У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Курсова робота є однією з форм самостійної роботи студентів передбачена навчальним планом дисципліни Фіна

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені  ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ

КАФЕДРА  ФІНАНСІВ

МЕТОДИЧНІ  РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

З ДИСЦИПЛІНИ:  «ФІНАНСОВА ДІЯЛЬНІСТЬ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА»

для студентів спеціальності «Фінанси і кредит»

Луганськ 2012

МЕТА КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсова робота є однією з форм самостійної роботи студентів, передбачена навчальним планом дисципліни «Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва».

Мета курсової роботи – закріпити і поглибити теоретичні знання, здобуті студентом у процесі вивчення дисципліни «Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва», а також набути практичних навичок застосування отриманих знань у практичних розробках.

Завдання курсової роботи полягає в такому:

  •  навчити застосовувати здобуті базові знання з теорії фінансових відносин суб’єктів господарювання, з формування та використання фінансових ресурсів підприємств, з фінансового планування і організації фінансової діяльності суб’єктів підприємництва для здійснення практичних розробок;
  •  розвинути уміння майбутнього фахівця самостійно працювати з навчально-методичною та науковою літературою, самостійно узагальнювати й аналізувати інформаційні джерела (монографії, підручники, навчальні посібники, публікації періодичних видань; статистичні і практичні матеріали, що характеризують фінансові процеси у сфері фінансової діяльності суб’єктів підприємництва);
  •  сформувати навички самостійної науково-дослідної роботи, вільного володіння понятійним апаратом, дослідницьким інструментарієм (збирання, систематизація, класифікація, аналіз зібраних даних та їх узагальнення).

Виконана курсова робота свідчить, наскільки знання, здобуті студентами в процесі вивчення курсу «Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва», є глибокими і фундаментальними; характеризує вміння студентів самостійно дослідити поставлені питання обраної теми і застосувати отримані практичні навички для розв’язання практичних питань фінансової діяльності суб’єктів підприємництва.

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО КУРСОВОЇ РОБОТИ

При виконанні курсової роботи студент має показати:

  •  отриманий рівень теоретичної підготовки з курсу, знання і правильне розуміння закономірностей, що складаються у фінансовій сфері суб’єктів підприємництва;
  •  уміння працювати з інформаційними джерелами, узагальнювати літературні джерела, користуватися законодавчим та інструктивним матеріалом, викладати свою точку зору на проблемні питання та робити обґрунтовані висновки щодо поліпшення фінансових відносин суб’єктів підприємництва та вдосконалення фінансового механізму їх діяльності;
  •  здатність використовувати здобуті теоретичні знання у процесі аналізу та узагальнення цифрового матеріалу, застосовувати сучасну методику дослідження з використанням таблиць, графіків, схем, діаграм;
  •  уміння здійснювати аналіз з питань організації управління фінансовими потоками на підприємствах різних форм власності і організаційно-правових форм, установах, організаціях, а також робити обґрунтовані висновки і розробляти конкретні пропозиції щодо удосконалення організації фінансової діяльності суб’єктів підприємництва.

У курсовій роботі студент повинен глибоко і всебічно розкрити зміст обраної теми, показати розуміння конкретних форм організації фінансової діяльності суб’єктів підприємництва.

Зміст курсової роботи повинен свідчити про здібності студента не тільки логічно і грамотно викладати теоретичні положення, але й про уміння вірно відображати результати проведеного дослідження.

Особливу увагу слід приділити дискусійним питанням теорії і практики фінансових відносин суб’єктів підприємництва. Якщо в економічній літературі відсутня єдина точка зору з питань, що досліджуються, слід навести думки кількох авторів, дати їх критичну оцінку та висловити свої міркування з даних питань, що забезпечить більш глибокий рівень проведеного дослідження.

У процесі написання курсової роботи необхідно враховувати зміни у законодавстві. Для цього потрібно застосовувати сучасну наукову та навчально-методичну літературу, нормативні акти Верховної Ради та Уряду України, інструктивні матеріали державних фінансових служб, П(С)БУ, періодичні видання, фінансову звітність тощо.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Завдання курсової роботи полягає в самостійній розробці студентом вибраної теми та підготовці методичних рекомендацій. Розділи курсової роботи мають бути пов’язані між собою, необхідно звернути увагу на логічні переходи від одного параграфа до іншого, усередині параграфа від одного питання до іншого.

Номер варіанту теми курсової роботи студентом обирається, виходячи з його порядкового номеру в журналі.

У рамках однієї академічної групи вибір одного й того ж варіанту завдання (виконання однакових тем за матеріалами одного підприємства, організації, установи)  не дозволяється.

ПІДГОТОВКА ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Обравши тему, студент має чітко визначити мету курсової роботи, підібрати відповідну наукову літературу та нормативно-інструктивні матеріали.

Літературні джерела студент підбирає самостійно. Роботу з літературою потрібно починати зі складання повного списку книг, статей, законів та нормативних документів, вивчення статистичної інформації.

На основі вивчення спеціальної літератури, нормативних документів, статистичних збірників студент складає розгорнутий план курсової роботи (можливо в кількох варіантах), який погоджує з викладачем – керівником курсової роботи.

План – це основа роботи, тому його складання є одним із найважливіших етапів її підготовки. План повинен відобразити напрями дослідження обраної теми, логічний зв'язок між її окремими складовими частинами, проблемну постановку окремих питань, запропоновані напрямки розв’язання зазначеної проблеми. Із складеного плану видно, наскільки студент засвоїв матеріал обраної теми, як він зрозумів проблему в цілому, зумів виділити суттєві головні напрямки дослідження і наскільки уявляє можливості реалізації запропонованих рекомендацій.

ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Виконання курсової роботи передбачає такі основні етапи:

  •  вибір теми (варіанта) курсової роботи із зазначеної тематики;
  •  робота з бібліографічними джерелами (опрацювання літературних джерел за вибраною темою, законодавчих та нормативних матеріалів, їх систематизація й узагальнення);
  •  складання попереднього плану;
  •  консультація з викладачем й затвердження у керівника теми і плану курсової роботи (до 1 березня);
  •  написання вступу і першого (теоретичного) розділу курсової роботи – вивчення теоретичних підходів до проблеми, що розглядається;
  •  написання другого (аналітичного) розділу курсової роботи – збір, систематизація і обробка матеріалів (інформації), що дозволяють досягнути мети дослідження і характеризують об'єкт дослідження;
  •  написання третього (рекомендаційного) розділу курсової роботи – розробка пропозицій щодо удосконалення з напряму дослідження;
  •  оформлення тексту курсової роботи;
  •  захист курсової роботи (до 15 квітня).

СТРУКТУРА І ЗМІСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Матеріал у курсовій роботі наводиться у такій послідовності:

  1.  Титульний аркуш за відповідною формою (додаток А).
  2.  Аркуш-завдання на курсову роботу за встановленою формою.
  3.  Реферат (додаток Б).
  4.  Зміст (план роботи із зазначенням сторінок розділів і параграфів).
  5.  Вступ.
  6.  Перший розділ з параграфами (теоретичний).
  7.  Другий розділ з параграфами (аналітичний).
  8.  Третій розділ (рекомендаційний).
  9.  Висновки і пропозиції.
  10.  Список використаних літературних джерел.
  11.  Додатки.

Курсова робота повинна мати чітку і логічну структуру, складовими якої є вступ, основна частина та висновки і пропозиції.

На ВСТУП відводиться 2-3 сторінки. У вступі необхідно обґрунтувати актуальність обраної теми, її значимість, визначити мету і завдання курсової роботи, вказати методи дослідження, що використовувались під час написання курсової роботи. У вступі вказуються об’єкт і предмет дослідження. Вступ до курсової роботи має містити перелік провідних вчених і фахівців, що досліджують обрану тему.

ОСНОВНА ЧАСТИНА, яка включає ТЕОРЕТИЧНУ, АНАЛІТИЧНУ та РЕКОМЕНДАЦІЙНУ ЧАСТИНИ, – розділяється на розділи, параграфи і підпункти відповідно до плану, затвердженого у завданні.

ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА за обсягом повинна складати близько 1/5 усієї роботи.

АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА – це більш об’ємна частина курсової роботи, на яку відводиться 2/5 всієї роботи. В цілому, ця частина роботи є основною як за значенням, так і за обсягом.

РЕКОМЕНДАЦІЙНА ЧАСТИНА за обсягом повинна складати близько 1/5 усієї роботи і базуватись на результатах проведених досліджень.

Для викладення вступу, висновків і пропозицій, списку літератури та додатків відводиться близько 1/5 усієї роботи.

ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ – це заключна частина курсової роботи. Вона повинна містити загальні результати дослідження з урахуванням тих недоліків, що були виявлені у процесі аналізу. У висновках і пропозиціях до курсової роботи підводяться підсумки з усіх висвітлених питань, визначаються шляхи і напрямки вирішення проблемних аспектів теми.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ має бути оформлений відповідно до чинних стандартів і містити основні законодавчі і нормативні документи за напрямом дослідження, наукову та навчально-методичну літературу, в тому числі кафедральні розробки (до 50 найменувань). До переліку посилань слід включати сучасні публікації переважно останніх 5-10 років.

У ДОДАТКАХ відображаються: фінансова звітність підприємства (організації, установи), статистична інформація та ін., наводяться формули, таблиці, схеми, якщо вони суттєво полегшують розуміння роботи.

До змісту роботи ставляться такі вимоги:

  •  системність, послідовність і конкретність викладення матеріалу;
  •  виділення в тексті окремих абзаців;
  •  завершеність та обґрунтованість викладення кожної думки;
  •  аналіз достатньої кількості літературних джерел.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НАПИСАННЯ ПЕРШОГО РОЗДІЛУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Перший розділ курсової роботи є теоретичною частиною, що складається, як правило, із двох-трьох параграфів у залежності від теми і напрямку наукового дослідження.

У першому розділі курсової роботи необхідно відповідно до плану розкрити суть вибраної теми, зазначити проблемні й дискусійні питання дослідження. Початковим етапом виконання курсової роботи є підбір і вивчення літературних джерел, конспектування основних питань з обраної теми. При цьому при викладенні теоретичного матеріалу наводяться посилання на використані літературні джерела.

Теоретична частина має бути виконана в проблемному аспекті. Це означає, що студенту слід проаналізувати матеріал, який викладається в літературних джерелах, і викласти свою думку щодо позитивних і негативних аспектів проблеми, зробити настанову на рішення поставленої мети в наступній частині.

Теоретичну частину курсової роботи можна представити в розрізі наступних параграфів:

  •  Перший параграф курсової роботи має містити теорію питання за темою дослідження. В ньому необхідно викласти сутність і сучасний стан розгляду питання (процесу, проблеми), описати різні погляди вчених і практиків (за літературними джерелами) і надати їх критичну оцінку з обґрунтуванням своєї точки зору.
  •  У другому параграфі проводиться аналіз стану питання і шляхи його вирішення, що викладені в аналізованих джерелах літератури. На основі аналізу, проведеного в першому і другому параграфах, проводиться критична оцінка автора і доводяться його висновки, що мають послугувати основою третього параграфа курсової роботи.
  •  У третьому параграфі (за необхідністю) може бути сформована узагальнена модель проблеми, тобто еталонний зразок її вирішення, який компонується з окремих, найбільш суттєвих елементів, що рекомендуються наукою і практикою. Вона може бути представлена у вигляді ілюстративної, блокової чи функціональної схеми, у якій виділяються елементи (блоки), що необхідні для подальшого дослідження.

Також необхідно розкрити інформаційне забезпечення фінансово-економічної діяльності суб’єкта підприємництва, підкреслити його роль і значення. Слід найбільш повно представити систему законодавчої, планово-нормативної і статистичної інформації щодо досліджуваного напрямку.

У цілому, перший розділ курсової роботи за своєю суттю є теоретико-методичною базою дослідження. В огляді літератури рекомендується розглянути основні етапи розвитку економічної думки за вибраною темою, зарубіжний досвід у даній сфері, проблеми в економіці України в цілому і окремих галузях та регіонах.

Наприкінці розділу необхідно надати коротке резюме (узагальнення) щодо необхідності проведення аналітичних досліджень у сфері управління фінансовою діяльністю.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НАПИСАННЯ ДРУГОГО РОЗДІЛУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Друга частина курсової роботи має аналітичний характер і виконується в два етапи:

1 етап. Приступаючи до виконання другого розділу, студент має охарактеризувати об’єкт дослідження – надати стислу характеристику його діяльності. Так, для підприємства необхідно визначити форму власності, його належність до малих, середніх або великих підприємств, охарактеризувати види діяльності, надати організаційну структуру або структуру апарату управління тощо; для податкових інспекцій, казначейств, банків та інших фінансових інститутів – їх функціональне призначення, види операцій, організаційну структуру тощо.

Крім того, необхідним є проведення аналізу основних фінансово-економічних показників діяльності досліджуваного підприємства. Система показників формується згідно з основними формами фінансової звітності:

  •  балансу (форма № 1);
  •  звіту про фінансові результати (форма № 2);
  •  звіту про рух грошових коштів (форма № 3);
  •  звіту про власний капітал (форма № 4);
  •  приміток до річної фінансової звітності (форма № 5).

Результати аналізу основних показників діяльності підприємства надаються у вигляді таблиці (рекомендується використовувати форму табл. 1). В залежності від обраної теми дослідження і видів діяльності господарюючого суб’єкта перелік показників, що систематизуються у таблиці, студентом може бути скорегований або розширений.

Таблиця 1

Основні фінансово-економічні показники діяльності підприємства
в період _____ - _____ рр.

з/п

Показник

Рік

Відхилення

Абсолютне,
тис. грн.

Відносне,
%

1.

Чистий дохід, тис. грн

2.

Собівартість реалізованої   продукції, тис. грн

3.

Фінансовий  результат  від  звичайної діяльності, тис. грн

4.

Загальний прибуток до оподаткування, тис. грн

5.

Податок на прибуток, тис. грн

6.

Чистий прибуток, тис. грн

7.

Середньорічна вартість основних фондів, тис. грн

8.

Фондовіддача

9.

Фондоозброєність

10.

Середньорічна  вартість оборотних коштів, тис. грн

11.

Оборотність оборотних коштів, днів

12.

Чисельність робітників, осіб

13.

Продуктивність праці, грн

14.

Рентабельність основної діяльності

Якщо дослідження проводяться на рівні держави, то необхідно охарактеризувати її сучасний фінансовий (економічний) стан та розглянути основні тенденції його розвитку. В основу аналізу можуть бути покладені показники табл. 2.

Таблиця 2

Основні показники соціально-економічного розвитку України
в період _____ - _____ рр.

з/п

Показник

Од. виміру

Рік

Відхилення

Абсолютне

Відносне,

%

1

ВВП, у % до попереднього року

2

Індекс споживчих цін

3

Індекс цін виробників промислової продукції

4

Зведений бюджет, у т.ч.:

   доходи

   видатки

5

Заборгованість між підприємствами та організаціями України, у т.ч.:

   дебіторська

   кредиторська

6

Інвестиції в основний капітал

7

Зовнішньоторговельний баланс

8

Кількість зайнятого населення

9

Рівень зареєстрованого безробіття, у % до працездатного населення

10

Реальні грошові доходи населення

11

Нарахована середньомісячна заробітна плата, у % до попереднього року

12

Заборгованість із виплати заробітної плати

2 етап. Надавши характеристику об'єкту дослідження, студент має переходити до розгляду того аспекту його діяльності, яка є предметом дослідження курсової роботи.

Комплексний аналіз проблеми може бути здійснений за допомогою фінансово-економічних методів і прийомів, які обирає сам студент на основі теоретичного дослідження, проведеного у першому розділі.

Аналіз слід здійснювати на базі реальної фінансово-статистичної звітності, даних первинного бухгалтерського обліку, офіційних статистичних збірників, програм розвитку міста, регіону, галузей.

Аналітичні матеріали і проміжні розрахунки повинні бути аргументовані, узагальнені і подані в таблицях, найбільш громіздкі – у додатках. Для більшої наочності представлення результатів аналізу рекомендується використання графіків та діаграм.

Особливу увагу слід звернути на те, що в процесі аналізу мають бути виявлені основні тенденції зміни відповідних фінансових показників, визначені недоліки в організації управління фінансовою діяльністю досліджуваного суб’єкта підприємництва. Все це створить належне підґрунтя для розробки відповідних пропозицій і рекомендацій у третьому розділі.

3 етап. На останньому етапі виконання другої частини курсової роботи необхідно зробити загальний висновок за розділом, в якому відобразити отримані результати проведеного аналізу.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НАПИСАННЯ ТРЕТЬОГО РОЗДІЛУ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Третій розділ курсової роботи повинен містити узагальнені результати дослідження з урахуванням виявлених недоліків, упущених резервів, а також конкретні обґрунтовані пропозиції і методичні рекомендації щодо подальшого стійкого розвитку підприємства, стабільного функціонування об’єкту дослідження і вдосконалення управління його фінансовою діяльністю.

Третій розділ курсової роботи не має підпунктів (складається з одного параграфа) і включає розробку інноваційних рекомендацій у вигляді, наприклад:

  •  сформованої фінансової стратегії;
  •  запропонованого фінансового механізму;
  •  розробленого бізнес-плану;
  •  обґрунтованого організаційного проекту;
  •  запропонованої методики;
  •  вдосконаленої системи управління фінансами;
  •  будь-якої іншої системи, спрямованої на вдосконалення фінансової діяльності досліджуваного суб’єкта підприємництва.

У даному розділі слід обґрунтувати ефективність реалізації запропонованих розробок. Таке обґрунтування доцільно провести з використанням прикладних електронних програм.

ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсова робота виконується рукописним або комп’ютерним текстом на папері стандартного формату А4. Параметри друку для комп’ютерного набору: шрифт Times New Roman № 14; інтервал 1,5;  поля: зверху – 20 мм, знизу –      20 мм, ліворуч  – 25 мм, праворуч – 15 мм.

Номери сторінок проставляються у правому верхньому кутку, починаючи з другого аркуша вступу.

Обсяг курсової роботи має складати 50-70 сторінок.

Вступ, кожний розділ, зазначений в плані роботи, та висновок слід виносити в заголовок і починати з нової сторінки. Параграфи в розділах починаються з тієї ж сторінки, де звершується попередній параграф. Параграфи нумеруються з урахуванням номера розділу, наприклад, 2.1 і 2.2.  – відповідно перший і другий параграфи другого розділу.

Заголовки структурних частин пишуть або друкують прописними буквами симетрично тексту (виставляючи по центру). Заголовки підрозділів – малими літерами (крім першої прописної) з абзацним відступом. Крапку, наприкінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, то їх розділяють крапкою. Переніс слів у заголовку розділів не допускається. Не допускається розміщувати назви розділів, параграфів, а також підпунктів в нижній частині сторінки, якщо після неї розміщено тільки один рядок тексту. Між заголовком і текстом має бути вільний рядок. Кожну структурну частину роботи (вступ, розділи, висновки, список використаних джерел, додатки) починають з нової сторінки.

Таблиці та рисунки наводяться в тексті з відповідними посиланнями на них (наприклад, рис. 1, табл. 1).

Цитати з літературних джерел оформляються з відповідними посиланнями по тексту в квадратних дужках.

Наприкінці роботи необхідно навести список використаних літературних джерел (рекомендується використовувати до 50 джерел). У списку використаних джерел спочатку розташовують законодавчі акти, чинні інструкції, а потім в алфавітному порядку – авторів монографій і статей.

По завершенні роботи на титульному аркуші напроти прізвища студента виконавцем ставиться підпис.


ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ

з дисципліни «Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва»

  1.  Організаційно-методичне забезпечення фінансової діяльності суб’єктів підприємництва.
  2.  Зміст і організація фінансової роботи у підприємницьких структурах та підвищення її ефективності.
  3.  Власний капітал як фінансове джерело функціонування підприємств: проблеми формування та управління.
  4.   Відтворення власного капіталу суб’єкта підприємництва через ефективне управління грошовими потоками.
  5.  Фінансові механізми оптимізації структури капіталу господарюючого суб’єкта.
  6.  Фінансово-кредитний механізм формування капіталу суб’єкта підприємництва.
  7.   Особливості фінансування підприємств за рахунок позичкового капіталу на сучасному етапі розвитку економіки.
  8.  Оптимізація складу витрат підприємства та формування ефективних джерел їх фінансування.
  9.  Управління системою фінансової безпеки суб’єктів підприємництва.
  10.  Формування фінансової стратегії суб’єкта підприємництва та аналіз її ефективності.
  11.  Методичні основи планування фінансової діяльності суб’єктів підприємництва.
  12.  Інформаційно-аналітичне забезпечення фінансово-економічної діяльності суб’єктів підприємництва.
  13.  Дослідження фінансових процесів у діяльності суб’єкта підприємництва та підвищення їх результативності.
  14.  Вплив податкової політики держави на фінансовий стан суб’єкта підприємництва.
  15.  Податкове планування у діяльності суб’єкта підприємництва як напрям його внутрішньофірмового планування.
  16.  Прогнозування фінансового потенціалу суб’єкта підприємництва та методи його зміцнення.
  17.  Оцінка впливу ефективності використання фінансових ресурсів на фінансовий стан підприємства.
  18.  Стратегія розвитку системи фінансової безпеки суб’єктів господарювання в Україні.
  19.  Фінансові інструменти підвищення прибутковості та рентабельності підприємницької діяльності.
  20.  Формування механізму забезпечення фінансової стійкості суб’єкта підприємництва.
  21.  Оцінка потенціалу платоспроможності суб’єкта підприємництва.
  22.  Управління ліквідністю суб’єкта підприємництва.
  23.  Роль Пенсійного фонду в реалізації соціальної політики держави.
  24.  Застосування фінансового контролінгу в діяльності господарюючого суб’єкта як системи підтримки ефективних управлінських рішень.
  25.  Фінансовий механізм розвитку іпотечного ринку.
  26.  Бюджетування як інструмент забезпечення ефективної діяльності суб’єктів підприємництва.
  27.  Аналіз фінансової звітності суб’єкта підприємництва і прогнозування фінансових результатів.
  28.  Розробка механізму управління грошовими потоками суб’єкта підприємництва.
  29.  Фінансове обґрунтування стратегічного розвитку суб’єкта підприємництва.
  30.  Методи оптимізації обороту грошових коштів господарюючого суб’єкта.
  31.  Методичне забезпечення оцінки вартості суб’єкта підприємництва.
  32.  Особливості здійснення фінансової діяльності суб’єктів підприємництва у сфері зовнішньоекономічних відносин.
  33.  Методика оцінки та визначення активів підприємства.
  34.  Роль лізінгу в інвестиційної діяльності підприємства.
  35.  Напрямки удосконалення джерел фінансування капітальних вкладень.
  36.   Фінансова політика управління активами підприємства.
  37.  Управління фінансовою діяльністью суб’єктів підприємництва.
  38.   Фінансова конкурентоспроможність суб’єктів підприємництва.
  39.  Фінансові методи запобігання банкрутства підприємства.
  40.  Оцінка фінансового потенціалу суб’єктів підприємництва.
  41.   Фінансові інструменти підвищення конкурентоспроможності підприємств.
  42.  Розробка стратегії забезпечення фінансової безпеки підприємства.
  43.  Фінансовий механізм управління інтелектуальною власністю субєктів господарювання.
  44.  Взаємозвязок фінансової політики держави с фінансовою політикою підприємства.


СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

  1.  Господарський кодекс України.
  2.  Податковий кодекс України.
  3.  Абрютина М.С., Грачев А.В. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учебно-практ. пособие. – М.: Изд-во «Дело и сервис», 1998.
  4.  Аранчій В.І. Фінанси підприємств. Навчальний посібник. – К.: ВД «Професіонал», 2006.
  5.  Балабанов И.Т. Основы финансового менеджмента. – М.: Финансы и статистика, 1999.
  6.  Бандурка О.М., Коробов Н.Л., Орлов П.І., Петрова К.Л. Фінансова діяльність підприємств: Підручник. – К.: Либідь, 2004.
  7.  Баканов М.Я., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа: Учебник. 3-е изд., перераб. М.: Финансы и статистика, 2000.
  8.  Бланк И.А. Стратегия и тактика управлення финансами. К., 2000.
  9.  Бланк И.А. Основы финансового менеджмента. К.: Ника-Центр: Эльга, 1999.
  10.  Бланк И.А. Управление прибылью. К.: Ника-Центр: Эльга, 1998.
  11.  Боди Зви, Мертон Роберт. Финансы: Пер. с англ.: Уч. пос. – М.: «Вильямс», 2000.
  12.  Брігхем Е. Ф. Основи фінансового менеджменту. К.: Молодь, 2003.
  13.  Бернар Коласс. Управление финансовой деятельностью предприятия. М.: Финансы, 1997.
  14.  Буров В.П, Ломакин АЛ., Морошкин В.А. Бизнес-план фирмы. Теория и практика. – М.:Танем, 2000.
  15.  Ван Хорн Дж. К. Основы управления финансами / Пер. с англ. – М.: Аудит, 1996.
  16.  Грабауров В.А. Информационнне технологии для менеджеров. – М.: Финанси и статистика, 2001.
  17.  Григорьев В.В., Федотова М.А. Оценка предприятия: теория и практика. – М.: ИНФРА-М, 1997.
  18.  Дайле А. Практика контроллинга: пер. с нем. / Под ред. М.Л. Лукашевича,
    Е.Н. Тихоненковой. – М.: Финансы и статистика, 2001.
  19.  Дикки Т. Бюджетирование малого бизнеса: Пер. с англ. – СПб.: Полигон, 1999.
  20.  3агородній А.Г., Стадниченко Ю.І. Менеджмент реальних інвестицій. Навчальний посібник. – К.: "Знання", КІОС, 2000.
  21.  Зятьковський І.В. Фінанси підприємств: Навч. посібник. – 2-ге вид., перероб. та доп. – К.: Кондор, 2006.
  22.  Ефимова О.В. Финансовый анализ. 3-е изд., перераб. и доп. М.: Бух. учет, 2004.
  23.  Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. посіб. – К.: МАУП, 2001.
  24.  Ковалев В.В. Финансовый анализ: методы и процедуры. М.: Финансы и статистика, 2001.
  25.  Костирко Л.А. Стратегія фінансово-економічної діяльності господарюючого суб’єкта: методологія і організація. – Луганськ: вид-во СНУ ім. В. Даля, 2002.
  26.  Костирко Л.А. Діагностика потенціалу фінансово-економічної стійкості підприємства: Монографія. – Луганськ: вид-во СНУ ім. В. Даля, 2005.
  27.  Костирко Р.О., Тертична Н.В., Шевчук В.О. Комплексна оцінка вартості підприємства: Монографія / За заг. ред.. докт. екон. наук, академіка НАН України М.Г. Чумаченка. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Х.: Фактор, 2008.
  28.  Костирко Р.О. Фінансовий аналіз: Навч. Посібник. – Х.: Фактор, 2007..
  29.  Крутик О.Б. Основы финансовой деятельности предприятия. СПб., 2006.
  30.  Лапуста М.Г., Шаршукова Л.Г. Риски в предпринимательской деятельности. М.: ИНФРА-М, 1998.
  31.  Негашев Е. В. Анализ финансов предприятия в условиях рынка. М.: Высшая школа, 2007.
  32.   Омелянович Л.О. та ін. Фінансова діяльність суб'єктів господарювання: Навчальний посібник. Донецьк, 2002.
  33.  Партин Г.О., Загородній А.Г. Фінанси підприємств: Навч. посібник. – Львів: ЛБІ НБУ, 2003.
  34.  Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. Минск; М.: Экоперспектива, 2008.
  35.  Савчук В.П. Финансовый менеджмент предприятий: прикладные вопросы с анализом деловых ситуаций. – К.: Издательский дом «Максимум», 2001.
  36.  Самуэльсон П. Экономика: пер. с англ. – Т.2. – М.: МГП «Алгон», 1992.
  37.  Сухарева Л.А., Петренко С.Н. Контроллинг – основа управлення бизнесом. – Донецк: Норд компьютер, 2000.
  38.  Таль Г.К. Антикризисное управление предприятиями и банками: Учеб.-практ. пособие. – М.: Дело, 2001.
  39.  Терещенко О.О. Фінансова санація та банкрутство підприємств: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2000.
  40.  Терещенко О. О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. посібник. К.: КНЕУ, 2007. – 554 с.
  41.  Фінанси підприємств: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц./ Л.Д. Буряк, Є.В. Вакуленко, А.П. Куліш та ін. – К.: КНЕУ, 2007.
  42.  Фінанси підприємств. Підручник / За ред. А.М. Поддєрьогіна. К.: КНЕУ, 2008.
  43.  Філімоненков О.С. Фінанси підприємств: Навч. пос.   К : Ельга, Ніка-Центр, 2008.
  44.  Финансы предприятий: Учебник для вузов / Н.В. Колчина, Г.Б. Поляк, Л.П. Павлова и др.; Под ред. проф. Н.В. Колчиной. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2002.
  45.  Фінансовий менеджмент: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц./ А.М. Поддєрьогін та ін. – К.КНЕУ, 2001.
  46.  Финансовый менеджмент / Авт. кол. под рук. Е.С. Стояновой. М.: Перспектива, 2006.
  47.  Финансовый менеджмент / Под ред. акад. Г.Б. Поляка. М: Финансы, 2007.
  48.  Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. М.: Инфра-М, 1999.
  49.  Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. Финансы предприятий. М.: Финансы и статистика, 1997.
  50.  Шершньова З.Є., Оборська С.В. Стратегічне управління. – К.: КНЕУ, 1999.


Додаток А

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені Володимира Даля

КАФЕДРА ФІНАНСІВ

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни: «ФІНАНСОВА ДІЯЛЬНІСТЬ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА»

Варіант №_____

Тема:_____________________________________________________________

_________________________________________________________________

Виконав:        студент гр._______

        _________________

        (П.І.Б. студента)

Науковий керівник:      _________________

(П.І.Б. викладача)

Луганськ 2012

Додаток Б

РЕФЕРАТ

Тема: «Організаційно-методичне забезпечення фінансової діяльності суб’єктів підприємництва»

70 стор., 6 табл., 5 рис., 50 дж.

Ключові слова: фінансові ресурси, власний капітал, позиковий капітал, платоспроможність, ліквідність, фінансовий стан підприємства, баланс, активи, пасиви, методи здійснення фінансової діяльності, оцінка фінансової стійкості, вартість суб’єкта господарювання, управління, фінансове планування.

Об’єкт дослідження: ТОВ «Схід ІНВЕСТ».

Предмет дослідження: фінансова діяльність ТОВ «Схід ІНВЕСТ».

Мета дослідження – вивчення методів здійснення фінансово-економічної діяльності ТОВ «Схід АВТО» та розробка рекомендацій щодо вдосконалення організаційно-методичного забезпечення його фінансової діяльності.

Розглянуто теоретичні засади організації фінансової діяльності суб’єкта підприємництва. На основі вивчення фінансової звітності проведено аналіз фінансової стійкості підприємства та фінансових результатів його діяльності. Розроблено організаційно-економічний механізм забезпечення фінансової діяльності суб’єкта підприємництва. Запропоновано шляхи підвищення ефективності фінансової діяльності господарюючого суб’єкта.

Інформаційна база дослідження: дані фінансової звітності ТОВ «Схід ІНВЕСТ» за 2011-2012 рр.




1. Тема- Загальні вимоги безпеки до технологічного обладнання та процесів Мета- Ознайомлення з.
2.  Регистрационная деятельность 1
3. го октября 2012 - Из печатной версии С 1999 когда американский суд дал Джеку Кеворкиэну длинный тюремный срок
4. Проект и реализация системы автоматизации работы сотрудников бухгалтерии ХК АкБарс
5. 95 Сформируйте арифметическую прогрессию с шагом 1 до 8 В ячейку В3 введите формулу 35В295 и скопируйте в
6. Проектирование одноэтажного промышленного здания с применением сборных железобетонных элементов
7. Лабораторная работа ’2 Методическое пособие по курсам Технические средства автоматизации и А.html
8. Тема- Приготовление торта Снежная гора из заварного полуфабриката крем белковый заварной
9. Курсова робота Комплекс методів ГДС уразі дослідження на сульфідні руди.
10. Курсовой проект по учебной дисциплине Дискретные электронные устройства Пояснительная записка к курс
11. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА Контрольные задания имеют 10 вариантов каждый из которых составляется из задач
12. Ни что иное как окружающая среда не откладывает в душе его отпечаток на всю последующую жизнь
13. вариант единственно верный так как подразумевает собой некую гарантию того что во время
14. СНПСА~т~бем~найгаз А~ты~ реттелетін ~ызметтеріне т~тынушыларды~ ~ол жеткізуіне те~ жа~дайды ~амтамасыз.html
15. Поликистоз почек
16. Белорусский гуманитарный институт УО БелГИ Исторический факультет ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ
17. Меры поощрения осужденных
18. Выполнение основных операций ЕТО Ежедневное техническое обслуживание проводится с целью поддержания ра
19. Политические и экономические реформы 19851991 гг
20. Классификация ощущений Ч