Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Білет №16
1 Методика розрахунку плану формування двогрупних поїздів за умови, коли групи, що відчіпляються на попутній технічній станції рівні ().
Груповими називають поїзда, складені з вагонів декількох призначень, кожне з який підібране в окрему групу. Організація групових поїздів скорочує простій вагонів під накопиченням, не зменшуючи в той же час число призначень, таким чином не збільшуючи обсяг сортувальної роботи. Вибір того чи іншого виду групових поїздів залежить від потужності кореспонденції вагонопотоків, що складають «ядро» , що відчіплюються і причіпляються частини поїзда. Розрізняють наступні види групових поїздів: - без постійної маси груп, не прикріплені до визначених розкладів; - з постійною масою груп, не прикріплені до визначених розкладів; - з постійною масою груп, прикріплені до визначених розкладів.
У порівнянні з одногрупники поїздами, що формуються на технічних станціях, вагони групових поїздів додатково простоюють на попутних технічних станціях під обробкою. Вагони, що підлягають причепленню, наприклад, простоюють під накопиченням і в очікуванні поїздів, з якими будуть відправлені.
При вагонопотоці станція А формує тільки двогрупні поїзда. При цьому добові витрати приведених вагоно-годин на ст. А складуть: ,
де - додатковий простій вагонів при формуванні групових поїздів, год.; - тривалість маневрів по формуванню групового поїзда, включаючи з'єднання груп, год.; Э еквівалент, що характеризує відношення вартості 1 год. маневрової роботи до вартості 1 вагоно-години.
На станції Б відчіплюють прибулі групи вагонопотоку nо і причіпляють сформовані тут групи з вагонопотоку nо . Загальні витрати часу на накопичення складе:
,
де - середня величина причіпної групи у вагонах; - коефіцієнт, що характеризує, у скільки разів середня величина причіпної групи менше величини складу поїзда.
У звязку з відсутністю погоджених розкладів групових поїздів, причепні вагони, що сформовані з вагонопотоку nп, будуть мати простій в очікуванні причеплення цих груп, що дорівнює: ,
де -параметр, що враховує простій вагонів в очікуванні відправлення груп при співвідношенні вагонопотоків (приймають = 0,2с).
Добові витрати приведених вагоно-годин на станції Б:
де - додатковий простій вагонів при відчепленні і причепленні груп вагонів, год.; - тривалість маневрів (відчеплення-причеплення), год.
Загальні витрати приведених вагоно-годин у варіанті I:
2 Керівництво формуванням поїздів на сортувальній станції. Порядок формування поїздів на сортувальній гірці, якщо в составі поїзду є розрядні або негабаритні вантажі. Операції по розформуванню і формуванню поїздів на станціях максимально сполучаються, а на гіркових складають єдиний процес. Маневри на станційних коліях мають здійснюватися за розпорядженням одного працівника чергового сортувальної гірки або парку, маневрового диспетчера. Рухом локомотива, що виконує маневри, повинен керувати також один працівник керівник маневрів (складач поїздів, черговий гірки або маневровий диспетчер).
На станціях, що мають гіркові пристрої для сортування вагонів, маневри мають проводитись відповідно до інструкцій, затверджених начальником відділка залізниці (начальником залізниці), в яких відображується також порядок користування пристроями автоматизації процесу розформування составів.
У процесі розпуску черговий гірки, оператори розпорядчого та виконавчих постів повинні стежити за рухом відчепів, перевіряти правильність їх прямування по коліях сортувального парку, контролювати роботу пристроїв автоматизації сортувальної роботи і в залежності від обстановки, що склалася, в разі необхідності корегувати їх роботу. Швидкість підходу відчепу вагонів до другого відчепу в підгірковому парку має бути не більше 5 км/год, а для вагонів з вантажами окремих категорій, що вимагають особливої обережності відповідно до Правил перевезення вантажів, а також правил перевезення небезпечних і розрядних вантажів не більше 3 км/год.
Забороняється осаджування та зєднання вагонів у сортувальному парку без попереднього узгодження між черговим гірки (складачем) і складачем або іншим працівником протилежного кінця сортувального парку, у порядку, визначеному ТРА. Перед осаджуванням складач зобовязаний переконатися у відсутності гальмових башмаків під вагонами, в нормальному положенні розчіпних важелів автозчепу вагонів і у відсутності перешкод для руху.
У разі знаходження на сортувальних гірках вагонів з розрядними вантажами та цистерн зі зрідженими газами маневрові диспетчери і чергові сортувальних гірок зобовязані вести точний облік колій, на яких такі вагони розташовані. У процесі розпуску черговий гірки, оператор розпорядчого поста або гірковий складач за допомогою двостороннього паркового або іншого видів звязку повинен постійно інформувати операторів виконавчих постів, регулювальників швидкості руху вагонів, чергових стрілочних постів про відчепи, що вимагають особливої обережності.
Усі ці працівники повинні бути особливо уважними, забезпечувати безпеку розпуску та схоронність рухомого складу.
Забороняється виконувати маневри поштовхами і спускати з гірки: - вагони, що зайняті людьми, крім вагонів з провідниками, які супроводжують вантажі; - платформи та піввагони, що завантажені вантажами бокової та нижньої негабаритності 4-го, 5-го та 6-го ступенів і вантажами з верхньою негабаритністю 3-го ступеня, завантажені транспортери; - локомотиви в недіючому стані, моторвагонний рухомий склад, состави рефрижераторних поїздів, пасажирські вагони, крани на залізничному ходу; - вагони і спеціальний рухомий склад, що мають трафарет „З гірки не спускати”. Зазначений рухомий склад може прямувати через сортувальну гірку тільки з маневровим локомотивом.
Забороняється пропускати через сортувальні гірки завантажені та порожні транспортери, що мають 12 і більше осей, завантажені транспортери зчіпного типу вантажопідйомністю 120 т за наявності в зчепі однієї чи двох проміжних платформ, а також рухомий склад, що має трафарет „Через гірку не пропускати”. Перелік вантажів, вагони з якими заборонено спускати з гірки, виконувати маневри поштовхами або необхідно під час спускання дотримуватися особливої обережності, встановлюється у Правилах перевезень вантажів. На перевізних документах таких вагонів на станціях завантаження ставиться штемпель „З гірки не спускати” або „Спускати з гірки обережно”.
При перебуванні вагонів з небезпечними вантажами класу 1 (вибухові матеріали) та цистерн зі зрідженими газами під накопиченням на коліях сортувальних парків, слід вжити особливих запобіжних заходів, що встановлені Правилами перевозом грузив, Правилами перевозом опасных грузив по железным дорогам та Інструкцією з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях У.
На дільниці Б-В (станції Б, В сортувальні) встановити по перегонах вагонопотоки та потрібну кількість збірних поїздів, вибрати схему їх взаємного розташування на графіку руху, визначити показники графіку місцевої роботи за добу.
Схема вагонопотоків дільниці з зазначенням відчеплення (-) та причеплення (+) вагонів на проміжних станціях наведена нижче (прийняти взаємозамінність вагонів у вантажних операціях).
Максимальний состав m, ваг., мінімальний час знаходження вагонів на станціях tст год., час ходу по перегонам прийняти хв (з урахуванням розгону та уповільнення), час стоянки на проміжних станціях хв наведено в таблиці 1.
Таблиця 1 Вихідні дані для розрахунків
m, ваг. |
tст год. |
хв |
хв |
хв |
|
1 |
60 |
3,5 |
20 |
15 |
30 |
2 |
55 |
3,0 |
20 |
15 |
25 |
3 |
50 |
2,5 |
22 |
15 |
30 |
Для визначення числа збірних поїздів установлюється густота вагонопотоків по перегонах з урахуванням відчеплення і причеплення по станціях у кожному напрямку.
За максимальною густотою вагонопотоку () встановлюється необхідна кількість збірних поїздів, виходячи з норм складу поїзда (m) (див. рисунок 1).
.
Схема “воронкою вниз” застосовується в тому випадку, коли виконується умова: .
Схема “воронкою догори” коли:.
(рисунок 1).
Розрахунок вагоно-годин простою по кожній проміжній станції виконується за формулою:
, (1)
де - кількість вагонів, що знаходиться на станції упродовж часу , ваг.-год.
Середній простій місцевого вагону визначається за формулою:
, (2)
де - кількість місцевих вагонів, що отримана як сума усіх відчеплених від поїздів вагонів на даній станції, ваг.
Середній простій, що приходиться на одну вантажну операцію розраховується за формулою:
, (3)
де - відповідно кількість навантажених і вивантажених вагонів.
Коефіцієнт здвоєних операцій:
, (4)
Простій місцевих вагонів та простій під однією вантажною операцією визначають для дільниці як середньозважену величину.
Для розрахунку цих показників для дільниці Б-В необхідно встановити загальні вагоно-години простою місцевих вагонів для усіх станцій, кількість місцевих вагонів і вантажних операцій з ними і виконати розрахунок за формулами (2) , (3) і (4). Результати розрахунків зведені до таблиць.
Варіант 1.
В непарному напрямку обмежуючим перегоном є перегін Б-а або а-б (=51 ваг.), тому:
В парному напрямку =58 ваг., тому
Тобто, приймаємо одну пару збірних поїздів.
Оберемо схему їх взаємного розташування на графіку руху:
Отже, в даному випадку: - схема воронкою вниз.
(рисунок 2).
Варіант 2.
В непарному напрямку обмежуючим перегоном є перегін Б-а або а-б (=51 ваг.), тому:
В парному напрямку =58 ваг., тому поїзд.
Тому приймаємо одну пару збірних поїздів і один вивізний поїзд до ст. в (20ваг.).
Оберемо схему їх взаємного розташування на графіку руху:
Отже, в даному випадку: - схема воронкою вниз.
(рисунок 2).
Варіант 3.
В непарному напрямку обмежуючим перегоном є перегін Б-а або а-б (=51 ваг.), тому: поїзд.
В парному напрямку =58 ваг., тому поїзд.
Тому приймаємо одну пару збірних поїздів і один вивізний поїзд до ст. в (20ваг.).
Оберемо схему їх взаємного розташування на графіку руху:
Отже, в даному випадку: - схема воронкою вниз.
(рисунок 2).