Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Тема: Обєднання текстів, введення колонтитулів, розміщення тексту на сторінках.
Мета: Формування умінь та навичок форматування текстів.
Постановка загальної проблеми: Як використовуючи можливості текстового редактора Word проводити форматування тексту?
І. Короткі теоретичні відомості
Створені документи зберігаються у файлах і відповідних папках. Через деякий час може виникнути потреба у роботі над вже готовим документом. Для цього його потрібно відкрити знову.
Щоб відкрити потрібний документ необхідно виконати такі дії:
далі в вікні з переліком файлів вибрати потрібний файл (він виділиться кольором) і натиснути кнопку “Открыть”, або два рази клацнути на назві файлу лівою кнопкою миші.
Тепер можна продовжувати роботу над документом: редагувати, доповнювати новим текстом або на його основі створювати нові документи.
Текстовий редактор Word дозволяє відкрити одночасно декілька документів. Список відкритих документів можна переглянути відкривши меню “Окно”. За допомогою цього меню можна перейти від одного до іншого відкритого документа, вибравши його назву в цьому меню.
Якщо документ досить великий, не поміщається весь на екрані або має декілька сторінок, то потрібно скористатися полосками прокрутки для того, щоб переглянути його. В текстовому редакторі таких смуг прокрутки дві: горизонтальна і вертикальна. В самому низу вертикальної смуги прокрутки є три кнопки: дві з них дозволяють переміщуватися посторінково по документові вгору і вниз, а інша дозволяє переходити по заданих ознаках (від заголовку до заголовку, від малюнку до малюнку, від таблиці до таблиці і т.д.).
Щоб зберегти відредагований або доповнений документ потрібно виконати команду “Файл”“Сохранить”, або натиснути кнопку “Сохранить” на панелі інструментів “Стандартная”.
Документ буде записано в попередню папку з попереднім імям.
Щоб зберегти змінений документ з новим імям (тобто старий документ залишити без змін, а на його основі створити новий документ), потрібно виконати команду “Файл”“Сохранить как…”. Далі надати файлу нове імя, при необхідності вибрати нову папку. Новий файл можна редагувати, не боячись пошкодити старий.
Колонтитули
Колонтитул дані, які розміщуються над чи під текстом кожної сторінки (як правило, на верхньому та нижньому полях). Ці дані можуть включати назву документа, прізвище автора, дату створення документа, номер сторінки. Для створення колонтитула необхідно виконати команду Вид/Колонтитулы. При цьому зявиться Панель інструментів Колонтитулы.
Іноді в документ необхідно вставити різноманітні символи. Для цього виконують команду Вставка/Символ. У вікні діалогу, що зявиться потрібно перейти на вкладку Символы та із запропонованого різноманіття символів вибрати той, який потрібен, і натиснути кнопку Вставить.
Для надання документу привабливого вигляду, можна виконувати різноманітні операції зі шрифтом: змінювати накреслення шрифту, колір, оздоблювати певними ефектами (верхній індекс, нижній індекс, підкреслення, розрідження, стиснення та ін.). Все це можна задавати в діалоговому вікні Шрифт, яке виводиться за допомогою команди Формат/Шрифт.
Область колонтитула обведена пунктирною лінією. В цій області записується текст колонтитула. Можна зразу перейти на нижній колонтитул або повернутися назад, клацнувши на кнопці “Закрыть”.
Нумерація сторінок
Коли документ має більше двох сторінок, його потрібно нумерувати. Робиться це так:
ІІ. Зміст завдання
І. Пiдготовити ПЕОМ до роботи.
ІІ. Робота з документом документу.
ІІІ. Робота з колонтитулами.
В верхньому поточна дата, час, ваше прізвище, імя, по батькові, група;
В нижньому Черкаський комерційний технікум.
Переглянути вигляд створених документів за допомогою кнопки Попереднього перегляду.
Зберегти створені документи на диск D: у папку TKD-40 з імям Практична_15.doc
ІІІ. Контроль знань, вмінь і навичок
Домашнє завдання: підготуватися до практичного заняття №16. Руденко В.Д. Практичний курс інформатики., 1997., с. 144-148.
ІV. Звіт до виконання завдання