У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ТЕМА ЦО УКРАЇНИ ТА ФУНКЦІЇ ЇЇ ОРГАНІВ

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

СИСТЕМА ЦО УКРАЇНИ ТА ФУНКЦІЇ ЇЇ ОРГАНІВ.

Суть і цільове призначення цивільної оборони визначені законом «Про цивільну оборону України».

Цивільна оборона України - це державна система органів управління, сил і засобів, які створюються для захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного і військового характеру.

У склад системи цивільної оборони входять:

  •  органи державної виконавчої влади всіх рівнів, в компетенцію яких входять функції, пов'язані з безпекою і захистом населення, попередження, реагування і дій в надзвичайних ситуаціях;
  •  сили і засоби, призначені для виконання задач цивільної оборони;
  •  органи повсякденного управління процесами захисту населення в складі центральних і міських органів виконавчої влади, а також адміністрацій підприємств, установ і організацій;
  •  фонди фінансових, медичних і матеріально-технічних ресурсів, призначених на випадок надзвичайних ситуацій;
  •  системи зв'язку, сповіщення та інформації.

ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Цивільна оборона в Україні будується за територіально-виробничим принципом.

Територіально-виробничий принцип організації означає, що, незалежно від відомчої приналежності цивільна оборона об'єктів організаційно входить в структуру ЦО регіонів, міст, областей, районів, на території яких вони розташовані.

Загалом, територіально-виробничий принцип побудови ЦО означає, що  ЦО будується самостійно на всій території України і на територіях відповідно до адміністративного розподілу, а також в кожному Міністерстві, відомстві та на кожному об'єкті.

Керівництво Цивільною обороною України покладено на Кабінет Міністрів України, міністерства і інші центральні органи виконавчої влади, Раду Міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні організації, керівників підприємств, установ і організацій.

Начальниками ЦО є:

  •  начальником ЦО України - Прем'єр Міністр, його заступником - керівник центрального органу виконавчої влади з питань НС і справ захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;
  •  начальником ЦО Автономної Республіки Крим - голова ради міністрів;
  •  начальниками ЦО територій - голови місцевих державних адміністрацій;
  •  начальниками ЦО міністерств, відомств, підприємств, організацій і установ - їх керівники.

Безпосереднє виконання задач ЦО здійснюються постійно діючими органами управління з питань ЦО, в тому числі силами і службами ЦО, створеними в складі підприємств, установ і організацій.

Органом управління у начальника ЦО є штаб ЦО і надзвичайних ситуацій. Крім того, до управлінських органів відносяться спеціальні підрозділи міністерств і відомств і штатні працівники цивільної оборони підприємств.

Територіальні штаби ЦО і надзвичайних ситуацій входять до складу місцевих державних адміністрацій та інших місцевих органів виконавчої влади за принципом подвійного підкорення.

До органів державної виконавчої влади, в компетенцію яких входять функції, пов'язані з безпекою і захистом населення в надзвичайних ситуаціях відносяться:

  •  Кабінет Міністрів України;
  •  Рада Міністрів Автономної республіки Крим;
  •  Міністерства і відомства;
  •  Державні адміністрації області, району, міста;
  •  Адміністрації об'єктів.

До органів повсякденного управління процесами захисту населення в складі центральних і місцевих органів виконавчої влади відносяться:

  •  Міністерство з питань надзвичайних ситуацій і справ захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;
  •  Постійна Урядова комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій;
  •  Постійні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій області, району, міста;
  •  Штаби ЦО і надзвичайних ситуацій, міністерств, відомств;
  •  Штаби ЦО і обласні управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, районів, міст;
  •  Штаби ЦО об'єктів.

Одною з істотних ланок системи ЦО України і органом її управління є спеціальне Міністерство.

З метою упорядкування управління Цивільною обороною України, захисту населення і території від наслідків надзвичайних ситуацій, а також, здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Указом Президента України 28 жовтня 1996 року створено Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій і справ захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Додаток 2.

Це Міністерство створене на базі Міністерства України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і Штабу Цивільної оборони України.

Названим вище Указом було затверджене Положення про Міністерство України з питань НС і справ захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (МНС України).

У Положенні зазначається, що МНС України є центральним органом виконавчої влади, забезпечує проведення в життя державної політики в області  захисту територій і населення від наслідків НС техногенного, природного, екологічного і військового характеру і Чорнобильської катастрофи.

МНС України в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів. Крім того, МНС діє в рамках загальновизнаних норм міжнародного права і підписаних Україною Міжнародних договорів.

Основними задачами МНС є:

  1.  Розробка і реалізація заходів щодо захисту населення від наслідків НС.
  2.  Керівництво діяльністю органів управління, штабів, військ ЦО і спеціалізованих формувань.
  3.  Координація діяльності Міністерств, центральних органів виконавчої влади, Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, адміністрацій підприємств та організацій всіх форм власності з проблем захисту населення і територій від наслідків НС.
  4.  Визначення основних напрямів робіт в сфері захисту населення і територій від наслідків НС.
  5.  Державний контроль за станом Цивільної оборони та техногенної безпеки.
  6.  Координація в проведенні заходів захисту на території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.
  7.  Координація робіт, пов'язаних з формуванням єдиної науково-технічної політики в сфері інформаційних технологій, банків даних з проблем ЦО.
  8.  Підготовка і перепідготовка кадрів ЦО з питань захисту населення і територій від наслідків НС, а також навчання населення діям в умовах НС.

Одним з органів управління в системі ЦО є постійні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і НС (комісії по НС).

Комісії по НС створюються на різних рівнях і відповідно бувають: постійна Урядова комісія по НС і комісії по НС областей, районів, міст. Склад комісії по НС визначається її рівнем. Комісію з НС області, району, міста звичайно очолює один із заступників голови держадміністрації.

Основними задачами комісій по НС є:

  1.  Планування, розробка і керівництво проведення заходів, по попередженню аварій, катастроф, епідемій на території країни, області, району, міста,  зменшення втрат у разі їх виникнення.
  2.  Координація, планування і проведення заходів щодо забезпечення безпеки населення, зниження  господарських втрат в надзвичайних ситуаціях, створення системи управління і підтримка її в готовності.
  3.  Керівництво діями сил ЦО при ліквідації наслідків НС.

Створення системи фінансування, матеріально-технічного забезпечення і накопичення матеріальних цінностей, необхідних для проведення профілактичних заходів, покриття витрат на зміст сил, які призначені для дій при надзвичайних ситуаціях, витрат по ліквідації аварій, катастроф, стихійного лиха, епідемій і надання допомоги потерпілому населенню.

  1.  Забезпечує збір і обмін інформацією про надзвичайні ситуації, а також про результати ліквідації їх наслідків.

При виникненні НС і в ході ліквідації їх наслідків комісія по НС виконує наступні задачі:

  1.  здійснює сповіщення органів управління ЦО, сил ЦО і населення;
  2.  оцінює наслідки НС і організує роботу по ліквідації наслідків НС;
  3.  координує дії по евакуації населення з районів біди;
  4.  організує розподіл матеріальних і фінансових засобів, що виділяються для ліквідації наслідків НС;
  5.  організує заходи щодо життєзабезпечення населення в районах біди;
  6.  забезпечує інформацією про хід робіт по ліквідації наслідків НС державні органи і населення.

Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації або на загрозу їх виникнення в складі Урядової комісії по НС наказом Міністра МНС України створюється Мобільна оперативна група (МОГ).

ЇЇ задачі:

  1.  Координація оперативних заходів при загрозі або виникненні НС загальнодержавного рівня, а також у всіх випадках прийняття оперативних управлінських рішень в рамках компетенції МНС України.
  2.  Забезпечення необхідною інформацією членів Постійної урядової комісії і уряд України для прийняття рішень з питань ліквідації наслідку НС.
  3.  Оперативний контроль за реалізацією цих рішень безпосередньо на місці дій.
  4.  Забезпечення центрального апарату МНС України необхідною оперативною інформацією про наслідки НС, про хід ліквідації наслідків НС, про залучення необхідних сил, про ефективність прийнятих першочергових оперативно-рятувальних і аварійно-відновних заходів.

Для рішення цих задач Мобільній оперативній групі виділяється спеціальний мобільний транспорт. При загрозі виникнення надзвичайної ситуації мобільний транспорт повинен забезпечити виконання наступних задач:

  1.  Доставити до місця виникнення НС МОГ в необхідному для роботи складі.
  2.  Дати можливість зібрати на місці виникнення НС повну інформацію про характер і особливості НС, про умови її виникнення, динаміки розвитку і наслідків.
  3.  Забезпечити можливість оперативно  передати зібрану інформацію центральному апарату МНС  для прийняття адекватних організаційно-технічних рішень.
  4.  Дати можливість посадовим особам МНС України оперативно управляти силами і засобами, що беруть участь в ліквідації наслідків НС, а також оперативно контролювати реалізацію прийнятих рішенні.

У цей час створений Кризовий центр МНС України. По своїх технічних можливостях Кризовий центр є головним елементом Урядової інформаційно-аналітичної системи по концентрації інформації Основна задача кризового центра - забезпечити інформацією Постійну Урядову комісію для прийняття обгрунтованих рішень по техногенно-екологічній безпеці і надзвичайним ситуаціям.




1. Изучение потребительских свойств красной икры и экспертиза качества икры разных производителе
2. тема. Организационные процессы в современной организации
3. История происхождения водки
4. Магічні предмети у романі Гофмана Малюк Цахес, на прізвисько Цинобер
5. объективный показатель- характер действий соучастников и степень их участия в совершении преступления
6. История психологии
7. і Обличчя амімічне щільно стиснуті щелепи витягнуті вперед губи хоботком лежить у внутрішньоутробній п
8. Понятие сущность виды и значение таможенных режимов
9. Основные направления совершенствования качества социального образования
10. ВСТУП4 ПІДСТАВИ ДО РОЗРОБКИ