности работы с кадрами
4. Концепция природы и чувственности, выработанная Ван Янмином
5. Особенности современного страхового рынка
6. Основы семейного права
7.  Скифией древнейшие авторы называли обширную территорию в Причерноморье
8. сусп.договору є-Т
9. Дитині, як носію мови, необхідна зона мовного розвитку
10. Персонал. УПОЛНОМОЧЕННОЕ ЛИЦО.