Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема Великий дім ~ держава лад у ньому ~ закон

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-03-30

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 20.5.2024

  

         Я і Україна. Громадянська освіта ( 3 клас ).

       Тема. Великий дім – держава, лад у ньому – закон.

        Мета. Допомогти учням усвідомити смисл понять «держава»,

                   «конституція», «права і обовязки»; дати загальне поняття про

                    моральні норми, загальнолюдські цінності. Виховувати      

                    пошану до законів України, сприяти формуванню правової  

                    свідомості молодших школярів.

       Обладнання. Конституція України, Конвенція про права дитини,                

                  Конвенція про права дитини, робочий зошит, роздатковий

                    матеріал «Статті із Закону про охорону дитинства», тексти

                    з підручника (с. 52 – 54).

                                   

                                   ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

1.Фронтальне опитування.

- Чим людина відрізняється людина від інших істот?

- Якими законами повинна користуватися людина, щоб душа

в неї була чиста, світла?

2. Зачитування розповідей «Добрий вчинок моїх друзів».

III. Актуалізація опорних знань.

Проблемне запитання.

У народі кажуть: « У доброго господаря – лад у домі».

      - Що значить лад?

  Лад – це стан, коли все робиться, виконується як слід, відповідно до вимог, злагода в стосунках, взаєминах. Коли в домі лад, родина живе дружно, радісно й щасливо.

   - Звідки  ж береться лад і як його завести?

   - А якщо дім великий – превеликий – на цілу країну?

IV. Оголошення теми і мети уроку.

     - Сьогодні ми поговоримо про великий дім – державу,  Дізнаємося, що допомагає наводити лад у цьому великому домі.

V. Сприйняття й осмислення нового матеріалу.

  Ми вже знаємо, що держава – це великий дім, у якому живе дуже багато сімей, наша країна, наша земля, мова, весь народ.

1. Робота з підручником. Читання статті «Великий дім – держава, лад

  лад у ньому – закон».

2.Бесіда за змістом прочитаного.

  - Хто господар держави?(Народ). Як ви розумієте це поняття?

  - Що допомагає народові керувати державою?

3. Розповідь вчителя.

   Ще в прадавні часи первісні люди відчули й зрозуміли, як добре, коли між ними є злагода. Разом легше було боротися від дикого звіра, чужинців, нападників. Лише в гурті можна було пережити люту зиму, добути їжу, передати молодим набутий досвід.

   Звичайно, залежно від обставин життя, звичаї вироблялися різні: одні ловили рибу, другі полювали, а інші висівали зернятка в розпушену палицею землю. Але серед інших звичаїв поступово виявлялися найголовніші. Їх ще називають загальнолюдськими: триматися віри й звичаю, шанувати батька й матір, не вбивати, не красти, не свідчити неправдиво, не жадати чужого добра тощо. Християни вірують, що Бог через пророка Мойсея дав усі десять найголовніших заповідей. Вони записані у Законі Божому.

    Словник.

     Закон – встановлене найвищим органом державної влади загальнообовязкове правило, яке має юридичну силу, загальноприйняте, установлене правило співжиття, норма поведінки.

     Держава – апарат політичної влади в суспільстві, країна з таким політичним апаратом.

     Ви, напевно, чули від дорослих, що закони підказують нам усім – і малим, і дорослим – як жити у своїй країні та з її сусідами у злагоді й мирі. У кожній країні є один найголовніший Закон. Він називається Конституцією, або ж Основним Законом.

     Слово «конституція» походить з латинської мови, означає «устрій, установлення», тобто будь – яка конституція визначає суспільний і державний лад, основні права та обовязки громадян. Кожен, хто хоче, щоб у суспільному Домі – Державі  всі жили щасливо, повинен добре знати Конституцію своєї держави, розуміти її, виконувати і боронити.

    Конституція України була прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.

Фізкультхвилинка

4. Робота з підручником. Опрацювання статті «Закон – найголовніший».

5.Бесіда за змістом прочитаного

 - Як називається Основний Закон нашої країни?

 - Про що говориться в Конституції України ? (Прочитати, як про це сказано в тексті)

   - Прочитати, що записано у статті 68 Конституції.

 - Хто може захистити інтереси і права людини, якщо вона не знає якогось закону ?(Знавці закону – адвокати, юристи.)

 -Яких моральних заповідей слід дотримуватись щоб не стати на стежку злочину ?(В разі потреби діти користуються підручником.)

6. Розповідь вчителя.

- Україна за Конституцією надає громадянам широкий спектр прав. Хто ж такі громадяни ? Ними є переважна більшість людей, які проживають в Україні, а також їхні діти та нащадки. До розділу права людини включені положення «Загальної декларації прав людини», прийнятої  асамблеєю ООН 1948 року, «Декларації прав дитини», прийнятої 1959 року.

Словник.

Декларація – урочисте проголошення урядом яких – небудь принципів.

Конвенція – угода між державами.

ООН – найголовніша міжнародна організація, яка об’днує більшість країн світу.

 У нашій країні діти користуються усіма правами, що і їхні ровесники в інших країнах світу.

                             

                         Документи про права дитини

          

                 Статті Закону про охорону дитинства

СТ. 1. «Дитиною вважається кожна людська істота до досягнення нею 18 – річного віку (повноліття). Дитина потребує особливої охорони і піклуван-

ня  як до, так і після народження».

СТ. 6. «Кожна дитина має невідємне право на життя».

СТ. 7. « З моменту народження кожна дитина має право на імя і набуття громадянства».

СТ. 24 «Право дитини на користування послугами системи охорони здоровя та засобами лікування».

СТ. 28. «Право дитини на освіту».

СТ. 31. «Право на відпочинок і дозвілля».

7. Розповідь.

   Окрім прав, діти мають і обовязки. Деякі з цих обовязків  тісно повязані з правами. Обовязком для навчання. Усі діти шестирічного віку мають право відвідувати школу . Добре навчаючись у школі, в майбутньому  зможуть отримати професії, бути освіченими, добре підготовленими працівниками. Діти зобов’язані поважати старших, своїх батьків і вчителів , дбати про своє здоров’я та фізичний розвиток. Діти зобовязані бережно ставитися до природи, памяток культури .

VI. Застосування  набутих знань.

1. Практична робота в зошиті (робота в парах за вправами 1 – 3).

2. Перевірка практичної роботи, узагальнення знань.

                               Права  дитини

               1. Повага до особистості і гідності.

               2. Право на соціальний захист.

               3 .Право на житло.

               4. Право на освіту.

               5. Право на свободу слова.

                     

                                   

   

                            Обовязки  дитини

1.Добре вчитися.

2. Дотримуватись правил школярів.

3. Поважати старших, батьків і вчителів.

4. Дбати про своє здоровя.

5.Оберігати природу і пам ятки культури.

           

         

 

VII. Підсумок уроку.

    -  Що таке Конституція ?

    - Як приймаються закони ?

Суспільство не може жити без законів. Без них люди не знали б, що їм робити, а що – ні. Для прийняття законів у державі існує соціальний орган – Верховна Рада України.

VIII. Домашнє завдання.

Детальніше розглянути Конституцію України. Опрацювати текст (с. 54 – 56).




1. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 31
2. на тему- Хімія і екологія План 1
3. Теория вероятности
4. Статья 1 Для целей настоящего Протокола применяются определения содержащиеся в статье 1 Конвенции
5. Инновационная деятельность библиотек
6. Статья 74 Ежегодные отпуска Гражданам состоящим в трудовых отношениях с предприятиями учреждениями орган
7.  ИССЛЕДОВАНИЕ УСТАНОВИВШЕГОСЯ СИНУСОИДАЛЬНОГО РЕЖИМА В ПРОСТЫХ ЦЕПЯХ Цель работы- практическое озн
8. Реферат- Молодая семья- особенности молодой семьи, исследование отношения к материнству у лиц от 16 до 26 лет
9. На тему Авторское право По дисциплине Правовое обеспечение информационной безопасности
10. а 200 мг оксантела в форме эмбоната 50 мг празиквантела
11. Noted nd refined through investigtive methods including ethnogrphic study contextul inquiry prototype testing usbility testing nd other methods
12. Французский метод подачи блюд Особенности общения с гостем в различных ситуациях
13. Взаимодействие нового полиамфолита на основе этил 3-аминокротоната и акриловой кислоты с ионами стронция
14. Организация исследования систем управления в компании.html
15. Очень важная стадия от момента появления ребенка на свет до года
16. Уловки и ошибки в споре
17. Дальний Восток в годы Великой Отечественной войны1
18. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук3
19. Договор транспортной экспедиции
20. это совокупность свойств продукции обусловливающих ее пригодность для удовлетворения определенных потр