НА ТЕМУ- СУДОВА ВЛАДА В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ АПЕЛЯЦІЙНА ІНСТАНЦІЯ переглядає справу в повному обся
Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-09
Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
от 25%
Подписываем
договор
СЛОВНИК ТЕРМІНІВ НА ТЕМУ:
«СУДОВА ВЛАДА В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ»
- АПЕЛЯЦІЙНА ІНСТАНЦІЯ переглядає справу в повному обсязі або в певній її частині як з фактичних, так і з юридичних підстав, але в межах скарги, поданої стороною в процесі. Як і суд першої інстанції, апеляційна інстанція розглядає справу по суті і, провівши власне дослідження доказів, приймає рішення, яке замінює рішення нижчого суду, хоча за своїм змістом воно може бути таким самим.
- АПЕЛЯЦІЯ одна з форм оскарження судових рішень у цивільних і кримінальних справах до суду вищої (апеляційної) інстанції, що має право переглядати справу. Апеляційне провадження як важлива гарантія справедливості судових рішень існує в переважній більшості сучасних держав, які належать до різних правових систем, як основна (наприклад, у Великобританії) або одна з основних форм перегляду судових рішень (у США, Франції, Німеччині та ін.).
- АРБІТРАЖ 1) засіб розв'язання споів, при якому сторони звертаються не до суду, а до окремих осіб арбітрів (третейських суддів). 2) Спеціальний орган для розв'язання майнових і пов'язаних з ними немайнових спорів.
- БІЛЛЬ - 1) у ХП-ХШ ст. в Англії - скарга до суду. 2) 3 початку XIV до кінця XVIII ст. петиція, яку подавала якась особа на ім'я парламенту або одна з палат парламенту на ім'я короля. 3) 3 кінця XVIII ст. законопроект, що виноситься урядом або членом парламенту.
- ГЛАСНІСТЬ вироблене вітчизняною політичною думкою специфічне поняття, що виникло на основі досвіду "гласності судоведення" як демократичного принципу, що передбачав відкритість розгляду всіх справ у суді (за винятком випадків, визначених законом). Поняття Г. близьке до поняття "свобода слова", але не адекватне йому, хоча й використовується для його заміни.
- ЛІНЧУВАННЯ (СУД ЛІНЧА) самосуд, розправа без слідства й суду над неграми у США та прогресивно налаштованими білими; метод терористичної діяльності ку-клукс-клану та інших реакційних елементів.
- МАГІСТРАТУРА в країнах з романською правовою системою та в деяких інших країнах це корпорація висококваліфікованих посадових осіб судової влади суддів, прокурорів, слідчих.
- ПРАВОСУДДЯ самостійна галузь державної діяльності, яку здійснює суд шляхом розгляду і вирішення у судових засіданнях в особливій, встановленій законом, процесуальній формі цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ.
- ПРЕЗУМПЦІЯ НЕВИННОСТІ - основний правовий принцип, згідно з яким ніхто не може бути визнаний винним не інакше як за рішенням або вироком суду.
- САНКЦІЯ елемент правової норми, в якій зазначаються заходи державного примусу в разі невиконання, порушення її диспозиції. Завдання санкції забезпечувати здійснення диспозиції правової норми. Саме в санкції виражається імперативний характер приписів у сфері правової діяльності держави й місцевого самоврядування.
- СУД державний орган, що здійснює правосуддя у формі розгляду і рішення цивільних, кримінальних, адміністративних і інших категорій справ у встановленому законом конкретної держави процесуальному порядку.
- СУД ПРИСЯЖНИХ форма здійснення державної влади, зокрема судової, безпосередньо громадянами шляхом їх участі у відправленні правосуддя.
- СУДДІВСЬКА НЕСУМІСНІСТЬ (заборона одночасно займати інші державні та громадські посади, а також займатися іншою оплачуваною (крім викладацької та наукової) діяльністю; у судових установах виключаються родинні звязки).
- СУДДІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ одним із своїх завдань має представництво та захист інтересів суддів, вирішення кадрових питань та питань дисциплінарної відповідальності. Такі органи можуть здійснювати інспектування суддів, пропонувати кандидатури для призначення на суддівські посади чи навіть самі призначати суддів (Іспанія).
- СУДОВА ВЛАДА - одна з трьох гілок державної влади; необхідна умова реалізації принципу поділу влади, покликана запобігати можливості змови чи протистояння інших гілок влади (законодавчої та виконавчої), створювати перепони виникненню диктатури.
- СУДОВА СИСТЕМА сукупність взаємодіючих між собою судів певної держави, які обєднані спільними цілями, задачами та функціями.
- СУДОВИЙ ІМУНІТЕТ одна з гарантій незалежності суддів, суддя не може бути притягнутий до дисциплінарної чи кримінальної відповідальності за свої рішення у конкретних справах, за винятком випадків, передбачених законом);
- СУДОВИЙ ПРЕЦЕДЕНТ рішення суду по конкретній справі, що надалі є обвязковим для всіх суддів рівної і нижчої інстанції при розгляді ними аналогічних справ.
- СУДОВИЙ ПРЕЦЕДЕНТ (від лат. praecedens /praecedentis/ що передує; англ. precedent) це принцип, на основі якого ухвалене рішення у конкретній справі, що є обов 'язковим для суду тієї самої або нижчої інстанції при вирішенні в майбутньому всіх аналогічних справ або виступає зразком тлумачення закону.
- ЮРИСДИКЦІЯ це наділення певного кола державних органів компетенцією щодо розгляду справ, які виникають з правового спору чи порушення правової норми. В основі юрисдикційної діяльності лежить розгляд і вирішення спорів щодо застосування матеріальних норм, правової оцінки поведінки тих чи інших осіб, застосування у випадку необхідності при негативній оцінці їх поведінки передбачених чинним законодавством заходів державного примусу.