Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Міністерство внутрішніх справ України
Луганський державний університет внутрішніх справ
імені Е.О. Дідоренка
Кафедра адміністративного права та адміністративної діяльності
ТЕЗИ ЛЕКЦІЙ
З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВА ПРОТИДІЯ КОРУПЦІЇ
для студентів денної форми навчання
Луганськ 2013
Тема 1. Нормативно-правове забезпечення протидії корупції.
Законодавче забезпечення протидії корупції. Міжнародні нормативно-правові акти щодо протидії корупції. Закони України "Про засади запобігання і протидії корупції" і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення", "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про правила етичної поведінки". Національна антикорупційна стратегія. Кодекс України про адміністративні правопорушення. Корупція і корупційне правопорушення. Неправомірна вигода.
Субєкти корупційних правопорушень. Функції держави. Функції органів місцевого самоврядування. Публічні послуги. Юридичні особи публічного і приватного права. Організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обовязки. Посадова і службова особа. Фінансування з державного та місцевого бюджету.
Субєкти протидії корупції. Спеціально уповноважений орган з питань антикорупційної політики. Спеціально уповноважені субєкти у сфері протидії корупції. Спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю МВС України. Спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією СБУ. Посадові і службові особи органів державної влади та місцевого самоврядування як субєкти протидії корупції.
Тема 2. Система адміністративно-правових заходів попередження корупції.
Адміністративний примус: поняття і ознаки. Система заходів адміністративного примусу. Заходи запобігання. Заходи припинення. Заходи відповідальності. Мета і підстави застосування заходів запобігання, припинення і відповідальності.
Заходи, спрямовані на запобігання і протидію корупції. Обмеження щодо використання службового становища. Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Обмеження щодо одержання дарунків. Обмеження щодо роботи близьких осіб. обмеження щодо осіб. які звільнилися з посад або припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування. Урегулювання конфлікту інтересів. Спеціальна перевірка кандидатів на публічну службу. Фінансовий контроль. Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів.
Участь громадськості у заходах запобігання і протидії корупції. Громадська експертиза проектів нормативно-правових актів. Інформування громадськості про заходи щодо запобігання і протидії корупції. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції.
Тема 3. Підстави і порядок реалізації адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення.
Корупція. Корупційне правопорушення. Види корупційних правопорушень і відповідальності за їх вчинення. Юридичний склад корупційного правопорушення. Субєкт правопорушення. Обєктивна і субєктивна сторони правопорушення. Кваліфікація адміністративних корупційних правопорушень. Відмежування адміністративних корупційних правопорушень від суміжних складів злочинів. Порядок проведення службового розслідування.
Провадження у справах про адміністративні корупційні правопорушення. Протокол про адміністративне корупційне правопорушення. Органи адміністративної юрисдикції. Строки у провадженні. Повідомлення про складення протоколу. Відсторонення від виконання службових повноважень. Прокурор у провадженні і справах про адміністративні корупційні правопорушення.
Розгляд справи. Повістки. Призупинення строку накладення адміністративного стягнення. Привід. Предмет, обсяг, засоби та порядок доказування. Постанови у справах про адміністративні корупційні правопорушення. Порядок і принципи оскарження постанов. Набуття законної сили.
Направлення постанови. Звільнення із займаної посади. Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Заборона займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.