Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Реферат на тему - Форми організації суспільного виробництва Виконала- студентка групи П22 Вег

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Міністерство освіти і науки України

Бродівського педагогічного коледжу  імені Маркіяна Шашкевича

Реферат на тему :

« Форми організації суспільного виробництва»

Виконала:

студентка групи П-22

Вегера Христина

Броди 2013 р.

План:

  1.  Натуральне виробництво і його особливості.
  2.  Товарне виробництво, умови та причини його виникнення.

Вступ:

Форма суспільного виробництва - це тип організації господарської діяльності людей, реальне функціонування суспільного виробництва.  Суспільство знає дві основні форми господарювання: натуральне виробництво і товарне виробництво.

Історично першою формою організації суспільного виробництва, яка панувала протягом тривалого часу, було натуральне виробництво, тобто таке виробництво, в якому виготовлення продуктів праці здійснювалося для задоволення власних потреб. Другою формою організації суспільного виробництва є товарне виробництво. Це така організаційна форма суспільного виробництва, коли продукти праці виробляються економічно відособленими виробниками не для власного споживання, а для суспільних потреб, що визначаються ринком, тобто для купівлі-продажу на ринку.


Натуральне виробництво і його особливості

Першою формою організації суспільного виробництва стало натуральне господарство. Його суть полягає в тому, що продукти, вироблені в цьому господарстві, повністю призначаються для використання в межах господарської одиниці. Такою одиницею спочатку виступало плем'я, община, а згодом патріархальна родина. Уся економіка таких господарюючих одиниць базувалася на основі внутрішньогосподарських потреб відповідної економічної ланки.

У межах натурального господарства існує певний рівень суспільного поділу праці. Але безпосередні виробники не відокремлені один від одного економічно, а тому обмін продуктами праці є, бо він є наслідком поділу праці. Але цей обмін не набуває форми товарного обміну. Весь вироблений продукт безпосередньо розподіляється на потреби особистого і виробничого споживання.

Натуральне виробництво, з погляду забезпечення стабільності існування безпосередніх виробників, має велику перевагу перед будь-якою іншою формою організації суспільного виробництва. Ця перевага полягає в його надзвичайній стійкості до впливу зовнішніх чинників. Самодостатність і самозабезпеченість дають можливість здійснювати процес відтворення майже безвідносно до загальних змін у суспільному виробництві. Цю перевагу натурального господарства використовує навіть сучасна людина, коли загальні умови суспільного виробництва ставлять безпосереднього виробника у скрутне становище. Отже, стійкість натурального господарства є дійсно його позитивною рисою.

Але поряд з цим ця форма організації суспільного виробництва має і суттєві недоліки. До них, перш за все, належить таке:

  1.  натуральне господарство характеризується замкнутістю. Самодостатність, яка, з одного боку, забезпечує стійкість цього господарства, з іншого боку, обумовлює його замкнутість. Натуральне господарство не пов'язане з іншими господарствами, а це, у свою чергу, призводить до відокремленості господарських одиниць;
  2.   замкнутість і відокремленість, в свою чергу, призводять до гальмування технічного прогресу. Примітивна техніка і технологія стають важливою ознакою натурального господарства;
  3.  oнизький рівень техніки не може забезпечити значних рівнів задоволення потреб виробників, і тому натуральному господарству притаманне задоволення найпростіших потреб людини;
  4.  як засоби виробництва, так і робоча сила в натуральному виробництві територіально закріплені, що призводить до їх нульової мобільності і тим самим суттєво зменшує продуктивні можливості суспільного виробництва;
  5.  відсутність економічної уособленості виробників призводить до дуже слабких внутрішніх стимулів щодо розвитку виробництва, а це гальмує прогрес у розвитку продуктивних сил;
  6.  виробничі відносини в умовах натурального господарства прозорі, не набувають перетворених форм, але водночас вони мають натуральний характер і відрізняються певним консерватизмом. Це стає суттєвою перепоною на шляху суспільного прогресу.

Наявність цих негативних рис натурального виробництва, урешті-решт, і визначила його історичну долю. Зростання продуктивності праці робить обмін більш поширеним, він поступово руйнує замкнутість, відокремленість і патріархальний характер натурального виробництва. Проте цей процес складний і довготривалий.

Товарне виробництво, умови та причини його виникнення.

Товарне виробництво - це така форма організації суспільного господарства, за якої продукти виробляються не для споживання їх виробниками, а спеціально для обміну, для продажу на ринку.

Товарне виробництво на відміну від натурального господарства є не замкнутою, а відкритою економічною формою господарства.

В товарному господарстві між виробниками існують не безпосередні господарські зв'язки, а опосередковані через обмін продуктами їхньої праці як товарами. При цьому виробники є економічно вільними у виборі товарів і партнерів.

Товарне виробництво функціонує і розвивається на засадах таких економічних законів: закону вартості, закону попиту і пропозиції, закону конкуренції, законів грошового обігу та інших.

Характерними рисами товарного виробництва є:

– суспільний поділ праці та спеціалізація виробництва;

– обмін продуктами праці між виробниками;

– економічна відокремленість виробників;

– свобода вибору виробничих ресурсів, засобів і цілей виробництва;

– наявність конкуренції;

– вільне ціноутворення;

– стихійність розвитку.

Розрізняють два типи товарного виробництва: просте і розвинуте.

Просте товарне виробництво - це дрібне виробництво індивідуальних самостійних ремісників і селян, що працюють на ринок. Воно було притаманне докапіталістичним суспільствам

Розвинута форма товарного виробництва - це вищий і ефективніший ступінь товарної організації господарства, заснований на великій приватній власності, найманій праці й машинній індустрії. Притаманна капіталістичному суспільству.

Проста й розвинута форми товарного виробництва мають спільні риси і відмінності .

У сучасних умовах зростає ступінь загальності товарного виробництва як у рамках національних господарств, так і у всесвітньому масштабі.

Це зумовлено такими причинами:

по-перше, процесом подальшого поглиблення суспільного розподілу праці всередині національної економіки, що супроводжується виникненням нових галузей виробництв (електроніка, біотехнологія, космічна техніка, телекомунікації, інформатика та ін.);

по-друге, тенденцією розширення товарних відносин у сфері нематеріального виробництва, що спрямоване на задоволення інтелектуальних потреб людини;

по-третє, швидким зростанням чисельності населення, що викликає розширення ринку найманої праці;

по-четверте, завдяки процесу інтернаціоналізації, розширенню всесвітніх економічних зв'язків товарне виробництво, дедалі більше набуває всесвітнього характеру.

Товарне виробництво є основою виникнення і розвитку ринкової економіки.

Висновок:

Отже, суспільний поділ праці та спеціалізація виробників на певній виробничій діяльності зумовлює об'єктивну необхідність обміну різноманітними продуктами праці, а економічна відокремленість зумовлює еквівалентну, товарно-ринкову форму цього обміну. Саме тому суспільний поділ праці є необхідною умовою і матеріальною основою будь-якого товарного виробництва, а економічно відокремлене привласнення продуктів праці виступає його визначальною причиною.

Список  використаних  джерел:

1. Економіка підприємства: Навч. посіб. для студ. вищ. Навч закл. - К.: МАУП, 2003. - 304 с.: іл. -- Бібліогр.: с. 293-297
2. Економічна теорія: Підручник. - К.: Видавничий центр „Академія", 2004. - 856 с. (Альма-матер)
3. Дж.Милль. Основы политической экономии. М., 1980.

4.http://www.ebk.net.ua/Book/synopsis/ekonomika/part2/009.htm

5.http://pidruchniki.ws/1263111339926/politekonomiya/formi_organizatsiyi_suspilnogo_virobnitstva_naturalne_tovarne

6.http://pidruchniki.ws/19570411/politekonomiya/formi_organizatsiyi_suspilnogo_virobnitstva

 




1.  Загальною метою державних завдань в галузі культури та виховання можна визначити формування національної с
2. совокупность идей чуств эмоций Ох общее отношение Ч
3. Организация перевозок и управления на транспорте по отраслям УТВ
4. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
5. Назарбаев Интеллектуальные школы Республика Казахстан Разработка формативной работы по р
6. Волжские Встречи 24 59 ЯНВАРЯ 2014 года г.html
7. Щенина Полякова 2013 год
8. ОБЛАКА и rt Promo Group При содействии Free Live Promo ~ спец
9. Применение административного приостановления деятельности за нарушения в области пожарной безопасности
10. Программирование для студентов направления подготовки 6050102 Компьютерная инженерия отрасли знаний 0501
11. Реферат на тему- ldquo;Канадаrdquo; Канада є другою за величиною країною у світі 9 970 610 кв.html
12. Рынок труда Особенности его формирования и функционирования в России
13. Изучение агрессивности младших подростков
14. Имение Саблы частичка русского мира в Крыму
15. Педагогічні ідеї Гринченка
16. а- ознайомити курсантів з відповідним теоретичним та нормативним матеріалом з загальним поняттям та систем
17. экономическими и научнотехническими потребностями общества но и достижениями в различных областях психол
18. Конспект лекций Казань- Казанский кооперативный институт филиал Российского университета кооперации 2012
19.  Понятие предмет и задачи архивного законодательства
20. Повна взаємозамінність ~ це взаємозамінність за механічними геометричними електричними та іншими парам.html