Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
У Photoshop передбачено все потрібне для малюванні ліній різного типу та геометричних обєктів за допомогою великого арсеналу інструментів: різноманітних пензликів та олівців, набору гумок. Завдяки різноманітним електронним інструментам та палітрам Photoshop, можна без зусиль повернутись на декілька кроків назад або й на початок.
Для полегшення малювання геометричних обєктів, Photoshop надає великий набір різноманітних форм. Усі вони повязані з однією кнопкою на панелі інструментів і одночасно висвітлені на панелі параметрів:
Виберіть будь-який з цих інструментів, і панель параметрів набуде вигляду, як на рисунку.
Якщо на панелі параметрів увімкнена перша кнопка Shape Layers, то під час рисування фігури вона заповнить основним кольором. Якщо увікнена друга кнопка Path, то фігура не зафарбується, а буде нарисовано тільки її контур.
На панелі параметрів за набором інструментів рисування фігур є маленька чорна стрілка, яка відкриває перелік додаткових геометричних параметрів для кожного з інструментів. Для інструмента Rectangle, якщо натиснути на чорній стрілці в переліку додаткових параметрів, можна задати рисування прямокутників або квадратів фіксованих розмірів, а також рисування прямокутників з центра.
Після вибору Rounded Rectangle на панелі параметрів зявиться поле Radius, у якому можна задати радіус заокруглень кутів.
Для інструмента Ellipse у переліці параметрів можна задавати розміри і пропорції еліпса, а також кіл.
У випадку вибору інструмента Polygon зявляться нові параметри. На панелі параметрів буде поле Sides, в якому вводять кількість сторін. У наборі геометричних параметрів уводять радіус багатокутника Radius, згладжують кути і ділянки між кутами Smooth corners та Smooth Indents, задають ступінь загострення сторін Indent Sides by.
У наборі геометричних параметрів для інструмента Line можна задати на початку і в кінці лінії стрілки, їхню ширину і висоту (Width і Length) та заокругленість Concavity.
На панелі параметрів після вибору інструмента Shape зявиться список заготовок фігур. Серед переліку геометричних параметрів можна задавати також їхні розміри та пропорції.
Програма Photoshop пропонує такі головні інструменти малювання:
Ці інструменти мають деякі відмінності, однак є і багато спільного. Щоб за допомогою будь-якого інструмента намалювати пряму лінію, треба клацнути в одній точці зображення, натиснути на клавішу Shift і клацнути в другій точці. Для того, щоб нарисувати багатокутник, достатньо клацнути мишкою в майбутніх вершинах, утримуючи натиснутою клавішу Shift.
Якщо уважно подивитись на панелі параметрів обох інструментів, то можна зауважити, що вони мало чим відрізняються. Параметри Палітра Brush (Пензлик), Режими накладання пензлика (Mode) та Параметр непрозорості Opacity спільні для обох інструментів. Проте є деякі відмінності.
Робота з інструментом Brush
Інструмент Brush це електронний аналог пензлика художника, який імітує мазок на канві. Інструмент малює основним кольором зі сталою інтенсивністю кольору. Розміром і формою пензлика можна керувати за допомогою палітри Brush.
На панелі параметрів є повзунок Flow (Натиск), значення якого задають у відсотках. Чим більше значення цього параметра, тим інтенсивніше накладатимуться кольори.
У попередніх версіях Photoshop інструмент Airbrush (Аерограф) був винесений на панель інструментів. З сьомої версії Photoshop він розміщений на панелі параметрів інструмента Brush. Аерограф застосовує мякі пензлики і легкий натиск, малюючи напівпрозору лінію. Однак на відміну від інструмента Brush, він розпилює фарбу доти, доки утримувати натиснутою клавішу мишки. Якщо затримати натиснутою клавішу мишки на деякий час, то Аерограф утворить пляму з фарби на малюнку.
На палітрі Brush стає активним параметр Wet Edges (Мокрі краї). Після налаштування цього параметра пензлик може малювати пів прозорими мазками з затемненими краями.
Робота з інструментом Pencil
Інструменти Brush і Pencil мають одну спільну кнопку на панелі інструментів. Інструмент Pencil (Олівець) малює чіткі лінії довільної форми без мяких переходів, як в інструменті Brush. Щоб побачити відмінність у лініях створених різними інструментами малювання, звернемо увагу на ці квітки.
Перша квітка намальована олівцем з жорсткими лініями, друга аерографом, а третя пензликом за ввімкнутої опції Wet Edges (Мокрі краї).
Після вибору цього інструмента на панелі інструментів, звернемо увагу на панель параметрів. Кнопку ввімкнення інструмента Airbrush (Аерограф) замінив режим Auto Erase (Автогумка). Цей режим дає змогу працювати інструментом Pencil як гумкою. У ньому процес стирання гумкою рівносильний замальовуванню фоновим кольором.
У випадку ввімкнутого режиму Auto Erase інструмент Pencil перемикається на фоновий колір, якщо треба малювати по фрагментах зображення, що намальоване основним кольором.
Якщо активний інструмент Pencil, то на палітрі Brushes параметри Wet Edges (Мокрі краї) та Airbrush (Аерограф) стають неактивними.
Палітра Brush
Цю палітру відкривають за допомогою чорної стрілки (кнопки панелі параметрів) на зразку пензлика.
У верхній частині палітри є повзунок, за допомогою якого можна задати діаметр пензлика. З використанням клавіш зі стрілками або смуги перегляду можна переглядати пензлики. У верхньому правому кутку палітри є кнопка з чорною стрілкою, яка відкриває меню палітри.
Меню, як і інші меню палітр (наприклад, меню палітри градієнтів) розділені на групи команд. Першою командою можна створювати нові пензлики, другою вилучати і надавати нові імена створеним пензликам, третьою задавати режими їхнього зображення. Команда Preset Manager відкриває вікно Preset Manager зі всіма зразками Photoshop. Наступна група команд дає змогу завантажувати наявні пензлики з диска, записувати їх на диск та переміщувати в інші місця.
Остання група команд у меню допомагає завантажувати інші палітри, що наявні на диску. На рисунку перша палітра викликана командою Wet Media Brushes, а друга Assorted Brushes.
Нові типи пензликів можна створювати в рухомій палітрі Brushes, яку відкривають з меню Window\Brushes. Після вибору у вікні команди Brush Tip Shape у правій нижній частині вікна зявляться нові параметри.
Тут змінюють параметр Diameter (Діаметр) від 1 до 999 пікселів за допомогою повзунка. Пересуванням повзунка Hardness (Твердість) від 100 до 0% помякшують краї пензлика. Параметр Spacing (Інтервал) визначає інтенсивність дії інструмента на зображення. За допомогою параметра Angle (Кут) повертають пензлик еліптичної форми відносно осей, а для створення пензликів еліптичної форми задають значення параметра Roundness (Округлість) меншим 100%, причому чим менше значення у відсотках буде задане, тим еліпс буде більше витягнутим.
Розглянемо поняття мазка. Мазок це послідовність елементарних відбитків пензлика. Палітра Brushes дає змогу керувати цими елементарними відбитками.
Якщо налаштувати відповідні параметри на палітрі, то можна повністю керувати формою мазка. Після клацання на кнопці Shape Dynamics (Динаміка форми) палітра набуде вигляду, як на рисунку вище, що дає змогу створювати мазки, які динамічно змінюються. Пересуванням повзунка Size litter (Розмір розкидання) можна змінювати гладенький мазок (усі елементарні відбитки пензлика однакового розміру) пошарпаним (розміри елементарних відбитків пензлика вздовж довжини мазка хаотичні), чим більший параметр, тим пошарпаніший мазок.
У списку Control (Керування) вибирають Fade (Загасати). Поряд зявиться поле, в яке можна вписати кількість елементарних відбитків пензлика під час малювання. Якщо задати, наприклад, значення 50, то це означає, що після 50 елементарних відбитків пензлик перестане малювати.
Повзунком Minimum diameter (Мінімальний діаметр) можна задати діаметр мазка, який повинен бути наприкінці малювання.
Якщо мінімальний діаметр дорівнює 1, то, як видно з рисунка, товщина мазка в кінці є 1 піксель.
Повзунок Angle litter (Кут розкидання) повертає елементарні відбитки пензлика на заданий кут. За цим же принципом працюють повзунки Roundness litter (Округлість розкидання) та Minimum Roundness (Мінімальна округлість), задаючи округлість елементарних відбитків пензлика та зміну їх від заданого діаметра до мінімального.
Створимо за допомогою параметрів палітри мазок, який буде поступово змінювати свою форму і ніби розчинятись у процесі рисування. Для цього задамо значення Size litter 0, у першому списку Control значення Fade 90, Minimum diameter 1, Minimum diameter 20, у третьому списку Control значення Fade 25. Проведемо мазки з центра в чотири різні сторони. Після цього зменшимо перше значення Fade до 60 і проведемо чотири мазки по діагоналях. І, нарешті, зменшимо значення Fade до 30 і додамо менші промені так, як це зображено на рисунку.
Під клавішею Shape Dynamics є клавіша Scattering (Розсіювання), після ввімкнення якої зявляються параметри, які задають ступінь розсіювання і напрям поширення фарби в мазках.
Після натискання на кнопку Color Dynamics (Динамічна зміна кольорів) зявиться можливість динамічно змінювати кольори мазка.
У програмі Photoshop є набір інструментів, які контролюють кроки користувача. Всі ці інструменти так чи інакше повязані з витиранням пікселів зображення, допомагають виправити помилки та відновити попередні дії:
Інструмент Eraser
У випадку роботи з інструментом Eraser (Гумка) виникає враження, що він тільки витирає непрозорі пікселі. Насправді можливості цього інструмента ширші, він не завжди працює як гумка. Якщо працювати з одношаровим зображенням, то Eraser малює кольором фону. Під час роботи з шарами за вимкнутої опції Preserve Transparency інструмент Eraser працює як гумка: непрозорі пікселі шару “витираються”, і можна оглядати шари розташовані нижче. За ввікненої опції Preserve Transparency гумка замальовує ділянки шару кольором фону.
Панель параметрів інструмента Eraser нагадує панель параметрів інструментів Brush і Pencil. Тут можна вибрати розмір і стиль пензлика зі списку Brush. У списку Mode (Режим) вибирають один з типів гумки,
це може бути Brush, Pencil або Block. Тип гумки Block найчастіше використовують для грубих операцій. Змінюючи значення параметра Opacity, колір, яким витирає гумка стає півпрозорим, обернено пропорційно до величини параметра Opacity. Після ввімкнення параметра Eraser to History витирання гумкою приводить до повернення зображення в початковий стан.
Вправа 1. Застосування параметра Eraser to History
Інструмент Background Eraser
Інструмент Background Eraser (Гумка фону) досить складний і неоднозначний у використанні. Він сам визначає і витирає пікселі фону, перетягаючи по них мишкою. Якщо зображення одношарове, то відображають прозорі ділянки, заповнені узором у клітинку.
Панель параметрів повністю визначає поведінку цього інструмента. В списку Limits (Межі) вибирають елемент Contiguous для вилучення подібних кольорів, що прилягають до ділянок фону. Щоб вилучити всі подібні кольори фону, можна вибрати Discontinuous. Елемент Find Edges збільшує краї обєкта після вилучення фону.
Повзунок Tolerance (Допуск) задає діапазон кольорів, які можна вилучити на фоні рисунка.
Увімкненням параметра Protect Foreground Color (Захист основного кольору) можна захистити від вилучення ділянки, замальовані основним кольором.
Список Sampling (Зразки) використовують для визначення потрібних вилучень. Елемент Contiguous дає вказівку вилучати весь фон під час перетягання інструмента Background Eraser по ньому. Елемент Once визначає колір пікселів, які будуть вилучені у разі клацання мишкою на фоні. Значення Background Swatch використовують для вилучення на фоні кольору, який завчасно був визначений. За замовчуванням це білий колір.
Вправа 2. Використання інструмента Background Eraser
Завдання полягає в тому, щоб акуратно витерти пікселі фону, не зачепивши головного зображення. Для цього треба зробити низку кроків, які допоможуть уникнути помилок.
Інструмент Magic Eraser
Робота інструмента Magic Eraser дуже нагадує роботу інструмента Magic Wand. Його використовують, коли треба вилучити пікселі одного або подібних кольорів.
Значення Tolerance задають для визначення діапазону відтінків, які потрібно вилучити. Параметром Anti-aliased згладжують краї контуру довкола прозорих ділянок.
Як і в попередніх випадках, увімкнутий параметр Contiguous застосовують для витирання ділянок, що прилягають до вибраної. Якщо треба вилучити всі ділянки зображення заданого кольору, цей параметр вимикають. Якщо ж параметр Use all layers вимкнутий, то інструментом Magic Eraser можна вилучати лише ділянки заданих відтінків на цільовому шарі. У разі ввімкнення цього параметра можна витирати пікселі всіх активних шарів.
Інструмент Magic Eraser не витирає задані ділянки, а робить їх цілком прозорими. Параметром Opacity можна зменшувати прозорість цих ділянок. Уведення невеликих значень цього параметра приводить до створення ледь помітного відтінку в межах вилучених ділянок.
Палітра History
Палітру History (Історія) відкривають з меню Window. За її допоїмогою можна простежити всі дії, які виконували під час малювання.
Палітра містить список елементів, які називають станами (state). Кожен зі станів має назву. Якщо клацнути на будь-якому елементі списку, то Photoshop відмінить усі дії, які відбувались після вибраного стану. Зображення набуде вигляду, який був на момент вибраного стану. Біля назви є зображення значка, що допомагає ідентифікувати операцію, виконану над зображенням. За замовчуванням палітра містить список з 20 станів. Якщо виконають ще одну (21-шу) дію, то перший стан зі списку буде вилучено. Змінити кількість елементів, що зберігаються, можна в діалоговому вікні Preferences, яке відкриває команда Edit\Preferences\ General. Тут у полі History State можна ввести нове значення. Не треба забувати про можливості компютера. Якщо ємність оперативної памяті невелика, збільшувати це значення недоцільно.
Якщо повернутись до якогось із попередніх станів, то всі наступні стани стануть світло-сірого кольору (неактивні). До них ще можна повернутись, клацнувши на них мишкою. Але якщо виконати будь-яку операцію, то всі ці неактивні стани зникнуть зовсім.
Усі стани розташовані в палітрі History в історичній послідовності один за одним, тобто лінійно. Для того, щоб не загубити деякі стани Photoshop передбачив нелінійне розташування станів. У цьому випадку жоден елемент списку не стає неактивним і після виконання додаткових операцій, відповідно, не зникає. Щоб налаштувати таку можливість, треба звернутися до меню палітри History.
Меню палітри History відкривають клацанням на чорній стрілці в правому верхньому кутку. Спочатку відкривають діалогове вікно History Options, вмикають параметр Allow Non-Linear History (Дозволити нелінійну історію). Після ввімкнення цього параметра відмінені операції не будуть вилучені зі списку.
Список у палітрі History розділений на верхню і нижню частини. В нижній частині містяться всі перелічені стани створення зображення. Верхня частина має перелік кадрів (Snapshot). Кадри потрібні для того, щоб зафіксувати деякі стани зображення. Створюють новий кадр двома шляхами: Клацанням на значку фотоапарата внизу палітри History (за замовчуванням Photoshop надасть назву кадру Snapshot1); командою меню New Snapshot. Зявиться діалогове вікно, в якому можна задати нове імя для кадру, відповісти на запитання: зробити зображення плоским, зберегти активний шар чи всі шари. Якщо треба, щоб це діалогове вікно зявлялось і в першому випадку, у діалоговому вікні History Options вмикають параметр Show New Snapshot Dialog Default.
Зазначимо, що програма створює автоматично перший кадр під час відкривання зображення, оскільки в діалоговому вікні History Options задано параметр Automatically Create First Snapshot (Автоматично відкривати перший кадр).
Після виходу з програми всі кадри і стани будуть знищені. Для збереження окремих кадрів використовують команду меню New Document або клацають на першому зліва значку внизу палітри. Зображення буде продубльоване в нове вікно зображення, після чого його можна зберегти.
Для вилучення всіх станів з палітри History вибирають команду меню Clear History. Якщо задано параметр Allow Non-Linear History, то можна вилучити тільки активний стан. Для вилучення кожного наступного стану, починаючи з активного, клацають на значку кошика внизу палітри або вибирають команду меню Delete (Вилучити).
Інструменти History brush (Пензлик попередніх станів) і Art history brush (Художній пензлик попередніх станів), які є на одній кнопці на панелі інструментів, дають змогу повернутися у минуле. Якщо вибрати інструмент History brush, то панель параметрів надасть можливість вибирати режим пензлика.
Змішуванням пікселів зміненого і попереднього зображення можна отримати надзвичайно цікаві ефекти. Значенням параметра Opacity задають непрозорість мазків.
Вправа 3. Створення ефектів за допомогою інструмента History brush
Поєднанням накладання фільтрів на зображення з інструментом History brush можна отримати неочікувані ефекти.
За допомогою інструмента Art history brush досягають ефекту імпресіонізму. З кожним мазком Photoshop відновлює попередній стан зображення, накладаючи на нього ефект імпресіонізму. Дія цього іструмента залежить від налаштування параметрів на панелі.
Серед нових параметрів тут є список Style, у якому задають перелік типів пучків пензликів. Значення Aria визначає ділянку, яку покриває пензлик. Чим менше значення, тим тонший мазок. Повзунок Tolerance обмежує ділянку малювання. Якщо задати нульове значення параметра Tolerance, то можна малювати в будь-якому місці рисунка.
Вправа 4. Використання інструменту Art history brush для досягнення ефекту імпресіонізму
PAGE 108