Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Практична робота №1. Національні інформаційні ресурси України у мережі Інтернет
Урядова та парламентська інформація у мережі Інтернет
Подання органами державної влади інформації у мережі Інтернет є одним найбільш дієвих способів взаємодії влади і суспільства.
Сайт органу державної влади є відкритим і загальнодоступним інформаційним ресурсом, використання якого здійснюється безоплатно, однак, сайт може містити також інформацію обмеженого доступу.
До сайта органу державної влади висуваються певні вимоги:
Пошук урядових ресурсів України доцільно починати з урядового порталу України (http://www.kmu.gov.ua).
Повний список адрес серверів парламентів світу представлений на сайті Міжпарламентського союзу (www.ipu.org/english/parlweb.htm).
Пошук парламентської інформації України - з сайту Верховної Ради України (www.rada.kiev.ua).
Інформаційні ресурси архівів у мережі Інтернет
Архіви зберігають найрізноманітніші види документів з усіх сфер суспільної і особистої діяльності: управлінську документацію, документи особового походження, картографічні документи, науково-технічну документацію, кіно-, фото-, фоно-, відедокументи, документи церковних конфесій тощо.
Метою функціонування сайтів архівних установ є популяризація архівної справи, розширення доступу громадян і організацій до архівних матеріалів, надання інтерактивних послуг, висвітлення діяльності архівних установ, висвітлення змісту періодичних видань з архівної справи. Сайти архівів виконують такі функції: надання для широкого кола користувачів науково-довідкового апарату архівів, інформування про діяльність архівних закладів, надання інформації про склад і зміст архівних документів, подання законодавчої, нормативної та методичної бази функціонування архівних установ, висвітлення змісту публікацій (з повними текстами) з архівної справи.
Пошук інформації, яка надається архівами України, можна починати з порталу "Архіви України" ( http://www.archives.gov.ua/).
Бібліотечно-бібліографічні ресурси мережі Інтернет
У мережі Інтернет представлено значну кількість бібліотечно- бібліографічних інформаційних ресурсів як у вигляді бібліотечної реклами, так і з власне бібліографічною інформацією, яка міститься у електронних каталогах. Крім цього, бібліографічна інформація розташовується на серверах наукових і освітніх закладів, які представляють доступ до своєї наукової продукції - періодичним виданням у електронній формі, при чому як на бібліографічному рівні, так і на повнотекстовому.
Бібліографічна інформація може надаватись також серверами видавництв та книготорговельних організацій, спеціальними службами, які забезпечують рефератами або анотаціями журнальних статей та інших друкованих матеріалів та ін.
Сайт найбільшої бібліотеки України - Національної бібліотеки України ім.В.В.Вернадського (www.nbuv.gov.ua), який містить гіперпосилання на провідні бібліотеки світу і України.
Мета роботи: опанувати пошук національних інформаційних ресурсів України, представлених у мережі Інтернет.
Хід роботи:
Таблиця
Тип (назва) ресурсу, wеЬ-адреса |
Доступ до електронного каталогу або пошук по сайту |
Доступ до повних текстів електронних документів |
Посилання на інші інформаційні ресурси мережі Інтернет |
3. Оформити звіт.