Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
18
Міністерство аграрної політики та продовольства України
Вінницький національний аграрний університет
Навчально-науковий інститут аграрної економіки
Факультет обліку та аудиту
Кафедра організації обліку та звітності
Фінансовий облік
Методичні рекомендації
по виконанню курсових робіт
для студентів галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» ОКР «Бакалавр»
Вінниця - 2012
Укладачі: доцент кафедри організації обліку та звітності Іщенко Я.П., доцент кафедри організації обліку та звітності Плахтій Т.Ф., доцент кафедри організації обліку та звітності Китайчук Т.Г., доцент кафедри організації обліку та звітності Правдюк О.Л., асистент кафедри організації обліку та звітності Гуцаленко О.О.
Фінансовий облік. Методичні рекомендації по виконанню курсових робіт для студентів галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» ОКР «Бакалавр». - Вінниця: ВЦ ВНАУ, 2012. 40 с.
Рецензент:
Томчук О.Ф., к.е.н., доцент кафедри обліку та аналізу факультету обліку і аудиту навчально-наукового інституту аграрної економіки Вінницького національного аграрного університету
Фінансовий облік. Методичні рекомендації по виконанню курсових робіт для студентів галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» ОКР «Бакалавр» складені відповідно освітньо-професійної програми для освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» та методичних рекомендацій про порядок підготовки та видання навчально-методичної літератури у ВНАУ.
Методичні рекомендації є обовязковими до впровадження з 2012-2013 н.р.
Затверджено на засіданні науково - методичної комісії
Вінницького національного аграрного університету
(протокол №__від ___________2012 року)
НАВЧАЛЬНЕ ВИДАННЯ
ІЩЕНКО Яна Петрівна, ПЛАХТІЙ Тетяна Федорівна, КИТАЙЧУК Тетяна Геннадіївна, ПРАВДЮК Ольга Леонідівна, ГУЦАЛЕНКО Оксана Олександрівна
Фінансовий облік. Методичні рекомендації по виконанню курсових робіт для студентів галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» ОКР «Бакалавр»
Коректування та верстку виконала Плахтій Т.Ф.
Ум.-друк. Арк.. 3. Формат А5. Зам. №____
Видавничий центр Вінницького національного аграрного університету
21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3
стр. |
||
Передмова |
4 |
|
1. |
Методичні вказівки по написанню курсової роботи |
5 |
2. |
Методичні вказівки з оформлення курсової роботи |
9 |
3. |
Захист курсової роботи |
18 |
4. |
Тематика курсових робіт |
19 |
5. |
Орієнтовні плани окремих тем курсових робіт |
22 |
6. |
Рекомендована тематика доповідей з фінансового обліку |
27 |
7. |
Список рекомендованої літератури |
28 |
8. |
Розрахунок кількості балів по курсовій роботі з дисципліни «Фінансовий облік» для студентів галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» ОКР «Бакалавр» |
32 |
Додатки |
33 |
Вища школа має готувати не просто високоосвіченого спеціаліста, а працівника нестандартного творчого мислення. Це можливо лише при зміні змісту й організації навчання, коли інновація освіти передбачає зміну місця студента в навчальному процесі - перетворення його з обєкту в субєкт процесу.
Відповідно до умов Болонської декларації в процесі навчання зменшується частка прямого інформування студента і розширюється застосування інтерактивних форм роботи студента під керівництвом викладача. Повноцінна самостійна робота студента в лабораторіях, читальних залах, на обєктах майбутньої професійної діяльності, участь в наукових дослідженнях формує сучасного фахівця, здатного практично застосувати осмислену інформацію і прийняти професійні рішення.
Самостійна робота студента є важливою складовою у підготовці кваліфікованого фахівця, конкурентоспроможного на ринку праці, здатного до компетентної професійної діяльності на рівні світових стандартів.
Одним із важливих видів індивідуальної самостійної роботи студентів є курсова робота.
Курсова робота виконується студентом самостійно під керівництвом викладача згідно із завданням для курсової роботи на основі набутих з даної та суміжних дисциплін знань та умінь.
Пропоновані методичні рекомендації надають студенту необхідну організаційно-методичну допомогу щодо раціональної та ефективної організації написання і захисту курсової роботи.
Дані методичні рекомендації складені у відповідності до Положення про організацію самостійної роботи студентів у Вінницькому державному аграрному університеті та до Методичних рекомендацій щодо організації наскрізної самостійної роботи студентів під час підготовки фахівців галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво» спеціальності «Облік та аудит».
1. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ПО НАПИСАННЮ КУРСОВИХ РОБІТ
Курсова робота з фінансового обліку - це один із видів самостійної наукової роботи студентів та підсумок вивчення дисциплін “Фінансовий облік - І” та «Фінансовий облік - ІІ».
Мета курсової роботи:
Тему курсової роботи студенти вибирають самостійно у відповідності з тематикою, рекомендованою кафедрою.
Курсову роботу пишуть на основі вивчення літературних джерел, нормативних актів, а також планових, облікових і звітних матеріалів конкретного підприємства, на базі якого буде розроблятися тема. Приступаючи до виконання курсової роботи студент повинен передусім самостійно підібрати матеріал, який буде покладено в її основу, скласти детальний список необхідної літератури (книги, брошури, статті), вивчити літературу і зробити висновки.
Перш за все, необхідно ознайомитися з нормативно-правовими актами держави та інструктивними матеріалами Міністерства фінансів України, Міністерства аграрної політики України, монографіями, статтями, копіями документів, підручниками та навчальними посібниками.
Необхідну літературу студент повинен підібрати по електронному каталогу, списковому каталозі або довідковій картотеці бібліотеки, а інструктивний матеріал знайти в довідках і періодичних виданнях та інформаційних бюлетенях.
Після підбору і ретельного вивчення літератури студент, проконсультувавшись з керівником, переходить до складання плану.
При цьому, необхідно врахувати, що в роботі мають бути розкриті наступні моменти:
6. Для надання студенту консультативної допомоги з написання курсової роботи кафедра обліку і аудиту призначає наукового керівника. Він затверджує план, консультує студентів і забезпечує контроль за написанням курсової роботи.
Титульний лист курсової роботи оформляється згідно зразка, наведеного в додатку 1.
Структура курсової роботи наведена в додатку 2.
Вступ. У вступі з урахуванням теми курсової роботи визначається актуальність вибраної теми (коротка оцінка останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розвязання проблем по темі дослідження, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми), вказується мета і методи її дослідження, обєкт дослідження, структура роботи.
Обєм вступу -2-3 сторінки.
Метою при написання курсової роботи є вивчення методів і організації ведення на підприємствах фінансового обліку активів, капіталу і зобовязань підприємства з використанням прогресивних форм і національних стандартів, відповідно темі дослідження та розроблення пропозицій щодо вдосконалення обліку.
Обєктом дослідження курсової роботи виступає конкретне підприємство.
Розділ 1. В розділі 1 «ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ З ТЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ» (8 10 с.)
Вивчаються теоретичні питання з теми дослідження, ключові бухгалтерські терміни, класифікація, економічна сутність облікових процесів.
Здійснюється огляд літературних джерел та нормативно-правових актів з теми дослідження.
Огляд літературних джерел та нормативно-правових актів може бути виконаний як у текстовій, так і у табличній формі (додатки 3, 4).
Розділ 2 (6 8 с.). «ПРАВОВИЙ СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА ТА ЙОГО ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА». В даному розділі, на основі Статуту підприємства, дається коротка характеристика правового статусу субєкта дослідження та, на основі Наказу про облікову політику, здійснюється дослідження облікової політики підприємства.
Розділ 3 (25 35 с.) Основний розділ роботи (має назву відповідно темі дослідження). В ньому на основі літературних джерел та виходячи з практики обліку на базовому господарстві висвітлюється зміст питань курсової роботи.
Студент розкриває економічний зміст обєктів бухгалтерського обліку, які вивчаються, викладає згідно нормативних документів (інструкцій, вказівок, положень та ін.) діючу практику ведення обліку на ділянці яка розглядається. При цьому, студент зупиняється на тих недоліках, які мають місце в організації обліково-аналітичної роботи на базовому підприємстві.
Теоретичні та практичні дослідження по можливості можуть бути підтверджені додатками (договорами, первинними та зведеними документами, регістрами синтетичного та аналітичного обліку, фінансовою звітністю тощо). Посилання на додатки здійснюються в круглих дужках. Кореспонденція рахунків за досліджуваними операціями має бути представлена з сумами або з посиланнями на документи, які представлені в додатках. Це доцільно зробити у вигляді таблиці, приклад якої наведено у додатку 5,6.
Висновки та пропозиції ( 3 4 с.).
Вони повинні випливати з усієї роботи. В висновках і пропозиціях на основі теоретичного дослідження та вивчення практики обліку на базі конкретного господарюючого субєкта формулюються і обґрунтовуються пропозиції, що випливають із змісту даної курсової роботи які спрямовані на удосконалення існуючих методів ведення обліку. Тут же даються рекомендації по реалізації висунутих пропозицій. Висновки і пропозиції викладаються у вигляді окремих пунктів в межах одного абзацу, формулюються коротко, чітко, конкретно, аргументовано.
Додатки. В додатки (при можливості) виносять копії форм фінансової та податкової звітності, наказів, договорів первинних та зведених документів, реєстрів бухгалтерського обліку, про які йде мова у курсовій роботі, схеми, малюнки, графіки, таблиці та інші матеріали, що стосуються теми дослідження. Враховуючи сучасні вимоги до захисту економічної інформації, в окремих випадках допускається відсутність ряду перерахованих форм додатків. Курсова робота виконана без елементів наукового дослідження не може заслуговувати високої оцінки.
Орієнтовані плани окремих курсових робіт наведені в п.5 представлених методичних рекомендацій.
2. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ З ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
1. Загальні вимоги. Загальний обєм курсової роботи становить 45 - 65 сторінок.
Курсову роботу друкують за допомогою комп'ютера на одному боці аркуша білого паперу формату А4 (210х297 мм) через 1,5 міжрядкових інтервали до тридцяти рядків на сторінці. Мінімальна висота шрифту 1,8 мм. Можна також використати папір форматів у межах від 203х288 до 210х297 мм і подати таблиці та ілюстрації на аркушах формату А3.
Текст курсової роботи повинен виконуватися з використанням шрифтів текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом.
Текст курсової роботи необхідно друкувати, залишаючи береги таких розмірів: лівий 30 мм, правий 10 мм, верхній 20 мм, нижній 20 мм.
Шрифт друку повинен бути чітким, стрічка чорного кольору середньої жирності. Щільність тексту курсової роботи повинна бути однаковою.
Друкарські помилки, описки і графічні неточності, які виявилися в процесі написання курсової роботи, можна виправляти підчищенням або зафарбуванням білою фарбою і нанесенням на тому ж місці або між рядками виправленого тексту (фрагменту малюнка) машинописним способом. Допускається наявність не більше двох виправлень на одній сторінці.
Текст основної частини дипломної роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти.
Заголовки структурних частин дипломної роботи «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» друкують великими літерами симетрично до тексту. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядку в підбір до тексту.
Кожну структурну частину курсової роботи треба починати з нової сторінки.
До загального обсягу курсової роботи не входять додатки, список використаних джерел, таблиці та рисунки, які повністю займають площу сторінки. Але всі сторінки зазначених елементів курсової роботи підлягають нумерації на загальних засадах.
2. Нумерація
Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, малюнків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.
Першою сторінкою курсової роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок курсової роботи.
На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.
Такі структурні частини курсової роботи, як зміст, вступ, висновки, список використаних джерел не мають порядкового номера. Звертаємо увагу на те, що всі аркуші, на яких розміщені згадані структурні частини курсової роботи, нумерують звичайним чином. Не нумерують лише їх заголовки, тобто не можна друкувати:«1. ВСТУП» або «Розділ 6. ВИСНОВКИ».
Номер розділу ставлять після слова «РОЗДІЛ», після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу.
Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: «2.3.» (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу.
Пункти нумерують у межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з порядкових номерів розділу, підрозділу, пункту, між якими ставлять крапку. В кінці номера повинна стояти крапка, наприклад: «1.3.2.» (другий пункт третього підрозділу першого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок пункту Пункт може не мати заголовка.
Підпункти нумерують у межах кожного пункту за такими ж правилами, як пункти.
Ілюстрації (фотографії, креслення, схеми, графіки, карти) і таблиці необхідно подавати в курсовій роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, які розміщені на окремих сторінках курсової роботи, включають до загальної нумерації сторінок.
Таблицю, малюнок або креслення, розміри якого більше формату А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування в тексті або у додатках.
Ілюстрації позначають словом «Рис.» і нумерують послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках.
Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка.
Наприклад:
Рис. 1.2. (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.
Якщо в курсовій роботі подано одну ілюстрацію, то її нумерують за загальними правилами.
Таблиці нумерують послідовно в межах розділу (за винятком таблиць, поданих у додатках) курсовій роботи.
В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис «Таблиця» із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: «Таблиця 1.2» (друга таблиця першого розділу).
Якщо в курсовій роботі одна таблиця, її нумерують за загальними правилами.
При переносі частини таблиці на інший аркуш (сторінку) слово «Таблиця» і номер її вказують один раз справа над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова «Продовження табл.» і вказують номер таблиці, наприклад:
«Продовження табл. 1.2».
Формули в курсовій роботі (якщо їх більше одної) нумерують аналогічно рисункам та таблицям. Номери формул пишуть біля правого берега аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад: (3.1).
3. Рисунки
Ілюструють курсовій роботи, виходячи із певного загального задуму, за ретельно продуманим тематичним планом, який допомагає уникнути ілюстрацій випадкових, пов'язаних із другорядними деталями тексту і запобігти невиправданим пропускам ілюстрацій до найважливіших тем.
Кожна ілюстрація має відповідати тексту, а текст - ілюстрації. Не варто оформлювати посилання на ілюстрації як самостійні фрази, в яких лише повторюється те, що міститься у підписі.
У тому місці, де викладається тема, пов'язана з ілюстрацією, і де читачеві треба вказати на неї, розміщують посилання у вигляді виразу у круглих дужках «(рис. 3.3)» або зворот типу: «...як це видно з рис. 3.3» або «... як це показано на рис. 3.3».
4. Таблиці
Цифровий матеріал, як правило, повинен оформлятися у вигляді таблиць.
Приклад побудови таблиці представлено нижче.
Таблиця (номер)
Назва таблиці
Заголовки граф Підзаголовки граф |
||||
Головка
Рядки
Заголовки граф
Графи колонки
Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над таблицею і друкують симетрично до тексту. Назву і слово «Таблиця» починають з великої літери. Назву не підкреслюють. Заголовок кожної графи в головці таблиці має бути по можливості коротким.
Слід уникати повторів тематичного заголовка в заголовках граф, одиниці виміру зазначати у тематичному заголовку, виносити до узагальнюючих заголовків слова, що повторюються.
Заголовки граф повинні починатися з великих літер, підзаголовки - з маленьких, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з великих, якщо вони є самостійними.
Висота рядків повинна бути не меншою 8 мм. Таблиця повинна включати графу з порядковими номерами рядків або, в разі її відсутності, біля кожного показника в таблиці повинен проставлятися його порядковий номер.
Приклад: 2 таблиці з порядковим номером та без порядкового номера.
Таблиця ?.?
Назва таблиці
№ з/п |
Зміст господарської операції |
Кореспонденція рахунків |
|
Дебет |
Кредит |
||
1 |
|||
2 |
Таблиця друкується 12 шрифтом з одинарним інтервалом.
Таблицю розміщують після першого згадування про неї в тексті, таким чином, щоб її можна було читати без повороту переплетеного блоку курсової роботи або з поворотом за годинниковою стрілкою. Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на інший аркуш. При перенесенні таблиці на інший аркуш (сторінку) назву вміщують тільки над її першою частиною. Таблицю з великою кількістю граф можна ділити на частини і розміщувати одну частину під іншою в межах одної сторінки. Якщо рядки або графи таблиці виходять за формат сторінки, то в першому випадку в кожній частині таблиці повторюють її головку, в другому випадку - бокових.
Таблиця ?.?
Назва таблиці
Зміст господарської операції |
Кореспонденція рахунків |
|
Дебет |
Кредит |
|
Якщо текст, який повторюється в графі таблиці, складається з одного слова, його можна заміняти лапками; якщо з двох або більше слів, то при першому повторенні його замінюють словами «Те ж», а далі лапками. Якщо цифрові або інші дані в якому-небудь рядку таблиці не подають, то в ньому ставлять прочерк.
5. Формули
При використанні формул необхідно дотримуватися певних техніко-орфографічних правил.
Найбільші, а також довгі і громіздкі формули, котрі мають у складі знаки суми, добутку, диференціювання, інтегрування, розміщують на окремих рядках. Це стосується також і всіх нумерованих формул. Для економії місця кілька коротких однотипних формул, відокремлених від тексту, можна подати в одному рядку, а не одну під одною. Невеликі і нескладні формули, що не мають самостійного значення, вписують всередині рядків тексту.
Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони дані у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнта треба подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова «де» без двокрапки.
Рівняння і формули треба виділяти з тексту вільними рядками. Вище і нижче кожної формули потрібно залишити не менше одного вільного рядка. Якщо рівняння не вміщується в один рядок, його слід перенести після знака рівності (=) або після знаків плюс (+), мінус (-), множення (х) і ділення (:).
Нумерувати слід лише ті формули, на які є посилання у наступному тексті. Інші нумерувати не рекомендується.
Порядкові номери позначають арабськими цифрами в круглих дужках біля правого берега сторінки без крапок від формули до її номера. Номер, який не вміщується у рядку з формулою, переносять у наступний нижче формули. Номер формули при її перенесенні вміщують на рівні останнього рядка. Якщо формула знаходиться у рамці, то номер такої формули записують зовні рамки з правого боку навпроти основного рядка формули. Номер формули-дробу подають на рівні основної горизонтальної риски формули.
Номер групи формул, розміщених на окремих рядках і об'єднаних фігурною дужкою (парантезом), ставиться справа від вістря парантеза, яке знаходиться в середині групи формул і звернене в сторону номера.
Загальне правило пунктуації в тексті з формулами таке: формула входить до речення як його рівноправний елемент. Тому в кінці формул і в тексті перед ними розділові знаки ставлять відповідно до правил пунктуації.
Двокрапку перед формулою ставлять лише у випадках, передбачених правилами пунктуації: а) у тексті перед формулою є узагальнююче слово; б) цього вимагає побудова тексту, що передує формулі.
Розділовими знаками між формулами, котрі йдуть одна за одною і не відокремлені текстом, можуть бути кома або крапка з комою безпосередньо за формулою до її номера.
Розділові знаки між формулами при парантезі ставлять всередині парантеза. Після таких громіздких математичних виразів, як визначники і матриці, можна розділові знаки не ставити.
6. Загальні правила цитування та посилання на використані джерела
При написанні курсової роботи слід давати посилання на джерела, матеріали або окремі результати з яких наводяться в курсовій роботі, або на ідеях і висновках яких розроблюються проблеми, задачі, питання, вивченню яких присвячена курсова робота. Такі посилання дають змогу відшукати документи і перевірити достовірність відомостей про цитування документа, дають необхідну інформацію щодо нього, допомагають з'ясувати його зміст, мову тексту, обсяг. Посилатися слід на останні видання публікацій. На більш ранні видання можна посилатися лише в тих випадках, коли в них наявний матеріал, який не включено до останнього видання.
Якщо використовують відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших джерел з великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул з джерела, на яке дано посилання в курсовій роботі.
Посилання в тексті курсової роботи на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, «... у працях [1-7]...».
Посилання на цитати авторів, які представлені в списку використаних джерел курсової роботи необхідно здійснювати наступним чином: [1, 7], де
1 порядковий номер літературного джерела в списку використаної літератури,
7 номер сторінки в літературному джерелі.
Посилання на ілюстрації курсової роботи вказують порядковим номером ілюстрації, наприклад, «рис. 1.2».
Посилання на формули курсової роботи вказують порядковим номером формули в дужках, наприклад «... у формулі (2.1)».
На всі таблиці курсової роботи повинні бути посилання в тексті. При цьому слово «таблиця» в тексті пишуть скорочено, наприклад: «...в табл. 1.2».
У повторних посиланнях на таблиці та ілюстрації треба вказувати скорочено слово «дивись», наприклад: «див.табл.1.3».
Для підтвердження власних аргументів посиланням на авторитетне джерело або для критичного аналізу того чи іншого друкованого твору слід наводити цитати. Науковий етикет вимагає точно відтворювати цитований текст, бо найменше скорочення наведеного витягу може спотворити зміст, закладений автором.
Загальні вимоги до цитування такі:
а) текст цитати починається і закінчується лапками і наводиться в тій граматичній формі, в якій він поданий у джерелі, із збереженням особливостей авторського написання. Наукові терміни, запропоновані іншими авторами, не виділяються лапками, за винятком тих, що викликали загальну полеміку. У цих випадках використовується вираз «так званий»;
б) цитування повинно бути повним, без довільного скорочення авторського тексту і без перекручень думок автора. Пропуск слів, речень, абзаців при цитуванні допускається без перекручення авторського тексту і позначається трьома крапками. Вони ставляться у будь-якому місці цитати (на початку, всередині, на кінці). Якщо перед випущеним текстом або за ним стояв розділовий знак, то він не зберігається;
в) кожна цитата обов'язково супроводжується посиланням на джерело;
г) при непрямому цитуванні (переказі, викладі думок інших авторів своїми словами), що дає значну економію тексту, слід бути гранично точним у викладенні думок автора, коректним щодо оцінювання його результатів і давати відповідні посилання на джерело.
7. Оформлення списку використаних джерел
Список використаних джерел - елемент бібліографічного апарату, котрий містить бібліографічні описи використаних джерел і розміщується після висновків.
Бібліографічний опис складають безпосередньо за друкованим твором або виписують з каталогів і бібліографічних покажчиків повністю без пропусків будь-яких елементів, скорочення назв і т. ін. Завдяки цьому можна уникнути повторних перевірок, вставок пропущених відомостей.
Джерела повинні розміщуватися в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків.
Відомості про джерела, включені до списку, необхідно давати відповідно до вимог державного стандарту з обов'язковим наведенням назв праць. Зразок оформлення списку використаної літератури представлено в додатку 7.
8. Додатки
Додатки оформлюють як продовження курсової роботи на наступних її сторінках або у вигляді окремої частини (книги), розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті курсової роботи.
Якщо додатки оформлюють на наступних сторінках курсової роботи, кожний такий додаток повинен починатися з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, надрукований угорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки.
З правого краю над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово «Додаток _ » і номер додатку ставиться арабськими цифрами без вказуванням знаку №.. Наприклад пишемо “Додаток 1”
При оформленні додатків окремою частиною (книгою) на титульному аркуші під назвою дипломної роботи друкують великими літерами слово «ДОДАТКИ».
3. ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ
Виконану і належним чином оформлену курсову роботу студенти в призначений термін здають науковому керівнику на рецензування. Керівник курсової роботи знайомиться з її змістом і готує на неї письмову рецензію. У рецензії відмічаються позитивні і негативні сторони роботи, недоліки її змісту і оформлення.
При необхідності робота повертається студенту на доопрацювання. Відрецензована робота повертається студенту для підготовки до захисту перед комісією, яку призначає завідуючий кафедрою. Студент у виділений для нього час (5 - 8 хв.) робить коротку доповідь в якій розкриває основний зміст роботи, дає відповіді на критичні зауваження, які вказані в рецензії наукового керівника, а також на питання членів комісії. Комісія, як правило, задає питання по темі роботи студента.
Захищенні роботи, підписані головою і членами комісії передають по реєстру завідуючому лабораторією кафедри.
4. ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ
5. ОРІЄНТОВАНІ ПЛАНИ ОКРЕМИХ ТЕМ КУРСОВИХ РОБІТ
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ І МАЙНА В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
1.1 Обліково-правове забезпечення обліку оренди землі і майна в сільськогосподарських підприємствах
1.2 Огляд літературних джерел по темі дослідження
РОЗДІЛ 2. ПРАВОВИЙ СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА ТА ЙОГО ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА З ОБЛІКУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ І МАЙНА
2.1 Організаційно-правовий статус підприємства
2.2 Облікова політика підприємства з обліку оренди землі і майна
РОЗДІЛ 3. ОБЛІК ОРЕНДИ ЗЕМЛІ І МАЙНА В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
3.1 Значення та види оренди в умовах ринкової економіки.
3.2 Організація орендних відносин в сільськогосподарських підприємствах.
3.3 Облік оренди основних засобів
3.4 Облік оренди землі.
3.5 Оподаткування орендних операцій.
3.6. Шляхи вдосконалення обліку оренди землі і майна в сільськогосподарських підприємства
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
СПИСОК ВИКОРИРСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
Облік виплат працівникам
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЦЕСУ ОБЛІКУ ВИПЛАТ ПРАЦІВНИКАМ
1.1 Нормативно-правова база
1.2 Огляд літературних джерел
РОЗДІЛ 2. Характеристика обєкту дослідження
2.1 Правовий статус підприємства
2.2 Облікова політика підприємства
РОЗДІЛ 3. ОБЛІК ВИПЛАТ ПРАЦІВНИКАМ
3.1 Поняття про персонал підприємства й облік відпрацьованого часу
3.2 Системи і фонди оплати праці.
3.3 Документальне оформлення виробітку та нарахування заробітної плати
3.4 Облік утримань з заробітної плати
3.5 Аналітичний та синтетичний облік заробітної плати
3.6 Узагальнення і групування даних по обліку оплати праці
3.7 Облік витрат на відпустки працівників
3.8 Виплати, що не належать до фонду оплати праці
3.9. Шляхи вдосконалення процесу обліку виплат працівникам
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
СПИСОК ВИКОРИРСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
Порядок формування, обліку та використання фінансових результатів
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ВИЗНАЧЕННЯ ОСНОВНИХ ТЕРМІНІВ З ТЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА ЛІТЕРАТУРНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ТА НОРМАТИВНО-ПРАВОВИМИ
РОЗДІЛ 2. ПРАВОВИЙ СТАТУС ТА ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА
2.1 Організаційно - правовий статус підприємства
2.2 Облікова політика підприємства відносно формування, обліку та використання фінансових результатів
РОЗДІЛ 3. ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ, ОБЛІКУ ТА ВИКОРИСТАННЯ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ
3.1 Економічний зміст формування, використання фінансових результатів та завдання їх обліку
3.2 Порядок формування та обліку фінансових результатів від операційної діяльності
3.3 Порядок формування та облік фінансових результатів від фінансової діяльності
3.4 Порядок формування та обліку фінансових результатів від інвестиційної діяльності
3.5 Облік нерозподіленого прибутку (непокритого збитку)
3.6. Методика складання Звіту про фінансові результати
3.7. Напрямки вдосконалення обліку фінансових результатів
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
СПИСОК ВИКОРИРСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
Особливості оподаткування сільськогосподарських підприємств та облік розрахунків за податками
План
Вступ
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЦЕСУ ОПОДАТКУВАННЯ та обліку податків на СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
РОЗДІЛ 2. ПРАВОВИЙ СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА ТА ЙОГО ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА
2.2 Облікова політика підприємства здійснення розрахунків за податками
РОЗДІЛ 3. Особливості оподаткування сільськогосподарських підприємств та облік розрахунків за податками
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
СПИСОК ВИКОРИРСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
Облік утримань із доходів фізичних осіб
Вступ
РОЗДІЛ 1. Теоретичні аспекти обліку утримань із доходів фізичних осіб
1.1. Економічний зміст і значення обліку утримань із доходів фізичних осіб
1.2. Нормативно правове регулювання утримань із доходів фізичних осіб та їх обліку
Розділ 2. характеристика обєкту дослідження
2.1. правовий статус підприємства
2.2. Облікова політика підприємства
Розділ 3. облік утримань із доходів фізичних осіб
3.1. Облік розрахунків за пенсійним забезпеченням
3.2. Облік утримань до фонду соціального страхування
3.3. Облік розрахунків за страхуванням на випадок безробіття
3.4. Облік розрахунків за податком із доходів фізичних осіб
3.5. Облік інших утримань із доходів фізичних осіб
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
ДОДАТКИ
6. РЕКОМЕНДОВАНА ТЕМАТИКА ДОПОВІДЕЙ З дисципліни «ФІНАНСОВий ОБЛІК»
1. Облік зовнішньо економічної діяльності сільськогосподарських підприємств.
7. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
8. Розрахунок кількості балів по курсовій роботі з дисципліни «Фінансовий облік»
для студентів галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво»
напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» ОКР «Бакалавр»
Представлення на перевірку:
Згідно графіку 20 балів
З запізненням 10 балів
Дотримання вимог щодо оформлення роботи:
Якісне 20 балів
Повернення на доопрацювання 10 балів
Якість виконання роботи:
Без зауважень по суті роботи 30 балів
Несуттєві зауваження 20 балів
Суттєві зауваження - 10 балів
Захист роботи:
Одержані якісні відповіді на всі питання (5 запитань) 30 балів
Одержані якісні відповіді на 4 питання 20 балів
Держані якісні відповіді на 3 питання 10 балів
За результатами доопрацювань студент може набрати додаткову кількість балів:
Мінімум 0 балів, максимум 10 балів за оформлення та якість виконання
шкала оцінювання ЕСТS та національна шкала
Сума балів за всі види навчальної діяльності |
Оцінка ECTS |
Оцінка за національною шкалою |
90 100 |
А |
Відмінно |
82-89 |
В |
Добре |
74-81 |
С |
|
64-73 |
D |
Задовільно |
60-63 |
Е |
Додаток 1
Зразок оформлення титульного аркуша
Міністерство аграрної політики та продовольства України
Вінницький національний аграрний університет
Навчально науковий інститут аграрної економіки
Факультет обліку та аудиту
Кафедра організації обліку та звітності
з дисципліни «Фінансовий облік»
на тему «Облік оренди землі та майна в сільськогосподарських підприємствах»
Студента (ки) 3 курсу 1-ОА групи
напряму підготовки 6.030.509 «Облік та аудит»
Слободянюк Л. П.
Керівник к.е.н., доцент Іщенко Я.П.
Національна шкала ________________
Кількість балів: __________ Оцінка: ECTS _____
Члени комісії _____________ ___________________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
________________ ___________________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
________________ ___________________________
(підпис) (прізвище та ініціали
м. Вінниця - 2013 рік
Додаток 2
Структура курсової роботи
ВСТУП |
|
РОЗДІЛ 1. |
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ З ТЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ |
1.1 |
Нормативно-правова база |
1.2 |
Огляд літературних джерел |
РОЗДІЛ 2. |
ПРАВОВИЙ СТАТУС ТА ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВА |
2.1. Правовий статус підприємства |
|
2.2. Облікова політика |
|
РОЗДІЛ 3. |
ОСНОВНИЙ РОЗДІЛ (НАЗВА РОЗДІЛУ АНАЛОГІЧНА ТЕМІ ДОСЛІДЖЕННЯ) Формування підпунктів залежить від теми дослідження та формується студентом самостійно і узгоджується з керівником роботи |
3.1… |
|
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ |
|
СПИСОК ВИКОРИСТАНої літератури |
|
ДОДАТКИ |
Додаток 3
Зразок оформлення огляду літературних джерел представлених у таблиці
Таблиця 1.1
Огляд літературних джерел
№ з/п |
Літературне джерело |
Короткий зміст |
Сфера використання |
1 |
2 |
3 |
4 |
1 |
Андрієвський К.В. Фіксований сільськогосподарський податок як різновид спеціального податково-правового режиму в Україні // Фінансове право. - 2008. - №3. С.7-13. |
Подано основні аспекти застосу-вання такого спеціального режиму оподаткування, як сплата фіксова-ного сільськогосподарського податку |
Облік фіксованого сільськогоспо-дарського податку |
2 |
Андрющенко С.О. Актуальні питання формування облікової політики // Бухгалтерський облік і аудит. 2009. №11. С. 10 -14. |
Розглянуто найактуальніші питан-ня формування облікової політики підприємства. Подано визначення облікової політики як системи способів і прийомів організації та ведення обліку на підприємстві |
Формування облікової політики підприємства |
3 |
Бобро А. Агроподатки 2009: ФСП, ПДВ, і податок на прибуток // Податки та бухгалтерський облік. 2008. № 103. С.44-48. |
Стаття містить характеристику податків, що сплачуються сільгоспвиробниками у 2009 році |
Для визначення сутності різних видів податків |
4 |
Бобро А. ПДВ доходи (витрати) в бухгалтерському обліку сільськогосподарських підприємств спецрежимників // Податки і бухгалтерський облік. 2009. №20. С.27-30. |
Питання обліку податку на додану вартість для підприємств спецре-жимників |
Для обліку податку на додану вартість |
5 |
Бобро А. Революційні новації для аграріїв // Податки та бухгалтерський облік. 2009. № 90. С.23-26 |
Містить опис змін, що містяться в законодавчих актах та стосуються сільськогосподарських товарови-робників |
Для обліку розрахунків за податками та платежами |
6 |
Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік у сільському господар-ствві: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів/ Ф.Ф. Бутинець, М.М. Коцупатрий. - Житомир: ПП «Рута», 2003. 512 с. |
Охарактеризовано види податків, що справляються в Україні, та подано їх коротку характеристику. Основні питання щодо ведення обліку розрахунків за податками та платежами |
Для обліку розрахунків з бюджетом |
30 |
Павлов П. Вплив факторів на формування облікової політики / П. Павлов // Наукові записи. 2010. №16. С.116 119 |
Подано основні принципи форму-вання облікової політики, визна-чено поняття Наказу про облікову політику як внутрішнього норма-тивного документу з організації та порядку ведення обліку на підприє-мстві |
Формування облікової політики підприємства |
Додаток 4
Зразок оформлення нормативно-правової бази представленої у вигляді таблиці
Таблиця 1.2
Нормативно-правова база
Документ |
Зміст документа |
Сфера використання |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
1 |
Конституція України від 28.06.1996р. №254 к/96 - ВР із змінами і доповненнями |
Проголошуються права, обовязки органів управління, субєктів підприємницької діяльності і громадян в Україні |
Забезпечення діяльності підприємства |
2 |
Господарський кодекс України від 16 січня 2003 року № 436-ІV |
Цей Кодекс визначає основні засади господарювання в Україні і регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між субєктами господарювання та іншими учасниками відносин |
Організація договірної роботи на підприємстві |
3 |
Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 року № 435-ІV |
Цивільним законодавством регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільно-му волевиявленні, майновій самостійно-сті їх учасників |
Організація договірної роботи на підприємстві |
2. |
Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.99 р. № 996 XIV |
Наводяться терміни, основні принципи обліку та звітності, державне регулювання обліку, вимоги до первинних облікових документів, фінансова звітність |
Для організації бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності |
3. |
Про визначення розміру збитків, заподіяних підприєм-ству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних мета-лів, дорогоцінного каміння і валютних цінностей: Закон України від 06.06.95 р. № 217/95, із змінами і доповн. |
Подано особливості визначення розміру збитків, заподіяних підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння і валютних цінностей |
Бухгалтерський облік, аналіз і аудит |
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. № 87. |
Визначається мета, склад і принципи підготовки фінансової звітності для підприємств різних форм господарювання та вимоги до визначення і розкриття її елементів |
Організація обліку |
Додаток 5
Таблиця ?.?
Кореспонденція рахунків (за темою дослідження)
№ з/п |
Документ |
Зміст господарської операції |
Кореспонденція Рахунків |
|
Дебет |
Кредит |
|||
1. |
Виписка з поточного рахунка в банку |
Зарахована довгострокова позика на поточний рахунок під матеріали |
311 |
501 |
2. |
Прибутковий касовий ордер Грошовий чек |
Отримано з банку з поточного рахунку по чеку для виплати заробітної плати |
301 |
311 |
3. |
Акт приймання-передачі |
Надійшли основні засоби як внесок до статутного капіталу від учасників |
10 |
46 |
4. |
Видатковий касовий ордер |
Видана заробітна плата робітникам та службовцям за грудень |
661 |
301 |
5. |
Виписка із поточного рахунка на платіжне доручення |
Перераховано в оплату заборгованості іншим кредиторам |
685 |
311 |
6. |
Накладна |
Відпущено на виробництво основні матеріали |
23 |
20 |
7. |
Платіжна вимога |
Надійшли і оприбутковані на склад матеріали від постачальників |
20 |
631 |
Додаток 6
Таблиця ?.?
Кореспонденція рахунків (за темою дослідження)
№ з/п |
Зміст господарської операції |
Кореспонденція рахунків |
Сума, грн. |
|
Дебет |
Кредит |
|||
1. |
Зарахована довгострокова позика на поточний рахунок під матеріали |
311 |
501 |
12100 |
2. |
Отримано з банку з поточного рахунку по чеку для виплати заробітної плати |
301 |
311 |
29800 |
3. |
Надійшли основні засоби як внесок до статутного капіталу від учасників |
10 |
46 |
3800 |
4. |
Видана заробітна плата робітникам та службовцям за грудень |
661 |
301 |
29750 |
5. |
Перераховано в оплату заборгованості іншим кредиторам |
685 |
311 |
800 |
6. |
Відпущено на виробництво основні матеріали |
23 |
20 |
14800 |
7. |
Надійшли і оприбутковані на склад матеріали від постачальників |
20 |
631 |
10100 |
Додаток 7
Зразок оформлення списку використаної літератури