Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Принципи соціальної політики країни в умовах формування ринкових відносин

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.11.2024

Мета соціальної політики в Україні. Принципи соціальної політики країни в умовах формування ринкових відносин. Завдання соціальної політики держави та напрями її здійснення

Соціальна політика будь-якої держави передбачає визначення глибинних тенденцій розвитку в усіх сферах соціально-політичного життя, що обумовлюють процес розвитку соціального буття і соціальної безпеки людини та цілеспрямований вплив на них суб’єктів регулятивної діяльності.

Становлення нової економічної системи, заснованої на ринкових відносинах, безпосередньо пов’язане з реформуванням існуючої соціальної політики. На сучасному етапі ринкових перетворень в Україні вже здійснено лібералізацію економіки та зовнішньоекономічної діяльності, розпочато приватизацію, практично ліквідовано адміністративно-командну і розподільчу систему управління, демократичнішими стали трудові відносини.

В основному сформовано недержавний сектор економіки, фінансові та банківські структури, валютний і фондовий ринки та ринок цінних паперів. Разом з тим розрив економічних зв’язків у межах колишнього союзу, нестача енергоносіїв, призвели до спаду виробництва, вимушеної неповної зайнятості та безробіття, руйнування соціальної інфраструктури.

Метою соціальної політики держави є забезпечення рівноважного функціонування суспільства без струсів і потрясінь, досягнення в суспільстві злагоди, стабільності та соціальної цілісності, самодостатнього рівня життєдіяльності людей. Метою соціальної політики також є надання кожному членові суспільства можливості вільно розвиватися, реалізовувати свої здібності, одержувати дохід, поліпшувати добробут.

Таким чином, головна мета соціальної політики в умовах соціально орієнтованої ринкової економіки — зняти всі обмеження на шляху вільної економічної діяльності, дати можливість кожному працівникові, кожному трудовому колективу одержувати доходи відповідно до реального внеску в збільшення суспільного багатства і задоволення потреб суспільства та населення держави.

Принципи соціальної політики країни в умовах формування ринкових відносин

Перший принцип. Держава створює умови, за яких кожен працездатний громадянин самозабезпечується при солідарній підтримці суспільства. Держава повинна гарантувати людям таку життєдіяльність, за якої їх добробут має залежати тільки від їхньої праці, розумових здібностей, свідомого ставлення до своєї свободи і своєї відповідальності.

Другий принцип. Держава і суспільство допомагають хворим і непрацездатним на рівні, що відповідає економічним здобуттям і досягненням країни. Соціальна допомога має бути тимчасовою і розглядатись як побічний засіб, бо її організація обтяжлива для держави: вона вимагає створення розподільчого апарату, формування статистичної бази, законодавчих актів на підтримку допомоги. Держава може надавати цільову допомогу громадянам, які мають низькі доходи, щоб ці люди мали змогу формувати собі певне майно та нагромаджувати деякі доходи. Допомагати держава може виплатами премій за певними формами заохочення.

Третій принцип. Переважним напрямом соціальної підтримки і захисту населення має бути соціальне страхування. Кожний член суспільства повинен страхуватися і платити страхові внески, що є умовою наступного отримання благ, які надасть йому суспільство в скрутних ситуаціях. Держава повинна вдосконалювати пенсійне страхування, яке забезпечувало б престарілим людям, що відійшли від активної трудової діяльності, їхню частку в сукупному продукті. Згідно з державною соціальною політикою молоде працездатне населення повинно фінансувати пенсійне забезпечення тих, хто завершив свою трудову діяльність. 

Четвертий принцип. Державні структури мають спрямовувати свої зусилля на подолання безробіття. Цю важливу проблему передусім мають розв’язувати підприємства і профспілки.

По-перше, держава повинна створювати і здійснювати програми, призначені спонукати підприємства до інвестування виробництва, його розширення і створення нових робочих місць.

По-друге, держава має застосовувати важелі впливу на підвищення конкурентоспроможності підприємств.

По-третє, в країні мають здійснюватись заходи по підвищенню кваліфікації працюючих, тому що багато людей втрачають роботу через недостатню кваліфікацію.

П’ятий принцип. Держава повинна створювати можливості для громадян країни щодо їхнього залучення до участі в суспільному житті, зокрема у створенні різних рухів, у формуванні страхових фондів, у започаткуванні діяльності кредитних спілок тощо.

Завдання соціальної політики України та напрями її здійснення

Модель соціального устрою в Україні повинна забезпечити: свободу, справедливість, братерство та творчу солідарність людей. У країні мають бути:

  1.  економічна, політична й ідеологічна багатогранність;
  2.  пріоритет прав і свобод людини;
  3.  рівноправність усіх форм власності і господарювання;
  4.  соціально орієнтована ринкова економіка;
  5.  парламентсько-президентська модель державного правління з широкими повноваженнями регіонів, де управління місцевими справами реалізовуватиметься населенням і органами, що ним обираються.

Слід знати, що основними завданнями соціальної політики в умовах сьогодення є:

  1.  забезпечення стабілізації рівня життя населення;
  2.  сприяння розвитку України як суверенної демократичної, соціальної, правової держави;
  3.  забезпечення конституційних прав і гарантій населенню;
  4.  орієнтація соціальної політики на економічно активне населення, збереження і відтворення трудового потенціалу, утворення необхідної мотивації продуктивної праці, запобігання масовому безробіттю, проведення політики заохочення ефективного платоспроможного попиту населення;
  5.  підвищення якості правових норм, забезпечення збалансованості законодавчих норм та реальних можливостей їх виконання;
  6.  здійснення реформ у найважливіших напрямах соціальної політики: трудових відносин та оплати праці, рівня життя, зайнятості та соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, відпочинку і туризму;
  7.  збалансованість соціальних витрат держави;
  8.  наближення національного законодавства до міжнародних стандартів відповідно до Європейської соціальної хартії, рішень ООН, конвенцій МОП, інших міжнародних норм;
  9.  координація діяльності органів виконавчої влади щодо здійснення державних та регіональних програм.




1. Алгоритмы поиска подстроки в строк
2. Местная анестезия обычно используется в амбулаторной практике при небольших хирургических вмешательства
3. кескі со~ыстардан кейін Шы~~ыс хан Алтайдан ~ытай ~ор~анына дейінгі айма~та тірт~тас мемлекет ~~рды ж~не о
4. Физическое воспитание в средних специальных учебных заведениях
5. Цель- популяризация и развитие движения КВН в г.html
6. Башкирский государственный университет Гуманитарный факультет Кафедра гражданского права и процесса
7. ТЕМА- ПЕРЕТВОРЕННЯ КОРЕНІВ
8. Научная новизна разработки- Полученные результаты выше результа
9. Правовой статус плательщиков таможенных платежей
10. Наркотики и жизнь
11. Повышение уровня контроля по средствам контроля
12. Реферат- Качественное лидерство- давайте команде правильные сигналы.html
13. Астана медицина университеті А~ Нысан С~Ж 07
14. 0212р по 80312р проходила асистентську практику на базі Рівненського інституту слов~янознавства Київського с
15. МАКИАВЕЛЛИ Государь Г л а в а I Скольких видов бывают государства и как они приобретаются Все гос
16. Песнь первая Язва гнев Гнев богиня2 воспой Ахиллеса Пелеева сына Грозный ко
17. вступил в силу закон о запрете курения в системе общественного питания
18. История государства и права Германии
19. Учет и аудит расчетов с персоналом по оплате труда
20. а является линейной комбинацией столбцов строк в которых расположен базисный минор