Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Лабораторна робота № 2
Будова основних типів (моделей) вантажних та пасажирських вагонів
1 Мета роботи
Ознайомитись з типами та будовою візків пасажирських та вантажних вагонів.
2 Зміст роботи
Дослідження конструкції, будови та типів (моделей) візків пасажирських та вантажних вагонів. Сприйняття та передача діючих навантажень через візок.
3 Навчальні матеріали та устаткування
Макети візків вагонів і їх частин.
Плакати.
Короткі відомості з теорії
Візки – ходові частини вагона.. Вони повинні забезпечувати безпеку руху вагона по рейковому шляху з необхідною плавністю та найменшим опором руху.
Візки складаються з наступних основних частин: колісних пар; буксових вузлів ; ресорного підвішування; рами; надресорної балки; гальмівної передачі.
В конструкціях 3-х та 4-х вісних візків можлива наявність також інших частин , таких, як: з’єднувальної балки; шворневої балки; балансирів.
Візок вагонів к л а с и ф і к у є т ь с я за наступними ознаками: По призначенню; По кількості осей; По влаштування ресорного підвішування; По способу передачі навантаження від кузова на ходові частини; По способу передачі навантаження від над ресорної балки на раму візка; По способу влаштуванню зв’язку рами з буксами; По конструкції рами.
4 Виконання роботи
а)_____________________________________________________________;
б) _____________________________________________________________;
в) _____________________________________________________________;
г) _____________________________________________________________
2) Як передається навантаження від надресорної балки на візок, згідно наданої схеми ?
а)_____________________________________________________________;
б) _____________________________________________________________;
в) _____________________________________________________________;
г) _____________________________________________________________
3) Модель якого візка наведена на рисунку ? Навести його основні елементи.
Візок моделі __________________, застосовується під ___________________
вагонами.
1___________________________ ; 2_____________________________;
3___________________________ ; 4_____________________________;
5___________________________ ; 6_____________________________;
7___________________________ ; 8_____________________________;
4) Візок вантажних вагонів типу КВЗ-И2
Візок застосовується для ізотермічних вагонів, що експлуатуються зі швидкостями до 120 км/год .
колісні пари (____) ; буксові вузли (____), буксове ресорне підвішування (____), центральне ресорне підвішування (____), рама (____), гальмівне обладнання (____).
Рама візка КВЗ-И2:
дві повздовжні боковини (____) , дві середні поперечні балки (____), дві кінцеві поперечні балки (____), чотири допоміжні повздовжні балки (____)
5) Трьохвісний візок типу УВЗ-9М ( модель 18-102)
Візок застосовується під 6-ти вісними вантажними вагонами.
Він має три колісні пари з буксами (____) , чотири бокові рами (____) і (____), два балансира (4), чотири комплекти ресорного підвішування (____), дві надресорні балки (____), шворневу балку (6) та гальмівну важільну передачу (8). Бокові рами (____) і (____), шарнірно з’єднаних за допомогою балансирів (4). Що спираються на букси крайніх колісних пар безпосередньо, а на букси середньої колісної пари – через балансири.
6) Чотиривісний візок моделі 18-101
Візок моделі 18-101 застосовується під кузовом восьмивісних вагонів великої вантажопідйомності.
Конструкція візка складається з двох двовісних візків (___) моделі 18-100, з’єднаних між собою штампозварною з’єднувальною балкою (___).
Штампозварна з’єднувальна балка візка моделі 18-101
Вона складається з двох штампованих елементів верхнього листа (____) товщиною 16мм, нижнього листа (____) товщиною 20 мм, чотирьох опор крайніх ковзунів (5), двох крайніх п’ятників (4) та одного центрального підп’ятника (_____). Підп’ятник приварюється до верхнього листа балки, а крайні п’ятники – до нижнього. Крайніми п’ятниками (4) балка спирається на підп’ятники двоосних візків. Центральний підп’ятник (____) візка з шворневим отвором є опорою п’ятника рами вагона. Балка посилена повздовжніми ребрами жорсткості (3) та поперечними (7). По бокам середньої частини балки приварені центральні ковзуни(____), які є допоміжними опорами кузова вагона при вписуванні його в криві ділянки шляху або проходу стрілочних переводів.
Візок моделі 68-875 складається:
з двох колісних пар з буксовими вузлами (_____); буксового ресорного підвішування (_____); центрального ресорного підвішування (_____); рами (_____); надресорної балки (_____); гальмівної важільної передачі (_____);
7.1) Рама візка моделі 68-875 – зварна Н-подібної форми.
Вона складається: з двох бокових балок (____), двох середніх поперечних балок (____), чотирьох укорочених кінцевих балок (____), чотирьох допоміжних повздовжніх ( 9 ) балок.
До бокових балок приварені знизу опорні плити ( 3 ) з центруючими кільцями, збоку – кронштейни ( 5 ) і ( 7 ) для кріплення відповідно гасителів коливань та повздовжніх поводків, а також упори (вертикальні ковзуни) ( 6 ) для обмеження переміщення надресорної балки поперек вагона. До опорних плит прикріплені гвинтами шпінтони ( 1 ) буксового підвішування. В нижній частині кожної бокової балки є два овальних отвори для проходження важелів-підвісок люльки та чотири отвори для запобіжних скоб центрального підвішування. Середні поперечні балки зварні коробчастого перетину та вигнуті на ділянках між боковими та допоміжними повздовжніми балками. Кожна балка зварена з двох вертикальних та двох горизонтальних листів товщиною 10мм. До балок приварені упори (вертикальні ковзуни 4 ), що обмежують переміщення надресорної балки повздовж вагона при виході з ладу повздовжніх поводків, а також кронштейни ( 13 ) підвісок гальмівних башмаків. В отвори цих кронштейнів вварені втулки.
Додаткові повздовжні (____) та укорочені кінцеві (____) балки призначені для кріплення деталей гальмівної важільної передачі. Ці балки відштамповані з листів товщиною 14 мм коритоподібного профілю. У повздовжніх балок цей профіль відкритий , а у кінцевих закритий привареною планкою товщиною 8 мм. До додаткової повздовжньої балки приварені кронштейни ( 12 ) підвіски важелів та ( 11 ) мертвої точки, а до кінцевих – кронштейни ( 14 ) для підвісок гальмівних башмаків.
ВИСНОВОК: _____________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
Виконав (ла) студент групи _________________ ___________________________