Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
№1 Під терміном економіка розуміють
1)ГОСПОДАРСТВО,ЩО включає галузі матеріального виробництва і невиробничої сфери;
2)історично сформовану сукупність виробничих відносин або екон-й базис суспільства;
3)наукову дисципліну, що вивчає сутність і розвиток екон-х відносин.
Основними принциповими положенняями суч-ї економічної науки є:
1)обмеженість ресурсів; 2)безмежність потреб.
Економіка- наука про те як суспільство використовуї обмежені ресурси з метою забезпечення зростаючих потреб в товарах та послугах.Тому економіка підприємства-це наука про те як використовуються обмежені ресурси в рамках кожного окремого підприємства .Сутність дисципліни ек-а підп.-ва в установлені місця і ролі підп.-ва у вирішенні основної екон-ї проблеми:-задоволення зростаючих потреб в умовах дифуциту ресурсів. Предметом екон-ки підп.-ва є прояви дії екон-х законів на підпр-вах різних галузей і форм власності.Основні задачі дисципліни:1)вивчення основних форм прояву ек-х законів;2)вивчення господарського механізму;3)вивчення особливостей економіки й організацій підприємств різних форм власності .
№2основні економічні закони:1)закон вартості2)закон максимізації прибутку3)закон планомірного пропорційного розвитку економіки4)закон попиту та пропозиції 5)закон зростання матеріального добробуту населення. закон вартості закон товарного виробництва у відповідності з яким обмін товарів здійснюється на основі їх вартості ,що визначається суспільно-необхідними витратами праці. Ц=С+V+m,де с матеріальна витрати,v-витрати праці,м-додаткова вартість . закон максимізації прибутку-відображає зусилля підприємців максимілізувати прибуток .Формула прибутку м=(Ц-S)*К , S-собівартість К-кількість продукції . закон планомірного пропорційного розвитку економіки-є обєктивним тобто не залежить від свідомостей людей,ей закон сприяє дотриманню пропорцій в економіці,подоланню екон-ї депресії ,криз. закон зростання матеріального добробуту населення- керується такими факторами:1)із збільшенням виробництва власникам підприємств потрібна була все більш кваліфікована робоча сила.2)виникли нові способи мотивації праці-участь працівників у власності ,прибутках,управлінні.
\
№3 Метою виробничого підприємства є задоволення потреб громадян. Підприємство-господарська одиниця з правами юр. Особи створена для виробництва необхідних суспільних благ .Продукція,що є результатом його діяльності є товаром,тобто набуває товарної форми. Мета виробничої діяльності підприємства носить подвійний характер.Отримати від виробленої продукції прибуток .Тому під-ва змушені дотримуватись і ншої мети-повніше задовольняти потреби споживачів.Підпр-во головною метою якого є отримання прибутку наз. Комерційним.
№4до зовнішніх умов відносяться економічна система у якій діє підприємство.Для характеристики економічної системи на макрорівні двома найважливішими ознаками є типи власності, господарський механізм,що представляє комплекс основних форм, методів і ричагів використання економічних законів , рішення протиріч,реалізації власності а також розвитку людини і узгодження екон-х інтересів основних класів, соціальних груп.харктерні риси ринкової економіки : 1 панування приватної власності 2механізм вільної конкуренції 3 регулювання цін шляхом коливання попитів та пропозицій 4 сприятлива до інновацій.Вутрішні фактори розвитку підприємства можна поділити на 3 групи:- 1-фактори ресурсного розвитку забезпечення виробництва;2-фактори що забезпечують бажаний рівень економічного та технічного розвитку підприємства;3-фактори,що забезпечують комерційну ефективність виробничо-господарської діяльності підприємства.
№5 3 Метою виробничого підприємства є задоволення потреб громадян. Підприємство-господарська одиниця з правами юр. Особи створена для виробництва необхідних суспільних благ .Продукція,що є результатом його діяльності є товаром,тобто набуває товарної форми.
Мета виробничої діяльності підприємства носить подвійний характер.Отримати від виробленої продукції прибуток .Тому під-ва змушені дотримуватись і ншої мети-повніше задовольняти потреби споживачів.Підпр-во головною метою якого є отримання прибутку наз. Комерційним їх конкретні цілі та завдання фіксуються в правових документах про їх створення.Фірма-найменування під яким підприємства виступають в якості самостійного субекта.
У системі національної економіки підприємство є основною ланкою,що визначається такими обставинами:*на підп.-ві виробляється продукція,що є основою життєдіяльності людини та суспільства*підп.-во- це форма організації життєдіяльності людини і сусп.-ва вцілому*підп.-во є головним субєктом виробничих відносин що складаються у процесі виробництва і реалізації продукції *на підпри-ві переплітаються інтереси суспільства,власника,колективу та працівника,вирішуються х\їх протиріччя.
№6 підп-ва класифікуються за рядом ознак :*галузева і предметна спеціалізація *структура виробництва*потужність виробничого потенціалу(розмір підп.-ва)
При створені підп.-ва визначається для випуску якого конкретного виду прод-і вони призначені.Залежно від цього підп.-ва поділяються на:*промислові по випуску машин,обладнання,видобудку сировини,виробництво матеріалів.*сільськогосподарські підприємства* підп.-ва будівельної індустрії,транспорту. За структурою:*вузькоспеціалізовані-підп-ва ,що виготовляють невеликий асортимент продукції,напр.виробництво чавуну.сталі. *багатопрофільні-підп-ва що виробляють великий асортимент продукції,зустрічаються в промисловості та СГ. *комбіновані найчастіше зустрічаються в хімічній,текстильній промисловості. За розміром підп.-ва:*малі*середні *великі.При віднесені підпр-тв до 1-ї з груп користуються такими показниками: *чисельність працюючих*вартісний обсяг випуску продукції*вартість основних фондів.
№7Сучасна економічна теорія визнає три основні організаційно-правові форми підприємницької діяльності:
1) одноосібне володіння;
2) партнерство (товариство);
3) корпорація (акціонерне товариство).
Одноосібне володіння - це таке підприємство, власником якого є одна особа чи сім'я, що самостійно веде справу у своїх інтересах, одержує весь дохід і повністю несе ризик від бізнесу. Власник має матеріальні ресурси та обладнання, необхідні для виробничої діяльності, або купує їх, а також особисто контролює діяльність підприємства.особливості:*високий рівень самостійності*дохід залежить цілком від успішної діяльності підприємця*Товариством з обмеженою відповідальністю визнається товариство, учасники якого несуть відповідальність за свою господарську діяльність у межах їх внесків (у вигляді майна, грошей, продуктів інтелектуальної власності та ін.).
Товариство з додатковою відповідальністю - це підприємство, партнери якого відповідають за його зобов'язаннями перед кредиторами своїми внесками до статутного фонду, а при недостатності цих сум - додатково належним їм майном у однаковому для всіх учасників кратному розмірі. Граничний розмір відповідальності партнерів зазначається в статутних документах.
Повним визнається товариство, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном.
Командитне товариство - це підприємство, що поряд з одним або більшістю учасників, які несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства всім своїм майном, включає також одного або більше учасників, відповідальність яких обмежується вкладом у майні товариства. Якщо в командитному товаристві беруть участь два або більше партнерів з повною відповідальністю, вони несуть солідарну відповідальність по боргах товариства.спрощена система оподаткування,обліку та звітності*проблеми при залучені великих фін-х коштів.
У Законі України "Про господарські товариства" зазначається, що акціонерним товариством називається організація, яка має статутний фонд, поділений на визначену кількість акцій номінальної вартості, несе відповідальність за зобов'язаннями тільки майном товариства.