У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 9 ПРОВАДЖЕННЯ СЛІДЧИХ РОЗШУКОВИХ ДІЙ

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

4

Практичне заняття на 9 грудня 2013р. для студентів груп ПР-41, ПР-42

Тема  9. ПРОВАДЖЕННЯ СЛІДЧИХ (РОЗШУКОВИХ) ДІЙ.

Теоретичні питання

  1.  Поняття та система слідчих дій. Класифікація слідчих дій.
  2.  Загальні процесуальні умови проведення слідчих дій.
  3.  Поняття, види та процесуальний порядок проведення допиту.
  4.  Поняття, види та процесуальний порядок пред’явлення для впізнання.
  5.  Поняття та процесуальний порядок проведення слідчого експерименту.
  6.  Поняття, види та процесуальний порядок проведення слідчого огляду.
  7.  Поняття, види та процесуальний порядок проведення освідування.
  8.  Поняття, види та процесуальний порядок проведення обшуку.
  9.  Процесуальний порядок призначення та проведення судової експертизи. Допит експерта.

Питання для самоконтролю

  1.  Що слід розуміти під поняттям "слідча дія" та яке його співвідношення з поняттям "процесуальна дія"?
  2.  Які слідчі дії дозволяється проводити до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань?
  3.  Які слідчі дії проводяться без участі понятих?
  4.  Яке правило закріплене у КПК України в разі, коли хто-небудь з учасників слідчої дії через свої фізичні вади або з інших причин не може особисто підписати протокол?
  5.  Який процесуальний порядок одночасного допиту двох чи більше вже допитаних осіб? Що є метою такого допиту?
  6.  Які особливості допиту малолітньої або неповнолітньої особи?
  7.  Назвіть підстави та процесуальний порядок проведення допиту у режимі відеоконференції.
  8.  Назвіть види пред’явлення для впізнання.
  9.  З якою метою проводиться слідчий експеримент?
  10.  З якою метою проводиться слідчий огляд?
  11.  Назвіть види слідчого огляду.
  12.  Назвіть обов’язкових учасників слідчого огляду.
  13.  Які процесуальні особливості огляду трупа?
  14.  З якою метою проводиться освідування?
  15.  Чи вимагається присутність понятих під час освідування?
  16.  Назвіть види обшуку.
  17.  У яких випадках обшук особи може бути проведений без попереднього винесення про це постанови?
  18.  Що кримінально-процесуальний закон розуміє під житлом та іншим володінням особи?
  19.  Чи вимагається присутність понятих під час одержання зразків для експертного дослідження?
  20.  Які є підстави для проведення експертизи?
  21.  З якою метою проводиться допит експерта?

Задачі

1. Балабанова була викликана по телефону до слідчого з метою її допиту як свідка у кримінальній справі про обвинувачення за ч. 3 ст. 185 КК України її рідного брата Василюка П.Ф.

З метою встановлення психологічного контакту слідчий вирішив провести допит у „невимушеній обстановці” та записати його на диктофон. У своєму кабінеті він приготував чай, печиво, запросив до столу Балабанову і почав розпитувати про обставини її життя, розповідати деякі епізоди з власного, а пізніше повів розмову і про обставини вчиненого злочину. В ході такої розмови Балабанова повідомила деякі факти про злочинну діяльність її брата та обставини його особистого життя, прохаючи при цьому допомогти "врятувати брата від тюрми". Слідчий пообіцяв допомогу лише за умови, що вона правдиво розповість, що їй відомо з приводу злочинної діяльності обвинуваченого. Після такого запевнення свідок розповіла слідчому й про інші обставини вчиненого злочину.

Одержану інформацію слідчий заніс до протоколу допиту свідка і запропонував Балабановій підписати його. Остання, не читаючи, поставила свій підпис в кінці протоколу. Хід допиту фрагментарно (тільки дані, які стосуються справи) слідчий непомітно для свідка записав на диктофон, вмикаючи та вимикаючи його у необхідних випадках.

1. Який порядок виклику свідка для допиту і чи він був дотриманий в описаній ситуації?

2. Який порядок допиту свідка?

3. Який порядок застосування звукозапису при провадженні досудового слідства?

 4. Чи були допущені порушення вимог кримінально-процесуального закону слідчим в даному випадку?

 2. 23 грудня 2011 р. о 2215 за підозрою у вчиненні розбійного нападу на громадянку Миколайчук був затриманий Марченко. У райвідділі внутрішніх справ від Миколайчук було відібрано пояснення про обставини злочину, яке вона дала відразу ж після його вчинення – 23 грудня о 2125. При цьому, в поясненні було зазначено, що Миколайчук змогла б впізнати нападника, оскільки він "стоїть у неї перед очима".

Старший оперуповноважений карного розшуку Ребров вирішив негайно пред’явити Миколайчук підозрюваного для впізнання. Для цього він запросив трьох понятих, які не мали між собою різких відмінностей за віком, запропонував підозрюваному на власний розсуд зайняти серед них місце та запросив до кабінету потерпілу. Остання відразу ж вказала, що напад на неї вчинив "крайній зліва мужчина". Ребров склав протокол впізнання, оголосив його всім присутнім і запропонував підписати. Підозрюваний Марченко поставити свій підпис відмовився.

1. Чи вправі був Ребров проводити таку слідчу дію як пред’явлення особи для впізнання?

2. Який порядок пред’явлення особи для впізнання?

3. Які порушення кримінально-процесуального закону були допущені в наведеній ситуації?

 3. В чергову частину Личаківського райвідділу внутрішніх справ м. Львова надійшла заява від громадянки Паньківської про те, що з її квартири вчинена крадіжка матеріальних цінностей.

Прибувши на квартиру заявника разом з дільничним інспектором, слідчий склав протокол такого змісту: "Місцем події є квартира № 13 будинку № 57 на вул. І. Франка. При огляді квартири виявлені сліди проникнення до неї: шиба у вікні вибита, на підвіконні виявлено чіткий слід взуття дорослої людини. За словами потерпілої з квартири зникли домашній кінотеатр фірми "BBK", куплений нею за 400 доларів США, старовинний настільний годинник, вартості якого вона не знає, дві кришталеві вази на суму 230 грн. та гроші в сумі 4400 грн. Обстановка в квартирі не порушена. Інших обставин, які б мали значення для справи не виявлено. Під час огляду місця події проводилось фотографування квартири та слідів проникнення до неї. Зауважень від учасників огляду не надійшло".

1. Яка слідча дія проводилась слідчим в описаній ситуації?

2. Дайте правову оцінку діям слідчого.

3. Складіть протокол слідчої дії, яку необхідно провести в наведеній ситуації (якщо вказаних обставин недостатньо – додайте необхідні на свій розсуд).

4. Петрушко З.П., працюючи інспектором паспортного столу Галицького райвідділу внутрішніх справ м. Львова, систематично за хабарі оформляла паспорт громадянина України на підставних осіб.

В ході розслідування кримінальної справи було встановлено, що Петрушко З.П. пообіцяла оформити паспорт громадянина України на ім'я Ващенка Петра Васильовича громадянину Російської Федерації Дятлову Є.М., від якого одержала 5000 доларів США. Оформити паспорт громадянина України на підставну особу, вона також пообіцяла і громадянці Республіки Казахстан Суворовій О.І., від якої одержала мобільний телефон та відеокамеру.

Через два дні після затримання Петрушко З.П., слідчий вирішив провести у її квартирі обшук, для чого звернувся з поданням, погодженим з заступником прокурора Галицького району м. Львова, до місцевого суду та одержав мотивовану ухвалу слідчого судді на проведення обшуку. За результатами проведеного обшуку був складений протокол наступного змісту:

ПРОТОКОЛ ОБШУКУ

м. Львів         2 лютого 2011 р.

Слідчий прокуратури Галицького району м. Львова юрист 3-го класу Фартушок П.І. в присутності понятих: Устименка П.П., який проживає у м. Львові, вул. Січових Стрільців 18, кв. 19, практиканта прокуратури – студента 5-го курсу юридичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка Гриба С.П. та в присутності власника квартири – підозрюваної Петрушко З.П. і її сина Петрушко В.К., провів обшук в квартирі, що знаходиться за адресою: проспект Свободи 5, кв. 9.

Обшук проведено на підставі ухвали слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 1 лютого 2011 р. відповідно до вимог, передбачених ст. ст. 233, 234, 235, 236 КПК України. Перед початком обшуку всім перерахованим особам були роз’яснені їх права та обов’язки відповідно до вимог ст. 223  КПК України.

Перед початком обшуку підозрюваній Петрушко З.П. пред’явлено ухвалу про проведення обшуку та запропоновано видати зазначені в ній предмети і документи. Петрушко З.П. заявила, що жодних предметів і документів, які б мали значення для справи, у неї немає.

Після такої заяви був проведений обшук, в результаті якого виявлено таке:

1) паспорт на ім'я Ващенка Петра Васильовича; 2) 4300 доларів США; 3) мобільний телефон червоного кольору фірми "NOKIA" моделі 7370; 4) відеокамера сріблястого кольору фірми "CANON" моделі MVX4i; 5) записна алфавітна книжка, розміром 10х6 см в темно-зеленій обкладинці. Вказані предмети вилучені для приєднання до справи.

Підозрювана Петрушко З.П. заявила, що вона дасть свої пояснення щодо вилучених речей пізніше. Крім того, вона заявила, що слідчий неправильно діяв, залучивши до проведення обшуку як понятого Устименка П.П., який є водієм належної прокуратурі автомашини. Інших заяв та зауважень від присутніх не надходило.

Під час обшуку практикант Гриб С.П. зробив фотознімки вилучених предметів та місць, де вони знаходились, за допомогою фотокамери мобільного телефону фірми "SONY ERICSSON" моделі К750.

Обшук розпочався о 22 год. 30 хв. і закінчився о 23 год. 50 хв.

Протокол прочитаний вголос всім учасникам обшуку, які заявили, що стверджують правильність його змісту.

(підпис) Петрушко З.П.

(підпис) Устименко П.П.

(підпис) Фартушок П.І.

1) Зробіть правовий аналіз описаної ситуації та процесуального документу і з'ясуйте, чи діяв слідчий відповідно до вимог кримінально-процесуального закону.

Нормативний матеріал та судова практика.

  1.  Конституція України від 28 червня 1996 року. – К., 2006.
  2.  Кримінальний процесуальний кодекс України № 4651-VI : за станом на 13 квіт. 2012 р. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua/ laws/show/4651-17
  3.  Закон України від 7 липня 2010 року «Про судоустрій і статус суддів» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:   http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2453-17
  4.  Постанова Пленуму Верховного Суду України № 8 від 30 травня 1997 року "Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах""[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.scourt.gov.ua/clients/vs.nsf/0/623809DCB56E022BC2256 C95003CF7EA?OpenDocument&Start=1&Count=300
  5.  Інструкція про призначення та проведення судових експертиз, затв. наказом Міністра юстиції України від 8 жовтня 1998р. №53/5 // Офіційний вісник України. – 1998. - №46. – Ст. 1715.

Додаткова спеціальна література

  1.  Галаган В. І. Слідчі дії: проблеми визначення / В. І. Галаган // Часопис Національного університету «Острозька академія». Серія «Право». – 2010. – № 1. – С. 1 – 10.
  2.  Бортник В. Захист прав, честі і гідності підозрюваного під час допиту: окремі проблеми // Право України. – 2005. – № 11. – С. 49 – 52.
  3.  Експертизи у судовій практиці / За заг. ред.В.Г.Гончаренка. – К.: Юрінком Інтер, 2005.
  4.  Коваленко Є.Г. Кримінальний процес України: Навч. посіб. К.: Юрінком Інтер, 2004. 576 с.
  5.  Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. Т. 1 / О.М. Бандурка, Є.М. Блажівський, Є.П. Бурдоль та ін. ; за заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова. – Х. : Право, 2012. – 786 с.
  6.  Молдован А.В. Кримінальний процес: Україна, Франція, Англія, США. 2-ге вид. Навч. Посіб. – К.: центр учбової літератури, 2010. – 352 с.
  7.  Погорецький М. А. Слідчі дії: поняття і класифікація / М. А. Погорецький // Науковий вісник Київського національного університету внутрішніх справ. 2008. - №1. – С. 150 – 156.
  8.  Соловьев А.Б. Очная ставка. – М.: Изд-во “Юрлитинформ”, 2006.
  9.  Удалова Л. Допит експерта: проблеми законодавчого регулювання // Право України. – 2003. – № 2. – С. 111 –112.
  10.  Шейфер С.А. Следственные действия. Основания, процессуальный порядок и доказательственное значение. – М.: Изд-во «Юрлитинформ», 2004.




1. психологические особенности отличающие одного человека от другого; от них зависит успешность приобретени
2.  План содержание работы ~ отражает структуру работы все ее элементы содержит указание на страницы работ
3. Городская одежда
4. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА ПО ДИСЦИПЛИНЕ
5. Областные литературы и литературное областничество.html
6. тема бухгалтерского учёта основывается на принципах двойной записи
7. Международно-правовая регламентация вооруженных конфликтов
8. Москвы от Кеменова Михаила Николаевича
9. 20 ВМиК МГУ 4 курс 3 поток зимняя сессия Задачи к зачету по функциональному анализу [1].
10. Кривая Эббингауза Перейти к- навигация поиск Графическое представление кривой забывания Крива