Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
6. Моделювання механічних характеристик двигуна постійного струму незалежного та паралельного збудження
Розрахуємо параметри двигуна постійного струму паралельного та незалежного збудження.
Примітка: звичайно частота обертів та потужність ЕМ вказується у державних стандартах і не можуть порушуватись без обгрунтованих причин. У даному випадку ці вимоги стандарту порушуються внаслідок учбового характеру завдання та необхідності надавати індивідуальне завдання кожному студенту ( у наведених нижче даних N - порядковий номер студента у групі).
1.- номінальна напруга, В.
2.- частота обертів холостого ходу, об/хв.
3.- номінальний струм якоря, А.
4. - активний опір якоря, Ом. Можна також використовувати формулу .
5.; - постійні величини для двигуна паралельного та незалежного збудження для номынального режиму, В/(об/хв), Нм/А.
6. - кількість полюсів.
7. іЗБН = 0,1N/(1+0,1N) - номінальний струм збудження, А.
8. Параметри, які використовуються для моделювання перехідних процесів:
- момент інерції двигуна сумісно з приводним механізмом, кгм2. Тут g = 9,81 прискорення вільного падіння, м/с2 .
активний опір обмотки збудження, Ом.
- індуктивність обмотки збудження, Гн. Тут - постійна часу обмотки збудження за формулою Жюільяра, сек.
- індуктивність обмотки якоря по форомулі Уманського, Гн.
9. - номінальний ККД ЕМ;
10. - номінальний електромагнітний момент ЕМ, Нм.
11. При ненасиченій магнітній системі розрахунок статичних механічних характеристик та залежності струму якоря від частоти обертів електричного двигуна постійного струму виконується за формулами
; ; ;
. (6.1)
. (6.2)
Якщо потрібно враховувати насичення магнітної системи у залежності від зміни струму збудження іЗБ, то можна використати формули: сЕФ= сЕФН; сМФ= сЕФН;
Розглянути випадок ненасиченої магнітної системи, коли магнітний потік прямо пропорційний струму збудження. Порівняти механічні характеристики машини з насиченою та ненасиченою магнітною системою.
2. Програму виконати у графічному режимі. Вивести на екран монітору механичні n=f(M) та струмові n= f(IЯ) характеристики для диапазону n=(0,1…1,2)n0.
3. Для моментів опору МОП=МН = const та МОП=МН(n/nH)2 і отриманих сукупностей механичних характеристик вказати на графіках сталі частоти обертів і диапазони регулювання частоти обертів.
7. Моделювання перехідних процесів пуску двигуна постійного струму незалежного та паралельного збудження
4. Вивести на екран монітору: електричну схему двигуна; осцилограми частоти обертів та струму якоря.
5. Виконати пуск двигуна: при номінальних параметрах; при половинному значенні величини магнітного потоку; при зниженій на 50% напрузі живлення ланцюга якоря двигуна незалежного збудження.
8. Моделювання механічних характеристик ДПС двигуна постійного струму послідовного збудження
.
Скласти програму у графічному режимі. Вивести на екран монітору механичні n=f(M) та струмові n= f(IЯ) характеристики для диапазону n=(0,1…1,2)n0. Для моментів опору МОП=МН = const та МОП=МН(n/nH)2 і отриманих сукупностей механичних характеристик вказати на графіках сталі частоти обертів і диапазони регулювання частоти обертів.