У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

забезпечення взаєморозуміння між розробниками виробниками продавцями і споживачами замовниками ;

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

ЦІЛІ , ПРИНЦИПИ , ФУНКЦІЇ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

Основними завданнями стандартизації є:

• - забезпечення взаєморозуміння між розробниками , виробниками , продавцями і споживачами (замовниками) ;

• - встановлення оптимальних вимог до номенклатури і якості продукції на користь споживача і держави , в тому числі , забезпечують її безпеку для навколишнього середовища, життя , здоров'я та майна ;

• - встановлення вимог щодо сумісності ( конструктивної , електричної , електромагнітної , інформаційної , програмної та ін ) , а також взаємозамінності продукції ;

• - узгодження і ув'язка показників і характеристик продукції , її елементів , комплектуючих виробів , сировини і матеріалів;

• - уніфікація на основі встановлення та застосування параметричних і типорозмірний рядів , базових конструкцій , конструктивно - уніфікованих блочно- модульних складових частин виробів;

• - встановлення метрологічних норм , правил , положень та вимог;

• - нормативно -технічне забезпечення контролю ( випробувань , аналізу , вимірювань ) , сертифікації та оцінки якості продукції;

• - встановлення вимог до технологічних процесів , у тому числі для зниження матеріаломісткості , енергоємності та трудомісткості , для забезпечення застосування маловідходних технологій;

• - створення і ведення систем класифікації та кодування техніко - економічної інформації;

• - нормативне забезпечення міждержавних і державних соціально -економічних і науково -технічних програм (проектів) та інфраструктурних комплексів (транспорт , зв'язок , оборона , охорона навколишнього середовища , контроль середовища проживання , безпеку населення і т.д.);

• - створення системи каталогізації для забезпечення споживачів інформацією про номенклатуру та основних показниках продукції ;

• - сприяння виконанню законодавства Російської Федерації методами і засобами стандартизації .

Мета стандартизації - досягнення оптимального ступеня упорядкування в тій чи іншій області за допомогою широкого і багаторазового використання встановлених положень , вимог , норм , для вирішення реально існуючих , що плануються або потенційних завдань.

Цілі стандартизації можна підрозділити на загальні та більш вузькі , що стосуються забезпечення відповідності. Загальні цілі витікають , насамперед , зі змісту поняття . Конкретизація загальних цілей для російської стандартизації пов'язана з виконанням тих вимог стандартів , які є обов'язковими. До них відносяться розробка норм , вимог , правил, що забезпечують :

- Безпека продукції , робіт і послуг для навколишнього середовища, життя , здоров'я та майна ;

- Технічну та інформаційну сумісність , а також взаємозамінність продукції ;

- Якість продукції , робіт і послуг відповідно до рівня науково -технічного прогресу;

- Єдність вимірювань;

- Економію всіх видів ресурсів;

- Безпека господарських об'єктів з урахуванням ризику виникнення природних і техногенних катастроф та інших надзвичайних ситуацій ;

- Обороноздатність та мобілізаційну готовність країни.

Конкретні цілі стандартизації відносяться до певної області діяльності , галузі виробництва товарів і послуг , того чи іншого виду продукції , підприємству і т.п.

  Принципи стандартизації відображають основні закономірності процесу розробки стандартів , обгрунтовують її необхідність в управлінні народним господарством , визначають умови ефективної реалізації та тенденції розвитку . Виділяють сім найважливіших принципів стандартизації:

1 . Збалансованість інтересів сторін , що розробляють , виготовляють , що надають і споживають продукцію ( послугу) . Учасники робіт із стандартизації , виходячи з можливостей виробника продукції і виконавця послуги , з одного боку , і вимог споживача - з іншого , мають дійти згоди , тобто відсутності заперечень з істотних питань у більшості зацікавлених сторін.

2 . Системність і комплексність стандартизації . Системність - це розгляд кожного об'єкта як частини більш складної системи . Комплексність припускає сумісність всіх елементів складної системи .

3 . Динамічність і випереджальний розвиток стандарту . Динамічність забезпечується періодичної перевіркою стандартів , внесенням до них змін , скасуванням НД. Для того щоб знову створюваний стандарт був менше схильний морального старіння , він повинен випереджати розвиток суспільства. Випереджальний розвиток забезпечується внесенням до стандарт перспективних вимог до номенклатури продукції , показниками якості , методам контролю і т.д. випереджальний розвиток також забезпечується шляхом обліку на етапі розробки НД міжнародних і регіональних стандартів , прогресивних національних стандартів інших країн.

4 . Ефективність стандартизації . Застосування НД повинна давати економічний або соціальний ефект. Безпосередній економічний ефект дають стандарти , що ведуть до економії ресурсів , підвищенню надійності , технічної та інформаційної сумісності. Стандарти , спрямовані на забезпечення безпеки життя і здоров'я людей , навколишнього середовища , забезпечують соціальний ефект .

5 . Пріоритетність розробки стандартів , що сприяють забезпеченню безпеки , сумісності та взаємозамінності продукції (послуг) . Ця мета досягається шляхом забезпечення відповідності вимогам стандартів , номам законодавства і реалізується шляхом регламентації та дотримання обов'язкових вимог державних стандартів . Важлива вимога до стандарту - придатність його для цілей сертифікації. Стандарти , що містять чітко виділені по тексту обов'язкові вимоги та методи їх об'єктивної перевірки , є « обов'язковими стандартами » і відповідають вказаній вимозі .

6 . Принцип гармонізації . Він передбачає розробку гармонізованих стандартів . Забезпечення ідентичності документів , які стосуються одного і того ж об'єкту , але прийнятих як організаціями по стандартизації в нашій країні , так і міжнародними (регіональними) організаціями , дозволяють розробити стандарти , які не створюють перешкод у міжнародній торгівлі.

7 . Чіткість формулювань положень стандарту . Можливість двозначного тлумачення норми свідчить про серйозне дефекті НД.

Для досягнення соціальних і техніко- економічних цілей стандартизація виконує певні функції.

Функція упорядкування - подолання нерозумного різноманіття об'єктів ( роздута номенклатура продукції , непотрібне різноманіття документів). Вона зводиться до спрощення і обмеження .

Охоронна ( соціальна) функція - забезпечення безпеки споживачів продукції (послуг) , виготовлювачів і держави , об'єднання зусиль людства по захисту природи від техногенного впливу цивілізації.

Ресурсозберігаюча функція обумовлена ​​обмеженістю матеріальних , енергетичних , трудових та природних ресурсів і полягає у встановленні в НД обгрунтованих обмежень на витрачання ресурсів .

Комунікативна функція забезпечує спілкування і взаємодія людей , зокрема фахівців , шляхом особистого обміну або використання документальних коштів , апаратних ( комп'ютерних , супутникових і пр. ) систем і каналів передачі повідомлень. Ця функція спрямована на подолання бар'єрів в торгівлі та сприяння науково-технічному й економічному співробітництву .

Цивилизующая функція спрямована на підвищення якості продукції та послуг як складової якості життя.

Інформаційна функція . Стандартизація забезпечує матеріальне виробництво , науку і техніку та інші сфери нормативними документами , еталонами заходів , зразками - еталонами продукції , каталогами продукції як носіями цінної технічної та управлінської інформації. Посилання у договорі на стандарт є найбільш зручною формою інформації про якість товару як головної умови договору .

Функція нормотворчості і правозастосування виявляється в узаконення вимог до об'єктів стандартизації у формі обов'язкового стандарту і його загальному застосуванні в результаті надання документу юридичної сили. Дотримання обов'язкових вимог НД забезпечується , як правило , примусовими заходами економічного , адміністративного та кримінального характеру .




1. Экономика ресурсосбережения
2. и витаминотерапию стимулирующее и симптоматическое ле чение
3. . Уздзеянне звяроў на пладаноскасць і натуральнае ўзнаўленне лесу
4. разному. У людей во всём мире есть свои традиции каждый хочет отметить этот праздник посвоему
5. Сущность и научные основы интенсификации сельского хозяйства
6. Desirble thing for n tom to hve
7. старте придумывают название для своего почтамта распределяют участки работы отделы операции решают кого
8. Подборка основных формул по физике
9. Мнение россиян о рекламе с участием детей
10. Фотоэффект и его примененеие в медицине
11. При нахождении лица на территории иностранного государства на него распространяется действие двух правопо.html
12. Реферат на тему- Вивихи переломи- ознаки та допомога Вивих це стійке зміщення суглобних кінців костей.html
13. РОССИЙСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ УНИВЕРСИТЕТ ФИЗИЧЕСКОЙ КУЛЬТУРЫ СПОРТА МОЛОДЕЖИ И ТУРИЗМА ГЦОЛИФК В Г
14. Задание 1 Рассчитать зубчатый редуктор задание 1А и открытую зубчатую передачу задание 1Б привода к лент
15. ТЕМА 15 ИСПОЛНИТЕЛЬНАЯ ВЛАСТЬ В РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ 1
16. Совершенствования инновационной политики в Уральском Федеральном округе
17. Рассмотрим как можно автоматизировать построение некоторых отчетов в Excel
18. . Загальні умови 2
19. статьям Основ законодательства Российской Федерации об охране здоровья граждан Уголовного кодекса Росси
20. Курсовая работа- Поиск кратчайшего пути в лабиринте