Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

І Б Перевірив- к

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

13

Міністерство освіти і науки України

Тернопільський національний економічний університет

Факультет міжнародного бізнесу і менеджменту

кафедра міжнародної економіки

Комплексне практичне індивідуальне завдання

Характеристика економічного потенціалу Канади

Виконав:

студент групи МЕЄЕ – 21

Цалин І. Б.

Перевірив:

к. е. н. Ліщинський І. О.

Тернопіль 2013

   Канада займає більшу частину півночі Північної Америки. Вона має загальний сухопутний кордон з США на півдні і на північному заході (між Аляскою і Юконом) і протягнулася від Атлантичного океану на сході до Тихого на заході і Північного Льодовитого на півночі. Вона також має морську межу з Францією (острови Сен-П'єр і Мікелон) і Данією (острів Гренландія). Найпівнічніше поселення в Канаді та у світі — Алерте, база збройних сил Канади на північному краю острова Елсмір (82,5˚ пн. ш., за 834 км від Північного полюса). Канада — друга за розміром країна світу.

    Щільність населення, близько 3,5 чоловік на км², є однією з найнижчих у світі. Найбільш населена область країни — коридор Квебек-Віндзор уздовж рівнинних берегів річки Святого Лаврентія і на південному сході Великих озер.

    На північ від цієї області знаходиться розлогий Канадський щит, скельний регіон, очищений останнім льодовиковим періодом, позбавлений родючих земель, багатий мінералами, озерами і річками. У Канаді більше озер, ніж у будь-якій іншій країні світу, вона володіє значними запасами прісної води. Найбільші озера: система Великих озер, Велике Ведмеже, Велике Невільниче, Вінніпег, Атабаска.

Корисні копалини Канади

    У Канади є потужна мінерально-сировинна база , яка дозволяє забезпечити внутрішні потреби країни в більшості корисних копалин, — і експортувати азбест, руди цинку, нікелю, свинцю, заліза, міді, калійних солей, срібла, нафту, газ і інших. Канада ввозить руди марганцю, хрому, олова, боксити і фосфатні руди. У загальних запасах промислово розвинених країн Заходу, на частку Канади в кінці ХХ ст. припадало 16 % урану, 14 % залізняку, 20 % ільменіту, 9 % нікелю, 8 % кобальту, 29 % вольфраму, 6 % міді, 22 % цинку, по 14 % молібдену і свинцю, 50 % азбесту, 90 % калійних солей.

Демографія

    Населення Канади : 33,7 млн чол. (оцінювання, серпень 2009); 31 612 895 чол. (перепис 2006).

    Незважаючи на велику площу, приблизно ¾ населення Канади проживає в смузі шириною близько 160 км від кордону з США. Подібна пропорція існує і в міських зонах, сконцентрованих в коридорі Квебек-Віндзор (а саме міські агломерації Торонто-Гамільтон, Монреаль і Оттава-Гатино), на континентальних рівнинах Британської Колумбії (від області Ванкувера до кінця долини ріки Фрейзер) і в коридорі Калгарі-Едмонтон в Альберті. Перепис 2001 зареєстрував 30 007 094 канадця. Згідно з Канадською статистичною службою, населення країни станом на березень 2009 р. становило приблизно 33,5 млн чол., 8 млн з яких франкомовні. В основному приріст населення відбувається за рахунок імміграції. Хоча основну економічну віддачу від імміграції приносять незалежні кваліфіковані іммігранти, половина всіх від'їжджих в країну підпадає під програму возз'єднання сімей.

    Канада — дуже різноманітна країна з етнічної точки зору. По перепису 2001 в Канаді живуть 34 етнічні групи, які складаються як мінімум з 100 000 чол. найбільша етнічна група називає себе «канадцями» (32,2 %), оскільки більшість канадців, особливо ті, чиї предки приїхали в часи колонізації, розглядають себе як канадський етнос. Далі слідують ті, хто називає себе англійцями (21,0 %), французами (15,8 %), шотландцями (15,1 %), ірландцями (13,9 %), німцями (10,2 %), італійцями (4,6 %), китайцями (4,3 %), аборигенами (індійцями та ескімосами 4,1 %) та українцями (3,9 %). Внаслідок того, що заселення Канади проходило хвилями, різні етнічні групи дуже нерівномірно представлені у різних частинах Канади, що призводить до того, що політичний та економічний вплив окремих груп може бути сконцентрованим в окремих провінціях та територіях.

    Канада — країна іммігрантів. Глобальна репутація Канади як високорозвинутої, мирної, вільної від етнічних конфліктів країни, безумовно сприяє росту імміграції в країну. Нові канадці, як прийнято тут називати новоприбулих іммігрантів, в більшій мірі розселяються в великих містах, що зумовлено ситуацією на ринку праці. Імміграція приносить значний вклад в економіку країни.

Політика

    Канада — конституційна монархія. Глава держави — король або королева Великої Британії; зараз це Єлизавета II, яка має титул королеви Канади і яку в країні представляє генерал-губернатор Канади. Кандидатів на цю чотирьохрічну посаду призначає чинний прем'єр-міністр і затверджує королева.

    Конституція Канади — правова основа країни і складається, як із записаного тексту, так і неписаних традицій та угод. У Конституції вміщено і Канадську Хартію Прав і Свобод, яка гарантує громадянам основні права і свободи. У Канаді під конституцією розуміється зведення актів, британських законів, судових рішень тощо. Двома основними документами вважаються Акт про Британську Північну Америку 1867 року, що проголосив Канаду домініоном Великобританії, і акт 1982 року, що встановив, що всі закони, що приймаються в Канаді, не потребують формального підтвердження у парламенті Великої Британії.

    У країні діє парламентська система демократії з федеральною системою парламентського уряду. Прем'єр-міністр Канади — глава уряду. За традицією це лідер політичної партії, яка отримує більшість у Палаті Громад парламенту. Прем'єр-міністр формує кабінет міністрів, який формально призначається генерал-губернатором Канади. Кабінет Міністрів має складатися з депутатів Палати Громад; традиційно до нього входять члени партії прем'єр-міністра. Виконавча влада в країні належить прем'єр-міністру і Кабінету; міністри перед вступом на посаду складають присягу вірності Королеві, щоб формально стати королівськими міністрами. Чинний прем'єр-міністр Канади з 6 лютого, 2006 р.— Стівен Гарпер, лідер Консервативної партії Канади.

    Наразі у Канаді на федеральному рівні представлені чотири політичні партії: Консервативна партія Канади, Ліберальна партія Канади, Нова Демократична партія і Квебекський блок. Чинний уряд країни сформований Консервативною партією Канади. Для набуття офіційного статусу політична партія має бути зареєстрована у виборчих органах, але статус парламентських фракцій набувають лише ті партії, які змогли виграти вибори хоча б на одній з федеральних виборчих ділянок.

Економіка Канади

    Канада — високорозвинена індустріально-аграрна країна. Основні галузі промисловості: гірничодобувна та переробна, харчова, деревообробна, паперова, транспортного обладнання, хімічна, рибна, нафтова і газова. Транспорт — залізничний, автомобільний, річковий, озерний, морський, повітряний. Головні порти: Ванкувер, Сет-Іль, Порт-Карт, Тандер-Бей, Монреаль. У середині 1990-х років транспортна система країни включала близько 90 000 км залізниці; 884 000 км автомагістралей і шосейних доріг; 24 000 км нафтопроводів і 75 000 км газопроводів; 25 великих портів, доступних для океанських суден і 475 невеликих портів; понад 1300 ліцензованих аеропортів.

    За даними [Index of Economic Freedom, The Heritage Foundation, U.S.A. 2001]: ВВП — $ 620 млрд. За розмірами ВВП Канада незмінно посідає 7-е місце у світі (після США, Японії, Німеччини, Франції, Великобританії, Італії). Темп зростання ВВП — 3%. ВВП на душу населення — $ 20 458. Прямі закордонні інвестиції – $ 9,7 млрд. Імпорт – $ 237 млрд (головним чином США — 77%, країни ЄС — 6,5%). Експорт — $ 245 млрд (г.ч. США — 84%, країни ЄС — 4%).

    У економіці Канади виділяються сектори добувної промисловості й сільського господарства обробної промисловості, будівництва та сфера обслуговування. Обробна промисловість в кінці ХХ ст. дає 18,4% ВВП і забезпечує 16% зайнятості; для будівництва ці величини складають відповідно 5,2% і 5,4%. На частку сектора послуг припадає 66,2% ВВП і 73,6% зайнятих. Цей сектор включає транспорт, телекомунікації, оптову і роздрібну торгівлю, фінанси, страхування і нерухомість, готелі, ресторани, розваги, приватні медичні послуги і інші види послуг; органи державного управління; освіту; державну систему охорони здоров'я і т.д. Канада вступила в постіндустріальну стадію розвитку.

    Виробництво електроенергії — 537 млрд кВт·год (1995). Бл. 61% всієї енергії давали ГЕС, 21% — ТЕС, 18% — АЕС. За споживанням енергії на душу населення Канада займає 1-е місце у світі.

     У Канаді є розвинена ринкова економіка з дещо більшим урядовим регулюванням ніж у Сполучених Штатах, проте з набагато меншим ніж у деяких європейських країнах. Канада — член Організації економічної співпраці і розвитку (ОЕСР) і Великої Вісімки (G8). За минуле десятиріччя, після періоду деякого спаду, економіка країни зростає швидкими темпами та з низьким рівнем безробіття і великими урядовими надлишками в федеральному бюджеті. На жовтень 2006 р. рівень безробіття в країні становив 6.3 % працездатного населення, що є найнижчим за останні 30 років. Рівні безробіття серед провінцій коливаються від найнижчого в Альберті — 3.6 % до найвищого в Ньюфаундленді і Лабрадорі — 14.6 %.

    Канада — одна з небагатьох країн-експортерів енергоносіїв у світі: великі поклади природного газу знаходяться на східному узбережжі, а нафти — в Альберті. Є і великі поклади нафтових пісків Атабаски — друге після Саудівської Аравії родовище нафти у світі. У Квебеці, Британській Колумбії, Ньюфаундленді і Лабрадорі, Онтаріо і Манітобі гідроелектроенергія найпоширеніша і найдешевша.

    Канада — одна з найбільших у світі виробників сільськогосподарської продукції. Канадські прерії, розбудовані значною мірою завдяки раннім хвилям української еміграції, є одними з найбільших постачальників пшениці й інших зернових культур. Канада, найбільший виробник цинку й урану, також має великі родовища інших природних ресурсів, як-от: золото, нікель, алюміній, свинець. Є в країні і високорозвинена переробна промисловість у південному Онтаріо і Квебеку; тут же і знаходяться автобудівні заводи, філіали багатьох американських і японських автомобільних компаній, що є ключовими в економіці цих провінцій.

    Економіка Канади глибоко інтегрована в світову економіку та до певної міри надзвичайно залежна від міжнародної торгівлі, особливо зі своїм найбільшим торговельним партнером, Сполученими Штатами Америки. У 1989 р. Канада уклала Канадсько-американську угоду безмитної торгівлі (FTA), а в 1994 р. — Північноамериканський договір про вільну торгівлю (NAFTA), який включав ще й Мексику. Вільна торгівля на північноамериканському континенті значно пожвавила економічне співробітництво між країнами-учасниками договору, дозволила запобігти економічному спаду й досягти найвищого досі рівня зросту промисловості серед країн Великої Вісімки. З середини 1990-х років уряд країни демонструє позитивний баланс федерального бюджету і послідовно сплачує державну заборгованість.

    Англійська, яка є рідною мовою 17,3 млн. канадців, та французька, якою розмовляють 6,7 млн. людей — дві офіційні мови Канади. Водночас для багатьох рідними є інші мови, такі, наприклад, як українська , китайська, німецька, польська, іспанська, португальська, італійська, голландська, арабська та інші.

Релігія

    Більшість канадців — християни. Станом на 1991 рік, більшість належала до римсько-католицької церкви (45,2 % населення), за ними — кальвіністи та, маючі між собою канонічне спілкування, англіканська та лютеранська церкви. Представлені й інші релігії: індуїзм, іслам, сикхізм та буддизм. Близько 3,4 млн осіб заявили, що взагалі не сповідають жодної релігії.

Членство в міжнародних організаціях

    ООН, ЮНЕСКО, ОБСЄ, НАТО, АЕС, ОАД, Велика вісімка, СОТ, МБРР, МВФ та інші. Це єдина країна у світі, яка є членом і Співдружності націй, і Франкофонії.

Українці в Канаді

    За даними Статистики Канади у 2006-му році в країні мешкало 1 209 085 канадців українського походження (переважно громадяни Канади): україноканадці восьма за чисельністю етнічна група в Канаді. Канада третя країна світу з найбільшим числом етнічних українців — після України й Російської Федерації.

    Термін україноканадці практично не застосовують, коли йде мова про канадців інших етнічних груп, пращури яких прибули з території сучасної України або з інших територій зі значним відсотком українців. Це напевно тому, що останні практично не ідентифікують себе як українці, — і не організовуються в українські організації.

Індустрія

    Найбільш індустріалізовані регіони — Південне Онтаріо і Квебек, де також розташовані найбільші фінансові центри країни. Степові провінції (Манітоба, Саскачеван, Альберта) виробляють основний обсяг зернових. Британська Колумбія надає основну продукцію лісової промисловості. У Альберті добувають майже всю нафту і природний газ Канади. У Північно-західних територіях ведеться розробка корисних копалин.

    Біля половини підприємств обробної промисловості розміщується в Онтаріо і одна чверть — у Квебеку. Інші великі підприємства знаходяться переважно на території Британської Колумбії і Альберти. Найбільша за обсягом виробництва галузь — виробництво автомобілів, а також деталей до них та іншого обладнання. У сумі ця галузь дає п'яту частину всієї продукції обробної промисловості. Інші важливі галузі пов'язані з ресурсною базою; це харчова промисловість, перегонка і очищення нафти, хімічна, деревообробна і паперова промисловість. Найрізноманітніша промисловість в провінції Онтаріо, що володіє багатими природними ресурсами і вигідно розташована по відношенню до внутрішніх і зарубіжних (американських) ринків збуту. Найважливіші галузі — автомобілебудування, виробництво енергоустаткування, хімічних матеріалів, виплавка заліза і сталі, виробництво харчових продуктів (особливо м'ясних і молочних). Великим торговим і промисловим центром (як легкої, так і важкої промисловості) є Торонто. Гамільтон спеціалізується на виплавці заліза й сталі та металовиробів. Великими промисловими центрами провінції Онтаріо є також Брантфорд, Кітченер-Вотерлу, Лондон, Оквілл, Ошава, Оттава, Пітерборо, Сарнія, Су-Сент-Марі і Віндзор. У Квебеку розвинене виробництво целюлози і паперу, а також алюмінію. Тут же знаходяться підприємства авіаційної і автомобільної промисловості, виробництво енергоустаткування і підприємства харчової (м'ясомолочної) промисловості. Основні промислові центри провінції — Монреаль, Лашін, Ла-Салл, Квебек, Сен-Лоран, Шавініган-Фолс, Шербрук і Труа-Рів'єр. Британська Колумбія спеціалізується на виробництві лісопиломатеріалів, целюлози і паперу, а також нафтопродуктів; у провінції Альберта розташовані нафтохімічні підприємства і виробництво м'ясопродуктів.

Сільське господарство

    Канада дає 16% світової продукції пшениці, яка є основною сільськогосподарською культурою (збір 49,6 млн. т в 1997). Інші експортні культури — ячмінь, овес; з технічних — льон, тютюн, рапс. Тваринництво (молочне, м'ясо-шерстне; птахівництво) дає бл. 60% вартості сільськогосподарської продукції. Більшу частину зерна поставляють провінції Саскачеван і Манітоба.

    Канада є експортером зерна (це відноситься до всіх основних культур, включаючи пшеницю, жито, овес, ячмінь, кукурудзу, гречку) і одним з головних гравців на світовому зерновому ринку. У зв'язку з цим імпорт зернових складає незначну кількість.

    В середньому посівна площа по пшениці становить 8,6 – 11,0 млн. га. Врожайність різна по роках і коливається від 1,8 до 2,9 тонн/га. В середньому валовий збір по пшениці варіює від 16,2 до 28,6 млн. тонн, причому 9,4 - 19,4 млн. тонн йде на експорт. Імпорт становить від 0,2 до 0,4 млн. тонн. На внутрішнє споживання витрачається 6,3 - 9,0 млн. тонн. Перехідні запаси по пшениці в країні становлять 4,8 - 9,7 млн. тонн.

    Ячмінь також є важливою експортною культурою. Посівна площа по ячменю становить 3,2 - 4,6 млн. га. Врожайність варіює від 2,2 до 3,4 тонн/га, що забезпечує виробництво 7,5 - 13,2 млн. тонн ячменю. Експортується країною 0,4 - 3,0 млн. тонн. Імпорт незначний. Внутрішнє споживання країни цієї зернової культури становить 7,9 - 11,6 млн. тонн. Перехідні запаси — 1,5 - 3,4 млн. тонн.

    Виробництво кукурудзи в країні в середньому становить 8,8 - 11,6 млн. тонн, що не завжди покриває внутрішнє споживання цієї культури в країні, яке варіює від 10,3 до 13,8 млн. тонн, тому бракуюча кількість кукурудзи імпортується.

    Основний район скотарства — Альберта; у Британській Колумбії розвинуте вирощування овочів і фруктів, а також молочне тваринництво; Онтаріо і Квебек мають комплексне сільське господарство, що включає птахівництво, молочне і м'ясне тваринництво і товарне овочівництво; картоплярство розвинуте в провінціях Острів Принца Едварда і Нью-Брансвік; остання відома також розведенням худоби, як і Нова Шотландія. У цілому доходи фермерських господарств складаються з продажу зерна (27%), продуктів м'ясного скотарства (37%), молочних продуктів (16%), фруктів та овочів (3%), а також птахівництва (5%).

   Лісозаготівля. Хутровий промисел. Рибальство (провідне місце у світі по експорту мороженої риби).

Динаміка ВВП

Роки

1950 -70рр

1970-80рр

1980-90рр

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

Приріст ВВП

4,5

4

3,4

1,8

0,9

- 2,8

0,1

4,7

4,0

0,2

4,3

4,2

4,3

Індекс відкритості економіки

Коефіцієнт становить 0,7 це не більше 1, але порівняно з багатьма країнами цей показник є досить високим.

Зовнішньоторговельний баланс, експорт та імпорт

Рік

1995

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

Сальдо

28,3

37,8

38,1

30,4

33,6

31,5

36

40,6

36,6

Експорт

192,2

276,6

259,9

252,4

272,7

304,6

359,4

389,5

416,4

Імпорт

164

238,8

221,8

222

239,1

273,1

323,4

349

379,8

      Обсяг канадського експорту за період, що минув з 1995 р., подвоївся (див. табл. ). При цьому темпи його зростання на рік становили 10% - в середньому вчетверо більше, ніж темп зростання ВВП країни. (Для порівняння - загальний обсяг експортної торгівлі в світі в порівнюваний період зростав приблизно вдвічі швидше сумарного обсягу виробленого в країнах світу ВВП.) 

    Більше того, важливо помітити, що в середині 1990-х рр.. зростання експорту було основним двигуном ділової активності, а при підйомі внутрішнього попиту в 1997-2000 рр.. він дозволив Канаді зайняти разом з США лідируючі позиції за темпами економічного розвитку в "Групі семи". 
Так, в 2001 р. частка готової продукції в експорті Канади склала 71%, а в імпорті - 85,7%. У цілому ж за період, що минув з 1989-1999 р. частка машин і устаткування підвищилася з 28% до 45%. У той же час частка сировинних товарів впала з 60 до 35%. 
    У 2002 р. частка ВВП Канади, яка надходить у товарообіг з південним партнером, склала 30,27%. У США вивозиться вже близько 40% продукції канадського промислового виробництва - більше, ніж споживається всередині країни. У результаті і без того чимала частка США в канадському експорті та імпорті стала ще більше. США для Канади - основне джерело інвестицій; 3/4 всіх інвестицій в країні припадає на американські ТНК. 
Як наслідок даних обставин, багато хто відзначає, що після підписання НАФТА Канада стала більш вразливою, а не стійкою. Крім того, прискорення і поглиблення економічної інтеграції Канади і США все наполегливіше ставить питання й про перспективу їхньої політичної інтеграції, інакше кажучи - про можливість поглинання Канади Сполученими Штатами. Проте в найближчому майбутньому такий розвиток подій представляється малоймовірним. Проте, проблему залежності Канади від США треба вирішувати і одним з її головних рішень виступає диверсифікація зовнішньоторговельних зв'язків. 

    Висновок

    В 1985 році було прийнята програма, яка заохочувала іноземні інвестиції. Як результат, Канада стала привертати зарубіжні капітали. Завдяки цій програмі інвестиції в канадську промисловість з 1980 по 1988 рік збільшилась з 62 млн. до 110 млн. канадських дол. Вплив в економіку Канади дали їй нові технології, нові області виробництва, нові робочі місця, нові технічні та керівні кадри.

    Найбільші досягнення за останні сто років лежать у галузі транспортування та засобів зв’язку – від телефону до мікрохвильових систем та супутникових засобів, які передають радіо - та телепрограми. Вже понад 25 років Канада не остання країна, яка відіграє роль у космічних дослідженнях та розробці космічних технологій. У 1972 році канадський “Анік -1” став першим комерційним супутником зв’язку. Канадський дистанційний маніпулятор став життєво важливою частиною американських космічних кораблів типу “Шатл”.

    Канадськими досягненнями є також вироблення газових турбін РТ-6, літаків з коротким розгоном та систем запалювання реактивних двигунів кораблів типу “Челленджер”. Канадські фірми мають значні досягнення у розробці систем дистанційного контролю, геофізичних дослідженнях, медицині та біоінженерії. Серед найбільш відомих досягнень можна назвати відкриття у галузі лазерної хірургії, трансплантації органів, генетики тварин та рослин.

    За рівнем життя Канада стоїть на шостому місці в світі: її переганяють США, Швейцарія, Люксембург, Німеччина та Японія. Канада переважає США за тривалістю життя, а Японію – за рівнем освіти, що й послужило причиною проголошення Канади ООН найкращою країною у світі для проживання людини. Більше 65% канадців мешкає у приватних будинках. Телефонний зв’язок розповсюджений практично всюди.

    




1. Статья 1 Таможенное регулирование и таможенное дело в Республике Беларусь 1
2. до нэ не привело как рассчитывали заговорщики к восстановлению республики
3. Очистка сточных вод. Освещение строительных площадок. Системы вентиляци
4. тема отношений соединяющая продавцов и покупателей товара определяющая механизмы и особенности их взаимод
5. тема норм права регулирующая общественные отношения в области гражданского оборота.
6.  Возникновение мирового хозяйства4 Международное разделение труда
7. тема образов художественная структура
8. медицинских данных
9. а и пассивноеотдых
10. Й ПОДКЛАСС ГАМАМЕЛИДНЫЕ HMMELIDE Гамамелидные характеризуются всегда циклическим строением цветков часто
11. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук ТЕРНОПІ
12. Тема- Представительство в суде
13. Основные положения статики.html
14. Сроки хранения рекламных материаловРекламные материалы или их копии в том числе все вносимые в них изменен
15. . Теоретичні основи статистики продуктивності праці в сільському господарстві
16. ТЕХНИЧЕСКИХ МЕРОПРИЯТИЙ.html
17. ща щи ще щек щик щек аща оща уща ще щу щи щит щет щет още ощу ащу щ
18. ПРЕДИСЛОВИЕ ИЗДАТЕЛЬСТВА В начале двадцатых годов железный занавес отделил Советский Союз от мир
19. Реферат Экология малых рек Красноярского края Река Кан Красноярск 2013 Содержан
20. Дата Дата Дата Дата ИП