Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВІЙ ІНСТИТУТ ТЕХНОЛОГІЙ
ФАКУЛЬТЕТ ЕЛЕКТРОННИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Кафедра електричних систем і мереж
ЗВІТ З ВІИКНАННЯ ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ
з дисципліни: «Проектування електричних мереж»
Виконав
Студент групи ЗЕМ 092 Самоненко С. Л.
Керівник
Асистент Діхтярук І. В.
ЧНТУ 2014
зМІСТ
лАБОРАТОРНА РОБОТА № 1
Тема: Ознайомлення з середовищем автоматизованого проектування електричних схем та переліків елементів КОМПАС-Електрик.
Хід роботи:
Рисунок 1 - Зовнішній вигляд КОМПАС-Електрик
Систему можна застосовувати в інститутах, конструкторських бюро та відділах, які проектують електроприводи, нестандартне обладнання, розробляють проекти електропостачання в промисловому і цивільному будівництві.
При використанні КОМПАС-Електрик досягаються наступні позитивні ефекти:
База даних системи містить комплектуючі вироби, що застосовуються в проектах, а також умовні графічні позначення (УГО), що використовуються при створенні схем електричного виду. База даних вже має первинне наповнення - близько 6000 типових виробів і близько 600 графічних позначень. У будь-який момент часу в неї можна додавати нові комплектуючі вироби та УГО. База може працювати на платформі СУБД Microsoft SQL Server, Microsoft Access, Borland InterBase, Oracle. Також до складу системи входить база даних продукції фірми Schneider Electric, яка містить понад 1800 комплектуючих виробів і їх описів.
У Редакторі схем і звітів створюються, редагуються, оформляються і виводяться на друк документи проекту. Серед них - Схема електрична принципова (Е3), Схема з'єднань (Е4), Схема розташування (Е7), Переліки елементів, Специфікації, Таблиці з'єднань і підключень і багато іншого. Для управління проектами та їх документами в редакторі передбачений Менеджер проектів. Редактор схем і звітів функціонує в середовищі системи КОМПАС-Графік.
Висновок: В даній лабораторній роботі ознайомилися з середовищем автоматизованого проектування електричних схем та переліків елементів КОМПАС-Електрик. КОМПАС-Електрик застосовується спільно з КОМПАС-Графік та системою проектування специфікацій. Система складається з двох основних модулів: бази даних та редактора схем і звітів.
лАБОРАТОРНА РОБОТА № 2
Тема: Створення принципових електричних схем та розробка технічної документації в системі КОМПАС-Електрик.
Хід роботи:
Для створення нового проекту в "Менеджері проектів" потрібно натиснути на кнопку "Создать проект". В вікні "Запрос" введемо ім'я нового проекту.
Для автоматичного заповнення основних надписів на креслення, зайдемо в "Свойства проекта", та заповнимо всі пусті поля.
Для створення креслення виділим "Документ", далі "Создать документ". В списку виберемо "Схема электрическая принципиальная (Э3)" та натиснути ОК.
Щоб зберегти, виділимо проект, далі "Сохранить проетк".
Відкриємо електричну схему та добавимо елемент УГО необхідні для створення схеми управління АД.
Для кращого вигляду схеми всі елементи схеми потрібно вирівняти, так щоб лінії електричного зв'язку були рівними.
Для контактора KM1 та електрожезлового реле КК1 добавимо обозначення в трифазний кіл. Для цього подвійний клік по УГО, в "Свойства апарата" далі вкладка УГО. Вибираємо "3 ЗК контактора" далі "Вставить дубликат" та вставити в схемі.
Після вставки ного УГО в креслення (наприклад асинхронний двигун), потрібно змінити специфікацію. Вкладка "Спецификация" в "Свойства апарата". Далі кнопка "Изменить", вибираємо вироби з бази даних та підтверджуємо вибір кнопкою ОК. Після цього в "Свойства апарата" вкладка "Спецификация" зникне. Повторимо для кожного елементу схеми.
Електричний зв'язок між апаратами на схемі представляють "Линия электрической связи". За допомогою цих ліній з'єднуємо всі апарати.
В параметрах системи добавимо функції кіл. Потім змінимо параметри всіх ліній, встановлюючи манкіровку та функцію кіл.
Перед тим, як створити перелік елементів змінимо налаштування.
Створимо перелік елементів та відомості покупних виробів.
Результат виконання лабораторної работи:
Висновок: В даній лабораторній роботі, розглянено створення електричної принципової схеми пуску АД та розробка документації в Компас-Електрик. Створено проект, в якому присутні документи: "Схема электрическая принципиальная", "Перечень элементов", "Ведомость покупных изделий".