Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

кріпосницький і національнорелігійний гніт

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 20.5.2024

79.з появою в Україні польських магнатів і шляхти тут значно посилюється феодально-кріпосницький і національно-релігійний гніт. Особливо посилився цей процес після Брестської церковної унії 1596 р., у результаті якої православна і католицька церкви об’єдналися.

Українські магнати, деякі православні єпископи (Львівський, Луцький, Володимирський, Холмський і Туровський), а також митрополит Київський Михайло Рогоза, намагаючись зрівнятися у політичних правах із польськими феодалами, а церковники — з католицькими єпископами, які мали титул «князів церкви» і брали участь у діяльності сенату, підтримували унію. На церковному соборі 18 жовтня 1596 р. у Бресті відбулося об’єднання православної і католицької церкви на території Польсько-Литовської держави і більшій частині українських і білоруських земель. На цих землях замість православної церкви утворювалася уніатська (греко-католицька) церква. Православ’я оголошувалося поза законом, а всі православні церкви, їхні землі й майно переходили до уніатів. Католики і духівники-уніати насаджували унію на території України і Білорусії.

Однак основна маса населення унію не визнавала і вела боротьбу за свою батьківську православну віру. Особливо активними були дії з боку православних церковних братств. Вони утворилися у XVI–XVII ст. у Львові, Галичі, Дрогобичі, Києві, Луцьку та інших містах. Виступаючи проти національно-релігійного гніту, братчики організовували бібліотеки, школи, друкували полемічні твори на захист православ’я. Члени братств також намагалися контролювати діяльність католицького й уніатського духівництва.

Найбільш активну роботу наприкінці XVI ст. проводило Львівське братство, яке в 1586 р. одержало право бути головним серед інших братств. Воно підтримувало тісні політичні і культурні зв’язки з Росією, Молдовою, Грецією. Значна частина братств, крім західноукраїнських, припинила своє існування у другій половині XVII ст., а Львівське братство ще й у XVIII ст. відігравало важливу роль у суспільному й культурному житті міст.

Отже, на кінець XV ст. в українських землях, що входили до складу Литви, був повністю ліквідований удільнокнязівський лад і ці землі стали звичайними провінціями Литви. Адміністративно вони поділялися на землі-воєводства, які складалися з повітів, а повіти — з волостей. У 1458 р. православна церква України й Білорусі виділилася в київську митрополію, незалежну від митрополії московської.




1. красную границу фотоэффекта работу выхода фотоэлектронов интегральную чувствительность фотоэлемента р
2. Введение в предмет психологии
3. на тему- Будова процес роботи і регулювання гідросистеми коренезбиральних комбайнів КС6Б і РКС6 для
4. Променева анатомія молочної залози
5. Водопостачання та водовідведення
6. в ім~я спасіння віри православної погодився взяти Україну під свою опіку
7. Согласовано Утверждаю Руководитель МО
8. і. Потсдамська Берлінська конференція
9. Средняя общеобразовательная школа 8 посёлка Катасон Будённовского района МЕХАНИЧЕСКОЕ Д
10. 4 Енергія у біосфері та спеціалізація ldquo; виробничих рівнів rdquo;
11. 80108 89287707689 c6
12. темами каждая их которых отображая или воспроизводя объекторигинал способна замещать его так что ее изуч
13. статья к изданию А
14. справа. Далее по вертикальной оси расставляются сообщения которые отправляют и принимают эти объекты све.html
15. страницадень до специализированных
16. Кража автомобилей
17. Психология к дифференцированному зачету для специальности ~ 060101 ~ Лечебное дело Выбрать один правильны
18. Тема ’ 2.2. Лекція ’ 4.html
19. Различают следующие режимы труда и отдыха- внутрисменный суточный недельный годовой
20. Реферат- Проектування геометрії косозубих торцевих фрез з ступінчастими схемами різання