Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Практична робота 7
Тема: призначення та класифікація електронних осцилографів. Структурна схема електронного осцилографа. Техніка вимірювань.
Мета: ознайомитись з призначенням та класифікацією, структурною схемою, основними характеристиками та принципом роботи електронного осцилографа.
Після виконання практичної роботи студент повинен:
Знати: класифікацію, структурну схему, основні характеристики та принцип роботи електронного осцилографа.
Вміти: Вимірювати осцилографом ряд величин: напругу (постійну, змінну), інтервал часу.
Робоче місце: Робота виконується в аудиторії №35 “Лабораторія теоретичних кіл та електричних вимірювань, теорії електричних та магнітних кіл”.
Прилади та обладнання:
Інструктаж з техніки безпеки: “Інструкція №31”:
Теоретична частина:
Електронний осцилограф є універсальний прилад, який призначений для спостереження, дослідження форми електричних сигналів з екрана електронно-променевої трубки (ЕПТ). Окрім якісної оцінки досліджуваних процесів осцилографи дозволяють вимірювання величин:
Розрізняють три види аналогових осцилографів:
Структурні схеми електронно-променевих осцилографів (ЕПО) реального часу досить різноманітні. Проте всі вони мають однакові за призначенням функціональні блоки, до числа яких належать ЕПТ, канал вертикального відхилення променя (канал Y), канал горизонтального відхилення променя (канал X), канал керування яскравістю (канал Z), калібратор та блок живлення.
Структурна схема електронно-променевого осцилографа:
Досліджуваний електричний сигнал подають на гнізда, позначені як Y. Подільником напруги ПНУ величина напруги досліджуваного сигналу знижується до рівня, придатного для підсилення на попередньому підсилювачі ПГП і підсилюється ним, а потім і підсилювачем вертикального відхилення ПВВ, вихідні затискачі якого з'єднано з пластинами вертикального відхилення електронного променя електронно-променевої трубки ЕПТ. Разом з тим попередньо підсилений досліджуваний сигнал через правий контакт перемикача сигналів синхронізації П-синх проходить на вхід пристрою синхронізації ПС, а через нього на генератор розгортки ГР, який генерує напругу пилкоподібної форми, такої, як показано на рисунку. Після підсилення цієї напруги підсилювачем ПГВ, напруга створює між вертикально розташованими пласти-нами горизонтальної розгортки електричне поле, яке з часом рівномірно збільшуючись, відхиляє електронний промінь. Якщо напруги на гніздах Y немає, то цей промінь креслить на екрані осцилографа горизонтальну пряму лінію.
Практична частина
Для спостереження на екрані ЕПТ синусоїдальної напруги 220В і частотою 50Гц використовуємо схему за малюнком:
Вольтметр фіксує напругу 35В.
Робимо розгортку на осцилографі і спостерігаємо синусоїдальну форму сигналу.
На вхід осцилографа подаємо прямокутний сигнал з генератора мультиметра. Робимо розгортку. Замальовуємо сигнал.
Висновок: на цьому практичному зайнятті я навчився працювати з осцилографом. Вимірювати осцилографом ряд величин. Дізнався принцип роботи та правила користування приладом. Побачив на екрані осцилографа розгортку сигналу мережі та форму сигналів генератора мультиметра.