Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
3.3. Облік фін. результатів та самофінансування фірми.
За французьким варіантом загальний результат роботи підприємства визначається шляхом сумування експлуатаційних, фінансових і надзвичайних витрат.
Експлуатаційними є види діяльності, що передбачені статутом підприємства.
Фінансовою є діяльність, повязана з фінансовим і банківським обслуговуванням підприємства.
Надзвичайною називають діяльність за операціями довготривалого характеру.
Особливість визначення фін. результату за методу затрати випуску є точне визначення новоствореної вартості за даними фін. бухгалтерії та складання матриці затрати-випуску.
Самофінансування це фінансове інвестування з допомогою власних ресурсів підприємства. Його джерелом є власний капітал підприємства, який включає амортизаційні відрахування, резерви, нерозподілений прибуток.
Основним показником, який характеризує самофінансування є валова маржа самофінансування і за економ. Структурою ділиться на підтримуюче самофінансування, самоф. Розширення і прибуток.
Річні норми амортизації, які використовуються у Франції, характеризуються такими даними:
1.Житлові будинки звичайні 12 %.
2. Житлові будинки для робітників 34
3.Торгівельні приміщення 25
4. Контори, офіси 4
5. Промислові приміщення 5
6. Обладнання 1015
7. Інструмент 1020
8. Транспорт 2025
9. Офісне обладнання 10-20%.
Нематеріальні основні засоби:
ліцензії на патент (протягом захищеного періоду, як правило, 23 роки);
витрати на заснування фірми (протягом періоду заснування, але не більше 5 років);
право користування землею, водою й іншими природними ресурсами (протягом періоду, який вказаний у договорі, угоді про користування);
авторське право (протягом захищеного періоду).
Підприємства можуть використовувати дегресивну систему амортизації за основними засобами, придбаними або побудованими з 1 січня 1960 р. і термін служби яких становить не менше 3 років.
При дегресивній амортизації суму амортизаційних відрахувань визначають із залишкової вартості обєктів і норм амортизації, помножених на коефіцієнт:
1,5 якщо нормативний час використання обєкта від 3 до 5 років;
2,0 якщо нормативний час використання обєкта від 5 до 6 років;
2,5 якщо нормативний час використання обєкта більше 6 років.
У випадку придбання обєкта протягом року амортизацію за міжнародними стандартами нараховують із дати введення в експлуатацію і лише на деяких обєктах з дати придбання. У випадку продажу обєкта нарахування амортизації припиняється з дати реалізації. При цьому для розрахунку амортизації за місяць береться 30 днів, а за рік 360 днів.
3.4. Представлення бух. Документів.
Щорічні бухгалтерські звіти складаються з балансу, звіту про прибутки і збитки та коментарів до них. Ці документи можна подавати трьома способами.
1. Скорочений варіант: баланс, звіт і коментар подають загальним підсумком.
2. Основний, коли до вказаних подаються ще інші документи (таблиці, в яких вказують порядок отримання прибутків, порівняльні дані за пять останніх років, цінні папери і таке ін.).
3. Детальний, який не є обовязковим (усі документи за обовязковим варіантом: самофінансування фірми протягом року і діаграми та графіки зміни фінансового стану).