У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

особистість давні римляни запозичили в етрусків

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

Соціологія особистості: предмет, О-т та функції.

Соціологія особистості — галузь соціології, яка вивчає особис
тість як об'єкт і суб'єкт соціальних відносин крізь призму суспільно-
історичного прогресу, ціннісних суспільних систем, взаємозв'язків
особи і соціальних спільнот.
ч

Поняття «особистість» давні римляни запозичили в етрусків. Латиною воно означало — «персона». Римляни називали цим словом ритуальну маску, яку знімали з обличчя померлого і зберігали у помешканні його нащадків. З цією маскою безпосередньо пов'язували ім'я, індивідуальні права і привілеї, які передавалися від батька до сина. З часом це поняття означало маску на обличчі актора, а також використовувалося як ознака суспільної функції помітних та видатних людей, діяльність яких стосувалася сфери політики, землеробства, різних галузей творчості та військових справ.

У сучасному суспільстві предметом соціології особистості є два взаємозалежні напрями пізнання: соціальна сутність людини та закони становлення і змін особистості у процесі життя. Перший напрям відображає онтологічний, а другий — гносеологічний аспекти. Предметний бік соціології особистості інтегрує пізнавальні можливості як усього комплексу наук про людину та суспільство (антропологія, медицина, психологія, етика, педагогіка, генетика та ін.), так і досягнення літератури, мистецтва, релігії. Існують широкий та обмежений погляди на предмет соціології особистості, розуміння якого суттєво позначається на баченні та характері об'єктів вивчення. Маючи дуже давню і досі мало досліджену історію, світова соціологія особистості своїм об'єктом вважає проблеми всеосяжної природи людського буття, притаманні людині загальні риси у межах функціонування груп, колективів, держав та інших соціальних спільнот, специфічні особливості виробничої, наукової, культурної та інших видів діяльності, а також окремі ознаки становлення і змін. Отже, об'єкти соціології особистості розкривають проблеми пізнання її суті на чотирьох рівнях — універсальному, загальному, особливому та окремому. До найактуальніших завдань сучасної соціології особистості належать дослідження процесів формування світогляду та світосприйняття, сфери свідомої та підсвідомої діяльності, механізмів нормотворення та мотивації діяльності, засобів виховання та самовиховання, методів управління та самоуправління, впливів ролей, мети, віри, сенсу та інших цінностей на характер існування.

Вирішуючи ці завдання, соціологія особистості виконує світоглядну, пізнавальну, управлінську, виховну, педагогічну, дослідницьку, художньо-мистецьку, культурно-освітню, інформаційну, просвітницьку та багато інших функцій, які, охоплюють практично усі найважливіші аспекти буття людини у сферах праці, дозвілля та духовної діяльності. До ви-. щеозначених слід віднести також ідеологічну та політичну функції, які за радянських часів набули недоброї слави, коли обмежене розуміння предмета редукувало (звужувало) уяв-, лення про особистість до суб'єкта класової боротьби. Більшості наукових праць тих часів притаманне деформоване бачення функцій соціології особистості ідеологічно та політично спотвореними уявленнями про засоби її формування та виховання. У них сфера стосунків особистості замикається на колек-тивістськи орієнтованих трудових відносинах.

Починаючи з Демокріта, який порівнював людину з малим світом («мікрокосмом»), і до сьогоднішніх часів проблема особистості є особливо актуальною. Розуміння її сутності,іТТ одне з найскладніших, неоднозначних питань сучасності. Уявлення про особистість — своєрідне свідчення теоретичнії зрілості дослідника, пробний камінь його професійної компетентності. Адже від розуміння соціальної суті особистості залежить гнучкість поглядів і дій.




1. тема подразделений связи ФПС МЧС России а также вид деятельности по обеспечению связи в ФПС МЧС России эффек
2. Тема- Удаление зубных отложений
3. Исходные данные для стрельбы и порядок их назначения
4. Покушение на Александра II
5. Чфоцесса предупреждение неуспеваемости отношения в детском коллективе н роль в
6. 12 Фруктовый сок мл с 5 до 30 30 30 4050 5
7. тема нормативного регулирования бухгалтерской отчетности
8. РЕФЕРАТ История педагогики Работу выполнил учитель начальных классов Рунгинской средне
9. тематический анализ Определение производной
10. Сущность мировоззрения
11. Медные сплавы
12. то капала вода. Медленно вяло
13. КЛАССИФИКАЦИЯ АНТИДЕПРЕССАНТОВ Кратко ее можно представить двумя основными группами средств наиболее
14. Сущность сертификации продукции и систем качества
15. Золотые Драконы intro 2.html
16. Тема- Биосфера ее структура и функции
17. служба розуміння і нитка Аріадни
18. Т-сч открывается в любом банке по желанию клиента
19. 2013 ГУМАНИТАРНЫЙ ФАКУЛЬТЕТ
20. Введение Наш психический мир многообразен и разносторонен