Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
7 СТРАТЕГІЇ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Механічне встаткування металургійних підприємстві має потребу в технічному обслуговуванні, організація якого для різних груп механізмів може виконаються по наступних стратегіях.
1. Стратегія ремонтів до відмови.
У випадку використання численних, недорогих машин, з дублюванням кожної відповідальної ділянки технологічного процесу, механічне встаткування експлуатується до виходу із працездатного стану - до відмови. Витрати на технічне обслуговування в цьому випадку мінімальні. Однак виникаючі відмови часто непередбачені й приводять до істотних витрат по їхній ліквідації.
Дана стратегія використається стосовно недорогого допоміжного устаткування, що має резервування. У цьому випадку заміна механізму дешевше, ніж витрати на ремонт і обслуговування. У відсутності резервування на час ремонту виробничий процес доводиться зупиняти. Часто при експлуатації встаткування до виходу з ладу проводяться періодичні виміри вібраційного стану машини. Це дозволяє раціонально вибирати час ремонту й вчасно забезпечити підготовку до ремонту.
2. Стратегія планово-попереджувальних ремонтів.
Система планово-попереджувальних ремонтів повинна забезпечувати безвідмовну роботу встаткування шляхом примусової заміни вузлів і деталей у строки, установлювані на основі статистичного аналізу відмов. Дослідження надійності металургійного встаткування вказують на значний розкид ресурсів однотипних деталей. Установлене середнє значення нормативу заздалегідь припускає аварійні відмови одних деталей і заміну інших, що не відробили свій ресурс. Відповідно дана стратегія не виключає можливість виникнення аварійних відмов.
Фактично виявляється, що не менш 50% регламентних ремонтних впливів виконуються без особливої необхідності. У деяких випадках, безвідмовність роботи встаткування після технічного обслуговування або ремонту, знижується, іноді тимчасово, до моменту закінчення процесу приробітки, а іноді постійно. Зниження показників надійності обумовлено появою, що були відсутні до обслуговування, дефектів монтажу. Проведення необґрунтованих ремонтів може, є причиною відмов у результаті дефектів монтажу.
3. Стратегія ремонтів за станом.
Ремонт проводиться в оптимальний термін, у необхідному обсязі. Основою для цього служить знання фактичного стану механізму. Знання технічного стану дозволяє проводити мінімальний обсяг ремонтів із забезпеченням безаварійної роботи. Досягається це шляхом використання методів і засобів безрозбірного технічного діагностування. Ефективність застосування даної стратегії може бути еквівалентна вартості 30 % загального парку машин.
4. Стратегія виправданого ризику.
Головне завдання цієї стратегії - визначення можливості виконання виробничого замовлення при даному технічному стані встаткування.
На підставі інформації про технічний стан вирішуються завдання: визначення раціональних строків і обсягів ремонту; виявлення механізму з найгіршими параметрами, що вимагає негайної заміни; оцінка якості проведеного ремонту; оцінка стану, і якості монтажу нового обладнання. Ефективність рішення цих завдань забезпечується за рахунок ремонту найбільш зношеного встаткування, ліквідації помилок монтажу й контролю стану встаткування, що вступає в експлуатацію після ремонту.
Види стратегій технічного обслуговування й ремонту можуть бути розділені на реактивні й активні [14] (таблиця 1.1).
Реактивні стратегії в тій або іншій формі відповідають на зміну технічного стану. Відповідно - це ремонт після відмови, або ремонт по стані, коли встаткування досягне межі свого можливого використання. У цьому випадку є можливість, одночасної відмови декількох механізмів, тоді необхідність у ремонтних роботах перевищить можливості ремонтної служби, що може привести до зупинки технологічного процесу.
Активні стратегії впливають на стан устаткування до виникнення необхідності ремонту шляхом попереджувальної заміни вузлів і деталей або усуненням відхилень і несправностей у роботі механізмів - активна стратегія ремонтних впливів [14]. Примусова заміна деталей і вузлів (наприклад, заміна ущільнень при ремонтах, заміна двох підшипників вала) не завжди економічно виправдана, однак підвищує безвідмовність роботи встаткування. Проблематичним у цьому випадку є вибір раціональних строків і обсягів замінних деталей. Якщо технічний стан устаткування відомо, з'являється можливість знизити обсяги ремонтів і збільшити термін служби встаткування. Це здійснюється шляхом виявлення й усунення дефектів і ушкоджень, що приводять до зниження ресурсу.
Знання фактичного стану об'єкта створює принципово нові передумови керування працездатним станом устаткування, істотно міняє стратегію ремонтних служб, орієнтуючи її не тільки на своєчасну заміну, а на перевагу якісного технічного обслуговування. Це дозволяє сформулювати цільову функцію діяльності ремонтної служби, як стабілізацію технічного стану встаткування в розглянутому тимчасовому інтервалі.
Одержуємо наступну постановку завдання: при відомих законах зміни технічного стану необхідно забезпечити мінімальну зміну в технічному стані механізму шляхом виконання раціональних ремонтних впливів. Стосовно обслуговування встаткування цеху промислового підприємства виникають обмеження, пов'язані з постійним обсягом виконуваних ремонтних робіт і вимогою якісного проведення ремонтів. Рішення даного завдання, у такій постановці дозволяє знизити витрати на технічне обслуговування й ремонт устаткування до мінімально можливого рівня.
Таблиця 1.1 - Порівняльна характеристика стратегій технічного обслуговування
Найменування стратегії |
Сутність |
Переваги |
Недоліки |
Реактивні |
|||
Ремонт до відмови |
Механічне встаткування експлуатується до виходу із працездатного стану - до відмови. |
Мінімальні витрати на технічне обслуговування. |
Непередбачуваність відмов, що виникли. Значні витрати витратам по ліквідації наслідків відмов. |
Ремонт за станом |
Технічне обслуговування й ремонт проводяться залежно від фактичного стану машин і механізмів. |
Ремонт проводиться в оптимальний термін, у необхідному обсязі. |
Відсутність можливості впливати на строки й обсяги ремонтів устаткування. Нестабільність завантаженості ремонтної служби. |
Активні |
|||
Планово-попереджувальні ремонти |
Примусова заміна вузлів і деталей у строки, установлювані на основі статистичного аналізу відмов. |
Підвищення безвідмовності роботи встаткування. |
Значні витрати на технічне обслуговування й ремонти. Заміна працездатних елементів. |
Активна стратегія ремонтних впливів |
Виявлення й усунення відхилень і несправностей у роботі механізмів. |
Зниження обсягів ремонтів і збільшення терміну служби встаткування. |