У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Стратегія ремонтів до відмови

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-09

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.4.2025

7 СТРАТЕГІЇ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

Механічне встаткування металургійних підприємстві має потребу в технічному обслуговуванні, організація якого для різних груп механізмів може виконаються по наступних стратегіях.

1. Стратегія ремонтів до відмови.

У випадку використання численних, недорогих машин, з дублюванням кожної відповідальної ділянки технологічного процесу, механічне встаткування експлуатується до виходу із працездатного стану - до відмови. Витрати на технічне обслуговування в цьому випадку мінімальні. Однак виникаючі відмови часто непередбачені й приводять до істотних витрат по їхній ліквідації.

Дана стратегія використається стосовно   недорогого допоміжного устаткування, що має резервування. У цьому випадку заміна механізму дешевше, ніж витрати на ремонт і обслуговування. У відсутності резервування на час ремонту виробничий процес доводиться зупиняти. Часто при експлуатації встаткування до виходу з ладу проводяться періодичні виміри вібраційного стану машини. Це дозволяє раціонально вибирати час ремонту й вчасно забезпечити підготовку до ремонту.

2. Стратегія планово-попереджувальних ремонтів.

Система планово-попереджувальних ремонтів повинна забезпечувати безвідмовну роботу встаткування шляхом примусової заміни вузлів і деталей у строки, установлювані на основі статистичного аналізу відмов. Дослідження надійності металургійного встаткування вказують на значний розкид ресурсів однотипних деталей. Установлене середнє значення нормативу заздалегідь припускає аварійні відмови одних деталей і заміну інших, що не відробили свій ресурс. Відповідно дана стратегія не виключає можливість виникнення аварійних відмов.

Фактично виявляється, що не менш 50% регламентних ремонтних впливів виконуються без особливої необхідності. У деяких випадках, безвідмовність роботи встаткування після технічного обслуговування або ремонту, знижується, іноді тимчасово, до моменту закінчення процесу приробітки, а іноді постійно. Зниження показників надійності обумовлено появою, що були відсутні до обслуговування, дефектів монтажу. Проведення необґрунтованих ремонтів може, є причиною відмов у результаті дефектів монтажу.

3. Стратегія ремонтів за станом.

Ремонт проводиться в оптимальний термін, у необхідному обсязі. Основою для цього служить знання фактичного стану механізму. Знання технічного стану дозволяє проводити мінімальний обсяг ремонтів із забезпеченням безаварійної роботи. Досягається це шляхом використання методів і засобів безрозбірного технічного діагностування. Ефективність застосування даної стратегії може бути еквівалентна вартості 30 % загального парку машин.

4. Стратегія виправданого ризику.

Головне завдання цієї стратегії - визначення можливості виконання виробничого замовлення при даному технічному стані встаткування.

На підставі інформації про технічний стан вирішуються завдання: визначення раціональних строків і обсягів ремонту; виявлення механізму з найгіршими параметрами, що вимагає негайної заміни; оцінка якості проведеного ремонту; оцінка стану, і якості монтажу нового обладнання. Ефективність рішення цих завдань забезпечується за рахунок ремонту найбільш зношеного встаткування, ліквідації помилок монтажу й контролю стану встаткування, що вступає в експлуатацію після ремонту.

Види стратегій технічного обслуговування й ремонту можуть бути розділені на реактивні й активні [14] (таблиця 1.1).

Реактивні стратегії в тій або іншій формі відповідають на зміну технічного стану. Відповідно - це ремонт після відмови, або ремонт по стані, коли встаткування досягне межі свого можливого використання. У цьому випадку є можливість, одночасної відмови декількох механізмів, тоді необхідність у ремонтних роботах перевищить можливості ремонтної служби, що може привести до зупинки технологічного процесу.

Активні стратегії впливають на стан устаткування до виникнення необхідності ремонту шляхом попереджувальної заміни вузлів і деталей або усуненням відхилень і несправностей у роботі механізмів - активна стратегія ремонтних впливів [14]. Примусова заміна деталей і вузлів (наприклад, заміна ущільнень при ремонтах, заміна двох підшипників вала) не завжди економічно виправдана, однак підвищує безвідмовність роботи встаткування. Проблематичним у цьому випадку є вибір раціональних строків і обсягів замінних деталей. Якщо технічний стан устаткування відомо, з'являється можливість знизити обсяги ремонтів і збільшити термін служби встаткування. Це здійснюється шляхом виявлення й усунення дефектів і ушкоджень, що приводять до зниження ресурсу.

Знання фактичного стану об'єкта створює принципово нові передумови керування працездатним станом устаткування, істотно міняє стратегію ремонтних служб, орієнтуючи її не тільки на своєчасну заміну, а на перевагу якісного технічного обслуговування. Це дозволяє сформулювати цільову функцію діяльності ремонтної служби, як стабілізацію технічного стану встаткування в розглянутому тимчасовому інтервалі.

Одержуємо наступну постановку завдання: при відомих законах зміни технічного стану необхідно забезпечити мінімальну зміну в технічному стані механізму шляхом виконання раціональних ремонтних впливів. Стосовно   обслуговування встаткування цеху промислового підприємства виникають обмеження, пов'язані з постійним обсягом виконуваних ремонтних робіт і вимогою якісного проведення ремонтів. Рішення даного завдання, у такій постановці дозволяє знизити витрати на технічне обслуговування й ремонт устаткування до мінімально можливого рівня.

Таблиця 1.1 - Порівняльна характеристика стратегій технічного обслуговування

Найменування

стратегії

Сутність

Переваги

Недоліки

Реактивні

Ремонт до відмови

Механічне встаткування експлуатується до виходу із працездатного стану - до відмови.

Мінімальні витрати на технічне обслуговування.

Непередбачуваність відмов, що виникли. Значні витрати витратам по ліквідації наслідків відмов.

Ремонт за станом

Технічне обслуговування й ремонт проводяться залежно від  фактичного стану машин і механізмів.

Ремонт проводиться в оптимальний термін, у необхідному обсязі.

Відсутність можливості впливати на строки й обсяги ремонтів устаткування.

Нестабільність завантаженості ремонтної служби.

Активні

Планово-попереджувальні ремонти

Примусова заміна вузлів і деталей у строки, установлювані на основі статистичного аналізу відмов.

Підвищення безвідмовності роботи встаткування.

Значні витрати на технічне обслуговування й ремонти. Заміна працездатних елементів.

Активна стратегія ремонтних впливів

Виявлення й усунення відхилень і несправностей у роботі механізмів.

Зниження обсягів ремонтів і збільшення терміну служби встаткування.




1. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата соціологічних наук Ки
2. бесценное достояние не только каждого человека но и всего общества.html
3. варианты выделены курсивом 1
4. методическим объединением вузов Российской Федерации по педагогическому образованию в качестве учебного п
5. Курсова робота Психологічні проблеми розвивального навчання молодших школярів ЗМІСТ ВСТУП
6. PR в средствах массовой информации как инструмент формирования повестки дня (на примере прессы Краснодарского края)
7. Международные отношения Тесты на казахском языке
8. gretly increses wter use putting further strin on scrce resources
9. сдабривать. 15 тысяч лет назад человек впервые стал использовать в пище зерна диких злаков.
10. Физика горных пород и процессов