Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Складання конспекту урокуекскурсії в природу Мета- удосконалити вміння студентів складати конспекти

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Мукачівський державний університет

Практична робота з природознавства

                                                                                      Студентки

ІІ-го курсу

Педагогічного факультету

Групи ПО-22

Лях Адріани

Тема: Складання конспекту уроку-екскурсії в природу

Мета: удосконалити вміння студентів складати конспекти різних уроків-екскурсій в природу в            початкових класах; показати її залежність від її видів

Обладнання: програми для початкових класів, підручники з природознавства, довідники.

Хід виконання роботи

1. Я обрала таку тему екскурсії як «Весна красна». Вона є тематичною.

2. Складаю план попередньої підготовки до екскурсії:

Тема: «Весна красна»

Мета: дати учням уявлення про характерні ознаки весни в неживій та живій природі; ознайомити дітей з назвами весняних місяців; сприяти розвитку спостережливості, вихованню естетичних почуттів; виховувати любов до природи і рідного краю.

Місце проведення: ліс

Обєкти спостережень: сонце, небо, струмочки, квіти, комахи, птахи, мурашник.

Правила поведінки, інструктаж:

  1.  Триматися гуртом.
  2.  Не кричати.
  3.  Не руйнувати природу: не ламайте дерев та кущів, не залишайте сміття після себе.

Розгорнутий план уроку-екскурії

Тема: Весна красна

Мета: дати учням уявлення про характерні ознаки весни в неживій та живій природі; ознайомити дітей з     назвами весняних місяців; сприяти розвитку спостережливості, вихованню естетичних почуттів; виховувати любов до природи і рідного краю.

Хід уроку:

І. Організація учнів до проведення екскурсії.

-Діти, сьогодні ми з вами підемо у ліс. Але спочатку ви повинні відгадати загадку. Тане сніжок, оживає лужок, день прибуває, коли це буває?(Весною)

ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.

-Отже темою нашої екскурсії буде «Весна красна». Будьте дуже уважними, щоб помітити зміни у  природі навесні, помітити красу природи. А  в цьому нам допоможе ваша правильна поведінка під час екскурсії в природу. Ви повинні триматися гуртом, не шкодити природі, не смітити, поводитися тихо.

ІІІ. Хвилинка спостережень.

Гра «Продовж речення»

Піднялося вище…(сонечко)

Почав танути…(сніг)

На горбках зявилися перші…(проталини)

Весело задзвеніли…(струмочки)

На лісових галявинах зявилися…(перші весняні квіти)

Прокидаються від зимового сну…(комахи, їжаки, ведмеді)

Прилітають з теплих країв…(птахи)

Яка чудова пора! Це…(весна)

-Що ви можете сказати про сьогоднішній день: стан неба, сонце, повітря, чи є опади?

-Який зараз місяць?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

-Ось і прийшла до нас радісна весна. Привітне тепле сонечко випливає на голубе небо і щодня піднімається все вище і вище. День стає все довший, а ніч коротша.

-Зараз ми з вами поговоримо про перший місяць весни, який називається березень. Як ви гадаєте чому він так називається? (Від слова береза)

-Саме так. Взимку береза «спить» дуже чутко, а як тільки пригріває сонечко, вона перша прокидається, відгукується на поклик і ласку весни, розкриває свої бруньки. Ось тому, перший місяць весни в Укрвїні називається березень.

-За якими ознаками легко відрізнити березу від інших дерев?(Стовбур) Аде цвіт у берези?(Розглядають сережки)

-Сережки – це зібрані дрібні квітки берези. Під час цвітіння вони виділяють багато пилку, який розноситься вітром. Бджоли, що прокинулись від зимового сну також полюбляють відвідувати берези. Адже з їх бруньок бджоли беруть речовини для бджолиного клею – прополісу.

-Поясніть: «Уберезні день з ніччю зустрічається.» (22 березня – день весняного рівнодення)

-Чи можна брати сік з берези?

-Часто від надлишку вологи берези «плачуть». Сік можна брати з берези, коли її збираються зрубати. Від невмілого збирання соку дерево може загинути. Пошукаймо ранки на берізках і полікуймо їх.(Замазують глиною)

Берізонька

Берізонько, берізонько, ти мавко лісова,

Зелені твої кіски вітрисько розвива.

Стоїш ти при дорозі у травах і кущах.

І білі свої ноги все миєш у дощах,

Прошу вас, із берези ви соку не точіть,

Ви краще їй сестричку зелену посадіть.

Ви краще їй шпаківню поставте на гілках,

Щоб прилітав до неї друг лісу – добрий птах.

                                                                                         (Л.Забашта)

-А який місяць можна назвати славним квітникарем?(Квітень)

-Ми прийшли на природу саме в квітні. Походіть навколо, поспостерігайте за природою тишахенько.(Діти на одинці з природою).

-Що цікавого ви помітили?(Розповіді дітей)

-Рослини, які зацвітають першими ранньоквітучими (До них належить підсніжник, пролісок)

Загадка

Я найперша зацвітаю, синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка, бо не стане мене влітку.(Пролісок)

-А якого кольору квіточка під сніжника?

-Які ще ранньоквітучі рослини вам відомі?(Ряст, первоцвіт, фіалка, мати-й-мачуха, сон-трава)

-Чи завжи ви добре ставитнсь до рослин?

-Чи можна, повертаючись з прогулянки, нести цілі оберемки квітів?

-На сонці зірвані квіти швидко вянуть. Можна зірвати лише декілька квіточок. Зриваючи багато лісових квітів ми нівичемоприроду. Є рослини, яких у природі залишилося дуже мало. Тому їх занесено до Червоної книги. Це підсніжник, сон-трава, конвалія.

-У квітні продовжують розвиватися дерева. (Спостерігають за деревами: які листочки, який цвіт)

-Як називається третій місяць весни? (Травень)

-Чому його так називають?

-Весна дуже цікава пора року. Початок усієї весни – весна світла, бо сонечко особливо яскраве, жовте до білизни, до болю в очах. Небо яскраво-голубе. Весна супроводжується дзвінким співом струмочків, першими грозами. Чим більше вологи в цю пору, тим багатшою буде весна зелені, яка настає після весни-води.

-Чим же весною займаються мешканці лісу?

-Чи чути спів пташок?

-Як поводиться білочка?

-Чи бачили ви комашок? Яких?

-Яких перелітних птахів ви знаєте?

-А зимуючих? Де вони зимували?

-Чому з приходом весни вони відлетіли в ліси, гаї та парки?

Загадки

  1.  

У садочку понад тином я зробив йому хатину.

Він навколо обдивився, засміявся й оселився.

Здогадались ви, однак, -

Поселився у нас (шпак)

  1.  

Маленький хлопчик у сірій свитині

По дворах стрибає, крихти  збирає. (Горобець)

-Який з цих птахів перелітний, а який зимуючий?

-Який будиночок хлопчик побудував шпаку?

-Одними із перших з вирію прилітають шпаки, граки, жайворонки. Пізніше – журавлі, ластівки, зозулі.

-А чи знаєте ви, що в Україні живе близько 358 видів птахів. З них найбільше горобців і шпаків.

-Чому у лісі весною треба поводитись дуже тихо?

-Чому потрібно оберігати птахів і як?

-Давайте складемо памятку поведінки в природі

Правила поведінки в природі:

  1.  У лісі навесні не галасуйте, щоб не злякати пташок, які висиджують малят;
  2.  Не підходьте до гнізд і не чіпайте їх руками;
  3.  Не розпалюйте вогнищ;
  4.  Не залишайте після себе сміття;
  5.  Для букета зірвіть кілька квіток;
  6.  Не зривайте квітів які занесені до Червоної книги
  7.  Не ламайте дерев і кущів;
  8.  Не руйнуйте мурашників;
  9.  Не ловіть метеликів.

V. Підсумок екскурсії.

-А зараз ми побачимо як ви запамятали те, про що ми говорили, наскільки ви були уважними, спостережливими

-Я буду читати вам віршики, а ви спробуйте їх закінчити.

Сонце у горі блищить,

Щедро ллє проміння,

Все навкруг повеселіло,

Бо вже …(потепліло)

У садах дзвінкі пісні,

Шум і гам лунає.

Це клопочуться (шпаки),

Весну зустрічають.

До сонечка тепленького

Віти простягають

І дерева і кущі.

Бруньки (розпускають) 

-Молодці! Ви добре впоралися із завданням.

-Що вам найбільше сподобалося сьогодні на нашій екскурсії?

-Який ми повинні зробити висновок? (Відповіді учнів)

-Правильно, природа нам - як рідний дім, як мати. І ми повинні робити все для того, не нищити її, а любити і оберігати.

VI.Домашнє завдання.

-Прочитати в підручнику статтю «Весна».

      -Спостерігати за змінами в природі.

      -Намалювати малюнки, скласти невеличкі оповідання про весну.




1. Тема 1 Виробниче середовище та його влив на людину
2. Философия истории - новый этап в развитии социального познания
3. Тема Древневосточный тип мировых цивилизаций Вопросы 1
4. Особенности и виды иммунитета
5. До тех пор пока ты отражаешься в моих глазах я буду тебя держать
6. Информатика Выполнила Студентка
7. Генетические манипуляции
8. Тема- ldquo;Анализ финансового состояния фирмыrdquo; Выполнил- студент курса ИНиМЭ групп
9. ТЕМАТИКИ 01
10. структурный подход к СР заключается в том что теория СР как прикладная наука изучает систему СР и социальног
11. Чудесное путешествие Нильса с дикими гусями
12. Оптимизация освещения помещений
13. тема специальных органов с помощью которых государство осуществляет возложенные на него задачи и функции
14. Лекція 1 Вступ Структура та зміст дисципліни Основи патентознавства та інтелектуальна власність 1
15. результаты труда имеющие материальновещественную форму включая энергию; услуги результаты деятельно
16. Центр Медіа 2014 ББК 605 УДК 316-378 Укладачі- кандидат політичних наук доцент М
17. Менеджмент организации и Менеджмент организации специализация Менеджмент туризма направления 080500.
18. HOW SIGNIFICANT WAS ALEXANDER DUBCEK IN THE DEVELOPMENT OF REFORMIST COMMUNISM
19. а с током в магнитном поле
20. методическим объединением по медицинскому и фармацевтическому образованию вузов России в качестве учеб