Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Тема. Чорногуз
Мета. Продовжувати вчити дітей передавати на малюнку форму, пропорції і положення птахів, підкреслюючи їхні характерні особливості; розвивати творчість, фантазію та вміння передавати колорит осені, виділяти в малюнку головне (сюжетно-композиційний центр) розміром, кольором, детальною прорисовкою образів, малювати птахів у русі і в польоті; виховувати любов до природи рідного краю.
Обладнання. Таблиця з послідовністю зображення лелеки, малюнки (зразки дитячих робіт), ілюстрації із зображенням лелек.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
II Актуалізація основних образотворчих знань
1. Вступна бесіда.
Яка пора року надворі? (Осінь.)
Чому осінь називають "золотою", "багатою"?
Чи можна назвати золотою всю осінь?
З приходом осені повіває холодний вітер, небо вкривається сірими хмарками, часто йдуть дощі, в'януть квіти, опадає жовте листя з дерев, відлітають у теплі краї птахи, а лісові мешканці готуються до зими.
2. Декламування вірша В. Успенської "Осінь".
Осінь
Вересень зеленим
Осінь залишила,
Бо в траві високій
Пензлик загубила.
А у жовтні осінь
Пензлика знайшла
Й малювати фарбами
Скрізь розпочала.
Золотим й червоним
Змалювала гай,
Річку темно-синім
Й синім небокрай.
Ще милує око
Листячко зелене,
Та пожовкли липи,
В позолоті клени.
Вже птахів гуртує
В небі чиста просінь.
І врожай в комори
Вносить шедра осінь.
3. Відгадування загадки.
Завжди осінньої пори
По небу низка плине.
Журливо крикнувши згори,
Нас до весни покине. (Журавлиний ключ.)
Розгадування анаграми "Перелітні птахи". Переставте букви і про
читаєте назви птахів.
Раліжув (журавлі), злзоуя (зозуля), паишк (шпаки), лкибзя (зяблик).
Перегляд ілюстрацій із зображенням перелітних птахів (з коментарем учителя).
ІII. Вивчення нового матеріалу
Продовження бесіди.
Сьогодні ми будемо вести мову про живий символ України лелек (або чорногузів).
Чи доводилось кому-небудь із вас бачити живого лелеку? Подивіться, який він великий і красивий, зі сніжно-білим і чорним пір'ям. Від цих великих птахів з довгими червонястими ногами й гострими червоними дзьобами справді не можна відвести погляду. Очі у них круглі, чорні, немов смородинки. Дзьоб міцний, червоний, гострий. Хоча голосу птахи не мають, але далеко чути стукіт їхніх великих дзьобів, що його звуть клекотом.
За лелекою, що злітає, дуже цікаво спостерігати. Спочатку він широко розправляє свої розкішні білі крила, розмах яких сягає аж двох метрів. А щоб відірватись від землі і злетіти в повітря, лелека розганяється. Він кілька разів підстрибує, щораз вище, і нарешті піднімається вгору. Уже в серпні, коли на півночі Європи холоднішає, лелеки починають свій шлях на південь Африки. Там теплий клімат, а на берегах великих заболочених озер вони знайдуть багато поживи: жабок, черв'яків, рибок і водяних комах.
Усім зрозуміло, що пролетіти таку далеку відстань дуже виснажливо. На щастя, для лелек цей довгий шлях не настільки важкий, як здається на перший погляд. Річ у тім, що вони навчилися використовувати теплі повітряні потоки. Коли лелека розганяється й злітає над землею, висхідні потоки повітря допомагають йому набрати висоту. А там він розгортає крила і летить, наче на подушці. Отак і линуть лелеки високо в небі, ніби вітрила, що тихо й спокійно пливуть у повітрі.
Люди люблять лелек, бо вони дуже довірливі, радо зустрічають їх навесні, коли ті повертаються до своїх гнізд. Роблять спеціальні прилаштування на дахах, деревах з коліс, збитих дощок, а лелеки з дрібних гілок майструють собі на них гнізда, і вже як оселяться десь, то живуть там багато років. Лише на зиму летять у теплі краї, а навесні обов'язково повертаються назад.
З давніх-давен існує повір'я, що лелеки гніздяться біля осель добрих людей. Послухайте віршик про те, як хлопчик обіцяє дбати про лелеку.
Перегляд демонстраційного матеріалу (з коментарем учителя).
Поетапне виконання композиції вчителем.
IV.Постановка навчального завдання:
Самостійно намалювати образ птаха зі збереженням пропорцій та основник його характеристик
V. Керівництво практичною діяльністю учнів.
Упродовж самостійної роботи учнів, проводжу поточний інструктаж, аналіз роботи, вказую на недоліки, та аналізуємо помилки.
VI. Аналіз дитячих робіт.
Індивідуальний перегляд дитячих робіт з вирішенням помилок акцентуванням уваги учнів на стилізованості і спрощенні форми у їхній роботах.
VII. Підсумки уроку.
Якого птаха ви сьогодні малювали? Що на вашу думку є головним при зображенні птаха?
VIII. Прибирання робочого місця.
ІХ. Домашнє завдання.