Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тематичних методів та інформаційних технологій ТЕОРІЯ ЙМОВІРНОСТЕЙ І МАТЕМАТИЧНА СТАТИСТИКА Ме

Работа добавлена на сайт samzan.net:


PAGE  5

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Харківський інститут фінансів

Українського державного університету фінансів

та міжнародної торгівлі

Кафедра економіко-математичних методів та інформаційних технологій

ТЕОРІЯ ЙМОВІРНОСТЕЙ І МАТЕМАТИЧНА СТАТИСТИКА

Методичні вказівки і завдання щодо виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань

для студентів денної  форми навчання

галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво»

напряму підготовки 6.030509 «Облік  і аудит»,

6.030505 «Управління персоналом та економіка праці»

освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр

Укладач: к.пед.н. Шульга Н. В.

Розглянуто та ухвалено

на засіданні кафедри

Протокол від 28.09.12 № 3

Харків

2012 рік


ЗМІСТ

Вступ____________________________________________________________3

Критерії оцінювання_______________________________________________4

Задача 1__________________________________________________________5

Задача 2_________________________________________________________10

Задача 3_________________________________________________________11

Задача 4_________________________________________________________15

Задача 5_________________________________________________________19

Рекомендована література__________________________________________29


Загальні положення

Вступ

Дисципліна „Теорія ймовірностей та математична статистика” відноситься до нормативних дисциплін циклу природничо-наукової та загальноекономічної підготовки напряму 0501 „Економіка і підприємництво” за напрямами  підготовки – 6.030509 «Облік  і аудит», 6.030505 «Управління персоналом та економіка праці»

Вивчення дисципліни передбачає опанування знаннями та вміннями, достатніми для забезпечення основних потреб спеціальної підготовки та професійної діяльності майбутніх фахівців галузі економіки та фінансів.

Важливим є і те, що дисципліна „Теорія ймовірностей та математична статистика”, дозволить студентами надалі не зазнавати труднощів при вивченні спеціальних розділів, таких як „Оптимізаційні методи та моделі”, «Економетрика», знання яких дає майбутньому фахівцю могутній математичний апарат для економічних досліджень в його подальшій науковій і практичній діяльності.

Мета: поглибити, систематизувати та узагальнити теоретичні знання з теорії ймовірності та математичної статистики.

Критерії оцінювання індивідуального завдання

Індивідуальне завдання складається з 5 задач по 30 індивідуальних варіантів, що дає змогу об´єктивно та повно оцінити рівень знань, умінь і навичок студентів. Кожна задача містить завдання, розв`язування якого є можливим за умови оволодіння питаннями як теоретичного, так і практичного характеру та оцінюється за п’ятибальною шкалою.

Оцінка, еквівалентна «відмінно», виставляється, якщо студент виявив всебічно системні та глибокі знання, в повному обсязі розв’язав задачу, не допускаючи помилок.

Оцінка, еквівалентна «добре», виставляється, якщо студент під час розв’язання задачі допустився несуттєвих помилок, що не змінюють логічний зміст задачі.

Оцінка, еквівалентна «задовільно», виставляється, якщо студент під час розв’язання допустився помилок, які в результаті привели до викривлення розуміння задачі, змінення її суті.

Оцінка, еквівалентна «незадовільно», виставляється, якщо студент не розв’язав значної частини задачі, під час її розв’язання допустив суттєві помилки, не володіє навичками застосування математичних понять, які забезпечували б вирішення завдань.

Підсумкова оцінка виставляється  наступним чином:

Загальна

сума

балів

Оцінка за національною

шкалою

Шкала оцінювання навчальних досягнень студентів ХІФ УДУФМТ в умовах кредитно-модульної системи організації навчального процесу

23 – 25

5 (відмінно)

10

18 – 22

4 (добре)

8

15 – 17

3 (задовільно)

6

0 – 14

2(незадовільно)

0

Індивідуальне навчальне завдання виконується письмово у наступній формі: варіант завдання у відповідності до номеру у списку групи, № задачі, умова задачі, розв’язок задачі із обов’язковим обґрунтуванням відповіді.

Порядок подання та захисту ІНДЗ: студент має надати індивідуальне навчальне завдання для перевірки не пізніше терміну проведення останньої модульної контрольної роботи

Задача 1.

Варіант 1. На склад поступають одинакові електричні лампочки. Перший завод постачає 70%, другий - 30% всієї кількості лампочок. Відомо, що перший завод виготовляє 95% якісної продукції, а другий - 92%. Вибрана  навмання електролампочка виявилася якісною. Знайти ймовірність того, що ця електролампочка виготовлена першим заводом.

Варіант 2. Із усіх приладів, що поступають на склад, 80% зібрані із високоякісних деталей, а 20% - із деталей низької якості. Якщо прилад зібраний із високоякісних деталей, то його надійність (ймовірність безвідмовної роботи) на протязі визначеного періоду часу, дорівнює 0,9. Якщо прилад зібраний із деталей низької якості, .то його надійність дорівнює 0,5. При випробуванні прилад працював безвідмовно. Знайти ймовірність того, що прилад зібраний із високоякісних деталей.

Варіант 3. Під час збирання машини використовуються деталі, які виготовляють три автомати. Перший автомат виготовляє 2.0%, другий - 30%, третій - 50% усіх деталей, що поступають на збирання. Перший автомат допускає 0,2%, другий - 0,3%, третій - 0,1% браку. Знайти ймовірність того, що на збирання поступила бракована деталь.

Варіант 4. Прилад, встановлений на борту літака, може працювати в двох режимах: в умовах нормального крейсерського польоту і в умовах перевантаження при зльоті і посадці. Крейсерський режим польоту спостерігається в 80%, а перевантаження - в 20% часу польоту. Ймовірність виходу приладу з ладу за час польоту в нормальному режимі дорівнює 0,1, а в умовах перевантаження - 0,4. Обчислити, ступінь надійності приладу за час польоту.

Варіант 5. Партія транзисторів, серед яких 10% дефектних, надійшла на перевірку. Схема перевірки така, що із ймовірністю 0,95 виявляється дефект, якщо він є. Ймовірність того, що справний транзистор буде визнаним дефектним, дорівнює 0,03. Яка ймовірність того, що випадково вибраний з партії транзистор буде визнаним дефектним?

Варіант 6. На продаж надходять телевізори трьох заводів. Продукція першого заводу містить 20%, другого - 10%, третього - 5% телевізорів з прихованими дефектами. Яка ймовірність придбання несправного телевізора, якщо в магазин надійшло 30% телевізорів з першого заводу, 20% - із другого і 50% - з третього?

Варіант 7. В ящику знаходяться 20 тенісних м'ячів, серед яких 15 нових і 5 старих. Для гри навмання вибираються два м'ячі, а після гри вони не повертаються назад. Потім для другої гри також навмання виймаються ще два м'ячі. Яка ймовірність того, що друга гра буде проводитись новими м'ячами.

Варіант 8. Три стрілки, ймовірності попадання яких при одному пострілі в мішень в незмінних умовах, сталі і відповідно дорівнюють р1==0,8; р2=0,7; р3=0,6, виконують по одному пострілу в мішень. Знайти ймовірність події А=«в мішені виявлено дві пробоїни», прийнявши за гіпотези елементарні наслідки даного експерименту.

Варіант 9. Із десяти студентів, які складають іспит із теорії ймовірностей, два можуть відповісти на запитання 20 екзаменаційних білетів із 30, третій встиг повторити запитання лише 15 білетів, інші студенти знають відповіді на всі запитання. Екзаменатор запрошує відповідати одного студента. Яка ймовірність того, що запрошений студент склав іспит, якщо знання білету гарантують складання іспиту з ймовірністю 0,85, а при незнанні відповідей на запитання білету ймовірність скласти, іспит дорівнює 0,17?

Варіант 10. В першій урні знаходиться 6 білих і 4 чорних кулі, в другій - 3 білих і 2 чорних. З першої урни навмання дістають відразу 3 кулі і кулі того кольору, якого виявиться більше опускають у другу урну. Після цього із другої урни дістають одну кулю. Яка ймовірність того, що вона виявиться білою?

Варіант 11. Два цехи: штампують однотипові деталі. Перший цех допускає 5 % браку, другий –3 %. Для контролю відібрано 15 деталей Із першого цеху і 25 деталей із другого. Ці 40 деталей змішані в одну партію, із неї навмання дістають одну деталь. Яка ймовірність того, що вона бракована?

Варіант 12. На вхід радіолокаційного пристрою з ймовірністю 0,8 надходить суміш корисного сигналу із завадою, а з ймовірністю 0,2 - тільки завада. Якщо надходить .сигнал із, завадою, то пристрій реєструє наявність якого-небудь сигналу з ймовірністю 0,7; якщо тільки завада, то з ймовірністю 0,3. Відомо, що пристрій зареєстрував наявність сигналу. Знайти ймовірність того, що в його складі був корисний сигнал.

Варіант 13. Є 5 урн: дві із них містять по 2 білі і 3 чорні кулі, дві - по 1 білій і 4 чорних і одна - 4 білі і 1 чорну. Із однієї навмання вибраної урни взяли кулю. Вона виявилася білою. Яка ймовірність того, що куля вийнята із урни з 4 білими і однією чорною кулями?

Варіант 14. Прилад складається із двох послідовно ввімкнених вузлів. Надійність (ймовірність безвідмовної роботи на протязі часу t) першого вузла дорівнює 0,9, другого - 0,8. За час випробування приладу (на протязі часу t) зареєстроване відмовлення приладу. Найти ймовірність події А=«відмовив тільки перший вузол».

Варіант 15. Деталі, що виготовляються заводом, потрапляють для перевірки відповідності їх стандартам одному із двох контролерів. Ймовірність того, що деталь потрапляє до першого контролера дорівнює 0,6, до другого - 0,4. Ймовірність того, що придатна деталь буде визнана стандартною першим контролером дорівнює 0,94, а другим - 0,98. Придатна деталь при перевірці визнана стандартною. Знайти ймовірність того, що цю деталь перевіряв перший контролер.

Варіант 16. Є 5 ящиків: в кожному з них знаходиться 20 деталей; серед яких 18 стандартних. Є ще два ящика, в кожному з яких 25 стандартних і 5 бракованих деталей. Дістали одну деталь. Знайти ймоврність того, що ця деталь вийнята із першої групи ящиків.

Варіант 17. Студент знає 45 із 60 запитань програми. Кожний екзаменаційний білет містить три запитання. Знайти ймовірність того, що студент знає тільки два запитання екзаменаційного білету.

Варіант 18. В кожній із двох урн знаходиться 5 білих і 10 чорних куль. Із першої урни переклали навмання в другу урну одну кулю, а потім із другої урни навмання виймається одна куля. Знайти ймовірність того, що вийнята куля виявиться чорною.

Варіант 19. Три стрілки в однакових і незмінних умовах виконали по одному пострілу по одній і тій же мішені. Ймовірність улучення в ціль першим стрілком дорівнює 0,9; другим - 0,8; третім - 0,7. Знайти ймовірність того, що ціль уразили всі три стрілки.

20. Для сигналізації про аварію встановлені три незалежно працюючих пристрої. Ймовірність того, що при аварії спрацьовує перший пристрій дорівнює 0,9; другий - 0,95; третій - 0,85. Знайти ймовірність того, що при аварії спрацює тільки один пристрій.

Варіант 21. Ймовірність принаймні одного улучення в ціль при чотирьох пострілах дорівнює 0,9984. Знайти ймовірність улучення в ціль при одному пострілі.

Варіант 22. В ящику 10 деталей, серед яких 6 пофарбованих. Робочий навмання дістає 4 деталі. Знайти ймовірність того, що ці деталі виявляться пофарбованими.

Варіант 23. Відділ технічного контролю перевіряє вироби на стандартність. Ймовірність того, що виріб стандартний, дорівнює 0,9. Знайти ймовірність того, що із двох перевірених виробів тільки один стандартний.

Варіант 24. Із партії виробів відбираються вироби вищого сорту. Ймовірність того, що навмання взятий виріб виявиться вищого сорту дорівнює 0,8. Знайти ймовірність того, що серед трьох перевірених виробів тільки два виявляться вищого сорту.

Варіант 25. Для сигналізації про аварію встановлені два незалежно працюючих сигналізатори. Ймовірність того, що при аварії спрацює перший сигналізатор, дорівнює 0,95. Для другого сигналізатора ця ймовірність дорівнює 0,9. Знайти ймовірність того, що при аварії спрацює тільки один сигналізатор.

Варіант 26. В ящику міститься 12 деталей, виготовлених першим заводом, 18 - другим і 20 - третім. Ймовірність того, що деталь, виготовлена першим заводом, відмінної якості, дорівнює 0,9; для деталей, виготовлених другим і третім заводами, ця ймовірність відповідно дорівнює 0,6 і 0,8. Знайти ймовірність того, що навмання взята деталь виявиться відмінної якості.

Варіант 27. Три стрільці виконали залп, причому дві кулі улучили в мішень. Знайти ймовірність того, що третій стрілець улучив в мішень, якщо ймовірності попадання в мішень першим, другим і третім стрільцями, відповідно дорівнюють 0,6; 0,5; 0,4.

Варіант 28. Два із трьох, незалежно працюючих елементів обчислювального пристрою відмовили. Знайти ймовірність того, що відмовили перший і другий елементи, якщо ймовірності відмови першого, другого і третього елементів відповідно дорівнюють 0,2;0,4;0,3.

Варіант 29. Студент знає 20 із 25 запитань програми. Знайти ймовірність того, що студент знає відповіді на три запропоновані запитання.

Варіант 30. Для деякої місцевості середня кількість похмурих днів у липні дорівнює. шести. Знайти ймовірність того, що першого та другого липня буде ясна погода.


Задача 2
 .

Задана нормально розподілена випадкова величина Х своїми параметрами а (математичне сподівання) і -(середнє квадратичне відхилення). Потрібно: знайти ймовірність того, що Х прийме значення, яке належить інтервалу (а;); знайти ймовірність того, що Х відхилиться (по модулю) від а не більше, як на k одиниць.

Варіанти:

1. а=10, =1, =9, =12, k=2.                        2. а=11, =2, =10, =13, k =2.

3. а=12, =3, =6, =15, k =6.                       4. а=13, =4, =10, =17, k =6.

5.а=14, =3, =11, =20, k =2.                       6.а=15, =4, =9, =19, k =6.

7. а=16, =5, =6, =20, k =10.                      8. а=17, =1, =16, =20, k =2.

9. а=18, о=2, =15, =22, k =3.                       10. а=19, =3, =13, =23, k =5.

11. а=10, =4, =2, =13, k =2.                      12.а=9, =5, =5, =14, k =2

13. а=8, =1, =4, =9, k =3.                          14. а=7, =2, =3, =10, k =3.

15. а =6, =3, =2, =11, k =2                        16. а=5, =1, =1, =12, k =3.

17. а=4,  =5, =2, =11, k =2.                       18. а=3, =2, =3, =10, k =1.

19. 8=2, =5, =4, =9, k =2.                          20. а=2, =4, ==б, =10, k =1.

21. а=10, =1, =9, =12, k =2.                         22. а=12, =3, =б, =15, k =6.

23. а=14, =3, =11, =20, k =2.                      24. а=16, =5, =6, =20, k =10.

25. a=18, =2, =15, =22, k =3                       26. а=11, =2, =10, =13, k =2.

27.а=13, =4, =10, =17, k =6                        28. а=15, =4, =9, =19, k =6.

29.а=17, =1, =16, =20, k =2.                       30. а=19, =3, а=13, =23, k =5.


Задача
3.

Варіант 1. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,3. Дослід повторюється в незмінних умовах 100 разів. Знайти ймовірність того, що в 100 дослідах явище А наступить від 20 до 40 разів.

Варіант 2. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити

з ймовірністю р=0,2. Дослід повторюється в незмінних умовах 500 разів. Знайти ймовірність того, що у 500 дослідах відносна частота появи явища А відхиляється від р=0,2 не більше, як на 0,1.

Варіант 3. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,5. Скільки разів потрібно виконати цей дослід (в незмінних умовах) для того, щоб з ймовірністю 0,9 можна було сподіватися на відхилення відносної частоти появи явища А від ймовірності р=0,5 не більше, як на 0,1?

Варіант 4. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,4. Дослід повторюють у незмінних умовах 800 разів. Знайти ймовірність того, що у 800 дослідах явище А наступить в межах від 180 до 210 разів.

Варіант 5. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,6. Дослід повторюється у незмінних умовах 700 разів. Знайти ймовірність того, що у 700 дослідах відносна частота появи явища А відхилиться від р=0,6 не більше, як на 0,05,

Варіант 6. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,7. Дослід повторюється у незмінних умовах 1000 разів. Знайти, на яке відхилення відносної частоти появи явища А від р=0,7 можна сподіватися з ймовірністю 0,8.

Варіант 7. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,2. Скільки разів потрібно виконати цей дослід (у незмінних умовах) для того, щоб з ймовірністю 0,8 можна було очікувати відхилення відносної частоти появи події А від р=0,2 не більше, як на 0,05.

Варіант 8. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з імовірністю р=0,3. Дослід повторюється у незмінних умовах 2000 разів. Знайти, яке відхилення відносної частоти появи явища А від р=0,3 можна .сподіватися з ймовірністю 0,6.

Варіант 9. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,55. Дослід повторюється у незмінних умовах 400 разів. Яка ймовірність того, що явище А наступить в більшості із виконаних дослідів?

Варіант 10. Виконується деякий дослід, в. якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,4. Дослід повторюється у незмінних умовах 850 разів. Яка ймовірність того, що явище А наступить в меншості із виконаних дослідів?

Варіант 11. Ймовірність настання явища А в однакових незалежних дослідах дорівнює 0,8. Знайти ймовірність того, що в 1600 дослідах явище А наступить 1200 разів.

Варіант 12. Ймовірність настання явища А в однакових незалежних дослідах дорівнює 0,02. Знайти ймовірність того, що в 150 дослідах явище А наступить 5 раз.

Варіант 13. Ймовірність настання явища А в кожному із однакових незалежних дослідів дорівнює 0,8. Знайти ймовірність того, що в 125 дослідах явище А наступить не менше 75 і не більше 90 разів.

Варіант 14. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,4. Дослід повторюється в незмінних умовах 200 разів. Знайти ймовірність того, що в 200 дослідах явище А наступить від 70 до 140 разів.

Варіант 15. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з імовірністю р=0,3. Дослід повторюється в незмінних умовах 600 разів. Знайти ймовірність того, що в 600 дослідах відносна частота появи явища А відхилиться від р=0,3 не більше, як на 0,1,

Варіант 16. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,6. Скільки разів потрібно виконати цей дослід (в незмінних умовах) для того, щоб з ймовірністю 0,9 можна було сподіватися на відхилення відносної частоти появи явища А від р=0,6 не більше, як на 0,1?

Варіант 17. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А. може наступити з ймовірністю р=0,5. Дослід повторюється в незмінних умовах 900 разів. Знайти ймовірність того, що у 900 дослідах явище А наступить в межах від 280 до 330 разів.

Варіант 18. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з імовірністю р=0,6. Дослід повторюється в незмінних умовах 800 разів. Знайти ймовірність того, що у 800 дослідах відносна частота появи явища А відхилиться від р=0,6 не більше, як на 0,05.

Варіант 19. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,8. Дослід повторюється у незмінних умовах 900 разів. Знайти, на яке відхилення відносної частоти появи явища А від р=0,8 можна сподіватися з ймовірністю 0,9.

Варіант 20. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,3. Скільки разів потрібно виконати цей дослід (в незмінних

умовах) для того, щоб з ймовірністю 0,8 можна було очікувати відхилення відносної частоти появи події А від р=0,3 не більше, як на 0,05.

Варіант 21. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,3. Дослід повторюється в незмінних умовах. 1800 разів. Знайти, яке відхилення відносної частоти появи явища А від р=0,3 можна сподіватися з ймовірністю 0,8.

Варіант 22. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,6. Дослід повторюється в незмінних умовах 400 разів. Знайти ймовірність того, що явище А наступить в більшості з виконаних дослідів?

Варіант 23. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,4. Дослід повторюється в незмінних умовах 800 разів. Яка ймовірність того, що явище А наступить в меншості із виконаних дослідів?

Варіант 24. Ймовірність настання явища А в однакових незалежних дослідах дорівнює 0,7. Знайти ймовірність того, що у 800 дослідах явище А наступить 650 разів.

Варіант 25. Ймовірність настання явища А в кожному із однакових незалежних дослідів дорівнює 0,01. Знайти ймовірність того, що в 200 дослідах явище А наступить 15 разів.

Варіант 26. Ймовірність настання явища А в кожному із однакових незалежних дослідів дорівнює 0,9. Знайти ймовірність того, що в 250 дослідах явище А наступить не менше 125 і не більше 175 разів.

Варіант 27. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,5. Дослід повторюється у незмінних умовах 200 разів. Знайти ймовірність того, що в 200 дослідах явище А наступить від 70 до 90 разів.

Варіант 28. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,3. Дослід повторюється у незмінних умовах 400 разів. Знайти ймовірність того, що в 400 дослідах відносна частота появи явище А відхилиться від р=0,3 не більше, як на 0,05.

Варіант 29. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,6 Скільки разів потрібно виконати цей дослід (в незмінних умовах) для того, щоб з ймовірністю 0,8 можна було сподіватися на відхилення відносної частоти появи явища А від р=0,6 не більше, як на 0,05.

Варіант 30. Виконується деякий дослід, в якому випадкове явище А може наступити з ймовірністю р=0,7. Дослід повторюється в незмінних умовах 800 разів. Знайти ймовірність того, що у 800 дослідах явище А наступить в межах від 200 до 450 разів.

Задача 4.

Задано дискретні випадкові величини Х та У законами розподілу. Побудувати закон розподілу випадкової величини (3Х-2У). Обчислити математичне сподівання, дисперсію, середньоквадратичне відхилення, початковий момент четвертого порядку та центральний момент третього порядку для випадкових величин Х, У, (3Х-2У). Побудувати їх полігони розподілу.

Варіант 1.

Х

-2

-1

0

2

4

Р

0,11

0,15

0,13

0,32

0,29

У

-4

-2

1

3

4

Р

0,17

0,24

0,15

0,14

0,3

Варіант 2.

Х

-3

-1

0

1

4

Р

0,11

0,18

0,13

0,23

0,35

У

-4

-1

1

2

3

Р

0,15

0,24

0,31

0,14

0,16

Варіант 3.

Х

-4

-3

0

2

4

Р

0,11

0,21

0,13

0,12

0,43

У

-2

-1

1

2

4

Р

0,12

0,24

0,11

0,14

0,39

Варіант 4.

Х

-3

-2

0

3

4

Р

0,11

0,18

0,13

0,23

0,35

У

-3

-1

1

2

5

Р

0,12

0,24

0,26

0,14

0,24

Варіант 5.

Х

-4

-3

0

1

4

Р

0,16

0,15

0,13

0,32

0,24

У

-4

-2

1

3

4

Р

0,17

0,12

0,15

0,21

0,35

Варіант 6.

Х

-3

-2

0

1

3

Р

0,12

0,18

0,21

0,23

0,26

У

-2

-1

1

2

3

Р

0,15

0,24

0,31

0,14

0,16

Варіант 7.

Х

-2

-1

0

2

3

Р

0,11

0,21

0,13

0,12

0,43

У

-2

-1

2

3

4

Р

0,12

0,18

0,11

0,25

0,34

Варіант 8.

Х

-5

-4

0

3

4

Р

0,32

0,18

0,18

0,23

0,09

У

-3

-2

-1

2

5

Р

0,12

0,24

0,26

0,14

0,24

Варіант 9.

Х

-4

-2

0

3

4

Р

0,11

0,15

0,25

0,32

0,17

У

-5

-3

1

3

4

Р

0,17

0,24

0,15

0,14

0,3

Варіант 10.

Х

-3

-2

0

2

3

Р

0,11

0,18

0,13

0,23

0,35

У

-4

-3

-1

2

3

Р

0,15

0,24

0,31

0,14

0,16

Варіант 11.

Х

-2

-3

0

1

4

Р

0,11

0,21

0,17

0,12

0,39

У

-3

-2

-1

2

4

Р

0,12

0,24

0,11

0,14

0,39

Варіант 12.

Х

-3

-1

0

2

5

Р

0,11

0,18

0,27

0,23

0,21

У

-3

-1

1

2

5

Р

0,12

0,33

0,26

0,14

0,15

Варіант 13.

Х

-4

-1

0

3

4

Р

0,16

0,15

0,31

0,32

0,06

У

-5

-4

-1

3

4

Р

0,17

0,12

0,15

0,21

0,35

Варіант 14.

Х

-3

-2

0

1

3

Р

0,12

0,18

0,21

0,23

0,26

У

-2

-1

1

2

3

Р

0,15

0,24

0,31

0,14

0,16

Варіант 15.

Х

-2

-1

0

2

3

Р

0,11

0,21

0,13

0,12

0,43

У

-2

-1

2

3

4

Р

0,12

0,18

0,11

0,25

0,34

Варіант 16.

Х

-5

-4

0

3

4

Р

0,32

0,18

0,18

0,23

0,09

У

-3

-2

-1

2

5

Р

0,22

0,21

0,26

0,18

0,13

Варіант 17.

Х

-5

-3

0

2

4

Р

0,14

0,15

0,13

0,32

0,26

У

-3

-2

1

3

5

Р

0,17

0,27

0,15

0,12

0,29

 Варіант 18.

Х

-4

-3

0

1

4

Р

0,11

0,18

0,13

0,23

0,35

У

-3

-1

1

2

4

Р

0,15

0,24

0,31

0,14

0,16

Варіант 19.

Х

-4

-2

0

2

4

Р

0,22

0,21

0,13

0,12

0,32

У

-2

-1

1

2

3

Р

0,12

0,19

0,11

0,18

0,4

Варіант 20.

Х

-3

-2

0

3

4

Р

0,19

0,11

0,13

0,23

0,34

У

-2

-1

1

2

3

Р

0,12

0,22

0,26

0,25

0,15

Варіант 21.

Х

-3

-1

0

1

4

Р

0,16

0,15

0,13

0,32

0,24

У

-4

-2

1

3

5

Р

0,17

0,12

0,15

0,21

0,35

Варіант 22.

Х

-3

-2

0

1

3

Р

0,12

0,16

0,21

0,23

0,28

У

-3

-1

1

2

5

Р

0,15

0,24

0,31

0,14

0,16

Варіант 23.

Х

-2

-1

0

2

3

Р

0,11

0,21

0,13

0,12

0,43

У

-2

-1

2

3

4

Р

0,12

0,18

0,11

0,25

0,34

Варіант 24.

Х

-2

-1

0

3

4

Р

0,32

0,18

0,18

0,23

0,09

У

-4

-2

-1

2

4

Р

0,12

0,23

0,26

0,16

0,23

Варіант 25.

Х

-4

-2

0

3

4

Р

0,19

0,15

0,25

0,32

0,09

У

-5

-4

1

3

4

Р

0,17

0,24

0,15

0,15

0,29

Варіант 26.

Х

-3

-2

0

2

3

Р

0,11

0,17

0,13

0,23

0,36

У

-4

-3

-1

2

4

Р

0,15

0,21

0,31

0,14

0,19

Варіант 27.

Х

-2

-1

0

1

4

Р

0,17

0,21

0,17

0,12

0,33

У

-3

-1

-1

2

3

Р

0,12

0,24

0,11

0,18

0,35

Варіант 28.

Х

-3

-2

0

2

5

Р

0,16

0,18

0,27

0,23

0,16

У

-3

-2

1

2

5

Р

0,12

0,33

0,26

0,11

0,18

Варіант 29.

Х

-4

-2

0

3

4

Р

0,16

0,15

0,31

0,32

0,06

У

-5

-3

-1

3

4

Р

0,17

0,18

0,15

0,21

0,29

Варіант 30.

Х

-3

-2

0

1

3

Р

0,12

0,22

0,21

0,23

0,22

У

-2

-1

1

2

4

Р

0,15

0,24

0,31

0,14

0,16

 


Задача 5

Знайти та побудувати вибіркове рівняння прямої лінії регресії У на Х за даними, наведеними в кореляційній таблиці (за варіантами)

Варіант 1

Y

X

125

137

149

161

173

185

197

354

12

7

 

 

22

 

16

375

 

4

 

18

 

 

 

396

3

 

3

14

 

6

23

417

12

 

23

 

438

5

 

15

 

 

18

 

459

 

5

 

11

1

 

12

480

4

 

14

2

 

 

Варіант 2

Y

X

128

142

156

170

184

198

212

352

12

8

 

 

19

 

16

368

 

4

 

18

 

 

 

384

3

 

8

14

 

6

18

400

5

12

 

14

 

1

416

5

 

15

 

 

18

 

432

 

5

 

11

3

 

12

448

4

 

14

2

 

 

3

Варіант 3

Y

X

129

153

177

201

225

249

273

353

12

15

 

 

12

 

16

365

 

4

 

18

 

 

 

377

3

 

11

14

 

6

19

389

8

12

 

2

15

 

8

401

5

 

15

 

 

18

 

413

 

5

 

11

7

 

12

425

4

 

14

4

 

 

10

Варіант 4

Y

X

157

175

193

211

229

247

265

189

12

12

 

 

16

 

16

214

 

4

 

18

 

 

 

239

3

 

6

14

 

6

19

264

3

12

 

4

17

 

5

289

5

 

15

 

 

18

 

314

 

5

 

11

7

 

12

339

4

 

14

6

 

 

6

Варіант 5

Y

X

133

151

169

187

205

223

241

353

12

9

 

 

12

 

16

398

 

4

 

18

 

 

 

443

3

 

7

14

 

6

13

488

4

12

 

5

15

 

2

533

5

 

15

 

 

18

 

578

 

5

 

11

7

 

12

623

4

 

14

7

 

 

10

Варіант 6

Y

X

170

181

192

203

214

225

236

347

12

10

 

 

17

 

16

372

 

4

 

18

 

 

 

397

3

 

11

14

 

6

19

422

8

12

 

2

20

 

3

447

5

 

15

 

 

18

 

472

 

5

 

11

12

 

12

497

4

 

14

4

 

 

5

Варіант 7

Y

X

516

527

538

549

560

571

582

329

12

7

 

 

22

 

16

358

 

4

 

18

 

 

 

387

3

 

15

14

 

6

12

416

12

12

 

6

23

 

445

5

 

15

 

 

18

 

474

 

5

 

11

6

 

12

503

4

 

14

8

 

 

Варіант 8

Y

X

139

153

167

181

195

209

223

298

12

8

 

 

19

 

16

316

 

4

 

18

 

 

 

334

3

 

8

14

 

6

13

352

5

12

 

4

20

 

1

370

5

 

15

 

 

18

 

388

 

5

 

11

4

 

12

406

4

 

14

6

 

 

3

Варіант 9

Y

X

140

164

188

212

236

260

284

22

12

15

 

 

13

 

16

41

 

4

 

18

 

 

 

60

3

 

12

14

 

6

19

79

9

12

 

2

14

 

8

98

5

 

15

 

 

18

 

117

 

5

 

11

6

 

12

136

4

 

14

4

 

 

9

Варіант 10

Y

X

213

231

249

267

285

303

321

33

12

12

 

 

20

 

16

44

 

4

 

18

 

 

 

55

3

 

5

14

 

6

19

66

2

12

 

4

21

 

5

77

5

 

15

 

 

18

 

88

 

5

 

11

5

 

12

99

4

 

14

6

 

 

2

Варіант 11

Y

X

156

174

192

210

228

246

264

236

12

39

 

 

21

 

16

261

 

4

 

18

 

 

 

286

3

 

7

14

 

6

22

311

4

12

 

5

15

 

32

336

5

 

15

 

 

18

 

361

 

5

 

11

8

 

12

386

4

 

14

7

 

 

1

Варіант 12

Y

X

470

487

504

521

538

555

572

332

12

13

 

 

17

 

16

348

 

4

 

18

 

 

 

364

3

 

9

14

 

6

19

380

6

12

 

2

17

 

6

396

5

 

15

 

 

18

 

412

 

5

 

11

13

 

12

428

4

 

14

4

 

 

5

Варіант 13

Y

X

131

176

221

266

311

356

401

349

12

7

 

 

15

 

16

683

 

4

 

18

 

 

 

1017

3

 

11

14

 

6

16

1351

8

12

 

8

14

 

0

1685

5

 

15

 

 

18

 

2019

 

5

 

11

5

 

12

2353

4

 

14

10

 

 

7

Варіант 14

Y

X

977

996

1015

1034

1053

1072

1091

229

12

8

 

 

16

 

16

314

 

4

 

18

 

 

 

399

3

 

5

14

 

6

19

484

2

12

 

0

18

 

1

569

5

 

15

 

 

18

 

654

 

5

 

11

4

 

12

739

4

 

14

2

 

 

6

Варіант 15

Y

X

178

189

200

211

222

233

244

302

12

15

 

 

12

 

16

317

 

4

 

18

 

 

 

332

3

 

11

14

 

6

19

347

8

12

 

2

15

 

8

362

5

 

15

 

 

18

 

377

 

5

 

11

7

 

12

392

4

 

14

4

 

 

10

Варіант 16

Y

X

249

263

277

291

305

319

333

322

12

12

 

 

16

 

16

334

 

4

 

18

 

 

 

346

3

 

6

14

 

6

19

358

3

12

 

4

17

 

5

370

5

 

15

 

 

18

 

382

 

5

 

11

7

 

12

394

4

 

14

6

 

 

6

Варіант 17

Y

X

159

177

195

213

231

249

267

255

12

9

 

 

12

 

16

266

 

4

 

18

 

 

 

277

3

 

7

14

 

6

13

288

4

12

 

5

15

 

2

299

5

 

15

 

 

18

 

310

 

5

 

11

7

 

12

321

4

 

14

7

 

 

10

Варіант 18

Y

X

237

248

259

270

281

292

303

133

12

10

 

 

17

 

16

148

 

4

 

18

 

 

 

163

3

 

11

14

 

6

19

178

8

12

 

2

20

 

3

193

5

 

15

 

 

18

 

208

 

5

 

11

12

 

12

223

4

 

14

4

 

 

5

Варіант 19

Y

X

150

164

178

192

206

220

234

-11

12

7

 

 

22

 

16

1

 

4

 

18

 

 

 

13

3

 

15

14

 

6

12

25

12

12

 

6

23

 

37

5

 

15

 

 

18

 

49

 

5

 

11

6

 

12

61

4

 

14

8

 

 

Варіант 20

Y

X

221

243

265

287

309

331

353

120

12

8

 

 

19

 

16

172

 

4

 

18

 

 

 

224

3

 

8

14

 

6

13

276

5

12

 

4

20

 

1

328

5

 

15

 

 

18

 

380

 

5

 

11

4

 

12

432

4

 

14

6

 

 

3

Варіант 21

Y

X

240

255

270

285

300

315

330

240

12

15

 

 

13

 

16

253

 

4

 

18

 

 

 

266

3

 

12

14

 

6

19

279

9

12

 

2

14

 

8

292

5

 

15

 

 

18

 

305

 

5

 

11

6

 

12

318

4

 

14

4

 

 

9

Варіант 22

Y

X

157

172

187

202

217

232

247

303

12

12

 

 

20

 

16

324

 

4

 

18

 

 

 

345

3

 

5

14

 

6

19

366

2

12

 

4

21

 

5

387

5

 

15

 

 

18

 

408

 

5

 

11

5

 

12

429

4

 

14

6

 

 

2

Варіант 23

Y

X

746

757

768

779

790

801

812

236

12

39

 

 

21

 

16

261

 

4

 

18

 

 

 

286

3

 

7

14

 

6

22

311

4

12

 

5

15

 

32

336

5

 

15

 

 

18

 

361

 

5

 

11

8

 

12

386

4

 

14

7

 

 

1

Варіант 24

Y

X

366

387

408

429

450

471

492

326

12

13

 

 

17

 

16

340

 

4

 

18

 

 

 

354

3

 

9

14

 

6

19

368

6

12

 

2

17

 

6

382

5

 

15

 

 

18

 

396

 

5

 

11

13

 

12

410

4

 

14

4

 

 

5

Варіант 25

Y

X

270

284

298

312

326

340

354

222

12

7

 

 

16

 

16

239

 

4

 

18

 

 

 

256

3

 

5

14

 

6

14

273

2

12

 

18

 

290

5

 

15

 

 

18

 

307

 

5

 

11

1

 

12

324

4

 

14

2

 

 

6

Варіант 26

Y

X

143

157

171

185

199

213

227

209

12

9

 

 

19

 

16

227

 

4

 

18

 

 

 

245

3

 

5

14

 

6

18

263

2

12

 

21

 

2

281

5

 

15

 

 

18

 

299

 

5

 

11

10

 

12

317

4

 

14

2

 

 

3

Варіант 27

Y

X

437

454

471

488

505

522

539

202

12

15

 

 

12

 

16

223

 

4

 

18

 

 

 

244

3

 

12

14

 

6

19

265

9

12

 

2

14

 

8

286

5

 

15

 

 

18

 

307

 

5

 

11

6

 

12

328

4

 

14

4

 

 

10

Варіант 28

Y

X

239

254

269

284

299

314

329

222

12

12

 

 

16

 

16

238

 

4

 

18

 

 

 

254

3

 

6

14

 

6

19

270

3

12

 

4

17

 

5

286

5

 

15

 

 

18

 

302

 

5

 

11

7

 

12

318

4

 

14

6

 

 

6

Варіант 29

Y

X

303

324

345

366

387

408

429

322

12

9

 

 

12

 

16

337

 

4

 

18

 

 

 

352

3

 

7

14

 

6

13

367

4

12

 

5

15

 

2

382

5

 

15

 

 

18

 

397

 

5

 

11

7

 

12

412

4

 

14

7

 

 

10

Варіант 30

Y

X

216

227

238

249

260

271

282

200

12

10

 

 

17

 

16

216

 

4

 

18

 

 

 

232

3

 

11

14

 

6

19

248

8

12

 

2

20

 

3

264

5

 

15

 

 

18

 

280

 

5

 

11

12

 

12

296

4

 

14

4

 

 

5


Рекомендована література

Базова

  1.  Барковський В.В. Математика для економістів ІІ: Навчальний посібник /В. В. Барковський, Н. В. Барковська, О. К. Лопатин. - К.: НАУ, 1997. – 255 с.
  2.  Гмурман В.Е. Теория вероятностей и математичиская статистика: Учебник / В.Е. Гмурман. – М.: Высшая школа, 1998. – 480 с.
  3.  Гмурман В.Е. Руководство к решению задач по теории вероятностей и математической статистике: Учебное пособие / В.Е. Гмурман. – М.: Высшая школа, 1997. – 400 с.
  4.  Кремер Н. Ш. Теория вероятностей и математическая статистика: Учебное пособие / Н. Ш. Кремер. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 2000. – 543 с.
  5.  Шефтель З. Г. Теорія ймовірності: Підручник / З. Г. Шефтель. – К.: Вища школа, 1994. – 193 с.

Допоміжна

1. Данко П.Е. Высшая математика в упражнениях и задачах./ П.Е. Данко, А.Г.Попов, Т.Я. Кожевникова. – Ч. 2. – М.: Высшая шк., 1997. – 304 с.

2. Исследование операций в экономике: Учебное пособие / Под общ. ред. Н.Ш.Кремера. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1997. – 407 с.

3. Бугір М.К. Посібник з теорії ймовірностей та математичної статистики.-Тернопіль: Підручники і посібники, 1998.-176с.

4. Черняк О.І., Обушна О.М., Ставицький А.В. Теорія ймовірностей та математична статистика: Збірник задач: Навч. Посіб.-К.: Т-во “Знання”, КОО, 2001.-199с.- (Вища освіта ХХI століття)




1. ТЕМА- СУЩНОСТЬ СТРУКТУРА ЭВОЛЮЦИЯ Внешнеэкономические связи между странами вызывают необходимость обмен
2. Международное положение Московского государства в XV веке
3. Статья- Подготовка французского Просвещения
4. Автор- учитель начальных классов МАОУ лицея2 г
5. Связь с другими предпетами
6. Польское восстание 1830-1831 гг
7. ВВЕДЕНИЕ 3 1 Характеристика игровой деятельности 2 Виды и особенности игровой деят
8. 14 12.0013.00 09
9. 1 где коэффициент теплоотдачи конвекцией
10. тема1
11. Определение стойкости цеха к поражающим факторам ядерного взрыва
12. ШКОЛА АКТИВА 2324 ноября 2013 Представительство ЯНАО в СПб Каменноостровский пр
13. на тему- нализ объема производства и эффективности деятельности предприятия Выполнил студент
14. доклада сентябрь 1998 г
15. Тема- Синергетика ~ наука о законах развития систем
16. Общие требования безопасности для профессий и видов работ мебельного производства
17. Реферат- Об эволюционности процесса расширения вселенной
18. Расчёт технико-эксплуатационных и экономических показателей работы автотранспортного предприятия
19. Народная педагогика в семейном воспитании
20. Введение3 Устройства вывода информации