Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тематичне підвищення рівня знань працівників населення України з питань охорони праці

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

Білет №18

   1. Навчання та систематичне підвищення рівня знань працівників, населення України з питань охорони праці. Навчання та систематичне підвищення рівня знань працівників, населення України з питань охорони праці — один з основних принципів державної політики в галузі охорони праці, фундаментальна основа безпеки праці та необхідна умова удосконалення управління охороною праці і забезпечення ефективної профілактичної роботи щодо запобігання аварій і травматизму на виробництві.

  До основних науково-методичних принципів побудови системи  безперервного навчання з питань охорони праці, її цільових функцій та методологічних основ належать: - наступність та безперервність навчання з питань безпеки життя,  діяльності та охорони праці усіх вікових категорій населення України; - формування суспільної свідомості і рівня знань населення України,  що відповідають вимогам часу; - навчання з питань особистої безпеки та безпеки оточуючих, відповідних-норм поведінки вихованців в дошкільних закладах освіти; - навчання з питань охорони праці в середніх, позашкільних та професійно-технічних закладах освіти; - навчання з питань безпеки життя і діяльності в цілому та охорони праці студентів вищих навчальних закладів освіти; - навчання з питань охорони праці працівників при їх підготовці, перепідготовці, підвищенні кваліфікації, при прийнятті на роботу та в період роботи; навчання працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою та роботах, де є потреба у професійному доборі, інструктування працівників з питань охорони праці, дотримання порядку допуску до виконання робіт; - навчання населення в цілому з питань безпеки життя, діяльності та охорони праці.

   Основним нормативним актом, що встановлює порядок та види навчання, а також форми перевірки знань з охорони праці є Типове положення про навчання з питань охорони праці". Даний нормативний документ спрямований на реалізацію в Україні системи безперервного навчання з питань охорони праці, яка проводиться з працівниками в процесі трудової діяльності, а також з учнями, вихованцями та студентами закладів освіти.

   Вимоги Типового положення є обов'язковими для виконання усіма установами та організаціями незалежно від форм власності та видів діяльності.

  На підприємствах на основі Типового положення з урахуванням специфіки виробництва та вимог державних міжгалузевих і галузевих і галузевих нормативних актів про охорону праці, розробляються і затверджуються наказом керівника відповідні положення підприємств та формуються плани-графіки проведення навчання і перевірки знань працівників з охорони праці, з якими вони повинні бути ознайомлені. Відповідальність за організацію цієї роботи на підприємстві покладається на його керівника, а в структурних підрозділах – на керівників цих підрозділів. Контроль за своєчасним проведенням здійснює служба охорони праці або  працівників, на котрих покладені ці обов’язки.

  Працівники підприємств при прийнятті на роботу і періодично в процесі роботи, а вихованці, учні і студенти під час навчально-виховного процесу повинні проходити навчання і перевірку знань згідно з вимогами Типового положення. Допуск до роботи (виконання навчальних практичних завдань) без навчання і перевірки знань з питань охорони праці забороняється.

   Контроль за дотриманням Типового положення про навчання з охорони праці здійснюють органи державного нагляду за охороною праці та служба охорони праці центральних та місцевих органів виконавчої влади.

  2. Система пожежного захисту. Суть і складові системи пожежного захисту, її призначення. Система протипожежного захисту — це сукупність організаційних заходів, а також технічних засобів, спрямованих на запобігання впливу на людей небезпечних факторів пожежі та обмеження матеріальних збитків від неї.  Попередження розповсюдження пожеж, в основному визначається пожежною безпекою будівель та споруд і забезпечується:

- правильним вибором необхідного ступеня вогнестійкості будівельних конструкцій: на розвиток пожежі в будівлях та спорудах значно впливає здатність окремих будівельних елементів чинити опір впливу теплоти, тобто їх вогнестійкість. Вогнестійкість конструкцій та елементів будівель характеризується межею вогнестійкості – час у годинах від початку вогневого стандартного випробування зразків до виникнення одного із граничних станів елементів та конструкцій (втрата несучої та тепло ізолюючої здатності, щільності). Межа розповсюдження вогню – максимальний розмір пошкоджень, см, яким вважається обвуглення або вигорання матеріалу, що визначається візуально, а також оплавлюваням термопластичних матеріалів;

  - правильними об'ємно-планувальними рішеннями будівель та споруд;

  - розташуванням приміщень та виробництв з урахуванням вимог пожежної безпеки: при складанні генеральних планів підприємств з точки зору пожежної безпеки важливо забезпечувати відповідні відстані від меж підприємств до інших підприємств і будівель. Протипожежні відстані між будівлями мають виключати загорання сусідньої будівлі протягом часу, який необхідний для приведення у дію засобів пожежогасіня;

 - встановленням протипожежних перешкод в будівлях, системах вентиляції, паливних та кабельних комунікаціях: при проектуванні і будівництві промислових підприємств передбачаються заходи, які запобігають поширенню вогню шляхом: - поділу будівлі протипожежними перекриттями на пожежні відсіки; - поділу будівлі протипожежними перегородками на секції; - влаштування протипожежних перешкод для обмеження поширення вогню по конструкціях, по горючих матеріалах (гребені, бортики, козирки, пояси); - влаштування протипожежних дверей і воріт; - влаштування протипожежних розривів між будівлями. Протипожежна перешкода — конструкція у вигляді стіни, перегородки, перекриття або об'ємний елемент будівлі, призначені для запобігання поширенню пожежі у прилеглих до них приміщеннях протягом нормованого часу;

  - обмеженням витікання та розтікання горючих рідин при пожежі;

  - улаштуванням протидимного захисту;

  - проектуванням шляхів евакуації: при виникненні пожежі на  початковій стадії виділяється тепло, токсичні продукти згорання, можливі обвалення конструкцій, тому слід врахувати необхідність евакуації людей у визначений термін. Безпека евакуації досягається тоді, коли тривалість евакуації людей в окремих приміщеннях і будівлях загалом не перевищує критичної тривалості пожежі (час досягнення при пожежі небезпечних для людей температур і зменшення вмісту кисню у повітрі). Виходи вважаються евакуаційними, якщо вони введуть: - з приміщень першого поверху назовні безпосередньо або через коридор, вестибуль, сходову клітку; - з приміщень будь-якого поверху, крім першого, в коридори, що ведуть на сходову клітку, при цьому сходові клітки повинні мати вихід назовні безпосередньо або через вестибуль, відділений від прилеглих коридорів перегородками з дверима; - з приміщень в сусіднє приміщення на цьому ж поверсі, забезпечене виходами, вказаними вище. Евакуаційні виходи повинні розташовуватися розосереджено. Їх кількість повинна бути не менше двох і двері повинні відчинятися в напрямку виходу з приміщення.

  - заходами щодо своєчасного сповіщення людей про виникнення пожежі: надійним і швидким засобом повідомлення про пожежу є електрична сигналізація автоматичної та ручної дії;

  - заходами щодо успішного розгортання тактичних дій по гасінню пожежі;

  - правильним вибором способу та засобу пожежегасіння: горіння припиняється: - при охолодженні горючої речовини до температури нижчою, ніж температура її займання; при зниженні концентрації кисню в повітрі в зоні горіння; - при припиненні надходження пари, газів горючої речовини в зону горіння. Припинення горіння досягається за допомогою вогнегасник засобів: води (у вигляді струменя або розпиленому вигляді), інертних газів (вуглекислота та ін..), хімічних засобів (у вигляді піни або рідини), порошкоподібних сухих сумішей (суміші піску з флюсом), пожежних покривал з брезенту та азбесту. Вибір тих чи інших способів гасіння пожеж та вогнегасник речовин і їх носіїв (протипожежної техніки) визначається в кожному конкретному випадку залежно від стадії розвитку пожежі, масштабів загорань, особливостей горіння речовин та матеріалів. У спіх швидкої локалізації та ліквідації пожежі на її початку залежить від наявних вогнегасних засобів, вміння користуватися ними всіма працівниками, а також від засобів пожежного зв’язку  та сигналізації для виклику пожежної допомоги та введення в дію автоматичних та первинних вогнегасник засобів.  

Практична частина

     Електромеханік однополюсно доторкнувся до фазного провідника. Проаналізувати небезпеку такого дотику, якщо відомі такі дані: Мережа – трьохфазна з лінійною напругою 380 В з глухо заземленою нейтральлю; Опір заземлювача – 10 Ом = R3;  Опір взуття – 4,8 кОм = Rвз; Опір підлоги – 16,2 кОм = Rп

  В даному випадку маємо трьохфазну мережу з лінійною напругою 380 В з глухо заземленою нейтральлю. Розрахуємо силу току, яка буде оказувати вплив на електромеханіка, що однополюсно доторкнувся до фазного провідника при даних умовах:  ,

(Rлюд=1000 Ом – опір тіла людини). Струм силою менше 0,052 А вважається безпечним (не призводить до фібриляції серця), тому отриманий  струм силою 0,01 А також є безпечним для життя людини. Та якщо електромеханік доторкнеться до фазного провідника без спеціального взуття та при відсутності належної підлоги: , а це вже небезпечно для життя.




1. релігія у нашій повсякденній мові зустрічається досить часто але найчастіше у значенні що в нього вкладаєт.
2. статистика вiд лат
3. Статья- Как вернуть переплату по налогам
4. Виконавча влада
5. А Федорова
6. ХАКИМА АЛЬКАХТАНИ ДА СОХРАНИТ ЕГО АЛЛАХПеревод с арабского Омар абу АбдуЛлах Вся хвала принадлежит Алл
7. Юридические и организационные основы охраны окружающей среды
8. Правовая защита авторского права и смежных прав
9. по теме Понятие и признаки преступления по Уголовному праву
10. Последствия курения.html
11. Экономика отрасли общественного питания
12. Современные методы учета и калькулирования неполной ограниченной себестоимости
13. Inol novo 7 fire flme ndroid 4.html
14. Магнитное поле силовое поле действующее на движущиеся электрические заряды и на тела обладающие магни
15. .Загальна характеристика каркасів 2
16. Реферат- История Всесоюзной Коммунистической Партии (Большевиков)
17. МОДУЛЬ ФАРМАЦЕВТМЕНЕДЖЕР ПЕРЕЧЕНЬ ЭКЗАМЕНАЦИОННЫХ ВОПРОСОВ Согласовано
18. новому подивитись на такий важливий пласт національної культури як героїчний епос дасть можливість більш
19. Ступайка ты добрый молодец туда откель на свет белый появился
20. Финансовая безопасность государтва, финансовый кризис в Украин