У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Енергетичний обмін організмів здійснюється у три послідовних етапи- а підготовчий; б безкисневий

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-12-27

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.4.2025

Білет № 26

1. Енергетичний обмін організмів здійснюється у три послідовних етапи:

  1.  а) підготовчий;
  2.  б) безкисневий;
  3.  в) кисневий;

Підготовчий етап здійснюється у цитоплазмі клітин одноклітинних організмів та у шлунково-кишковому тракті багатоклітинних організмів. Молекули білків, жирів, вуглеводів розщеплюються за участю ферментів на простіші сполуки: білки на амінокислоти, вуглеводи на моносахариди і т. д. Енергія розсіюється у вигляді теплоти.

Безкисневий етап — ферментативне розщеплення простих органічних сполук у клітинах. Прикладом такого є гліколіз(від грец.glykys— солодкий і lysis— розпад)— багатоступінчасте безкисневе розщеплення Глюкози на дві молекули піровиноградної абомолочної кислоти у м'язових клітинах. У процесі розпаду глюкози беруть участь 13 різних ферментів. Під час гліколізувиділяється 200 кДж енергії. 84 кДж використовується для синтезу 2-х молекул АТФ, а решта (116 кДж) використовується у вигляді теплоти.

Спиртове бродіння — тип перетворення глюкози, коли вона розпадається на дві молекули етилового спирту та дві молекуливуглекислого газу.

Молочно-кисле (молочне) бродіння — вид безкисневого бродіння.

Кисневий(аеробний) етап здійснюється на мембранах мітохондрій. Важливе місце в аеробному енергетичному обміні належить циклу Кребса, названому так на честь англійського біохіміка Х.Кребса, який відкрив цей процес у 1937 р. На початку циклу піровиноградна кислота реагує з щавлевооцтовою, утворюючи лимонну кислоту. Остання через низку послідовних реакцій перетворюється на інші кислоти. Внаслідок таких перетворень відтворюється щавлевооцтова кислота, яка знов реагує з піровиноградною і цикл знов повторюється. У кожному циклі Кребса утворюється одна молекула АТФ. Крім того, в ході біохімічних реакцій циклу від органічних кислот відщеплюються атоми Гідрогену. Ці атоми відновлюють певні сполуки.

2. Цитопла́зма — це основна за об'ємом частина клітини, її внутрішній вміст. За фізичними властивостями це напіврідка маса колоїдної структури — цитозоль, в якій знаходяться всі клітинні органели, крімядра. Цитозоль у свою чергу складається з води, солей, органічних молекул і багатьох ферментів, що каталізують хімічні реакції у клітині. Цитоплазма відіграє важливу роль у клітині, служачи середовищем, у якому розташовані органели і яке забезпечує протікання багатьох хімічних реакцій та постачання необхідних речовин до різних частин клітини. Цитоплазма оточена клітинною мембраною (або цитоплазматичною мембраною для більшості прокаріотів) і оточує ядро та мембрани органел.

До мембранних органел відносять: ендоплазматичну сітку(reticulum епdорlаsтаtісит), комплекс Гольджи (сотрlехusgoldgiensis)мітохондрії (тіtochondrion), лізосоми (lisosoma),пероксісоми (реrохуsота).




1. ы~ты~ реттеу механизмі; жалпы ж~не ерекше б~лімдерден; мемлекеттік бас~ару ~~ымда
2. вступает в переписку с незнакомкой обещающей ему незабываемое любовное приключение
3. Дипломная работа- Формування лексико-фразеологічних норм в усному і писемному мовленні майбутніх учителів початкових класів
4. Успех рекламной кампании определяется множеством факторов один из которых ~ близость к фольклорной тра
5. С акционированием в РФ связывалось решение многих проблем и в частности повышение эффективности деятельно
6.  Критические значения tкритерия Стьюдента Число
7. Бухгалтерский учёт на предприятии
8. Хронологические данные в Слове о житии и о преставлении великого князя Дмитрия Ивановича
9. Я курил десяток лет много раз пытался бросить и срывался потом внимательно прочел ее поначалу с большим ск
10. Безопасность беспроводных сетей