Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
СИСТЕМА ЦО УКРАЇНИ ТА ФУНКЦІЇ ЇЇ ОРГАНІВ.
Суть і цільове призначення цивільної оборони визначені законом «Про цивільну оборону України».
Цивільна оборона України - це державна система органів управління, сил і засобів, які створюються для захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного і військового характеру.
У склад системи цивільної оборони входять:
ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Цивільна оборона в Україні будується за територіально-виробничим принципом.
Територіально-виробничий принцип організації означає, що, незалежно від відомчої приналежності цивільна оборона об'єктів організаційно входить в структуру ЦО регіонів, міст, областей, районів, на території яких вони розташовані.
Загалом, територіально-виробничий принцип побудови ЦО означає, що ЦО будується самостійно на всій території України і на територіях відповідно до адміністративного розподілу, а також в кожному Міністерстві, відомстві та на кожному об'єкті.
Керівництво Цивільною обороною України покладено на Кабінет Міністрів України, міністерства і інші центральні органи виконавчої влади, Раду Міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні організації, керівників підприємств, установ і організацій.
Начальниками ЦО є:
Безпосереднє виконання задач ЦО здійснюються постійно діючими органами управління з питань ЦО, в тому числі силами і службами ЦО, створеними в складі підприємств, установ і організацій.
Органом управління у начальника ЦО є штаб ЦО і надзвичайних ситуацій. Крім того, до управлінських органів відносяться спеціальні підрозділи міністерств і відомств і штатні працівники цивільної оборони підприємств.
Територіальні штаби ЦО і надзвичайних ситуацій входять до складу місцевих державних адміністрацій та інших місцевих органів виконавчої влади за принципом подвійного підкорення.
До органів державної виконавчої влади, в компетенцію яких входять функції, пов'язані з безпекою і захистом населення в надзвичайних ситуаціях відносяться:
До органів повсякденного управління процесами захисту населення в складі центральних і місцевих органів виконавчої влади відносяться:
Одною з істотних ланок системи ЦО України і органом її управління є спеціальне Міністерство.
З метою упорядкування управління Цивільною обороною України, захисту населення і території від наслідків надзвичайних ситуацій, а також, здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Указом Президента України 28 жовтня 1996 року створено Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій і справ захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Додаток 2.
Це Міністерство створене на базі Міністерства України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і Штабу Цивільної оборони України.
Названим вище Указом було затверджене Положення про Міністерство України з питань НС і справ захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (МНС України).
У Положенні зазначається, що МНС України є центральним органом виконавчої влади, забезпечує проведення в життя державної політики в області захисту територій і населення від наслідків НС техногенного, природного, екологічного і військового характеру і Чорнобильської катастрофи.
МНС України в своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів. Крім того, МНС діє в рамках загальновизнаних норм міжнародного права і підписаних Україною Міжнародних договорів.
Основними задачами МНС є:
Одним з органів управління в системі ЦО є постійні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і НС (комісії по НС).
Комісії по НС створюються на різних рівнях і відповідно бувають: постійна Урядова комісія по НС і комісії по НС областей, районів, міст. Склад комісії по НС визначається її рівнем. Комісію з НС області, району, міста звичайно очолює один із заступників голови держадміністрації.
Основними задачами комісій по НС є:
Створення системи фінансування, матеріально-технічного забезпечення і накопичення матеріальних цінностей, необхідних для проведення профілактичних заходів, покриття витрат на зміст сил, які призначені для дій при надзвичайних ситуаціях, витрат по ліквідації аварій, катастроф, стихійного лиха, епідемій і надання допомоги потерпілому населенню.
При виникненні НС і в ході ліквідації їх наслідків комісія по НС виконує наступні задачі:
Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації або на загрозу їх виникнення в складі Урядової комісії по НС наказом Міністра МНС України створюється Мобільна оперативна група (МОГ).
ЇЇ задачі:
Для рішення цих задач Мобільній оперативній групі виділяється спеціальний мобільний транспорт. При загрозі виникнення надзвичайної ситуації мобільний транспорт повинен забезпечити виконання наступних задач:
У цей час створений Кризовий центр МНС України. По своїх технічних можливостях Кризовий центр є головним елементом Урядової інформаційно-аналітичної системи по концентрації інформації Основна задача кризового центра - забезпечити інформацією Постійну Урядову комісію для прийняття обгрунтованих рішень по техногенно-екологічній безпеці і надзвичайним ситуаціям.