Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Лабораторна робота №2
Написання програм з використанням циклу
Мета: навчитись писати програми мовою програмування Pascal
використовуючи структури циклів, компілювати та запускати програми, знаходити та виправляти помилки.
Хід роботи:
1. Виконати налагодження середовища програмування.
2. Написав програму мовою Pascal згідно варіанту.
Знайти скільки множників потрібно, щоб добуток чисел 2*4*6*8*10… був більше 1000
3. Навчитися працювати з інструментами відладки.
На кожному кроці значення використаних у програмі змінних можуть модифікуватися. Поточні значення змінних відображаються у вікні Watches, яке активізується командою Debug → Watch. Для перегляду значень певної змінної її ім'я слід вказати у вікні Add Watch, що активізується комбінацією клавіш Ctrl+F7 або командою Debug → Add watch. Якщо ім'я змінної було введене у вікні Add Watch, її поточні значення виводитимуться у вікні Watches. Коли вікно Watches активне, додати до нього змінну можна як за допомогою комбінації клавіш Ctrl+F7, так і натиснувши клавішу Insert, а для видалення змінної слід обрати її ім'я і натиснути клавішу Delete.
Для завершення покрокового виконання програми використовується команда Run → Program reset або комбінація клавіш Ctrl+F2.
Якщо програмісту необхідно отримати значення змінних під час виконання певних операторів програми або певних умов, то в тексті програми можна встановити точки переривання програми (breakpoints). З цією метою використовують команду Debug → Breakpoints. Для кожної точки переривання у вікні Breakpoints можна задати номер рядка в тексті програми, умову, виконання якої зупиняє програму, та кількість проходжень через точку переривання до виконання умови. Задати точку та умову переривання можна також командою Debug → Add breakpoint, встановивши перед тим курсор на відповідний рядок у тексті програми. Рядок програми, який містить точку переривання, помічається у вікні текстового редактора червоним кольором. Програма, запущена на виконання командою Run → Run, досягнувши виділеного рядка, зупиниться в разі істинності умови переривання, якщо така умова задана.
4. Продемонструвати створені Вами програми викладачу.
Висновок: Я навчився писати програми мовою програмування Pascal використовуючи структури розгалудження, компілювати та запускати програми, знаходити та виправляти помилки.
Арк.
ата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.
Арк.
Дата
Підпис
№ докум.
Арк.
Змн.