Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тематичний аналіз факторів що їх спричиняють

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 2.6.2024

Методи аналізу травматизму

Важливим моментом профілактики виробничого травматизму та профзахворювань є систематичний аналіз факторів, що їх спричиняють.

Методи аналізу виробничого травматизму

> статистичний

> монографічний

> топографічний

> економічний

> метод анкетування

> метод експертних оцінок

Статистичний метод базується на вивченні травматизму за документами: звітами, актами, журналами реєстрації. Це дозволяє групувати випадки травматизму за певними ознаками: за професіями потерпілих, за робочими місцями, цехами, стажем, віком, причинами травматизму, обладнанням, яке спричинило травму тощо.

Для оцінки рівня травматизму розраховують показники його частоти та важкості:

де ПЧТ- показник частоти травматизму; А - кількість випадків травматизму за звітний період; Т - середньосписочна чисельність працівників; ПВТ - показник важкості травматизму; Д - кількість днів непрацездатності.

Показник непрацездатності - це число людино-днів непрацездатності, що припадає на 1000 працівників:

ПНТ= 1000 х Д/Т.

Ці показники дозволяють вивчати динаміку травматизму на підприємстві, організаціях та установах, порівнювати його з іншими суб'єктами ринкової економіки.

Монографічний метод полягає в детальному обстеженні всього комплексу умов праці» технологічного процесу, обладнання робочого місця, прийомів праці, санітарно-гігієнічних умов, засобів колективного та індивідуального захисту. Іншими словами, цей метод полягає в аналізі небезпечних та шкідливих виробничих факторів, притаманних лише тій чи іншій (моно) дільниці виробництва, обладнанню, технологічному процесу. За цим методом поглиблено розглядають всі обставини нещасного випадку, якщо необхідно, то виконують відповідні дослідження та випробування. Дослідженню підлягають: цех, дільниця, технологічний процес, основне та допоміжне обладнання, трудові прийоми, засоби індивідуального захисту, умови виробничого середовища, метеорологічні умови в приміщенні, освітленість, загазованість, запиленість, шум, вібрація, випромінювання, причини нещасних випадків, що сталися раніше на даному робочому місці. Відтак, і нещасний випадок вивчається комплексно.

Топографічний метод ґрунтується на тому, що на плані цеху (підприємства) відмічають місця,  де сталися нещасні випадки. Це дозволяє наочно бачити місця з підвищеною небезпекою, які вимагають ретельного обстеження та профілактичних заходів. Повторення нещасних випадків в певних місцях свідчить про незадовільний стан охорони праці на даних об'єктах. На ці місця звертають особливу увагу, вивчають причини травматизму. Шляхом додаткового обстеження згаданих місць виявляють причини, котрі викликали нещасні випадки, формують поточні та перспективні заходи щодо запобігання нещасних випадків для кожного окремого об'єкту.

Економічний метод полягає у вивченні та аналізі втрат, що викликані виробничим травматизмом.

Метод анкетування. Розробляються анкети для робітників. На підставі анкетних даних (відповідей на запитання) розробляють профілактичні заходи щодо попередження нещасних випадків.

Метод експертних оцінок базується на експертних висновках (оцінках) умов праці, на виявленні відповідності технологічного обладнання, пристосувань, інструментів, технологічних процесів і вимогам стандартів та ергономічним вимогам, що ставляться до машин, механізмів, обладнання, інструментів, пультів керування.

Під дією шкідливих факторів на виробництві у робітників можуть виникати гострі професійні або хронічні отруєння і захворювання. Розслідування та облік професійних отруєнь та захворювань здійснюється згідно з діючим Положенням. Розслідуванню підлягають всі вперше виявлені хронічні та гострі професійні отруєння і захворювання.

З метою кількісної оцінки рівня захворюваності на виробництві розраховують показник частоти випадків захворювань та показник важкості захворюваності Пвз (кількість днів непрацездатності, що припадають на 1000 працюючих).

ПЧЗ = З×1000/Т;

Пвз = Д/3,

де З - кількість випадків захворювань; Д - кількість днів непрацездатності за звітний період; Т - загальна кількість працюючих.

Роботодавець зобов'язаний інформувати працівників про стан охорони праці, причини нещасних випадків, професійних захворювань та про заходи, котрих вжито для їх усунення та для забезпечення умов праці на рівні нормативних вимог.




1. Реферат- Принятие христианства на Руси
2. ний парк Африки
3. ТЕМАСИСТЕМНИЙ ПІДХІД АСУАРМ 1
4. на тему Исследование рынка апартотелей в Российской Федерации
5. ТЕМА 2 ТВЭЛЫ И ТВС ЯДЕРНЫХ РЕАКТОРОВ 2
6. кл. таблиці ~~Ерозія ґрунтів~~ макети ~~Водна ерозія~~
7. Тема- Автомобілі Ролс Ройс.html
8. Тема 3. Общая характеристика налогового права Российской Федерации Задания 1
9. тематизации правовых обычаев
10. варианты острой сердечной недостаточности ОСН- застойная- правожелудочковая венозный застой в большом
11. Принц приливов Реж.html
12. I. Электр ~рiсi осы зарядтармен ~орша~ан ке~iстiкте бар болады ж~не онымен ~здiксiз байланыста болады.
13. транзистор полностью закрыт
14. федерального судьи Макаревич Н
15. 6 7 и 10 при выполнении НИР используются следующие основные средства и нематериальные активы-
16. мозг ЭВМ Поэтому в данном курсовом проекте будет рассматриваться процесс проектирования блока обработк
17. а до исследования конечных продуктов метаболизма в крови моче поте и других биологических жидкостях
18. Реферат- Проблема российского менталитета в условиях перехода к рынку
19. введением частной собственности
20. Реферат на тему- ІСТОРІЯ КОЛОМИЇ Походження назви