Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема Розв~язування вправ на всі дії з натуральними числами Мета

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Урок-подорож  

(5 клас)

Тема.  Розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами

Мета.

  •  Через гру закріпити вміння учнів виконувати дії з натуральними числами  і  застосовувати набуті знання при розв’язуванні вправ.
  •  Повторити та узагальнити вивчений матеріал, перевірити як учні засвоїли тему.
  •  Розвивати логічне мислення, інтелектуальні та творчі здібності, навички усного рахунку учнів, обчислювальні навички, самостійність.
  •  Виховувати активність,  дисциплінованість,  відповідальність, почуття прекрасного,  прищеплювати учням інтерес до вивчення математики.

Тип уроку: повторення та узагальнення знань, умінь, навичок.

Обладнання: комп’ютер, картки  із завданнями.

   Перед грою учитель допомагає учням обрати 2-х капітанів і сформувати команди.

На дошці напис:

"Саме на подоланні труднощів росте і розвивається математик ".

О. Хінчин

Хід уроку

  1.   Організаційна частина

              Дорогі діти!

              Весь цей час ми не гуляли,

              А сумлінно працювали,

               Числа натуральні вчили,

               Дії з ними повторили.

               Вчили те, що треба знати,

               Щоб рівняння розвязати.

               Мали вдачі не ледачі,

               Щоб розвязувать задачі.

               А сьогодні є нагода,

               Перевірити знання.

               І які ж то результати

               Дало наше навчання!

Учитель: Усі ви, діти, напевно любите подорожувати. Сьогодні ми з вами вирушаємо у незвичайну подорож — подорож на кораблях по "морю" в країну  натуральних чисел.  Я буду гідом цієї подорожі, капітанами екіпажів кораблів будуть ..., а всі решта — моряками. Але нам потрібно назвати наші кораблі.(«Бригантина» і «Голландець»). За активну роботу в кінці подорожі команди екіпажів будуть нагородженні оцінками.

Успіх нашої подорожі залежить від усіх нас. У морі можуть виникнути труднощі і перешкоди, але якщо ви будете дисциплінованими, дружніми і працьовитими, то зможете успішно подолати їх. Я бажаю усім щасливого плавання.

II. Подорож

  1.   Розпочинаємо "посадку на кораблі"

Капітани команд призначають 3-х матросів, які будуть забезпечувати посадку на кораблі. Учитель включає комп’ютер . До дошки одночасно виходять два учні з різних команд. Вони виконують перший приклад, записують відповідь на першу сходинку і передають естафету (крейду) другому учаснику команди  і т.д. Перемагає команда, яка правильно і швидше виконає дії. Решта учнів виконують завдання для своєї команди в зошитах, слідкують за правильністю розв'язання.

(завдання розв’язують по одному учню від кожної команди, решта учнів працюють в зошитах,  допомогти члену своєї команди можна тільки тоді, коли  розв’язані усі завдання своєї  команди.)

Кожній команді пропонується завдання.

1-а команда                                                         2-а команда

  1.  Обчисліть:

(Застосуйте закони множення)

а/  25 348 4;                                                   а/  50 649 2;

б/ 125 1342 8;                                                б/ 1948 250 4;

в/ 5 649 20;                                                    в/ 788 25 4;

г/ 35 68 + 35 32;                                            г/  34 121 – 34 21;

Посадка проведена. Розпочалася подорож.

  1.  Триває подорож, але що це?  Радисти обох кораблів передають, що
    немає зв'язку із землею. Його треба негайно відновити, а для цього кожній команді треба виконати швидше завдання.

Гра «Ланцюжок»

  Для кожної команди  записано ланцюжок обчислень. Перемагає та команда,  учні якої найшвидше усно знайдуть число, яке стоїть в кінці ланцюжка обчислень.

1)

2)

   

Учитель включає комп’ютер. Учні виконують завдання самостійно в зошитах. Нарешті радисти доповіли, що зв'язок із землею відновлено. Подорож триває.

  1.  Наші кораблі прибувають до порту "Магічні квадрати". 

Чи знаєте ви щось про ці квадрати? Це квадрати, у кожну клітинку яких вписані

числа так, що суми чисел у кожному рядку, стовпчику і по кожній діагоналі рівні. А чи зможете ви перетворити запропоновані квадрати у магічні. Зробіть це і ми продовжимо подорож.

Завдання 1 команді.

Допиши решту чисел так, щоб  суми чисел по будь-якій його горизонталі, вертикалі й діагоналі були однаковими і складали кожний раз число 33.

3

11

13

Завдання 2 команді.

Допиши решту чисел так,  щоб  суми чисел по будь-якій його горизонталі, вертикалі й діагоналі були однаковими і складали кожний раз число 30.

8

4

16

Завдання 1 команді.

Допиши решту чисел так, щоб  добутки чисел по будь-якій його горизонталі, вертикалі й діагоналі були однаковими.

1

2

2

2

Завдання 2 команді.

Допиши решту чисел так, щоб  добутки чисел по будь-якій його горизонталі, вертикалі й діагоналі були однаковими.

1

3

3

3

Учні креслять відповідні квадрати в зошитах і заповнюють їх. Про результати доповідають учні, призначені капітанами.

  1.  Наступне завдання в морі натуральних чисел нам запропонує чарівна квітка.

Гра «Ромашка»

Учитель вивішує плакат з малюнком. До кожного з чисел, записаних на пелюстках,  додати число,  записане в центральному крузі. Від кожного з чисел, записаних на пелюстках, відняти число, записане на листку. Вчитель послідовно показує на пелюстки, учні обчислюють усно і піднімають руки..

 

5. Хвилинка цікавої математики

      1)  Розгадай ребуси та обчисли:

          

  1.  А тепер задумайте число (в межах 10), збільшіть його в 4 рази, додайте число, що дорівнює сумі двох задуманих, одержаний результат поділіть на 6, а  тоді відніміть перше задумане.

І я впевнений, що ви отримаєте число 0, яке б число ви не задумали.

  1.  Ми знову в морі натуральних чисел. Але, чи не здається вам, що ми стоїмо? Так, напевно на кораблях якась несправність. Треба призначити двох моряків від кожної команди, щоб вони допомогли і заповнили пропущені цифри.

  1.  .  Ви, молодці, відремонтували свої кораблі. Але, як набрати потрібну швидкість. Для цього слід пройти естафету.

Естафета

Для кожної команди підготовлено по одній картці. На картках записано приклади. Учні по черзі розв’язують по одному прикладу. Перемагають учні тієї команди, які швидко і правильно  розв’язали усі приклади. Учні разом із вчителем перевіряють відповіді на картках і визначають переможців.

  Приклади

1-а команда                                                         2-а команда

  1.    367+633     1)    549+451
  2.  3459+0      2)     0+8636
  3.  65-(29+25)     3) 81-(36+21)
  4.  39:3+16      4) 87:(62-59)
  5.  95-5·3      5) 37+12·6

  1.  Ви справились з завданням. Ми продовжуємо плавання. Але, подивіться! Справді, нічого не видно, бо ми потрапили у туман. Правильний шлях можуть вказати тільки капітани кораблів. Для цього їм треба розв'язати рівняння:

1-а команда                                                                       2-а команда

А) (х+59) :42=86                                                              а) 6528:(х-39)=64

Б) 43х-215=473                                                                б)/х:38-76=38

Обидва капітани отримують картки і мовчки розв'язують рівняння на дошці. Екіпажі кораблів розв'язують відповідні рівняння самостійно в зошитах і при потребі допомагають своїм капітанам. Результати звіряємо.

  1.  Наші кораблі наближаються до "Бухти хороших оцінок". 

Щоб зійти з кораблів і отримати оцінки, нам усім дружно треба розв'язати кросворд.
Учитель вмикає комп’ютер.

 Знайдіть  «ключове слово»

    Потрібно усно розв’язати приклади, які пропонує вчитель. Учні по черзі виходять до дошки і записують до схеми словами число-відповідь. У виділеному стовпчику з’явиться «ключове слово», яке означає одну з дій над натуральними числами.

Приклади

  1.  113-104  (девять)
  2.  29-25 (чотири)
  3.  48:4 (дванадцять)
  4.  9+8 (сімнадцять)
  5.  440:220 (два)
  6.  4·5 (двадцять)
  7.  1083·0 (нуль)
  8.  9+2 (одинадцять)
  9.  25-10 (пятнадцять)

1д

е

в

я

т

ь

2ч

о

т

и

р

и

3д

в

а

н

а

д

ц

я

т

ь

4с

і

м

н

а

д

ц

я

т

ь

5д

в

а

6д

в

а

д

ц

я

т

ь

7н

у

л

ь

8о

д

и

н

а

д

ц

я

т

ь

9п

я

т

н

а

д

ц

я

т

ь

ІІІ.  Підсумок уроку.

Потрудились ви чимало

І активно, і старонно.

Тож за всі ваші старання

Вам оцінка за навчання.

Учитель підводить підсумки подорожі, визначає, який з екіпажів був дружнішим і математично сильнішим,  "нагороджує учнів, які добре працювали" під час подорожі, оцінками,  дає завдання додому.




1. Экологическое прав
2. ТЕМА- Экономическая эффективность использования оборотных фондов предприятия
3. БАЛКАРИИ АККИЕВА Светлана Исмаиловна ~ кандидат исторических наук заведующая отделом социальнополи
4. 35 Публицистические жанры журналистик
5. Штучне дихання Під системою дихання розуміють комплекс структур які беруть участь у газообміні і
6. Основи метрології та вимірювальної техніки
7.  Ардзинов ВД
8. Правомерное поведение и юридическая ответственност
9. этические аспекты ВАЛЕНТИН ЩЕТИНИНдоктор экономических наукпрофессор Дипломатической академииМинисте.html
10. Реферат на тему Особенности экономической интеграции России и Беларуси Выполнила студентка 1т груп
11. Periplnet Hpili ~ об энтомологе Гэпли
12. Налог на доходы физических лиц его элементы Элементы налогообложения по НДФЛ установлены в 23 главой ча
13. Г. Кленьшев Председатель Совета Алтайской краевой федерации панкратиона
14. . Теоретичні основи статистики продуктивності праці в сільському господарстві
15. Тема 5а- Психологические уловки в общении и их нейтрализация Знание механизма функционирования уло
16. Изменение позиции журналиста
17. Підвищення платоспроможності підприємств України з позиції ТОВ Таргет
18. провайдеров- Настройка сетевых устройств CCN Discovery Работа на малых и средних предприятиях и
19. Жизнь есть способ существование белковых тел существенным моментом которого является постоянный обмен вещ
20. Линейные симметрии многогранника паросочетанийи автоморфизмы графа