Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Прогнозування експортної контрактної ціни Є три підходи до визначення експортних цін- 1.html

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

PAGE  1

«Прогнозування експортної контрактної ціни»

Є три підходи до визначення експортних цін:

1. На основі власних витрат виробництва. Цей спосіб характерний для монополістів, які займають домінуюче положення на ринку й випускають унікальну продукцію.

2. На основі величини попиту на дану продукцію на даному ринку. Цей спосіб характерний для монополістів, які займають домінуюче положення на ринку й випускають масову продукцію. [Знижується ціна - збільшується попит на продукцію].

3. На основі порівняння з ціною конкурентів. Це - основний метод, який широко застосовується для основної маси виробників.

Алгоритм визначення експортних контрактних цін на основі порівняння з цінами конкурентів складається з таких етапів:

1. Визначення конкурентних цін (цін аналогічної продукції ведучих фірм) як початкової бази для иодальших розрахунків контрактної ціни.

Спочатку потрібно знайти аналоги продукції ведучих фірм, яка мае аналогічні технічні показники. Далі визначаються конкурентні ціни (в валюті контракту), які застосовувались при укладанні договорів з даним товаром відомими світовими експортерами і імпортерами продукції. Ці ціни повиниі мати представницький характер, тобто їм можна було б довіряти. Потім ці ціни перераховуються в гривні за курсом Національного банка України Ц н, який діяв на момент укла-дення (фіксації) даних контрактів.

Розрахунок ціни Цн можна робити за формулою:

Цн = Ц0*К ,                                                                               (1)

де: Ц0 - ціна 1-го товару-аналога на момент укладення контракту (в іноземній валюті),

К - курс національної валюти по відношенню до іноземної валюти, який існував на дату укладання (фіксації) договору, взятого для аналізу товару-аналога.

Примітка: За базові ціни не можна використовувати внутрішні оптові ціни, які суттєво відрізняються від цін світового ринку. Не мо-жна використовувати ціни, які діють на ринках із спеціальним режи-мом торгівлі як для окремих країн, так і для окремих товарів.

2. Розрахупок корегуючих косфіцієнтів К1, які ураховують від-мінності продукції вітчизняного експортера продукції від продукції конкурентів (товарів-аналогів). До основних корегуючих коефіцієнтів відносяться:

2.1. Корегування на базові умови поставки товару К1.

Коефіцієнт К1 розраховується за формулою:

                                                                            (2)

де: Цн - ціна і-го товару, яка була зафіксована в контракті іноземного виробника, чия продукція була взята за аналог [грн.],

3 - збільшення (+) або зменпіення (-) витрат вітчизняного експортера продукції на транспортування продукції в найближчий порт відвантаження в порівнянні з аналогічними витратами, які не-суть іноземні фірми по доставці аналогічних товарів в свої порти для відвантаження аналогічпої продукції. [Маються на увазі не самі витрати на транспортування, а збільшення або зменшення таких витрат в порівнянні с тими витратами, які несуть іноземні фірми. Оцінюються вітчизняними експортерами самостійно на основі діючих трансиортних розцінок, відстані тощо].

Наприклад, яктцо вітчизняне підп риємство несе витрати по доставці своєї продукції в порт Одеса на 10 тис. грн. більше, ніж несе іноземна фірма по доставці аналогічного товару в свій порт відвантаження (наприклад, Амстердам), то, природньо, контракта ціна для вітчизняного експортера продукції повинна бути вищою, ніж для іноземного експортера.

2.2. Корегування на кількість товару, який виготовляеться за замовленням –К2.

В випадку збільшення обсягів поставок продукції скорочуються постійні витрати в розрахунку на одиницю продукції, що дозволяє продавцям продукції знижувати ціну своеї продукції та підвищувати її копкурентоздатність.

Якшо товари виготовляються серійно, то збільшення замов-лення в 2 рази, ніж це було для товару-аналога, дозволяє знизити конкурентну ціну на 10% (К2=0,9), якщо в 3 рази - то на 15 % (К2 = 0,85), якщо в 4 рази - то на 20 % (К2 = 0,8), якщо в 5 разів - то на 25 % (К2 = 0,75), якщо в 6 разів - то на 30% (К2 = 0,7).

Якщо продукція виготовляеться малими серіями, то величина замовлення в 1 штуку дає умовний коефіцієнт Х=1, замовлення в 10 штук дозволяє застосувати знижку в 5 %, тобто умовний коефіцієнт X = 0,95, якщо величина замовлення складає 100 штук, то знижка може досягати 15%, тобто X = 0,85.

Тоді коефіцієнт К2 розраховується за формулою:

                                                                        (3)

де: Хв - коефіцієнт, який ураховує кількість товару, який постав-ляється вітчизняним експортером продукції,

ХІ - коефіцієнт, який ураховує кількість і -го товару-аналога, який поставлявся іноземним постачальником продукції.

2.3. Корегування на термін, який ураховує відрізок часу від дати фіксації конкурентної ціни товара-аналога до дати можливого укладання договору на постачання вітчизняного товара – К3.

Зрозуміло, що за час від дати фіксації конкурентної ціни товара-аналога та дати можливого укладання договору про поставки вітчизняного товара можуть змінитися як світові ціни, так і курс гривні по відношенню до інших інозсмних валют.

Тому вводиться корегування на дату укладення контракта К3, яка розраховується за формулою:

К312z,                                                                                    (4)

де: І1 - индекс зростання світових цін з момента фіксації кон-курентної ціни товара-аналога до можливої дати укладання договору вітчизняним експортером:

I1 = Ii * Ij * Iz.....,

де – Ii, Ij, Iz. - середньорічні індекси зміни світових цін,

I2 - индекс зміни курса національної валюти України по відношенню до валюти контракта товара-аналога з момента фіксації конкурентної ціни до дати можливого укладання контракта вітчиз-няним експортером:

І2 = Iα* Iβ * Iγ.....

де Iα, Iβ, Iγ – середньорічні індекси зміни курса національної валюти.

2.4. Корегування на технічні параметри виробів – К4.

Корегуючі коефіцієнти роз раховуються різними способами: шляхом прямого співставлення технічиих параметрів виробів, шляхом співставлення параметричного ряду ціноутворення, шляхом внесения поправок на питому вартість виробу в розрахунку на значения окре-мого технічного показника, шляхом експертних оцінок тощо.

Пряме (безпосереднє) співставлення є найпростішим і часто за-стосовується для технічних товарів. Воно ставить ціну товара в зале-жність від основних функціональних параметрів виробу. Поправка в цьому випадку розраховується за формулою:

                                            (5)

де: А2, В2, С2.... конкретні значения технічних параметрів віт-чизняного виробу, який пропонується до експорту,

А1, В1, С1 ... конкретні значения технічних параметрів виробів-аналогів,

а, в, с ... питома вага значения даного технічного парамента в загальному рівні якості. Сума всіх цих складових дорівнює 1.

п - коефіцієнт нелінійної залєжності між ціною і параметрами виробів, знаходиться в межах 0,4 ... 0,9

Формула (5) застосовується в тому випадку, коли збільшення значения технічного параметра призводить до зростання якості продукції.

Якщо ж зростання технічного параметра (наприклад, маса виробу) призводить до зниження якості продукції, то в формулі (5) замість значень , тощо підставляються відповідні значення ,  тощо.

Різновидом способу прямого співставлення технічних параметрів виробів є застосування питомих вартісних характеристик, таких як питома вартість 1 кг маси обладнання, питома вага 1 кВт потужності і т.і. Шляхом перемножения однієї із цих питомих величин на конкретне значення основного технічного показника отримують вартість виробу.

Сутність параметричного метода полягає в співставленні таблиць основних параметрів товару, відповідних рядів цін і розв'язування системи рівнянь, які визначають певні значения цін при різних ве-личинах окремих технічних параметрів виробів. Кількість параметрів, які доцільно аналізувати, зазвичай, знаходиться в межах п'яти-сьоми.

2.5. Корегування на умови платежів при продажу товарів в кредит – К5.

Дана поправка ураховує те, що при продажу товару в кредит по-купець отримує певні переваги перед продавцем в порівнянні з випад-ком, коли б покупець сплатив за товар одразу при його покупці. Тому, якщо товар продається в кредит, то ціна товару повинна бути вищою. Цю обставину ураховує коефіцієнт К5, який розраховусться за формулою:

                                                                (6)

де: АІ - питома вага (в відносних одиницях) чергового платежу до загальної суми контракту,

b - середньорічна ставка банківського процента (в відносних одиницях),

м - число років від моменту поставки продукції до момента кожного чергового конкретного платежу.

2.6. Корегування на авансові платежі – К6.

Інколи покупець сплачує продавцю (виробнику) аванс, посля чого виробник починає виготовлення продукції. В цьому випадку більші переваги отримає виробник. Тому авансові платежі дають підстави для зниження ціни контракту. Коефіцієнт К6 розраховується за формулою:

                              (7)

де: b - ставка середньорічного банківського процента (в процентах),

а1 , а1 , ……аn - питома вага авансових платежів по відношенню до ціни контракту, в відносних одиницях,

t1, t2…- терміни авансування (в місяцях).

2.7. Корегуваішя на джерело визначення ціни товарів-аналогів К7.

Ця поправка застосовусться практично завжди, тому що пр одав-ці зазвичай завищують ціни на свої товари.

Так, якщо ціна с контрактного, то К7 = 1,0; якщо ціна є ціною пропозиції продавця, то К7 = 0,85 ... 0,95; якщо ціна є прейскурантно. ціною, то К7 = 0,5 ... 0,8.

2.8. Корегування на можливі зміни світових цін – К8.

Часто трапляється ситуація, коли виконання контракту займає достатньо тривалий час, за який світові ціни на аналогічні товари можуть змінитися. В цьому випадку при укладанні контракту застосовується рухома ціна - тобто ціна фіксується на момент укладання контракту з обмовкою, що в разі зміни під час виконання контракту світових цін на аналогічну продукцію відповідно (пропорційно) зміниться і ціна самого контракту.

Корегування на можливі зміни світових цін розраховується за формулою:

К8 = Ім * Ів                                                            (8)

де: Ім- прогнозований індекс зміни світових цін з моменту укла-дення контракту до моменту поставки товару. Прогнозується експертним шляхом або методом екстраполяції.

Ів - пропюзований індекс зміни курсу національною валюти по відношенню до валюти, в якій в контракті була зафіксована ціна на аналогічні товари, з моменту укладання контракту до моменту поставки продукції. Прогнозується експертами або методом екстраполяції.

Індекси Ім и Ів розраховуються так же, як і в п. 2.3.

В рухомій ціні в більшій мірі зацікавлений продавець в тому випадку, коли світові ціни на товари зростають більш швидкими темпами, ніж ціни на матеріали і заробітну плату.

2.9. Корегування на можливі зміни цін на матеріали, комплектуючі тощо – К9.

Інколи виникає ситуація, коли виконання контракту займає достатньо тривалий час, за який світові ціни на матеріали і т.і. можуть змінитися. В цьому випадку застосовується змінна ціна, тобто ціна контракту фіксується на момент укладання контракту з обмовкою, що в випадку зміни під час виконання контракту світових цін на матеріали, комплектуючі, заробітну плату тощо відповідно зміниться і ціна контракту.

Корегуючий коефіцієнт в цьому випадку розраховується за формулою:

                                                          (9)

де: А - коефіцієнт гальмування, тобто незмінна частина ц іни контракту (в відносних одиницях). Зазвичай, А = 0,1... 0,2.

В - частина ціни (в відносних одиницях), яка характеризує витрати на матеріали,

С - частина ціни (в відносних одиницях), яка характеризує витрати на робочу силу, при цьому обов'язково, щоб А+В+С= 1;

М2, М1 - ціни на матеріали в момент їх закупки для виконання контракту по відношенню до цін, які діяли в момент укладання контракту,

Р2, Р1 - величина заробітної плати робітників в період їх залучення до роботи для виконанню контракту по відношенню до заробітної плати, яка діяла в момент укладення контракту.

В змінній ціні в більшій мірі зацікавлений продавець в тому випадку, коли світові ціни на товари зростають меншими темпами, ніж ціни на матеріали і зарплату.

3. Розрахунок зведених цін для товарів-аналогів, які були вибрані для аналізу та співставлення з вітчизняними товарами.

Зведені ціни Цзв розраховуються за фо рмулою:

Цзв = ЦН * К1 * К2 * К3 * К4 * К5 * К6 * К7 * К8 * К9           (10)

де: ЦН - ціна і-го товару-аналога, грн.,

КІ - корегуючі коефіцієнти, які ураховують різні умови поставок та показники вітчизняної і іноземної продукції.

4. Впзначення базової експортної ціни Цб

Базова експортна ціна розраховується за формулою:

                                                                          (11)

де: Цзв - зведена ціна кожного із товарів- аналогів, грн.,

n - число цін товарів-аналогів.

Розрахована за формулою (11) базова експортна ціна Цб, є основою для ведения ділових переговорів з партнерами про укладення контрактів на поставку продукції.

В кінцевому вигляді ціна укладеного контракту може відрізнятися від ціни Цб, тому що в процесі переговорів можуть з'явитись додаткові обставини, які підвищать або зменшать ціну контракту (наириклад, комплектація продукції запасними частинами, додаткові гарантії на 2-3 роки і т.і.), може змінитися співвідношення попиту і пропозиції на дану продукцію тощо.

Але при цьому потрібно пам'ятати:

- постачальник (виробник) повинен бути зацікавлений якомога в більшій ціні на свою продукцію, але при цьому знижується конкурентоспроможність такої продукції, що може призвести до втрати замовлень на її виготовлення;

- визначившись з ціною контракту, постачальник (виробник) повинен відрахувати всі податки, які він повинен сплатити, та визначити прибуток, який він може отримати від укладеного контракту.

Може трапитись так, що прибуток буде меншим, ніж від реалізації продукції на внутрішньому ринку. В цьому випадку питания про доцільність укладання контракту вирішується додатково.




1. застосунків для організації спілкування відвідувачів вебсайту.
2. ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА К КУРСОВОЙ РАБОТЕ по дисциплине Операционные системы Разработка многопоточно
3. 1997 ББК 873 075 Московский государственный социальный университет 075 Основы философии- Учебное пос
4. Лабораторная работа 1 Тема Анализ основных подходов исследований подросткового возраста в зарубежной и
5. тематики Математическое моделирование и оптимизация в химической технологии
6. Уфимский государственный авиационный технический университет ПЛАНЫ СЕМИНАРСКИХ З
7. Питання до екзамену1
8. Нестабильное ядро самопроизвольно превращается в другие ядра с испусканием частиц
9. а Solnge mn jung ist ist ds Essen notwendig um zu leben
10. Электрическое оборудование локомотивов
11. тема измерения не имеет значения и там он приобретает уже совсем иной смысл
12. рукавичок шкарпеток
13. статья сокращенная версия большой работы созданной по заказу и при финансовой поддержке ЮНЕСКО
14. 1 Понятие и формы декларирования Таможенное оформление ~ это совокупность действий и процедур соверш
15. ТЕМА- Основы рационального питания
16. Утверждаю Рассмотрено Директор муниципального на педагогическом совете общеобразовательног
17. тема- Физика рентгеновских лучей Разработал- МесяутоваН
18. Витаминки. Автор- Мария Тюрина Некоторые учатся танцевать другие рождены для этого
19. Тема 14 Формы обучения Урок основная форма учебного процесса в школе Каждый урок должен быть для наст
20. информационных диверсий