Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
PAGE \* MERGEFORMAT 17
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ФАКУЛЬТЕТ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ДЛЯ ПІДРОЗДІЛІВ МІЛІЦІЇ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ
Кафедра адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності органів внутрішніх справ
ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший проректор
з навчально-методичної
та наукової роботи
підполковник міліції
О.М. Обушенко
______________ 2013 року
Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки
напрям підготовки 6.030402 «Правоохоронна діяльність»
спеціальність _____________________________________________________________
(шифр і назва спеціальності)
спеціалізація бакалавр
для курсантів 3 курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки
Дніпропетровськ 2013
Робоча програма навчальної дисципліни «Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки» для курсантів 3 курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки, напряму підготовки «Правоохоронна діяльність», спеціальності ______________, спеціалізації бакалавр / Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2013. - 55с.
РОЗРОБНИКИ:
Логвиненко Б.О., доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності ОВС, кандидат юридичних наук, доцент.
Розглянуто на засіданні кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності ОВС від 23.08.2013, протокол № 1
Рекомендовано Науково-методичною радою університету «__» _____________ , протокол № ___
Начальник кафедри
адміністративного права, процесу та
адміністративної діяльності ОВС
полковник міліції Т.П. Мінка
«____»_____________ 2013 року
©Логвиненко Б.О., 2013 рік
©ДДУВС, 2013 рік
1. Опис навчальної дисципліни
Найменування показників |
Галузь знань, напрям підготовки, спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень |
Характеристика навчальної дисципліни |
денна форма навчання |
||
Кількість кредитів 3,5 |
Галузь знань 0304 «Право» |
Вибіркова |
Напрям підготовки 6.030402 «Правоохоронна діяльність» |
||
Модулів 2 |
Спеціальність: |
Рік підготовки 3 |
Змістових модулів 2 |
||
Загальна кількість годин 72 |
Семестр 5 |
|
Лекції 18 год. |
||
Тижневих годин для денної форми навчання: аудиторних 36 самостійної / індивідуальної роботи курсанта (студента, слухача) 36 |
Освітньо-кваліфікаційний рівень:бакалавр |
Семінарські/практичні заняття 16 год. |
Самостійна робота 18 год. |
||
Індивідуальна робота 18 год. |
||
Вид контролю: залік |
Примітка.
Співвідношення кількості годин аудиторних занять до самостійної і індивідуальної роботи становить: 36/36.
2. Мета та завдання навчальної дисципліни
Мета дисципліни:
навчальна - сприяти становленню сучасного всебічно-розвинутого висококваліфікованого фахівця-юриста для органів внутрішніх справ, здатного на достатньому рівні репрезентувати органи внутрішніх справ у відносинах з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та громадянами;
розвиваюча - формувати та розвивати правові знання курсантів, уміння аналізувати нормативно-правові акти та інші документи; виробляти навички самостійного аналізу адміністративно-правових явищ, умінь; застосовувати отримані знання при оцінці конкретної ситуації; виробляти настанови на оволодіння професійними вміннями та навичками;
виховна - формувати ціннісні орієнтири курсантів відповідно до ідеалів гуманізму, демократії, соціальної справедливості, поваги до особистості; виховувати активну громадянську позицію; сприяти усвідомленню ролі та значення юридичної діяльності в розбудові та зміцненні української держави; формувати в майбутніх працівників міліції високий рівень правової свідомості та правової культури, професійних та особистісних якостей.
Завдання : вивчення навчальної дисципліни «Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки» є формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ України (Наказ МВС України №301 від 24 березня 2006 р.) та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства.
У результаті вивчення навчальної дисципліни курсант повинен
знати:
1) на понятійному рівні: основні положення законодавства України, що регулюють адміністративно-юрисдикційну діяльність міліції громадської безпеки; завдання, функції, її місце серед інших підрозділів органів внутрішніх справ щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення; особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення; порядку розгляду та вирішення справ про адміністративні проступки підвідомчі міліції громадської безпеки; порядку розгляду та вирішення справ скарг громадян підрозділами міліції громадської безпеки;
2) на фундаментальному рівні: особливості змісту суспільних відносин, що виникають під час діяльності органів внутрішніх справ щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення та розгляду скарг громадян; тенденції щодо подальшого розвитку суспільних відносин у сфері охорони громадського порядку та безпеки, а також напрями удосконалення процесуального порядку притягнення осіб до адміністративної відповідальності;
3) на практично-творчому рівні: особливості процесуального статусу міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення; особливості процедури розгляду справ про адміністративні правопорушення, підвідомчих міліції громадської безпеки; застосування заходів забезпечення провадження в такій категорії справ; особливості провадження по розгляду та вирішення скарг громадян.
вміти:
1) на репродуктивному рівні: відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність організації й тактики міліції громадської безпеки, а також положення нормативно-правових актів, що регулюють адміністративно-юрисдикційну діяльність цього підрозділу ОВС;
2) алгоритмічному рівні: довільно використовувати засвоєні знання для розвязання типових ситуацій, що виникають під час розгляду працівниками міліції громадської безпеки справ про адміністративні правопорушення, а також організовувати свою діяльність на основі певного алгоритму; складати необхідні процесуальні документи.
3) на евристичному рівні: орієнтуватися у процесі розслідування справ про адміністративні правопорушення; знаходити шляхи розвязання нетипових задач, що виникають у працівника міліції громадської безпеки під час виявлення правопорушень, застосування адміністративних стягнень, а також спілкуванні з громадянами і правопорушниками.
4) на творчому рівні: переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів; адаптувати раніше отриманий досвід до змінних умов та нестандартних ситуацій; варіативно розвязувати професійні завдання працівників міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення.
3. Програма навчальної дисципліни
ТЕМА 1. Поняття та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки в Україні.
Поняття та ознаки адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки. Підстави та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки. Принципи адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки. Субєкти адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки.
Види адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення скарг громадян. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення.
Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта.
Ключові слова: «адміністративна юрисдикція», «адміністративно-юрисдикційна діяльність», «адміністративно-деліктна юрисдикція», «адміністративно-каральна юрисдикція», «юрисдикція».
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:
знати підстави та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки, принципи адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки, субєкти адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки, види адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки, адміністративно-юрисдикційну діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення скарг громадян, адміністративно-юрисдикційну діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення;
вміти відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки, використовувати засвоєні знання для розвязання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.
Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:
1.2, 1.3, 1.19, 1.35.2, 1.36.43.
Перелік службових та процесуальних документів, які складаються під час вивчення теми: рапорт, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення, заява постанова за справою про адміністративне правопорушення, інформаційна картка про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 2. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення звернень громадян.
Правова основа адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення звернень громадян. Види звернень громадян. Загальний порядок розгляду скарг громадян в органах внутрішніх справ. Особливості розгляду та вирішення скарг громадян окремими підрозділами міліції громадської безпеки. Особливості розгляду та вирішення скарг громадян керівництвом органів внутрішніх справ на дії, бездіяльність чи прийняття незаконних рішень посадовими особами міліції громадської безпеки. Документообіг, що здійснюється міліцією громадської безпеки щодо розгляду та вирішення скарг громадян. Реалізація результатів розгляду та вирішення міліцією громадської безпеки скарг громадян. Відповідальність посадових осіб міліції громадської безпеки за порушення законодавства про розгляд скарг громадян.
Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта. Ознайомить курсантів з особливостями та порядком розгляду звернень громадян в органах та підрозділах МВС України.
Ключові слова: «звернення», «форма звернення», «заява», «пропозиція», «скарга», «клопотання», «публічна інформація», «інформаційний запит», «анонімні звернення», «заявник», «відповідь», «попередня обробка», «резолюція», «особистий прийом».
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:
знати поняття, форми та види адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення звернень громадян, загальний порядок розгляду скарг громадян в органах внутрішніх справ, строки та процесуальний порядок розгляду скарг громадян окремими підрозділами міліції громадської безпеки, відповідальність посадових осіб міліції громадської безпеки за порушення законодавства про розгляд скарг громадян, реалізацію результатів розгляду та вирішення міліцією громадської безпеки скарг громадян, документообіг, що здійснюється міліцією громадської безпеки щодо розгляду та вирішення скарг громадян;
вміти відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст адміністративного провадження щодо розгляду звернень громадян, використовувати засвоєні знання для розвязання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів, складати процесуальні документи.
Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:
1.2, 1.3, 1.16, 1.22, 1.36.25,1.36.33.
Перелік службових та процесуальних документів, які складаються під час вивчення теми: рапорт, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення, заява постанова за справою про адміністративне правопорушення, інформаційна картка про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 3. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Поняття, завдання та принципи провадження в справах про адміністративні правопорушення. Учасники провадження в справах про адміністративні правопорушення та їх процесуальний статус. Процесуальний статус посадових осіб, що здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення. Поняття та види стадій провадження в справах про адміністративні правопорушення. Порушення справи про адміністративний проступок та попереднє адміністративне розслідування. Розгляд справи про адміністративне правопорушення та винесення по ній рішення. Перегляд справи про адміністративне правопорушення у звязку з оскарженням та опротестуванням постанови у справі. Забезпечення виконання прийнятого рішення у справі про адміністративне правопорушення. Порядок складання та зміст процесуальних документів, що складаються у справах про адміністративні правопорушення. Поняття доказів та їх оцінка при здійсненні провадження у справах про адміністративні правопорушення. Обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення.
Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта. Методичний матеріал ознайомить курсантів з особливостями та процесуальним порядком притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності та застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Ключові слова: «адміністративне правопорушення», «протокол про адміністративне правопорушення», «постанова у справі про адміністративне правопорушення», «правопорушник», «заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення», «доставлення особи», «адміністративне затримання», «особистий обшук», «огляд речей та документів», «вилучення речей та документів», «адміністративне стягнення».
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:
знати основні стадії провадження в справах про адміністративні правопорушення, порядок складання та зміст процесуальних документів, що складаються у справах про адміністративні правопорушення, поняття доказів та їх оцінка при здійсненні провадження у справах про адміністративні правопорушення, обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення, процесуальний статус посадових осіб, що здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення;
вміти відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст провадження в справах про адміністративні правопорушення, використовувати засвоєні знання для розвязання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів, складати процесуальні документи.
Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:
1.2, 1.3, 1.8, 1.27, 1.36.6, 1.36.15.
Перелік службових та процесуальних документів, які складаються під час вивчення теми: рапорт, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення, заява постанова за справою про адміністративне правопорушення, інформаційна картка про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 4. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо застосування заходів дисциплінарної відповідальності.
Поняття та види заходів дисциплінарної відповідальності, що застосовуються в діяльності міліції громадської безпеки. Підстави застосування заходів дисциплінарної відповідальності, що застосовуються в діяльності міліції громадської безпеки. Процесуальний статус посадових осіб міліції громадської безпеки щодо застосування заходів дисциплінарної відповідальності. Дотримання законності застосування заходів дисциплінарної відповідальності.
Процесуальний порядок застосування заходів дисциплінарної відповідальності в діяльності міліції громадської безпеки. Стадії дисциплінарного провадження в діяльності міліції громадської безпеки та їх характеристика.
Види документів, що складаються в процесі застосування заходів дисциплінарної відповідальності в діяльності міліції громадської безпеки та їх зміст.
Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта. Методичний матеріал ознайомить курсантів з особливостями та процесуальним порядком притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, акцентуючи наголос на особливостях дисциплінарного провадження в органах та підрозділах МВС України.
Ключові слова: «дисципліна», «дисциплінарний проступок», «положення про дисципліну», «дисциплінарне стягнення», «службове розслідування (службова перевірка)», «наказ», «службова підпорядкованість».
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:
знати підстави та процесуальний порядок застосування заходів дисциплінарної відповідальності, строки та порядок проведення службового розслідування, процесуальні строки притягнення до дисциплінарної відповідальності, особливості накладення дисциплінарних стягнень, основні стадії провадження, адміністративно-процесуальний статус посадових осіб міліції громадської безпеки щодо застосування заходів дисциплінарної відповідальності, порядок виконання дисциплінарних стягнень, процесуальний порядок оскарження рішення про накладення дисциплінарного стягнення.
вміти відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст заходів дисциплінарної відповідальності, що застосовуються в діяльності міліції громадської безпеки, використовувати засвоєні знання для розвязання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів, складати процесуальні документи.
Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:
1.2, 1.3, 1.14, 1.36.13, 1.36.45.
Перелік службових та процесуальних документів, які складаються під час вивчення теми: рапорт, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення, заява постанова за справою про адміністративне правопорушення, інформаційна картка про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 5. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку.
Поняття та види правопорушень, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку. Учасники провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку. та їх процесуальний статус. Посадові особи міліції громадської безпеки, які здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку. Процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку: порушення справи про адміністративний проступок та попереднє адміністративне розслідування; розгляд справи про адміністративне правопорушення та винесення по ній рішення; перегляд справи про адміністративне правопорушення у звязку з оскарженням та опротестуванням постанови у справі; забезпечення виконання прийнятого рішення у справі про адміністративне правопорушення. Порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку. Процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку.
Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта. Методичний матеріал ознайомить курсантів з особливостями адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку.
Ключові слова: «громадський порядок», «спокій громадян», «громадська безпека», «насильство в сімї», «громадське місце», «громадська мораль».
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:
знати поняття та види правопорушень, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку, учасників провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку та їх процесуальний статус, процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку, порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку, процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку;
вміти відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку, використовувати засвоєні знання для розвязання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів, складати процесуальні документи.
Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:
1.2, 1.3, 1.22, 1.24, 1.36.24, 1.36.35, 1.36.57.
Перелік службових та процесуальних документів, які складаються під час вивчення теми: рапорт, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення, заява постанова за справою про адміністративне правопорушення, інформаційна картка про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 6. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Поняття та види правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Учасники провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та їх процесуальний статус. Посадові особи міліції громадської безпеки, які здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху: порушення справи про адміністративний проступок та попереднє адміністративне розслідування; розгляд справи про адміністративне правопорушення та винесення по ній рішення; перегляд справи про адміністративне правопорушення у звязку з оскарженням та опротестуванням постанови у справі; забезпечення виконання прийнятого рішення у справі про адміністративне правопорушення. Порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта. Методичний матеріал ознайомить курсантів з особливостями адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Ключові слова: «безпека руху», «безпека дорожнього руху», «водій», «транспортний засіб», «працівник Державтоінспекції МВС», «технічний стан транспортного засобу».
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:
знати поняття та види правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, учасників провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та їх процесуальний статус, посадових осіб міліції громадської безпеки, які здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху;
вміти відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, використовувати засвоєні знання для розвязання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів, складати процесуальні документи.
Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:
1.2, 1.3, 1.15, 1.35.11, 1.36.2, 1.36.9, 1.36.10.
Перелік службових та процесуальних документів, які складаються під час вивчення теми: рапорт, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення, заява постанова за справою про адміністративне правопорушення, інформаційна картка про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 7. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху: тимчасового вилучення посвідчення водія; тимчасового затримання транспортних засобів; тимчасового вилучення талона про проходження державного технічного огляду; порядку здійснення тимчасового вилучення ліцензійної картки на транспортний засіб.
Діловодство у справах про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Контроль за організацією провадження та діловодства в адміністративних справах у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта. Методичний матеріал ознайомить курсантів з особливостями адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Ключові слова: «безпека руху», «безпека дорожнього руху», «водій», «транспортний засіб», «працівник Державтоінспекції МВС», «технічний стан транспортного засобу».
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:
знати процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, діловодство у справах про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, контроль за організацією провадження та діловодства в адміністративних справах у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху;
вміти відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, використовувати засвоєні знання для розвязання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів, складати процесуальні документи.
Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:
1.2, 1.3, 1.15, 1.35.1, 136.18, 1.36.26, 1.36.29.
Перелік службових та процесуальних документів, які складаються під час вивчення теми: рапорт, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення, заява постанова за справою про адміністративне правопорушення, інформаційна картка про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 8. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
Поняття та види правопорушень, що посягають на встановлений порядок управління. Учасники провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління та їх процесуальний статус. Посадові особи міліції громадської безпеки, які здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління. Процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління: порушення справи про адміністративний проступок та попереднє адміністративне розслідування; розгляд справи про адміністративне правопорушення та винесення по ній рішення; перегляд справи про адміністративне правопорушення у звязку з оскарженням та опротестуванням постанови у справі; забезпечення виконання прийнятого рішення у справі про адміністративне правопорушення. Порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління. Процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта. Методичний матеріал ознайомить курсантів з особливостями адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
Ключові слова: «встановлений порядок управління», «державне управління», «публічна адміністрація».
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:
знати поняття та види правопорушень, що посягають на встановлений порядок управління, учасників провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління та їх процесуальний статус, посадових осіб міліції громадської безпеки, які здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління, процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління, порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління, процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління;
вміти відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління, використовувати засвоєні знання для розвязання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів, складати процесуальні документи.
Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:
1.2, 1.3, 1.15, 1.35.1, 136.18, 1.36.26, 1.36.29.
Перелік службових та процесуальних документів, які складаються під час вивчення теми: рапорт, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення, заява постанова за справою про адміністративне правопорушення, інформаційна картка про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 9. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи.
Поняття та види правопорушень у сфері дозвільної системи. Учасники провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи та їх процесуальний статус. Посадові особи міліції громадської безпеки, які здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи. Процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи: порушення справи про адміністративний проступок та попереднє адміністративне розслідування; розгляд справи про адміністративне правопорушення та винесення по ній рішення; перегляд справи про адміністративне правопорушення у звязку з оскарженням та опротестуванням постанови у справі; забезпечення виконання прийнятого рішення у справі про адміністративне правопорушення. Порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи. Процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи.
Роль і значення теми для діяльності працівників міліції. Вивчення теми спрямовується на формування у працівників міліції знань, вмінь та навичок, які відповідають професійно-кваліфікаційним характеристикам основних посад працівників Міністерства внутрішніх справ та завданням, які ставляться перед міліцією на конкретному етапі розвитку українського суспільства, що передбачає досягнення відповідного рівня підготовки курсанта. Методичний матеріал ознайомить курсантів з особливостями адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи.
Ключові слова: «державна реєстрація», «обєкт державної реєстрації», «державний реєстр», «дозвільна система», «обєкти дозвільної системи», «дозвільний документ», «ліцензія», «спеціальний дозвіл», «патент», «сертифікат».
Обсяг знань, вмінь курсанта після вивчення теми. Після вивчення теми курсант повинен:
знати поняття та види правопорушень у сфері дозвільної системи, учасників провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи та їх процесуальний статус, посадових осіб міліції громадської безпеки, які здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи, процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи, порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи, процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи;
вміти відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи, використовувати засвоєні знання для розвязання типових ситуацій, що виникають під час професійної діяльності працівників міліції, переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів, складати процесуальні документи.
Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми:
1.2, 1.3, 1.19, 1.36.22, 1.36.48.
Перелік службових та процесуальних документів, які складаються під час вивчення теми: рапорт, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення, заява постанова за справою про адміністративне правопорушення, інформаційна картка про адміністративне правопорушення.
4. Структура навчальної дисципліни
№ теми |
Назви розділів і тем |
Всього годин |
Кількість годин |
Самост.р. / індив.р. |
Використання |
Взаємозвязок з іншими |
|||
З викладачем |
|||||||||
Всього |
Лекцій |
Семінарів |
Практичн. |
||||||
1 |
Поняття та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки |
8 |
4 |
2 |
|
2 |
|
Лекції в мультимедійному форматі; навчальний посібник |
Адміністративна відповідальність тема №1 |
2 |
Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення звернень громадян |
8 |
4 |
2 |
|
2 |
|
Лекції в мультимедійному форматі; навчальний посібник |
Адміністративний процес тема №3 |
3 |
Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо провадження у справах про адміністративні правопорушення |
8 |
4 |
2 |
|
2 |
|
Лекції в мультимедійному форматі; навчальний посібник |
Адміністративна відповідальність тема №3 та Адміністративний процес тема №4 |
4 |
Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо застосування заходів дисциплінарної відповідальності |
8 |
4 |
2 |
|
2 |
|
Лекції в мультимедійному форматі; навчальний посібник |
Адміністративний процес тема №5 |
5 |
Особливості діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку |
8 |
4 |
2 |
|
2 |
|
Лекції в мультимедійному форматі; навчальний посібник |
Адміністративна відповідальність тема №4 |
6 |
Особливості діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху |
8 |
4 |
2 |
|
2 |
|
Лекції в мультимедійному форматі; навчальний посібник |
Адміністративна діяльність ОВС тема №8 |
7 |
Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху |
8 |
4 |
2 |
|
2 |
|
Лекції в мультимедійному форматі; навчальний посібник |
Адміністративна діяльність ОВС тема №8 |
8 |
Особливості діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління |
8 |
4 |
2 |
|
2 |
|
Лекції в мультимедійному форматі; навчальний посібник |
Організація і тактика діяльності міліції громадської безпеки теми №6,8 |
9 |
Особливості діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи |
6 |
2 |
2 |
|
|
|
Лекції в мультимедійному форматі; навчальний посібник |
Адміністративна діяльність ОВС тема №13 |
|
Модульний контроль |
2 |
2 |
- |
- |
|
2 |
|
|
|
Усього за семестр |
72 |
36 |
18 |
0 |
16 |
2 |
|
|
|
Форма підсумкового контролю |
Залік |
|
|
5. Теми семінарських занять
(в структурі тематичного плану відсутні)
6. Теми практичних занять
ТЕМА 1. Поняття та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки в Україні.
Практичне заняття № 1 2 год.
План
1. Поняття адміністративно-юрисдикційної діяльності.
2. Ознаки адміністративно-юрисдикційної діяльності.
3. Сутність та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності.
4. Види адміністративної юрисдикції.
5. Адміністративно-юрисдикційне провадження. Поняття і види.
6. Міліція громадської безпеки як субєкт адміністративно-юрисдикційної діяльності.
Задача: Громадянин Ш. займався зняттям порчі, організувавши ворожіння та гадання на картах лише за 10 гривень з бажаючих біля парку імені Л. Глоби в м. Дніпропетровську. Працівниками патрульної служби міліції вказаний громадянин був затриманий для складення протоколу про вчинення ним адміністративного правопорушення.
Визначте правомірність дій працівників міліції, чи вважається даний вид діяльності протизаконним, чи належить справа до юрисдикції МГБ?
Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: підстави та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки, принципи адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки, субєкти адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки, види адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки, адміністративно-юрисдикційну діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення скарг громадян, адміністративно-юрисдикційну діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення
Рекомендована література до Теми 1: 1.1, 1.2, 1.36.3, 1.36.47, 2.5.
ТЕМА 2. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення звернень громадян.
Практичне заняття № 1 2 год.
План
1. Правова основа діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду звернень громадян.
2. Поняття та види звернень громадян.
3. Особливості розгляду звернень громадян в підрозділах міліції громадської безпеки.
4. Порядок вирішення звернень громадян міліцією громадської безпеки.
5. Особистий прийом керівництвом міліції громадської безпеки.
6. Звернення (повідомлення) про факти жорстокого поводження з дитиною.
Задача: Громадянин А. був затриманий патрульним екіпажем ДАІ за підозрою у перебуванні за кермом у стані спяніння. Під час зясування його особи між ним і працівниками міліції, останні спровокували конфлікт, поводячи себе зухвало і нечемно по відношенню до А. Визначте, який тип звернення А. може надіслати керівництву ГУМВС в області щодо даного інциденту? Визначте можливий розвиток подій по ситуації.
Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: поняття, форми та види адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення звернень громадян, загальний порядок розгляду скарг громадян в органах внутрішніх справ, строки та процесуальний порядок розгляду скарг громадян окремими підрозділами міліції громадської безпеки, відповідальність посадових осіб міліції громадської безпеки за порушення законодавства про розгляд скарг громадян, реалізацію результатів розгляду та вирішення міліцією громадської безпеки скарг громадян, документообіг, що здійснюється міліцією громадської безпеки щодо розгляду та вирішення скарг громадян.
Рекомендована література до Теми 2: 1.2, 1.17, 1.23, 1.36.3, 1.36.47, 2.5, 3.15.
ТЕМА 3. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо провадження у справах про адміністративні правопорушення .
Практичне заняття № 1 2 год.
План
1. Завдання, порядок і принципи провадження у справах про адміністративні правопорушення.
2. Учасники провадження у справах про адміністративні правопорушення.
3. Стадії провадження у справах про адміністративні правопорушення.
4. Складення протоколу про адміністративне правопорушення.
5. Заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення.
6. Розгляд та прийняття рішень в справах про адміністративні правопорушення.
Задача: У парку імені Б. Хмельницького нарядом патрульної служби міліції був затриманий громадянин Сливенко, який нецензурно лаявся, справляв публічно власні природні потреби та знущався над безпорадним інвалідом у колясці. Визначте, яку відповідальність має нести Сливенко, чи підпадає зазначена ситуація до адміністративної юрисдикції МВС?
Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: основні стадії провадження в справах про адміністративні правопорушення, порядок складання та зміст процесуальних документів, що складаються у справах про адміністративні правопорушення, поняття доказів та їх оцінка при здійсненні провадження у справах про адміністративні правопорушення, обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення, процесуальний статус посадових осіб, що здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Рекомендована література до Теми 3: 1.1., 1.2, 1.17, 1.23, 1.36.3, 1.36.47, 3.15.
ТЕМА 4. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо застосування заходів дисциплінарної відповідальності.
Практичне заняття № 1 2 год.
План
1. Поняття та зміст дисциплінарного провадження в органах внутрішніх справ.
2. Види дисциплінарних стягнень за законодавством України.
3. Порядок здійснення дисциплінарного провадження в органах внутрішніх справ.
4. Учасники дисциплінарного провадження.
5. Порядок виконання рішення про накладення дисциплінарного стягнення.
6. Порівняння учасників провадження у справах про адміністративні правопорушення та дисциплінарного провадження.
Задача: Капітан міліції Гуменюк порушив вимоги службової дисципліни, перебуваючи на службі у пяному вигляді. З метою уникнення відповідальності, за фактом розпочатого проти нього службового розслідування та накладення дисциплінарного стягнення, Гуменюк змерз, захворів і пішов на лікарняний. Під час перебування на лікарняному, до нього додому прийшов працівник відділу кадрів і офіційно повідомив про накладення на нього дисциплінарного стягнення начальником підрозділу звільнення з органів внутрішніх справ.
Визначте правомірність дій начальника. Відповідь обґрунтуйте.
Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: підстави та процесуальний порядок застосування заходів дисциплінарної відповідальності, строки та порядок проведення службового розслідування, процесуальні строки притягнення до дисциплінарної відповідальності, особливості накладення дисциплінарних стягнень, основні стадії провадження, адміністративно-процесуальний статус посадових осіб міліції громадської безпеки щодо застосування заходів дисциплінарної відповідальності, порядок виконання дисциплінарних стягнень, процесуальний порядок оскарження рішення про накладення дисциплінарного стягнення.
Рекомендована література до Теми 4: 1.1, 1.2, 1.35, 1.36.47, 2.5.
ТЕМА 5. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку.
Практичне заняття № 1 2 год.
План
1. Загальна характеристика та види адміністративних правопорушень, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку.
2. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про дрібне хуліганство.
3. Розгляд справ про розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у пяному вигляді.
4. Характеристика інших правопорушень, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку.
5. Особливості адміністративного провадження у справах про порушення громадського порядку і громадської безпеки та застосування заходів забезпечення провадження по даній категорії справ.
6. Доставлення та затримання правопорушника співвідношення понять.
Задача: Громадянин Кидайло О.В. випив у кафе «Зорепад» близько 0,5 літра горілки, після чого пішов додому. Виду нього був дуже неохайний, хода нерівна. Біля двору він був затриманий нарядом міліції та згодом притягнутий до адміністративної відповідальності. Начальником районного відділу на нього було накладено штраф у розмірі 3 н.м.д.г. Визначте, чи належить дана ситуація до юрисдикції МГБ та законність вжитих міліцією заходів?
Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: поняття та види правопорушень, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку, учасників провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку та їх процесуальний статус, процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку, порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку, процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку.
Рекомендована література до Теми 5: 1.1, 1.2, 1.35, 1.36.47, 2.5, 3.15.
ТЕМА 6. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Практичне заняття № 1 2 год.
План
1. Стан порушення безпеки дорожнього руху в Україні.
2. Загальна характеристика правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.
3. Стадії провадження у справах про правопорушення сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
4. Процесуальний порядок діяльності міліції громадської безпеки щодо здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на безпеку дорожнього руху.
5. Особливості оформлення матеріалів про правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
6. Оформлення матеріалів про правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Задача: Працівниками ДАІ на узбіччі Донецького шосе в м. Дніпропетровську був затриманий підозрілий чоловік, що стріляв з пневматичної зброї по горобцям. Працівники міліції вирішили доставити чоловіка до районного відділу міліції для складення протоколу і встановлення особи, на що той погодився, проте зауважив, що не вчиняє нічого протизаконного. Визначте правомірність дій працівників ДАІ, обґрунтуйте відповідь.
Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: поняття та види правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, учасників провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та їх процесуальний статус, посадових осіб міліції громадської безпеки, які здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху
Рекомендована література до Теми 6: 1.1, 1.2, 1.35, 1.36.47, 2.5, 3.15.
ТЕМА 7. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Практичне заняття № 1 2 год.
План
1. Поняття та види заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
2. Процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху:
3. Тимчасового вилучення посвідчення водія та затримання транспортних засобів.
4. Тимчасового вилучення талона про проходження державного технічного огляду, ліцензійної картки на транспортний засіб.
5. Відсторонення водія від керування транспортним засобом та направлення на огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння.
6. Діловодство у справах про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
7. Контроль за організацією провадження та діловодства в адміністративних справах у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
8. Процесуальний порядок відсторонення водія від керування транспортним засобом та направлення на огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння.
Задача: Працівниками ДАІ на узбіччі Донецького шосе в м. Дніпропетровську був затриманий підозрілий чоловік, що стріляв з пневматичної зброї по горобцям. Працівники міліції вирішили доставити чоловіка до районного відділу міліції для складення протоколу і встановлення особи, на що той погодився, проте зауважив, що не вчиняє нічого протизаконного. Визначте правомірність дій працівників ДАІ, обґрунтуйте відповідь.
Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, діловодство у справах про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, контроль за організацією провадження та діловодства в адміністративних справах у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Рекомендована література до Теми 7: 1.1, 1.2, 1.35, 1.36.47, 2.5, 3.15.
ТЕМА 8. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
Практичне заняття № 1 2 год.
План
1. Загальна характеристика адміністративних правопорушень, що посягають на встановлений порядок управління.
2. Види субєктів адміністративних правопорушень, що посягають на встановлений порядок управління.
3. Характеристика окремих адміністративних правопорушень, що посягають на встановлений порядок управління.
4. Особливості провадження у справах про злісну непокору законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця.
5. Розгляд та вирішення справ про порушення правил адміністративного нагляду.
6. Процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
Задача: Працівниками міліції випадково був затриманий громадянин Д., що з таксофону займався викликом пожежної служби для тушіння пожежі, якої за вказаною адресою не було. Як зясувалося із пояснення Д., таким чином він декілька разів протягом доби жартував, намагаючись розіграти свого знайомого пожежника. Проаналізуйте ситуацію, вкажіть на належність справи до адміністративної юрисдикції міліції.
Основні поняття, терміни та категорії, що підлягають засвоєнню: поняття та види правопорушень, що посягають на встановлений порядок управління, учасників провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління та їх процесуальний статус, посадових осіб міліції громадської безпеки, які здійснюють провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління, процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління, порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління, процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
Рекомендована література до Теми 8: 1.1, 1.14, 1.15, 1.2, 1.35, 1.36.47, 2.5, 3.15.
7. Завдання для самостійної роботи
ТЕМА 1. Поняття та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки в Україні.
Рекомендована література до Теми 1: 1.1, 1.2, 1.36.3, 1.36.47, 2.5.
ТЕМА 2. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення звернень громадян.
Рекомендована література до Теми 2: 1.2, 1.17, 1.23, 1.36.3, 1.36.47, 2.5, 3.15.
ТЕМА 3. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо провадження у справах про адміністративні правопорушення.
Рекомендована література до Теми 3: 1.1., 1.2, 1.17, 1.23, 1.36.3, 1.36.47, 3.15.
ТЕМА 4. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо застосування заходів дисциплінарної відповідальності.
1. Дати поняття та види заходів дисциплінарної відповідальності, що застосовуються в діяльності міліції громадської безпеки.
2. Охарактеризувати підстави застосування заходів дисциплінарної відповідальності, що застосовуються в діяльності міліції громадської безпеки.
3. Дати поняття та принципи дисциплінарного провадження в ОВС.
4. Визначити процесуальний статус учасників дисциплінарного провадження в ОВС.
5. Встановити процесуальний порядок притягнення посадової особи міліції громадської безпеки до дисциплінарної відповідальності.
Рекомендована література до Теми 4: 1.1, 1.2, 1.35, 1.36.47, 2.5.
ТЕМА 5. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку.
Рекомендована література до Теми 5: 1.1, 1.2, 1.35, 1.36.47, 2.5, 3.15.
ТЕМА 6. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
1. Визначити поняття та види правопорушень, що посягають на безпеку дорожнього руху.
2. Охарактеризувати учасників провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на безпеку дорожнього руху та їх процесуальний статус.
3. Встановити процесуальний порядок діяльності міліції громадської безпеки щодо здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на безпеку дорожнього руху.
4. Визначити особливості оформлення матеріалів про правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Рекомендована література до Теми 6: 1.1, 1.2, 1.35, 1.36.47, 2.5, 3.15.
ТЕМА 7. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
1. Визначити поняття та види заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
2. Проаналізувати процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху:
2.1. Розкрити процедуру тимчасового вилучення посвідчення водія та затримання транспортних засобів.
2.2. Розкрити зміст тимчасового вилучення талона про проходження державного технічного огляду, ліцензійної картки на транспортний засіб.
2.3. Охарактеризувати процес відсторонення водія від керування транспортним засобом та направлення на огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння.
3. Визначити порядок оскарження заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Рекомендована література до Теми 7: 1.1, 1.2, 1.35, 1.36.47, 2.5, 3.15.
ТЕМА 8. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
1. Дати поняття та види правопорушень, що посягають на встановлений порядок управління.
2. Визначити процесуальний статус учасників провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
3. Проаналізувати процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
4. Визначити порядок складання та зміст процесуальних документів, які складаються у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
5. Визначити процесуальний порядок застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
Рекомендована література до Теми 8: 1.1, 1.14, 1.15, 1.2, 1.35, 1.36.47, 2.5, 3.15.
ТЕМА 9. Особливості діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи.
1. Встановити поняття та зміст організації діяльності міліції громадської безпеки у сфері здійснення дозвільної системи.
2. Дати поняття та види правопорушень у сфері дозвільної системи.
3. Проаналізувати процесуальний статус учасників провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи.
4. Визначити процесуальний порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи.
5. Охарактеризувати види процесуальних документів, що складаються у справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи.
6. Визначити заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи та розкрийте їх зміст.
Рекомендована література до Теми 9: 1.1, 1.2, 1.35, 1.36.7, 1.36.30, 2.5, 3.15.
8. Індивідуальні завдання
(реферати та доповіді за тематикою)
ТЕМА 1. Поняття та зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки в Україні.
1. Принципи адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки.
2. Критерії поділу стадії провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та їх зміст.
3. Міліція громадської безпеки як субєкт адміністративно-юрисдикційної діяльності ОВС.
4. Порівняльний аналіз адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки з іншими видами адміністративної діяльності.
5. Скласти документи за фабулою обраної статті з розглянутої теми: рапорт; пояснювальна записка; протокол про адміністративне правопорушення; протокол особистого огляду; протокол вилучення; постанова про привід особи, притягнутої до адміністративної відповідальності; протокол про адміністративне затримання; пояснення щодо вчинення правопорушення; постанова у справі про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 2. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення звернень громадян.
1. Дільничні інспектори як субєкти розгляду звернень громадян.
2. Особливості розгляду заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються.
3. Специфіка прийняття усних та письмових звернень громадян.
4. Особливості фіксації звернень (повідомлень) про факти жорстокого поводження з дитиною.
5. Скласти документи за фабулою обраної статті з розглянутої теми: рапорт; пояснювальна записка; протокол про адміністративне правопорушення; протокол особистого огляду; протокол вилучення; постанова про привід особи, притягнутої до адміністративної відповідальності; протокол про адміністративне затримання; пояснення щодо вчинення правопорушення; постанова у справі про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 3. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо провадження у справах про адміністративні правопорушення.
1. Принципи адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки.
2. Критерії поділу стадії провадження у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та їх зміст.
3. Міліція громадської безпеки як субєкт адміністративно-юрисдикційної діяльності ОВС.
4. Порівняльний аналіз адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки з іншими видами адміністративної діяльності.
5. Скласти документи за фабулою обраної статті з розглянутої теми: рапорт; пояснювальна записка; протокол про адміністративне правопорушення; протокол особистого огляду; протокол вилучення; постанова про привід особи, притягнутої до адміністративної відповідальності; протокол про адміністративне затримання; пояснення щодо вчинення правопорушення; постанова у справі про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 4. Адміністративно-юрисдикційна діяльність міліції громадської безпеки щодо застосування заходів дисциплінарної відповідальності.
1. Дотримання законності застосування заходів дисциплінарної відповідальності в ОВС.
2. Види документів, що складаються в процесі застосування заходів дисциплінарної відповідальності в діяльності міліції громадської безпеки та їх зміст.
3. Заходи забезпечення дисциплінарного провадження в діяльності міліції громадської безпеки та їх характеристика.
4. Порядок оскарження рішення щодо застосування дисциплінарного стягнення до адміністративного суду.
5. Скласти документи за фабулою обраної статті з розглянутої теми: рапорт; пояснювальна записка; протокол про адміністративне правопорушення; протокол особистого огляду; протокол вилучення; постанова про привід особи, притягнутої до адміністративної відповідальності; протокол про адміністративне затримання; пояснення щодо вчинення правопорушення; постанова у справі про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 5. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок та громадську безпеку.
1. Забезпечення виконання прийнятого рішення у справі про адміністративне правопорушення.
2. Поняття доказів та їх оцінка при здійсненні провадження у справах про адміністративні правопорушення.
3. Порядок складання та зміст процесуальних документів, що складаються у справах про адміністративні правопорушення.
4. Обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення.
5. Скласти документи за фабулою обраної статті з розглянутої теми: рапорт; пояснювальна записка; протокол про адміністративне правопорушення; протокол особистого огляду; протокол вилучення; постанова про привід особи, притягнутої до адміністративної відповідальності; протокол про адміністративне затримання; пояснення щодо вчинення правопорушення; постанова у справі про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 6. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
1. Оскарження рішення у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на безпеку дорожнього руху.
2. Забезпечення виконання рішення у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на безпеку дорожнього руху.
3. Процесуальний порядок тимчасового затримання транспортного засобу та документів на його керування.
4. Контроль за організацією провадження та діловодства в адміністративних справах у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
5. Скласти документи за фабулою обраної статті з розглянутої теми: рапорт; пояснювальна записка; протокол про адміністративне правопорушення; протокол особистого огляду; протокол вилучення; постанова про привід особи, притягнутої до адміністративної відповідальності; протокол про адміністративне затримання; пояснення щодо вчинення правопорушення; постанова у справі про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 7. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
1. Діловодство у справах про порушення правил, норм і стандартів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
2. Контроль за організацією провадження та діловодства в адміністративних справах у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
3. Процесуальний порядок відсторонення водія від керування транспортним засобом та направлення на огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння.
4. Порядок оскарження заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
5. Скласти документи за фабулою обраної статті з розглянутої теми: рапорт; пояснювальна записка; протокол про адміністративне правопорушення; протокол особистого огляду; протокол вилучення; постанова про привід особи, притягнутої до адміністративної відповідальності; протокол про адміністративне затримання; пояснення щодо вчинення правопорушення; постанова у справі про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 8. Особливості адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
1. Самоуправство: поняття та особливості адміністративної відповідальності.
2. Правопорушення, що посягають на встановлений порядок діяльності органів влади: поняття, види та юридичний аналіз.
3. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
4. Діловодство у справах про адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління.
5. Скласти документи за фабулою обраної статті з розглянутої теми: рапорт; пояснювальна записка; протокол про адміністративне правопорушення; протокол особистого огляду; протокол вилучення; постанова про привід особи, притягнутої до адміністративної відповідальності; протокол про адміністративне затримання; пояснення щодо вчинення правопорушення; постанова у справі про адміністративне правопорушення.
ТЕМА 9. Особливості діяльності міліції громадської безпеки щодо розгляду та вирішення справ про адміністративні правопорушення у сфері дозвільної системи.
9. Методи навчання
10. Методи контролю
11. Розподіл балів, які отримують курсанти:
Розподіл балів за різними формами контролю для дисциплін, з яких навчальним планом передбачено два модульних контролі протягом семестру
Модуль 1 (М1) |
Модуль 2 (М2) |
Залік (з) |
||||||
Поточний контроль 1 (ПК1) |
модульний контроль (МК1) |
Поточний контроль 2 (ПК2) |
модульний контроль (МК2) |
|||||
Аудиторна робота |
Самостійна робота |
Індивідуальна робота |
Аудиторна робота |
Самостійна робота |
Індивідуальна робота |
|||
≤30 |
≤15 |
≤15 |
≤30 |
≤15 |
≤15 |
|||
≤60 |
≤40 |
≤60 |
≤40 |
|||||
М1=ПК1+МК1≤100 |
М2 = ПК2 + МК2 ≤ 100 |
|||||||
Підсумкова оцінка (П)= |
М1+М2 |
≤100 |
||||||
2 |
||||||||
Підсумкова оцінка у випадку складання Заліку (П) = |
ПК1+ПК2 |
+З≤100 |
≤40 |
|||||
2 |
12. Критерії оцінювання
12.1. Критерії оцінювання аудиторної роботи
курсантів на семінарських заняттях
БАЛИ |
ПОЯСНЕННЯ |
5 |
Теоретичні питання, винесені на розгляд, засвоєні у повному обсязі; на високому рівні сформовані необхідні практичні навички та вміння; всі навчальні завдання, передбачені планом заняття, виконані в повному обсязі. Під час заняття продемонстрована стабільна активність та ініціативність. Відповіді на теоретичні питання, розвязання практичних завдань, висловлення власної думки стосовно дискусійних питань ґрунтується на глибокому знанні чинного законодавства, теорії та правозастосовної практики. |
4 |
Теоретичні питання, винесені на розгляд, засвоєні у повному обсязі; в основному сформовані необхідні практичні навички та вміння; всі передбачені планом заняття навчальні завдання виконані в повному обсязі з неістотними неточностями. Під час заняття продемонстрована ініціативність. Відповіді на теоретичні питання, розвязання практичних завдань, висловлення власної думки стосовно дискусійних питань переважно ґрунтується на знанні чинного законодавства, теорії та правозастосовної практики. |
3 |
Теоретичні питання, винесені на розгляд, у цілому засвоєні; практичні навички та вміння мають поверхневий характер, потребують подальшого напрацювання та закріплення; навчальні завдання, передбачені планом заняття, виконані, деякі види завдань виконані з помилками. |
2 |
Теоретичні питання, винесені на розгляд, засвоєні частково, прогалини у знаннях не носять істотного характеру; практичні навички та вміння сформовані недостатньо; більшість навчальних завдань виконано, деякі з виконаних завдань містять істотні помилки, які потребують подальшого усунення. |
1 |
Курсант, студент, слухач не готовий до заняття, не знає більшої частини програмного матеріалу, з труднощами виконує завдання, невпевнено відтворює терміни і поняття, що розглядалися під час заняття, допускає змістовні помилки, не володіє відповідними вміннями і навичками, необхідними для розвязання професійних завдань. |
0 |
Відсутність на занятті |
12.2. Критерії оцінювання самостійної роботи
курсантів
Бали |
Пояснення |
5 |
Виконані всі вимоги до написання й захисту реферату: позначені проблема й обґрунтована її актуальність, зроблений аналіз різних точок зору на проблему й логічно викладена власна позиція, сформульовані висновки, тема розкрита повністю, витриманий обсяг, дотримані вимоги до зовнішнього оформлення, дані правильні відповіді на додаткові питання |
4 |
Виконані всі формальні вимоги до написання й захисту реферату: витриманий обсяг, дотримані вимоги до зовнішнього оформлення. Проблема позначена, але не достатньо обґрунтована її актуальність, зроблений короткий аналіз різних точок зору на проблему й викладена власна позиція, сформульовані висновки, тема розкрита достатньо повно, дані правильні відповіді на додаткові питання |
3 |
Основні вимоги до реферату і його захисту виконані, але при цьому допущені деякі недоліки. Не обгрунтовано актуальність проблеми, висновки не чіткі. Наявні певні неточності у викладенні матеріалу. Вимоги щодо оформлення дотримано. |
2 |
Основні вимоги до реферату і його захисту виконані, але при цьому допущені недоліки. Зокрема, є неточності у викладі матеріалу; відсутні логічна послідовність у судженнях; не витриманий обсяг реферату; є недоліки в оформленні; на додаткові питання при захисті дані неповні відповіді. |
1 |
Є істотні відступи від вимог до реферування. Зокрема: тема розкрита лише частково; допущені фактичні помилки в змісті реферату або при відповіді на додаткові питання; під час захисту відсутній висновок. |
0 |
Тема реферату не розкрита, виявляється істотне нерозуміння проблеми. |
12.3. Критерії оцінювання індивідуальної роботи
курсантів
Бали |
Пояснення |
5 |
Відображена світоглядна позиція автора, його погляд на сутність проблеми. Проблема розкрита на теоретичному рівні, у зв'язках і з обґрунтуваннями, з точним і повним використанням фахових термінів і понять у контексті відповіді. Робота логічна, послідовна, композиційно чітка. Дано аргументацію своєї думки з опорою на факти громадського життя або особистий досвід. |
4 |
Представлено власну точку зору (позицію, ставлення) при розкритті проблеми. Проблема розкрита на теоретичному рівні, з обґрунтуваннями, з достатнім використанням фахових термінів і понять у контексті відповіді. Власна думка аргументована фактами громадського життя або особистим досвідом. |
3 |
Представлено власну точку зору при розкритті проблеми. Проблема розкрита з використанням основних термінів і понять у контексті відповіді (теоретичні зв'язки й обґрунтування не присутні або явно не простежуються). Дано аргументацію своєї думки з опорою на факти. |
2 |
Проблема розкрита при формальному використанні фахових термінів. Власна думка не достатньо аргументована фактами громадського життя або власним досвідом. |
1 |
Представлено власну позицію за даною проблематикою на побутовому рівні без аргументації. |
0 |
Проблема не розкрита або дана інформація (факти громадського життя або особистого досвіду) не в контексті завдання. |
13. Шкала оцінювання: національна та ECTS
Сума балів за всі види навчальної діяльності |
Оцінка ECTS |
Оцінка за національною шкалою |
|
для екзамену, курсової роботи, практики |
для заліку |
||
90-100 |
А |
Відмінно |
зараховано |
83-89 |
В |
добре |
|
75-82 |
С |
||
68-74 |
D |
задовільно |
|
60-67 |
Е |
||
35-59 |
FX |
незадовільно з можливістю повторного складання |
не зараховано з можливістю повторного складання |
0-34 |
F |
незадовільно з обовязковим повторним вивченням дисципліни |
не зараховано з обовязковим повторним вивченням дисципліни |
14. Питання та завдання для підготовки до підсумкового контролю
15. Інформаційне та методичне забезпечення.
Рекомендована література