Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

якої народності й тим більше нації

Работа добавлена на сайт samzan.net:


2.ПИТАННЯ.Процес становлення й консолідації української нації на етнічній основі значно прискорився внаслідок буржуазної революції 1848–1849 рр. на західноукраїнських землях та буржуазних реформ 1860–1870 рр. на решті території України. На середину XIX ст. ця більша частина українських земель, трохи пізніше названа вченими Наддніпрянською Україною, становила ту компактну територіальну цілісність, яка звичайно є першоосновою існування будь-якої народності й тим більше — нації. Саме Наддніпрянській Україні об’єктивно судилося відіграти визначальну роль у процесі становлення та консолідації української нації. Як

свій історичний, політичний і культурний центр цю територію розглядало й відокремлене

від неї державним кордоном українське населення Західної України.

3.ПИТАННЯ На початку XX ст українці Російської імперії значно активізували свою участь у політичній діяльності, свідченням чого стало формування українських партій. Вони виникли і змогли поширити свої ідеї внаслідок наявності відповідних соціально-економічних, політичних і організаційних передумов. Поява українських національних політичних партій була прискорена національним гнітом і соціальним напруженням, яке на початку XX ст. вилилось у масові революційні рухи селян і робітників, опозиційно-визвольний рух інтелігенції і зрештою завершилося 1905 р. вибухом демократичної революції. Новостворені парти так чи інакше прагнули привернути на свій бік ці рухи, спрямувати їхню могутню силу для здійснення своїх партійно-програмних вимог.

За політичною і соціально-економічною спрямованістю, стратегією і тактикою українські партії Наддніпрянщини можна поділити на ліворадикальні та ліберально-демократичні.

До ліворадикальних належать Революційна українська партія (РУП, 1900 р.), Українська соціалістична партія (УСП, 1900 р.), Українська народна партія (УНП, 1902 р.), Українська соціал-демократична спілка («Спілка», грудень 1904 р.), Українська соціал-демократична робітнича партія (УСДРП, грудень 1905 р.) та ін.

4.ПИТАННЯПід тиском революційних подій 1905–1907 рр. царизм змушений був скасувати укази 1863, 1876, 1881 рр. щодо української мови.

Кількість початкових шкіл в Україні зросла з приблизно 17 тис. у 1897 р. до 18,7 тис. у 1911 р.; 1912 року було відкрито багато вищих 4-річних початкових училищ, але загалом рівень освіти в Україні залишався незадовільним. У 1914–1915 рр. діяли 452 середні школи (140 тис. учнів) та 19 вищих навчальних закладів (26,7 тис. студентів).

У Західній Україні освітянський рівень був ще нижчим, оскільки його гальмувала австро-угорська влада. Понад 980 галицьких сіл (із 6240) взагалі не мали шкіл. Середніх шкіл було 49, і лише в чотирьох із них навчання велося українською мовою. На Буковині діяла лише одна українська гімназія, в Закарпатті навіть у початкових школах навчання велося угорською мовою.

Напередодні революції 1917 р. становище освіти дещо поліпшилося.

У Києві, Харкові, Одесі діяли Вищі жіночі курси. Було відкрито Фребелівський жіночий педагогічний і комерційний інститути в Києві,

технологічний і ветеринарний у Харкові, засновано Київську та Одеську консерваторії.

У Західній Україні працювали Львівський і Чернівецький університети, а також політехнічний інститут і Академія ветеринарної медицини у Львові.

В Україні налічувалося 27 вищих навчальних закладів (35 тис. студентів). Проте не було жодного вищого навчального закладу з українською мовою викладання, жодної української школи, що перебувала б на державному утриманні.

Освітянську і культурну діяльність продовжувало товариство «Просвіта», яке до 1914 р. заснувало в Галичині до 2 880 читалень, 430 народних будинків, школи, гуртки художньої самодіяльності тощо.




1. на тему- Выручка от реализации как источник финансовых ресурсов
2. а часть 3. Ст.131 изнасилование несовершеннолетней
3. ЗАДАНИЕ ’ 1 Произвести расчет основных техникоэкономических показателей работы механического цеха прибо.html
4. Прощай Букварь 1класс Разработала- учитель начальных классов МОУ Гимназия г
5. Иностранные инвестиции
6. стратегических запасов
7. тема ~ совокупность микроэлектронных управляющих и функциональных исполнительных элементов и компо
8. МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ ДЛЯ ВЫПОЛНЕНИЯ ЛАБОРАТОРНОПРАКТИЧЕСКИХ РАБОТ по дисциплине Техничес
9. Методы и принципы регулирования социально-трудовых отношений на предприятиях в условиях кризиса
10. Тема 1 1. Преступление как объект криминологического изучения Преступность ~ сложное явление.
11. Йога, Хатха-йога и Раджа-йога
12. Древнегреческий театр.html
13. Аудит начисления доходов работникам
14. ор вследствии перегрузок
15. МайндМедиа АРТ Заключение Список использованной литературы
16. Свежий ветер Введение Веревочный курс это серия специально подготовленных упражнений для малых гр.html
17. тема философии Гегеля понятие абсолютной идеи принцип бытия и мышления диалектика
18. VI 361317 від 07072011 ВВР 2012 N 8 ст
19. Прошлый и нынешний век ~ век перехода из индустриального мира в мир новый постиндустриальный где важнейши
20. Арнольд Классик Все номинации Коламбус США 2930