Дитина та Впевнений старт і початкової ланок освіти Державний стандарт початкової освіти програма нав
Работа добавлена на сайт samzan.net:
Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
от 25%
Подписываем
договор
Спецкурс
МОВЛЕННЄВА ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ДО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ
(ПЕРЕЛІК ЗВІТНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ СТУДЕНТІВ 5 КУРСУ ФАКУЛЬТЕТУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ)
Заняття № 1
- Здійснити аналіз чинних нормативних документів дошкільної (Базовий компонент дошкільної освіти, програми «Дитина» та «Впевнений старт») і початкової ланок освіти (Державний стандарт початкової освіти, програма навчання) щодо виділення завдань забезпечення наступності й перспективності в опануванні дітьми рідної мови.
- Здійснити аналіз змісту періодичних видань (журналів «Дошкільне виховання», «Дошкольное воспитание», «Початкова школа», «Начальная школа» тощо) щодо наявності в них статей, присвячених проблемі наступності в навчанні дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Скласти покажчик статей за період з 2000 року. (Примітка кожен студент опрацьовує по чотири річних підшивки журналу одного найменування. Покажчик статей складається у вигляді картотеки: картонна картка розміром 7,5 х 13 сантиметрів, на якій зазначається автор, назва статті та її вихідні дані; на звороті картки стисло формулюються основні положення статті). До картотеки додати ксерокопії найбільш цікавих статей.
- Скласти план-конспект проведення батьківських зборів на одну із запропонованих тем: «Підготовка дітей до навчання в школі», «Адаптація дітей до шкільного навчання», «Забезпечення наступності у роботі ДНЗ і початкової школи: проблеми і перспективи». Підготуватися до проведення батьківських зборів.
Заняття № 2
- Дібрати вправи на постановку й автоматизацію важких звуків (див. папку «Артикуляція важких звуків»), підготуватися до їх проведення.
- Дібрати вірші«безкінечки». Визначити, з якою метою вони можуть використовуватися з дітьми старшого дошкільного віку. Підготуватися до проведення фрагменту заняття з розучування дібраного вірша.
Заняття № 3
- Дібрати прозовий художній твір для старших дошкільників. Розробити фрагмент заняття з ознайомлення дітей з цим твором. У фрагменті обовязково передбачити такі етапи роботи: підготовка до сприйняття (мотивація), слухання художнього твору, словникова робота.
- Скласти тематичний словник для старшої групи з однієї з лексичних тем (на вибір): «Наша Батьківщина», «Школа», «Свята», «Професії», «Транспорт» за такою схемою:
Тема: «Наша Батьківщина»
Іменники
|
Прикметники
|
Дієслова
|
Прислівники
|
Інші частини мови
|
Приказки, прислівя
|
|
|
|
|
|
|
- Дібрати літературний матеріал для закріплення виучуваної лексики з обраної лексичної теми.
-
Розробити (або дібрати) дидактичну гру або вправу, спрямовану на закріплення виучуваної лексики з обраної лексичної теми. Підготуватися до її проведення.
Заняття № 4
- Навести приклади граматичних помилок, які були помічені вами в мовленні старших дошкільників. Визначити їх причини.
- Здійснити добір дидактичних ігор (або вправ), спрямованих на удосконалення синтаксичної та морфологічної (словотворення і словозміна) сторін мовлення дошкільників, і підготуватися до їх проведення.
- Здійснити добір художніх творів, що сприятимуть закріпленню в мовленні старших дошкільників складних для засвоєння граматичних форм. Продемонструвати методичні прийоми опрацювання цих творів під час проведення занять у старшій групі (наприклад: розучування напамять, бесіда за змістом, залучення до гри за змістом твору тощо).
Заняття № 5
- Дібрати літературний матеріал, що може бути використаним під час підготовки дітей до складання описової, сюжетної реалістичної і сюжетної казкової розповіді про одну із запропонованих тварин: зайчик, білочка, ведмедик, лисичка, півник.
- Скласти зразки описової, сюжетної реалістичної і сюжетної казкової розповіді про одну із запропонованих тварин: зайчик, білочка, ведмедик, лисичка, півник.
- Скласти конспект заняття з навчання дітей розповіді (описової, сюжетної реалістичної або сюжетної казкової (на вибір)) з опорою на опрацьований попередньо художній твір.
Заняття № 6
- Здійснити аналіз чинних програм «Дитина» та «Впевнений старт» щодо визначення завдань навчання переказу дітей старшого дошкільного віку.
- Розробити 2 конспекти занять: 1) з ознайомлення старших дошкільників з художнім твором; 2) з переказу цього твору. Примітка: завдання виконується групами студентів (по 4 особи: двоє студентів складають конспект заняття першого типу і двоє другого типу). Підготуватися до проведення занять.
Заняття № 7
- Розробити завдання для проведення літературної вікторини в старшій групі ДНЗ (див. книгу Коченгіна М.В. Як залучити вашу дитину до читання. Х.: Вид-во «Ранок», 2010.).
- Дібрати ігри, спрямовані на формування в дітей інтересу до самостійного читання. Підготуватися до їх проведення. (див. книгу Коваленко О.М. Як навчити вашу дитину швидко і правильно читати. Х.: Вид-во «Ранок», 2010.).
- Дібрати прозовий художній твір, доступний і цікавий старшим дошкільникам, визначити в ньому місця зупинок і запитання для організації читання на основі передбачення наступних подій. Підготуватися до проведення фрагменту заняття із виразного читання твору із зупинками для передбачення наступних подій.
- Розробити конспект заняття з ознайомлення старших дошкільників з новою дитячою книгою. Підготуватися до його проведення. (див. книгу Джежелей О.В., Светловская Н.Н. Учимся любить книгу. М.: Просвещение, 1982.).