Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і В авангардизмі переломились гострі соціальні проблеми епохи відбились розгубленість і відчай перед обл

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

 

Авангардизм (фр. аvantgardisme, от avant – передній, і garde – охорона) – умовна назва художніх напрямків в мистецтві ХХ ст., для яких характерне стремління до докорінного оновлення художньої практики, розриву з усталеними принципами і традиціями (у тому числі з реалізмом), пошуки незвичного змісту, нових засобів і форм виразності. В авангардизмі  переломились гострі соціальні проблеми епохи,  відбились розгубленість і відчай перед обличчям суспільних катастроф, намагання відшукати нові способи естетичного впливу на реальне життя. Риси авангардизму в окремих напрямках модернізму, які інтенсивно розвивались у першій третині ХХ ст. (фовізм, кубізм, футуризм, експресіонізм, дадаїзм, сюрреалізм, абстрактне мистецтво, література «потоку свідомості», додекафонія в музиці та ін.).    

В українському мистецтві прикмети модерну з національними його рисами найяскравіше проявились у творчості братів Кричевських, О. Архипенко, О. Богомазова, К. Малевича, О. Екстер, Д. Бурлюка, В. Єфимова, М. Бойчука. Яскравим прикладом модерну в архітектурі з елементами романтичної еклектики є творчість архітектора В. Городецького (1863-1930).  Найбільш відомим твором майстра є “Будинок з химерами” (1902-1903 рр.) на вул. Банковій  у Києві.  

В умовах новаторських авангардних пошуків в культурі України кінця XIX - початку ХХ ст. формувалась творча особистість всесвітньо відомого українського скульптора, графіка, живописця О. Архипенко (1887-1964). Навчання в Київському художньому училищі, Московському училищі живопису, перебування в Парижі дало можливість митцю не тільки ознайомитись з сучасним мистецтвом, а й створити свою власну пластичну ідею, основні принципи якої зародились ще в Києві.

Нова пластична концепція Архипенка полягала у використанні і комбінації у скульптурі різних за структурою й забарвленням матеріалів – дерева, металу, скла та застосування кольору, що давали надзвичайний ефект. Майстер завжди поєднував найпростіші форми, які, як він вважав, “неминуче призводять до асоціації з геометрією”. До виразних можливостей скульптури Архипенко вперше вводить структуру порожнього простору і використання кольору в рельєфі, які знайшли втілення в його “скульпто-живопису”. Пластичні пошуки Архипенка мали істотний вплив на розвиток архітектури та мистецтва дизайну. Розмірковуючи про зв’язок своїх творчих пошуків з явищами природи Архипенко  підкреслює, що саме природа є джерелом для створення художніх образів в творах живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва, її образи надихають митців на творчість.

PAGE  197




1. Системное моделирование социальноэкономических процессов
2. Імпресія Схід сонця
3. тема датирования прессы разрушаются системы идеологии
4. Вікова фізіологія ВИЩА НЕРВОВА ДІЯЛЬНІСТЬ для студентів напряму підготовки 6
5. Средняя общеобразовательная школа 19 г
6. Политический лидер и политическое лидерство
7. Бизнес-модели передовых энергетических компаний
8. Основные типы взаимодействия людей
9. Реферат- Определение примесей в технических целлюлозах
10. на тему ldquo;Особенности и эффективность перевозки грузов при прямом смешанном сообщенииrdquo; Вы
11. Ort- 04091987 in Orenburg Sttsngeh~rigkeit- deutsch Fmilienstnd- ledig Studium 10-2007 03-2014 Mschinenbu n der Technischen Universit~t Dresden Vertiefu
12. Что такое геопатогенные зоны
13. хрущевской оттепели
14. Тема моего курсового проекта Текучесть кадров на предприятии и пути ее сокращения
15. Реферат- Культура речи
16. рефератів зі спецкурсу ldquo;Чинники успішного працевлаштування за фахомrdquo; Модуль I Кадрові вподобанн
17. Тема Системный подход к управлению Понятие системы классификация их свойства Организация как с
18. Вступ Залежно від мети аудиторського дослідження завдань передбачених договором та власних можливосте
19. Контрольная работа2
20. I Индекс потребительских настроений в Россиив 1993 1996 годах В течение нескольких лет начиная с 1993 года ВЦ