Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Практична робота №1
Розрахунок скреперної доставки
Мета роботи: ознайомитись із конструкцією, принципом дії та особливістю експлуатації скреперних установок; вивчити методику розрахунку основних геометричних та механічних параметрів; виконати розрахунок за заданими параметрами.
Короткі теоретичні відомості
Скреперна доставка отримала широке розповсюдження на рудниках чорної і кольорової металургії. Головні переваги скреперної доставки: простота, надійність, невеликі витрати на обладнання, легкість зміни довжини доставки, пристосованість до різних фізико-механічних властивостей вантажу і можливість поєднання операцій навантаження і доставки.
Скреперна доставка застосовується при відстані доставки від 6 до 60 м, куті нахилу виробки не більш ніж 35° і висоті виробки не менш ніж 1,5 м.
При підземному видобутку руди скреперну доставку застосовують в очисних вибоях (рис. 1) як первинну від випускних дучок по виробках скреперування до розвантажування на грохотах.
1 дучка; 2 виробка скреперування; 3 грохот, 4 скреперна лебідка; 5 скрепер; 6 і 7 головний і хвостовий канати; 8 кінцевий блок
Рисунок 1 - Схема скреперної доставки
Скреперна установка складається зі скреперної лебідки, скрепера, головного і хвостового канатів, кінцевого блока. У період роботи скрепер здійснює робочий хід за допомогою головного канату і холостий хід за допомогою хвостового канату, які намотуються на відповідні барабани скреперної лебідки.
При робочому ході відбувається завантаження скрепера рудою під дучками, переміщення його після вироблення до місця розвантаження і розвантаження на грохотах. Хвостовий канат при цьому вільно збігає з порожнякового барабану скреперної лебідки.
Після розвантаження скрепер здійснює холостий (зворотний) хід під дією хвостового каната, який переміщується по кінцевому блоку. При цьому головний канат вільно збігає з вантажного барабану лебідки.
Сучасні підземні скреперні установки поділяються: за призначенням для роботи на прямолінійній і криволінійній трасі, за кількістю тягових канатів дво- і три канатні (три канатні пристосовані для роботи на криволінійних трасах), за потужністю привода легкі (10-17 кВт), середні (30 кВт) і важкі (50 і 100 кВт).
1рама; 2двигун; 3редуктор; 4барабани; 5планетарні редуктори; 6гальмові пристрої; 7головний вал; 8сонячна шестерня; 9сателіти; 10зубчастий вінець; 11водило.
Рисунок 2Скреперна лебідка
аскладальний подвійний; бсуцільнолитий одинарний; врознімний зварний; г шарнірно складальний; д ящикоподібний; 1задня стінка; 2ніж; 3зуби; 4бокові тяги; 5кріплення для канатів
Рисунок 3Рудникові скрепери
Розрахунок скреперної доставки за індивідуальним завданням
Індивідуальне завдання: визначити технічну продуктивність скреперної установки за умов: лебідка ЗОЛС2С; руда середньокускова щільністю т/мз; відстань транспортування 30 м; геометрична місткість скрепера 0,5 м3; навантаження руди в рудоспуск та визначити опір руху завантаженого скрепера.
Основні розрахункові параметри скреперної установки продуктивність, діаметр канатів, потужність лебідки.
Технічна продуктивність (т/год) скреперної установки при навантаженні руди в рудоспуск:
де геометрична місткість скрепера, м3;
щільність транспортованої гірничої маси, т/м3;
коефіцієнт завантаження скрепера, для крупнокускової руди ; для середньо кускової і для дрібнокускової ;
тривалість одного цикла скреперування, с;
відстань скреперування, м;
і швидкість руху відповідно завантаженого і порожнього скрепера; і , м/с;
= 1715…20 с час на завантаження і розвантаження скрепера.
Експлуатаційна змінна продуктивність (т/зміну) скреперної установки
,
де тривалість зміни, год;
коефіцієнт використання скреперної установки протягом зміни:
,
час, витрачений упродовж зміни на ліквідацію зависань руди, хв;
те ж саме, на повторне подрібнення негабариту на підошві виробки, хв.;
час простою установки впродовж зміни з інших причин, хв.
Середня тривалість ліквідації одного зависання становить 15 хвилин. Час на вторинне подрібнення залежить від кількості негабаритів у руді. Час простою з інших причин хв.
При без люковому завантаженні руди у вагонетки електровозної відкатки продуктивність скреперної установки (т/зміну) залежить від часу завантаження однієї вагонетки (с):
часу завантаження поїзда (с) і часу , витраченого на заміну поїзда (с).
Опір руху завантаженого скрепера (Н) складається з опору переміщенню гірничої маси по підошві виробки , самого скрепера , канатів і опору від хвостового канату лебідки :
де і маса відповідно вантажу в скрепері і самого скрепера, кг; ;
і відповідно коефіцієнти тертя вантажу і скрепера або канатів по підошві виробки;
кут нахилу виробки, градус; при доставці вгору (+), вниз (-);
маса 1 м канату, кг/м;
Опір руху порожнього скрепера:
Потужність двигуна N (кВт) лебідки визначають за найбільшим опором руху, зазвичай за опором руху завантаженого скрепера:
де коефіцієнт запасу потужності;
ККД редуктора лебідки.
Розривне зусилля (Н) канату визначають за максимальним опором руху завантаженого скрепера:
де запас міцності канату.
Отримавши значення розривного зусилля, за довідником вибирають діаметр каната.
Висновок: на даній практичній роботі ми ознайомилися із конструкцією, принципом дії та особливістю експлуатації скреперних установок; вивчили методику розрахунку основних геометричних та механічних параметрів; виконали розрахунок за заданими параметрами.