У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема 7 Перекриття і покриття 1

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.4.2025

Тема 7. Перекриття і покриття

1. Горищні перекриття

2. Покрівлі, їх види

3. Новітні види покрівлі з матеріалів на основі пластмас

1. Горищні перекриття

Горищні перекриття по дерев'яних балках сільськогосподарських будівель зазвичай застосовують в районах, де ліс є місцевим матеріалом. Основними несучими елементами таких перекриттів є балки й прогони із круглого лісу, брусів, пластин або дощок. Вони забезпечують міцність і жорсткість перекриттів і, сприймаючи все навантаження від перекриття, передають її на стіни і стовпи.

Для утеплення горищних перекриттів сільськогосподарських будівель використовують шлак, керамзит, плити з легких бетонів, мінераловатні плити та ін..

Товщину шару утеплювача призначають з урахуванням всіх складових елементів перекриття і визначають теплотехнічним розрахунком в залежності від властивостей матеріалу утеплювача і кліматичних умов.

Перекриття по дерев'яних балках застосовують у найпростіших спорудах виробничого призначення.

Недоліком горищних перекриттів по дерев'яних балках в тваринницьких будівлях є недовгий термін їх служби внаслідок ураження деревини гнильними грибками.

Горищні дахи складаються з несучих конструкцій і огороджувальної частини. Несучі конструкції передають на стіни навантаження від снігу, вітру і маси елементів даху через дерев'яні крокви. Несуча частина даху повинна мати достатню міцність і необхідну стійкість.

Найпростішим типом несучих конструкцій скатних дахів сільськогосподарських будівель є дерев'яні похилі крокви. Їх виконують з колод, брусів або дощок для перекриття прольотів до 12 м. Двосхилий горищний дах складається з кроквяних ніг, що спираються нижніми кінцями на підкроквяні бруси (мауерлата), а верхніми на горизонтальний брус, званий коньковим прогоном.

Рис. 7.1. Конструктивні елементи двосхилих горищних деревяних дахів

а – загальний вид горищних дахів, б – розташування крокв в будівлях, в – деталі вузлів двосхилих деревяних дахів; 1 - горищне перекриття; 2 - підкіс; 3 - риштування; 4 - стійка; 5 - кобилка; 6 - кроквяна нога; 7- прогін; 8 - мауерлат; 9 - толь; 10 – милиця (костиль) ; 11 -  дротяна скрутка

Відстань між кроквами з пиляного лісу (крок крокв) приймається в залежності від типу покрівлі в межах 1 ... 2 м. Кінці кроквяних ніг, частіше через одну, кріплять (для попередження відриву даху вітром) скручуваннями з холоднотянутого дроту діаметром 4 мм до вбитих в стіну милиць.

Огороджувальною частиною даху є покрівля, тобто водонепроникний шар даху, що охороняє будинок від проникнення атмосферних опадів. В залежності від матеріалу покрівлі можуть бути з черепиці, азбестоцементних хвилястих листів і рулонних матеріалів та ін.

Горищні дахи не тільки захищають сільськогосподарські будівлі від атмосферних опадів. Горище таких дахів при наявності неспалимої покрівлі (черепиця, азбестоцементні листи) і залізобетонного перекриття використовується для зберігання інвентарю, підстилок та окремих видів кормів (наприклад, сіна та соломи).

2. Покрівлі, їх види

Покрівля - це верхній елемент покриття, який захищає будівлю від атмосферних опадів.

Основними вимогами, що пред'являються до покрівлі, є водонепроникність, вогнестійкість, довговічність і невеликі експлуатаційні витрати. Істотне значення при виборі типу покрівлі мають простота її пристрою, невелика маса і можливість використання місцевих матеріалів.

Черепичні покрівлі. Для влаштування черепичної покрівлі застосовують глиняну черепицю. Вона виготовляється пазова штампована, що має поздовжні і поперечні фальци (рис. 7.2, а); пазова стрічкова, що має тільки поздовжні фальци (рис. 7.2,б); плоска стрічкова, не має фальців (рис. 7.2, ж); жолобчаста (рис. 7.2, і).

Рис. 7.2. Загальні схеми і деталі черепичних покрівель

а - покрівля з пазової штампованої черепиці, б - покрівля з пазової стрічкової черепиці, в-деталь гребеня; г - деталь ребра; д - деталь розжелобка; е - деталь стику двох коньків даху (вид зверху); ж - двошарова покрівля з плоскої стрічкової черепиці, з - розжелобок з плоскої черепиці; и - покрівля з жолобчастої черепиці; к - деталь оброблення димової труби черепицею; 1 - риштування; 2 - гребенева черепиця; 3 - дріт; 4 - розчин; 5 - крюк для стрем'янки; 6 - підкладка під гак; 7 - дошка товщиною 25 мм; 8 - кроквяна нога; 9 - дошки товщиною 40 мм; 10 - покрівельна сталь; 11 - черепиця; 12 - вітрова дошка; 13 - карнизна дошка; 14 – опалубка

Основою для покрівлі служить обрешітка брусків перерізом 50×50 мм. Відстань між брусками залежить від розмірів і форми черепиці.

Черепицю укладають, починаючи зі звису покрівлі по напрямку до гребеня з нахлесткою верхніх рядів на нижні і зі зміщенням поздовжніх стиків на половину ширини черепиці. При цьому черепицю зачіпляють за бруски обрешітки виступами (шипами), які є з нижньої сторони черепиці. Для щільного з'єднання пазової черепиці та для підвищення водонепроникності покрівлі горизонтальні стики промащують з боку горища вапняним розчином з домішкою волокнистих речовин.

Ребра і коньок покривають спеціальною коньковою черепицею, яку укладають на вапняному розчині так, щоб її краї покривали прилеглі до конька рядові черепиці не менше ніж на 40 ... 60 мм.

Покрівлі з черепиці вогнестійкі, довговічні, красиві, але важкі( маса 60-70 кг/м2)

Тесові покрівлі. Матеріалом для тесової покрівлі служить тес, тобто тонкі дошки товщиною 19 ... 25 мм і шириною 160 ... 180 мм. Тес укладають уздовж ската даху в перпендикулярному до коника напрямку врозбіжку або в два шари (рис. 7.3, а) і прибивають цвяхами до риштування з брусів, дощок або пластин, розташовуваних через 600 ... 700 мм один від одного. Менш водонепроникним є двошарове покриття.

Дранкова покрівля. Роблять з соснових, ялинових або осикових дошечок довжиною 1000 ... 1200 мм, шириною 100 ... 130 мм і товщиною 2 ... 5 мм.

Дранкові покрівлі влаштовують по обрешітці з підтесаних жердин або брусків. Перші три шари від звису даху укладають з короткої дранки, а наступні шари укладають з напуском ¾ довжини дранки. Прибивають дранку цвяхами, так щоби цвяхи проходили через верхній край дранки, що лежить нижче.

Ухил дерев'яних покрівель 30 ... 40 °.

Рис. 7.3 . Дерев'яні покрівлі

а - тесова (врозбіжку і в два шари),  б - драночна (розріз і схема укладання драні по звису даху); 1 - гребенева дошка; 2 - кроквяна нога; 3 - риштування; 4 - цвях

Покрівля з азбестоцементних хвилястих листів довговічна, проста при влаштуванні, вогнестійка, легка, економічна й зручна в експлуатації. Листи випускають розмірами 1,2×0,68 м і 5,5 мм завтовшки (звичайного профілю) і листи посиленого профілю завтовшки 8 мм з розмірами 0,99×1,75 м.

Латами під листи звичайного профілю є розріджений настил з дощок 30-50 мм завтовшки або брусків перерізом 50×60 мм з кроком 370-530 мм. Покрівлі мають похил 19-30°. Укладку листів ведуть горизонтальними рядами (від карниза до гребеня) з напуском 120-140 мм. Суміжні листи в горизонтальних рядах стикують внапуск на одну хвилю. В місцях стику чотирьох кутів підрізають крайки двох середніх верхнього і нижнього ряду, щоби запобігти потовщенню в покрівлі. Закріплюють укладені листи цвяхами з оцинкованою головкою, під які підкладають шайбу з руберойду. Гребінь і ребра даху закривають фігурними листами (шаблонами), а розжолобки покривають оцинкованою сталлю (рис. 7.4).

Рис. 7.4. Покрівлі з азбестоцементних хвилястих листів

а - з азбестоцементних хвилястих листів звичайного профілю; б - з азбестоцементних листів посиленого профілю; 1- гребеневий елемент; 2 - крюк для стрем'янки; 3 - азбестоцементний лист; 4 - гребеневий брусок, 5 – гребенева дошка; 6 -  кроквяна нога; 7 - підставка для зберігання запасу листів на даху; 8 - мауерлат; 9 - противітрова скоба; 10 - кутик 90 °; 11 – кутик 120°; 12 - замазка : 13 - шурупи і цвяхи; 14 - лоток; 15 - азбестоцементні листи посиленого профілю; 16 - дерев'яні прогони і розрахункове відстань між ними; 17 -  лотковий елемент; 18 – скоба

Покрівля з металочерепиці. Це листи з профільованої сталі, які імітують черепицю різного кольору.

Стальні листи захищають від корозії цинковим або алюмінієво-цинковим покриттям.

Металочерепицю застосовують для дахів з похилом не меншим за 14° і кладуть по латах з перерізом 45×70, 50×70 мм та кроком 350; 390; 400; 460 мм.

Випускають листи металочерепиці з шириною хвилі 195-200 мм і висотою 31- 67 мм; листи завширшки 1030-1150 мм і завдовжки від 540 до 6060 мм. Листи металочерепиці укладають ряд за рядом від карниза до гребеня, починаючи з правого краю даху. При наявності листів різної довжини починають завжди з найдовшого листа.

Крайню нижню лату використовують як направляючу для правильного розташування листів першого ряду.

Треба щоби перший лист у карнизі був розташований під кутом 90° до карниза.

Покрівлі з металочерепиці довговічні, красиві, міцні, легкі (1 м2 важить всього 5 кг, тоді як черепичні дахи мають вагу в 10 разів більшу).

Покрівлі з рулонних і мастичних матеріалів. Покрівлі з рулонних і мастичних матеріалів в основному застосовуються на ухилах до 2,5%, допускається при відповідному обґрунтуванні ухил покрівлі понад 12%.

Матеріали, які застосовуються для рулонної покрівлі поділяються на покривні (руберойд різних марок, толь)  і безпокривні - пергамін і толь.

Для забезпечення достатньої водонепроникності рулонні покрівлі роблять двошаровими, а в будівлях підвищеної капітальності при малих ухилах схилів до п'яти шарів.

Основою під рулонні і мастичні покрівлі можуть бути подвійні дерев'яні настили і монолітні цементно-пісчані або асфальтобетонні стяжки. Цементні або асфальтові стяжки роблять товщиною 15 мм при укладанні безпосередньо по залізобетонним або кам'яним покриттям і товщиною 25 мм при укладанні по сипучим утеплювачам.

Мастичні покрівлі влаштовують з двох, трьох і чотирьох шарів бітумної або бітумно-гумової мастики з відповідною кількістю армуючих прокладок з склополотна або склосітки.

Рис. 7.5. Покрівля з рулонних матеріалів

а - пошарова наклейка тришарового рулонного килима на даху з ухилом до 15%; б - пошарова наклейка двошарового рулонного килима на даху з ухилом більше 15%; в - примикання тришарового рулонного килима до вертикальної стінки; г - примикання рулонного килима до стін висотою більше 450 мм;

1 - цементна стяжка; 2 - ґрунтовка; 3 - оброблення карниза оцинкованою сталлю; 4 дошка перетином 40×100 мм; 5 - клямра через 1 м; 6 - мастика; 7 - цвяхи; 8 - дерев'яні пробки, що встановлюються через 1 м; 9 - фартух з покрівельної сталі; 10 - рейки 40×80 мм

3. Новітні види покрівлі з матеріалів на основі пластмас

Різновидом полімерних рулонних матеріалів є одношарові покрівельні мембрани. Це високоякісний покрівельний і гідроізоляційний матеріал, який має високу міцність й еластичність, високі атмосферо-, морозо- і озоностійкість, стійкість до впливу ультрафіолетових промінів.

Основні види полімерних покрівельних мембран:

  1.  ЕПДМ (етилен - протилен - дієн - мономер або синтетичний каучук). Використання ЕПДМ -мембрани дозволяє в короткі терміни покривати великі поверхні (ширина рулону від 3 до 15 м, довжина від 15 до 61 м). Монтаж швів мембрани здійснюється з допомогою спеціальної двосторонньої самоклейної стрічки без нагрівання. ЕПДМ- мембрани мають високу еластичність (відносне подовження 300%), малу вагу (1 м2 мембрани товщиною 1,15 мм важить 1,4 кг) і гарну стійкість до перепаду температур (від - 40°С до + 100°С);
  2.  ТПО (на основі термопластичних поліолефінів). Матеріал має армуючий шар з поліефірних сіток, а тому менш еластичний, але більш стійкий до механічних впливів у порівнянні з ЕПДМ - мембранами. Поставляються в рулонах завширшки від 0,95 м до 1,8 м. Монтаж швів здійснюють шляхом зварювання гарячим повітрям з допомогою спеціальних зварювальних машин;
  3.  ПВХ (високоякісний, еластичний полівінілхлорид). ПВХ - мембрана також має армувальну поліефірну сітку, високу міцність на проколювання та широку кольорову гаму (9 стандартних кольорів і можливість влаштування прозорої мембрани). Монтаж швів здійснюють шляхом зварювання гарячим повітрям з допомогою спеціального зварювального обладнання.

Існують декілька варіантів укладки мембран на покрівлю (покрівельних систем), розроблених для плоских і похилих покрівель нових будівель і тих, що підлягають реконструкції. При виконанні цих систем використовують різні способи закріплення мембран.

Баластна система - найбільш економічна й універсальна для простих плоских покрівель, похил яких не перевищує 1:6. Листи мембрани вільно укладають на основу з напуском не менше 100 мм, шви з'єднують самоклейною стрічкою, мембрану закріплюють лише по периметру та в місцях примикань, а на поверхні покрівлі вона утримується з допомогою баласту: гальки, гравію, щебеню, бетонних блоків або тротуарної плитки на покрівлях, які експлуатують. Нерівні поверхні основи покривають шаром захисного матеріалу з геотекстилю. При використанні як баласту щебеню для захисту мембрани від механічних пошкоджень укладають ще один шар геотекстилю (рис. 7.6, а).

Механічно закріплену систему - використовують на похилих дахах, при відсутності парапетів, при неможливості сприйняття великих навантажень від баласту на несучі конструкції покриття. Листи мембрани вільно укладають на основу з напуском не менше 100 мм, шви з'єднують з допомогою самоклейної стрічки, по периметру мембрану закріплюють, а потім, приблизно через 2 м, поле мембрани механічно закріплюють з допомогою металевих рейок, які зверху захищають самоклейною стрічкою шириною 150 мм (рис. 7.6, б).

Приклеєна система — це легка за вагою система з ідеальними конструктивними можливостями. Її використовують при складних конфігураціях покрівлі, при великих вітрових навантаженнях і малій несучій здатності конструкції даху, але за умови, що основи під мембрани сумісні з монтажними клеями. Листи мембрани приклеюють безпосередньо на основу з допомогою монтажного клею, при цьому суміжні листи стикаються з напуском не менше 100 мм і з'єднуються самоклейною стрічкою.

Рис. 7.6. Деформаційні шви рулонної покрівлі: а - баластна система; б - механічно закріплена система; 1 - гравій; 2 - геотекстиль; 3 - мембрана; 4 - утеплювач; 5 - пароізоляція; 6 - плита покриття; 7 - металевий лист, закріплений з одного боку; 8 - ущільнювальна трубка; 9 - компенсатор з ущільнювачем; 10 - рейка, закріплена саморізами; 11 - самоклейна армована смуга; 12 - праймер




1. 15 вв4 Особенности формирования и развития русского централизованого государства в конце 15 ~ в начале 16 вв
2. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук Киї
3. Информационная поддержка жизненного цикла изделия Понятие жизненного цикла изделия
4. Медведей Сложно найти более популярный сериал на отечественном телевидении чем сериал Медведи которы
5. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук Харків ~
6. Реферат- Історіографія ОУН
7. диалектика во втором понятием логика
8. Высшая проба 20132014 учебного года время московское Время проведения московское UTC 4
9. Тема 6 Педагогічна думка в Україні у XVIII ст
10. Государственный образовательный стандарт- понятие и значение